Magyar csillaga lehet a rúdsportnak: magyar arany és ezüst érem az olaszországi junior Európa Bajnokságon

A rúdsport egyre népszerűbb: hazánkban ezrek, világszerte százezrek gyakorolják, köztük sokan versenyzők, élsportolói életet élve készülnek, vesznek részt nemzetközi megmérettetéseken. Köztük is kiemelkedik két magyar versenyző a 15 éves Gabona Nikol és a 16 éves Szántó Kíra, akik már több junior nemzetközi versenyt megnyertek. A június végén Bolognában rendezett Európa Bajnokságon (Posa-Pole Sport & Arts Word Federation - European Championship) párosban arany érmet nyertek, míg Szántó Kíra ezüstérmes lett.

Az Európa Bajnokságon hazánk mellett 13 nemzet képviseltette magát (Olaszország, Franciaország, Norvégia, Portugália, Lengyelország, Szlovákia, Görögország, Svájc, Izrael, Ukrajna, Orosz Olimpiai Bizottság, Finnország, Spanyolország), Szántó Kíra junior B kategóriában az ezüstérmet nyert, míg párosban Gabon Nikollal aranyt szerzett. Szántó Kíra a jelenleg a legeredményesebb magyar junior versenyző. A hazai megmérettetéseket sorra nyeri és számos nemzetközi versenyről tért már haza éremmel, például világbajnokságról is van már ezüstérme.

„Nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen jó eredményt értünk el a versenyen. Rengetegen űzik már versenyszerűen ezt a sportot. A nemzetközi profi mezőny a kategóriánkban 100 fős lehet, Olaszországban a szigorú kvalifikációs szabályok értelmében 16 versenyző indult a kategóriánkban. A világon most talán a legjobbak az olasz és ukrán versenyzők, Beatrice Cogo vagy épp Olena Minina a felnőtt versenyeken, de nagyon szeretnénk, ha a következő években sikerülne utol érni és meg is előzni őket.” – értékelt a verseny után Szántó Kíra.

Idén novemberben Finnországba majd decemberben Spanyolországba utaznak a fiatal magyar versenyzők, előbbi országban a rúdsport, míg a Spanyolországban  a szabadabb, művészibb mozgásformát is engedélyező rúdART kategória világbajnokságára kerül sor.

A levegősport egyre népszerűbb és helyet kér a nagyok asztalánál

„Ennek a sportnak hazai szövetsége, több száz versenyzője és több ezeres aktív közössége van hazánkban. Nemzetközi szinten pedig az egyik legdinamikusabban növekvő sport, számos világversennyel.” – emelte ki Fehér Emese a hazai rúdsport támogatásának egyik úttörője. A két gyermekes családanya, aki banki karrierjét feladva vágott bele saját sportstúdiójának megnyitásába, amely ma a junior versenyzők edzőseinek is otthont ad. „A legutóbbi, májusban rendezett 6. hivatalos Rúd és Légtorna Sport Magyar Bajnokságon több mint 270 versenyző, 2 napon keresztül a legkülönbözőbb légtorna szereken és versenyszámokban mutatta meg tudását. A nemzetközi versenyen pedig Európa legjobbjaival mérettették meg magukat a kvalifikált magyar”- tette hozzá Fehér Emese, aki a két versenyző szponzoraként is támogatja felkészülésüket.

A rúdsport hazánkban is rendelkezik már sportági szövetséggel MALESZ (Magyar Levegősportok Szövetsége /https://levegosportszovetseg.hu/). A versenyek szint- és szabályrendszere nemzetközi szövetség által egy több száz oldalas szabályzatban vannak rögzítve, amely többek között kitér a versenyzők ruhájára is. Így például tiltottak az átlátszó vagy testszínű anyagok, a bőr, a latex és a testfestés, de természetesen az ékszerek és a magassarkú cipő is. Mindemellett a versenyzőkre a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) és a Magyar Antidopping Csoport (HUNADO) doppingellenes szabályzata egyaránt vonatkoznak.

Hiába duplázódik holnaptól az ingyenes készpénzfelvétel, sokan mégis elbukhatják!

Holnapról akár 340 000 forint készpénzt is fel lehet venni ingyen a magyarországi bankszámlákról, köszönhetően egy hatályba lépő jogszabályi változásnak. Mégis sokan fizetnek a készpénzfelvételért, aminek a BiztosDöntés.hu szakértői szerint számos oka lehet. Mindeközben a bankok maguk is számos kedvezményt kínálnak, ezek egy része ráadásul nem csak idehaza, hanem akár külföldön is ingyenes pénzfelvételt biztosít.
2026. 01. 31. 10:00
Megosztás:

Elhunyt Fenyő Miklós

Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 09:00
Megosztás:

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka, az NFC-alapú (Near Field Communication - rövid hatótávolságú vezeték nélküli technológia) mobilos támadások száma 87 százalékkal nőtt, a zsarolóvírus-támadások áldozatainak száma pedig már 2025 vége előtt meghaladta a teljes 2024-es értéket, mintegy 40 százalékos éves szintű emelkedéssel - derült ki az ESET legújabb kiberfenyegetettségi jelentéséből (Threat Report H2 2025).
2026. 01. 31. 08:10
Megosztás:

2,8 százalékra csökkenti az Otthon Start kamatát az egyik pénzintézet

Fokozódik a bankok közötti verseny az otthon startos fiatalokért: az egyik nagy bankban már 2,8 százalék az új kamat, és érkeznek a további kedvezmények is - hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára pénteken a Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 07:00
Megosztás:

Energiatárolási beruházásokról állapodott meg az ALTEO az STS Group tagvállalatával

Energiatároló beruházásokról állapodott meg az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. az STS Group tagvállalatával, a győri SMEGSolar Kft.-vel - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.
2026. 01. 31. 06:00
Megosztás:

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselők elleni szankciókat

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselőkre öt évvel ezelőtt kirótt szankciókat - közölte pénteken Keir Starmer brit miniszterelnök. Az érintettek ugyanakkor közös közleményben tudatták, hogy nem veszik tudomásul a kínai döntést, és továbbra is kiállnak a kínai emberi jogi helyzetet bíráló álláspontjuk mellett, amely miatt Peking a szankciókat bevezette velük szemben.
2026. 01. 31. 05:00
Megosztás:

Több mint 25 milliárd forintnyi sikeres sima pénzkérést indítottak az OTP Bank ügyfelei

A qvik-szabványra épülő, NFC-vel vagy QR-kóddal működő, a lakossági ügyfelek részére elérhető szolgáltatást 2025 októberében vezette be az OTP Bank Magyarországon elsőként. A Pénzkérés simán célja egy régóta fennálló hétköznapi probléma kezelése volt: a pénzkérés sokak számára még ma is nehézkes, feszengéssel járó helyzet. A fejlesztésnek köszönhetően az ügyfelek gyorsan, egyszerűen és számlaszám vagy kedvezményezett nevének begépelése nélkül tudnak pénzt kérni.
2026. 01. 31. 04:00
Megosztás:

2026 – az az év, amikor a devizakockázat meghatározza a magyar KKV-k árrését

A magyar kis- és középvállalatok (KKV-k) új évbe lépnek különösen ingadozó EUR/HUF és USD/HUF árfolyamok mellett. 2025-ben a forint körülbelül 7%-kal erősödött az euróval, míg a dollárral szemben több mint 17%-kal, ami jól mutatta, hogy a fedezetlen szerződések még viszonylag kis árfolyam-ingadozások esetén is veszíthetnek értékükből HUF-ban. Gyakorlatban az EUR/HUF párnál a 10–20 forintos különbségek nagy exportvolumenek esetén jelentősen csökkenthetik a haszonkulcsot, ezért 2026-ban az aktív devizakockázat-kezelés már nem választás, hanem kötelezettség. A vállalkozók egyre világosabban látják, hogy a devizastratégiák hiánya valós veszélyt jelent az árrésre, miközben a régióbeli függőségek is egyre jelentősebbek. 2026 a magyar KKV-k számára a pénzügyi ellenálló képesség próbája lesz. Bár a gazdaság mérsékelt növekedést tart fenn, a vállalatok olyan környezetbe lépnek, ahol növekvő árfolyam-ingadozás, költségnyomás és nemzetközi kereskedelmi bizonytalanság jellemzi a piacot. Ebben a kontextusban a devizakockázat-kezelési döntések kulcsfontosságúvá válnak.
2026. 01. 31. 03:00
Megosztás:

Óraállítás 2026 tavasz - ennek a hírnek sokan nem fognak örülni!

Tavaszi óraállítás 2026-ban – Megint elvesznek tőlünk egy órát! De vajon meddig tart még ez az őrület?
2026. 01. 31. 02:00
Megosztás:

Lebuktatjuk a lottó-titkot - emiatt nem nyersz sose az 5-ös vagy a 6-os lottón!

A hatalmas – magyar és természetesen nemzetközi – lottóüzlet valójában egy nagyon egyszerű elvre épül: minél több szelvényt adnak el, annál nagyobb haszonra tesznek szert azok, akik ebben az üzletben érintettek. És hidd el, ez a nyereség nem a Kedves Olvasó zsebébe vándorol. Cikkünkben feltárjuk a hazai lottóipar működésének hátterét, és arra is ösztönzünk, hogy egy kicsit számolj utána a dolgoknak…
2026. 01. 31. 01:00
Megosztás:

Derült égből csap le az infarktus? Nem! Ma már előre jelezhető

Stressz és 24/7 túlterhelés: amit a rutin szűrések nem mutatnak ki – de az egyéni rizikótérkép felfedhet.
2026. 01. 31. 00:10
Megosztás:

Növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Bosch

Kismértékben növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Robert Bosch GmbH, a technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója - tájékoztatta a vállalat pénteken az MTI-t.
2026. 01. 30. 23:00
Megosztás:

Az eMAG megint megtévesztette a magyarokat, 235 milliós bírságot fizet

Több jogsértést is elkövetett az eMAG Magyarország Kft. – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A romániai központú e-kereskedelmi cég több szempontból is tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott és nem megfelelően tájékoztatta a magyar vásárlókat. A GVH Versenytanácsa ezért 235 millió forint bírságot szabott ki a webáruházat működtető vállalkozásra. A cég elismerte a jogsértéseket és lemondott a jogorvoslati jogáról, így a kiszabott bírság biztosan befolyik a magyar központi költségvetésbe. Az eMAG nem először került a GVH látókörébe, a magyar nemzeti versenyhatóság korábban – árfeltüntetéssel kapcsolatos jogsértések miatt – már több alkalommal is megbírságolta a céget, illetve jogelődjeit.
2026. 01. 30. 22:00
Megosztás:

Solana árfolyam-előrejelzés: Kitörés küszöbén? A Dogecoin gyengül, miközben a Digitap előretör az új befizetési funkcióval

A közelmúltban a kereskedők a SOL esetleges árfolyam-kitörésére fókuszálnak, míg a Dogecoin árfolyama volatilitást mutatott. Yuna influenszer szerint a SOL akár 300 dollárig is emelkedhet, míg a BitGuru optimista a DOGE növekedési lehetőségeit illetően. Bár sokakat izgatnak ezek a „legjobb altcoin-vásárlási lehetőségek”, sokan más projektek felé is fordulnak.
2026. 01. 30. 21:00
Megosztás:

A paksi atomerőmű több mint 16 ezer gigawattóra áramot termelt 2025-ben

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2025-ben 16 097,9 gigawattóra áramot termelt, amely - az év során végrehajtott négy főjavítás mellett is - az erőmű történetének második legmagasabb termelési eredménye - közölte az atomerőmű pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 20:00
Megosztás:

Bitcoin ár összeomlás után lép a porondra a Binance – Új tervvel csillapítanák a piaci pánikot

2026. január 29-én a kriptovaluta-piac ismét megmutatta, milyen gyorsan fordulhat a hangulat az eufóriából a félelembe. A Bitcoin árfolyama drámai zuhanásba kezdett, magával rántva a teljes piacot. A befektetők még fel sem ocsúdtak a történtekből, amikor a legnagyobb kriptotőzsde, a Binance váratlan bejelentéssel állt elő: új stratégiát hirdetett a Bitcoin volatilitásának kezelésére.
2026. 01. 30. 19:00
Megosztás:

A Mol stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával

A Mol-csoport stratégiai partnerséget kötött Líbia nemzeti olajvállalatával (National Oil Corporation, NOC), a Budapesten aláírt szándéknyilatkozat a két társaság szénhidrogén-kutatási, nyersolaj-kereskedelmi és technológiai-innovációs együttműködését alapozza meg - közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 18:00
Megosztás:

Megszületett a bérmegállapodás a Magyar Postánál

Megszületett a megállapodás a 2026. évi bérfejlesztésről a Magyar Posta és a Postás Szakszervezet között, a kétéves bérmegállapodásban a 2026. évre eredetileg rögzített 7 százalékos bérfejlesztési mérték 10 százalékra emelkedik, és növekszik a béren kívüli juttatások keretösszege bruttó 420 000 forintra - közölte a Magyar Posta pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 30. 17:00
Megosztás:

Ingyenes egészségügyi továbbképzés indult bölcsődei dolgozóknak

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Bethesda Gyermekkórházzal és a Magyar Bölcsődék Egyesületével közösen ingyenes egészségügyi továbbképzést indított bölcsődei dolgozóknak - jelentette be a tárca családokért felelős államtitkára pénteken Miskolcon, az első képzés helyszínén.
2026. 01. 30. 16:30
Megosztás:

NGM: 100 milliárd forintos akciótervvel segítjük a vendéglátó szektort

A kormány kiemelten kezeli a turizmus egyik legfontosabb húzóágazatának számító vendéglátó szektor helyzetét, és folyamatosan azon dolgozik, hogy az éttermek mindennapi működését könnyebbé tegye - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
2026. 01. 30. 16:00
Megosztás: