Lassan kilábalhat a bérgyártás a pandémia utáni krízisből

Az elmúlt évek drámai változásokat hoztak a magyar gazdaság szinte minden területén. A Covid-világjárvány következtében számos vállalkozás megszűnt, a kialakult piaci átrendeződés következményei pedig még ma is érezhetőek. A gyártószektorban különösen nehéz a helyzet. Bár a magyar vállalkozások jelentős termelési kapacitással rendelkeznek, a korábbi partnerkapcsolatok megszakadtak, és a cégek egyedül nehezen találnak új megrendelőket. Erre a problémára kínál megoldást egy új, online, élő platform és támogató közösség.

Lassan kilábalhat a bérgyártás a pandémia utáni krízisből

A hazai kkv-szektorban tevékenykedő gyártóvállalkozások évtizedeken át a személyes kapcsolatépítésre támaszkodtak. A járvány azonban megmutatta, hogy az új gazdasági környezetben azok tudnak fennmaradni és növekedni, akik képesek alkalmazkodni az online működéshez is.

„Ebben a megváltozott helyzetben új típusú megoldásokra van szükség. A cél egy olyan szakmai közösség létrehozása, amely egyszerre kínál költséghatékony megoldásokat és valós kapcsolatépítési lehetőséget” – indokolta a platform elindításának ötletét Oplaznik Gabriella, a Profi Bérgyártás alapítója és ügyvezetője.

Miért jó modell a bérgyártás?

A bérgyártás a termelés egyik legköltséghatékonyabb formája. A lényege, hogy a gyártási láncban lévő vállalkozások csak azokat a részfeladatokat végzik el, amelyekben a legerősebbek, így rugalmasabban, hatékonyabban működnek.

„Ehhez azonban jól működő kapcsolatrendszerre van szükség – amit a járványhelyzet nagyrészt szétzilált. A termelési láncban – a tervezéstől a fejlesztésen át a gyártásig és az alkatrész-beszállításig – minden szinten szükség van specializált szereplőkre. A profibergyartas.hu célja, hogy helyreállítsa és modern alapokra helyezze ezeket a kapcsolatokat, figyelembe véve az új gazdasági és technológiai környezetet” – fogalmazott az ügyvezető.

A szakértő arra is felhívta a figyelmet, hogy a Covid előtt generációkon át öröklődtek a partnerkapcsolatok, nem volt szükség tudatos értékesítésre.

„Ma már ez nem működik. A piac átalakult, az értékesítés is átköltözött az online térbe. A fiatal cégvezetők is elsősorban az internetes felületeken keresnek partnereket, gyors és megbízható megoldásokat várnak” – hangsúlyozta Oplaznik Gabriella, aki maga is több mint 26 éve dolgozik a bérgyártás területén.

A magyar gyártói szektor új „randi appja”

A profibergyartas.hu az első olyan online platform, amely kifejezetten a hazai gyártóvállalkozások összekapcsolását tűzte ki célul.

„A felület egy randi app a gyártóiparnak. Mindkét fél – a bérgyártók és a megrendelők – számára is olyan támogató szolgáltatásokat biztosítunk, amelyek valódi előnyt jelentenek. A cél, hogy könnyen, gyorsan és biztonságosan találjanak egymásra azok, akik valóban jól tudnak együtt dolgozni. A gyártóvállalkozások minősített tagként csatlakozhatnak, a rendszeres minősítések és ellenőrzések garantálják a megbízhatóságot és hosszú távon a szakmai színvonalat” – tette hozzá az ügyvezető.

Az egyedi képességeknek ki kell tűnniük

A bérgyártás területén évente egy-két megbízható új partner megtalálása óriási jelentőségű lehet egy vállalat fennmaradása és hosszú távú prosperálása szempontjából.

„Az elismert, megbízható, jó bérgyártó pozíció eléréséhez nemcsak kiváló szakmai munkára van szükség, hanem arra is, hogy a vállalkozás képes legyen megmutatni az értékeit. Mi abban is segítünk, hogy a cégek jól pozícionálják magukat, megmutatjuk, hogyan tűnjenek ki a piacon, hogyan építsenek stabil partnerhálózatot.”

Oplaznik Gabriella elmondta azt is, hogy folyamatos mentorálással, tréningekkel, szakmai kiadványokkal segítik a vállalkozások fejlődését. Az alapító tagság most kedvezményes feltételekkel érhető el.

„A bérgyártásban mindig előre kell gondolkodni. Azok a vállalkozások, amelyek ma tudatosan építik kapcsolatrendszerüket, holnap stabilan tudnak növekedni.”

A piac átrendeződése minden vállalkozás számára kihívást jelent, de egyben új lehetőségeket is. Azok a cégek, amelyek alkalmazkodnak az új környezethez, és nyitottak az együttműködésre, hosszú távon stabilabb, kiszámíthatóbb működést érhetnek el.

