Konténeres sittszállítás Budapesten: nem mindegy, mi kerül a konténerbe
Ha te esetleg nem vagy képben teljesen ezzel az egész szállítási folyamattal, érdemes elolvasnod ezt a cikket. Így garantáltan azt pakolod majd a konténerbe, ami nem okoz galibát.
Miről is szól a konténeres sittszállítás?
Alapvetően a sitt elszállításáról szól ez a szolgáltatás. Építkezések, bontások vagy felújítások során keletkező építési törmelék fog főleg a konténerbe kerülni. Legalábbis ez a cél.
Vannak az úgynevezett inert anyagok. Ezek azok az anyagok, amelyek nem bomlanak le, nem lépnek reakcióba a környezetükkel. Jellemzően ilyenek az építkezések, bontások és felújítások során alkalmazott alapanyagok. Ilyen a homok, a sóder, a beton, a tégla, a malter és hasonló, építkezésnél jellemzően használt anyagok. Ezek mindegyike mehet, alapvetően ezekről szól a konténeres sittszállítás.
Viszont vannak olyan anyagok is, amelyekből szintén sok van az építkezéseken, de mégsem inert anyagok. Ezek pl. a különböző faanyagok vagy a papír. Ezek nem számítanak sittnek, de mégis elszállítják őket, ha vegyes konténert rendelsz. Így már mehet bele az ajtó- és ablakkeret és például az építőanyagok csomagolása is.
Akkor mi nem mehet bele?
Vannak olyan anyagok, amelyek tiltólistán vannak, amiket semmiképp se pakolj bele a kihozott konténerbe. Ezek az úgynevezett veszélyes hulladékok.
A veszélyes hulladékoknak számos fajtája van, felsorolni is nehéz, de azért pár jellemző darabot mindenképp érdemes megemlíteni. Kátránypapír, pala, autógumi, festék, hígító, olajak, olajjal szennyezett textíliák, akkumulátorok, tv, rádió, stb. Ha ezek bármelyikét szeretnéd elvitetni, akkor ne a konténeres sittszállítást válaszd!
Persze ezeket is le tudod adni, de nem így. Keress megfelelő engedéllyel rendelkező, veszélyes hulladékok átvételére szakosodott telepet, ahol le tudod adni ezeket a hulladékokat. Bár azért lehet, hogy érdemes a sittszállítót is megkérdezni, hátha ők is tudnak erre egy jó megoldást. Vagy épp az ő telepük is rendelkezik a megfelelő engedélyekkel a veszélyes hulladékok elhelyezéséhez.
Méretek, rakodási helyek
Két dologra érdemes odafigyelned, ha megrendelsz egy ilyen szolgáltatást. Egyrészt a konténer méretét előre meg kell mondanod. Persze könnyű dolgod van, ha több tíz köbméter elszállítandó hulladékról van szó, mert akkor a legnagyobbat választod. De ha kevesebbről van szó, akkor jól meg kell tippelned a mennyiséget. Tapasztalat, hogy ilyenkor inkább eggyel nagyobb méretet kérj, nehogy kétszer kelljen kerülni, mert az drága lesz.
Szintén figyelj a le- és felrakodás helyére. Ugyanis ha a konténer közterületen lesz, akkor az engedélyköteles, melyet a helyi önkormányzattól kell kérned.