Óriási ugrást hozott a támogatott lakáshiteleknél az Otthon Start

Egyetlen negyedév alatt több mint 40 százalékkal ugrott meg a támogatott lakáshitelek állománya, és 2025. végén megközelítette az 1 860 milliárd forintot – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ezzel a lakáshitel-portfólió több mint negyedéhez kapcsolódik már valamilyen állami támogatás, és az idén tovább emelkedhet ez az arány.
2026. 03. 30. 12:30
Megosztás:

ALDI-ba mennél húsvétkor? Íme a nyitvatartási idő minden napra

Az ALDI minden üzlete nyitva lesz nagyszombaton: az ALDI idén is felkészülten várja a húsvétot, megnövelt készletekkel és széles választékkal biztosítva a zavartalan vásárlást az ünnepet megelőző napokban. Az áruházak nagyszombaton a megszokott szombati nyitvatartás szerint várják a vásárlókat, az ünnep többi napján zárva lesznek.
2026. 03. 30. 12:00
Megosztás:

Erős mínuszban zárta a hetet a Wall Street

Az amerikai befektetők nem voltak olyan optimisták, mint európai partnereik, a tengerentúli részvények tovább estek pénteken, miközben a Wall Street egymás után az ötödik veszteséges hetét zárta, ami közel négy éve a leghosszabb ilyen sorozat.
2026. 03. 30. 11:30
Megosztás:

A kételyekkel teli hét egészét végül pluszban tudta zárni az európai részvénypiac

Az európai részvények pénteken estek, de a hét során így is mérsékelt nyereséget értek el, ami jól mutatja a befektetők küzdelmét az ellentmondásos közel-keleti fejleményekkel. A páneurópai STOXX 600 index 0,9%-ot esett a nap folyamán, miközben a legtöbb szektor mínuszban zárt.
2026. 03. 30. 11:00
Megosztás:

SEO Vibes: az eseménysorozat, amely inspirálja az iparágat

Az elmúlt években a SEO események több száz résztvevőt vonzottak a világ különböző pontjairól. A keresőmotorok folyamatos változása és az AI gyors fejlődése mellett minden eddiginél nagyobb az igény a naprakész és megbízható tudásra. Pontosan ezért hozta létre a WhitePress® szakértői csapata a SEO Vibes eseménysorozatot, amely rövid idő alatt nemzetközi elismerést szerzett a SEO szakemberek és marketingesek körében.
2026. 03. 30. 10:30
Megosztás:

Teljes bizonytalanság övezte az iráni konfliktus negyedik hetét

A múlt hét során folytatódott az Egyesült Államok és Izrael háborúja Irán ellen, a piacokat pedig főként az ezzel kapcsolatos hírek mozgatták.
2026. 03. 30. 10:00
Megosztás:

Kriptovaluta tőzsdei árfolyamok mítosza - nem mindegy hol vagy a világban, mindenhol más az árfolyam

A decentralizált pénzügyekről (DeFi) sokáig az a narratíva uralkodott, hogy földrajzi korlátok nélkül, mindenki számára egyenlő hozzáférést biztosítanak a piacokhoz. Egy friss piaci megfigyelés azonban arra utal, hogy ez a kép korántsem ennyire ideális.
2026. 03. 30. 09:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam kilengések: Trump közel-keleti kijelentései felrázták a piacot

A kriptovaluta-piac ismét bebizonyította, mennyire érzékeny a geopolitikai eseményekre. A Bitcoin árfolyama hétfő hajnalban hirtelen kilengéseket produkált, miután Donald Trump újabb, Iránnal kapcsolatos kijelentései borzolták a kedélyeket. A piac reakciója gyors és látványos volt: esés, majd szinte azonnali felpattanás követte egymást.
2026. 03. 30. 09:00
Megosztás:

Alig változott a forint árfolyama hétfő reggelre

Vegyesen alakult, kevéssé változott a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben a hét végén a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 30. 08:00
Megosztás:

Ez az AI-alapú kriptovaluta 57%-ot emelkedett 3 hónap alatt – vajon ez lehet a következő XRP?

Egy kriptót „következő XRP”-nek nevezni általában azt jelenti, hogy egy kis projekt fokozatosan valós felhasználási értéket épít ki egy szűk területen, majd idővel a nagyok közé kerül. A Bittensor mostanában egyre gyakrabban kapja ezt az összehasonlítást, miután az árfolyama 57%-kal emelkedett három hónap alatt. A növekedést főként az ökoszisztémájában futó projektek hajtják, amelyek többsége mesterséges intelligencia modellek tanításához vagy teszteléséhez kapcsolódik.
2026. 03. 30. 07:30
Megosztás:

Az átveréseknél majdnem tökéletes másolatokkal próbálkoznak a csalók

Új szintre léptek az online banki csalások: a támadók már nemcsak megtévesztő e-mailekkel, hanem egyre gyakrabban a banki weboldalakhoz megtévesztésig hasonló felületekkel próbálják rávenni az ügyfeleket adataik megadására vagy kártékony szoftverek telepítésére. A K&H tapasztalatai szerint a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak, így a tudatosság és az óvatosság kulcsfontosságú a visszaélések elkerülésében.
2026. 03. 30. 07:00
Megosztás:

A magyar AI-felhasználók 85%-a ChatGPT-t használ

Magyarországon az AI-t használók 84,7%-a ChatGPT-t használ, miközben 40,8% egyszerre tekint a mesterséges intelligenciára lehetőségként és kockázatként – derül ki a Sophos Magyarországon, Csehországban és Lengyelországban végzett regionális kutatásából. A régióban is hasonló a kép: Csehországban a ChatGPT használata 80% feletti, míg Lengyelországban a felhasználók 62%-a legalább heti rendszerességgel használ AI-eszközöket.
2026. 03. 30. 06:00
Megosztás:

Különleges megoldással üzennek hadat a CO2-kibocsátásnak a szegedi egyetem tudósai

Elkerülni, hogy az ipari létesítményekből a légkörbe kerüljön a szén-dioxid és közben a vegyipar számára hasznos alapanyagokat előállítani – ezt, a bolygónk jövője szempontjából kiemelten fontos és üzletileg is ígéretes célt tűzték ki maguk elé a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói. A projektben – amely elnyerte az SZTE innovációs díját is – a rendkívül drága és kis mennyiségben rendelkezésre álló irídium helyett sikerrel alkalmaztak kobalt-oxidot anód katalizátorként a CO2 elektrolízise során, most pedig már azon dolgoznak, hogy átmeneti fémekkel még hatékonyabbá tegyék az eljárást.
2026. 03. 30. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Királyság szankcionálta a 20 milliárd dolláros csalási hálózatot, elvágva a kriptokapcsolatait

A UK Foreign, Commonwealth & Development Office szankciókat vezetett be a Xinbi nevű, kínai nyelvű kriptós „garanciapiactér” ellen, amely 2021 és 2025 között közel 19,9 milliárd dollárnyi illegális tranzakciót bonyolított. Az intézkedés 2026. március 26-tól lépett hatályba, és gyakorlatilag kizárja a platformot a globális kriptopénzügyi rendszerből.
2026. 03. 30. 04:00
Megosztás:

Hiába a rekord ATM-szám, visszaszorulóban a készpénzfelvétel Magyarországon

Soha nem volt még ennyi ATM Magyarországon, mégis egyre kevesebbszer veszünk fel készpénzt – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Gergely Péter, a szakportál pénzügyi szakértője szerint egy év alatt 10 százalékkal nőtt az automaták száma, miközben 1,15 millióval kevesebb tranzakció történt. Ez is megerősíti, hogy a folyamat mögött nem piaci igény, hanem szabályozás áll, ráadásul a kisebb településeken telepített ATM-ek kihasználtsága jóval alacsonyabb lehet, ami költségkérdéseket is felvet.
2026. 03. 30. 03:00
Megosztás:

51.000 forint érkezik most sok magyar család számlájára

Sok család számára kedvező hír, hogy hamarosan újra megérkezik a családi pótlék, ráadásul a kifizetés időpontja most különösen szerencsésen alakul.
2026. 03. 30. 02:00
Megosztás:

Milyen lesz az időjárás Húsvétkor?

A jövő hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, és az erős szél mellett a hőmérséklet kedden csak 6 és 11 Celsius-fok között alakul. Szerdától csökken a csapadék esélye és melegedés kezdődik, húsvétvasárnap már többnyire napos időre van kilátás 15-20 Celsius-fokos csúcshőmérséklettel - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 03. 30. 01:00
Megosztás:

406.000 Ft-os GYED - a nettó összeg sokakat meglephet

A gyermekvállalás előtt álló vagy már babát váró családok számára az egyik legfontosabb kérdés, hogy mekkora összegű GYED-re lehet számítani 2026-ban. Sokan csak a bruttó összeget nézik, pedig a családi költségvetés szempontjából valójában az számít, mennyi pénz érkezik ténylegesen a számlára.
2026. 03. 30. 00:30
Megosztás:

Több száz beavatkozásra volt szükség a vihar után Zágrábban

Több száz beavatkozást hajtottak végre a városi szolgálatok azt követően, hogy orkánerejű széllel kísért vihar csapott le Zágráb területére csütörtökön és pénteken - közölte szombaton Luka Korlaet alpolgármester.
2026. 03. 30. 00:01
Megosztás:

Oroszország kész ismét olimpiát rendezni

Oroszország készen áll rá, hogy újra otthont adjon egy olimpiának - közölte Vlagyimir Putyin elnök az Orosz Olimpiai Bizottsághoz a testület megalapításának 115. évfordulójára intézett üdvözlő üzenetében.
2026. 03. 29. 23:00
Megosztás: