Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

Második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára a magyar ServerElite, amely új és használt szerverek forgalmazására és testreszabott IT-megoldásokra specializálódott. A listán való szereplés olyan cégeket ismer el, amelyek több éven át kiemelkedő árbevétel-növekedést értek el organikusan, külső tőkebevonás nélkül. A vállalat filozófiája szerint a használt szerver nem elavult, hanem gazdaságos és megbízható alternatíva, különösen a kis- és középvállalkozások számára.

Magyar IT-cég a Financial Times leggyorsabban növekvő vállalatai közt

A magyar ServerElite 2025-ben, immár második alkalommal ismét felkerült a világ egyik legelismertebb gazdasági napilapja, a Financial Times rangos FT 1000 listájára, amely az európai vállalatok leggyorsabban növekvő ezres élmezőnyét mutatja be. Az új és használt szerverek kereskedelmére, valamint testreszabott informatikai megoldásokra specializálódott cég számára ez már a második szereplés a listán, amely valódi szakmai mérföldkőnek számít. A bekerülés feltétele a több éven át fenntartott, kiemelkedő árbevétel-növekedés, külső tőkebevonás vagy egyszeri lökések nélkül.

A Financial Times és a német Statista kutatócég által évente publikált FT 1000 lista az európai vállalkozások leggyorsabban növekvő ezres élmezőnyét mutatja be, az úgynevezett összetett éves növekedési ráta (CAGR) alapján. A bekerüléshez elengedhetetlen a fenntartható, organikus fejlődés, transzparens pénzügyi működés és stabil növekedési pálya – vagyis kizárólag valódi teljesítmény számít.

„Különösen büszkék vagyunk arra, hogy ezt az eredményt nem külső befektetésekkel, hanem önerőből, lépésről lépésre, ügyfeleink elégedettségére és a piaci igények pontos követésére alapozva értük el” – hangsúlyozza Marosán Andrea, a ServerElite-et üzemeltető Maraelite Kft. ügyvezetője.

Mások eldobnák azt, amiből ők értéket állítanak elő

Az eredmény jól mutatja, hogy a magyar kis- és középvállalkozások számára egyre inkább elfogadott és racionális megoldás a használt szerverek beszerzése – különösen akkor, ha az nem kompromisszumot, hanem valódi értéket és testreszabhatóságot jelent.

A cég filozófiája szerint a használt nem egyenlő az elavulttal. A ServerElite új és használt Dell, valamint HPE szervereket kínál, amelyekre ugyanúgy teljes garanciát vállal, mint az új eszközökre. Ráadásul a legtöbb termék raktárról, akár 24 órán belül elérhető, így az időkritikus IT-beszerzésekhez is kiváló partner.

„Nem csupán kereskedők vagyunk – hanem partnerei is ügyfeleinknek. Minden szervert előzetesen tesztelünk, igény szerint konfigurálunk, és nem ritkán egyedi megoldásokat is biztosítunk. Célunk, hogy minden vállalkozás pontosan azt a gépet kapja, amire szüksége van – se többet, se kevesebbet” – mondta Marosán Andrea, aki hozzátette: sikerük annak is köszönhető, hogy 15 év IT-piaci tapasztalatával nemcsak kiváló termékeket kínálnak, hanem a hozzájuk kapcsolódó szakértelmet és biztonságot is.

Milliókat spórolhatnak a KKV-k az informatikán

Marosán Andrea, a ServerElite ügyvezetője szerint a vállalkozások gyakran idegenkednek a használt informatikai eszközöktől, pedig ezek valóban életképes alternatívát jelenthetnek.

„Nem kell tartani a használt szerverektől. A kulcs az, hogy megbízható forrásból szerezzük be őket, ahol minden eszköz alapos tesztelésen és felújításon esik át. Ez jelentős költségmegtakarítást eredményez, ami különösen fontos lehet a kisebb cégeknél, ahol minden forint számít” – emelte ki az ügyvezető.

Ugyancsak fontos szempont, hogy a választott IT-szolgáltató ne sablonmegoldásokat kínáljon, hanem személyre szabott konfigurációkkal igazodjon a vállalkozás egyéni igényeihez.

„Minden cég egyedi, ezért az IT-infrastruktúrának is testreszabottnak kell lennie. Olyan partnert keressünk, aki valóban képes arra, hogy a vállalkozásunk sajátosságait megértse, és ehhez alakítsa ki a technikai megoldásokat” – hangsúlyozza Marosán Andrea. Hozzátette: a gyorsaság sem elhanyagolható tényező, hiszen az IT-eszközök kiesése vagy meghibásodása sok esetben jelentős veszteségeket okozhat.

„Érdemes olyan beszállítót választani, aki gyorsan, akár raktárról, pár órán belül képes biztosítani a szükséges szervereket vagy alkatrészeket. Így minimalizálható a kieső idő, ami különösen fontos válsághelyzetben vagy növekedési szakaszban. Végül, de nem utolsósorban a garancia és a megfelelő támogatás is döntő fontosságú: olyan céggel érdemes együttműködni, amely garanciát vállal, és nemcsak eladja az eszközöket, hanem szakértői támogatást is nyújt, amikor arra szükség van” – tanácsolja a ServerElite vezetője.

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás:

70 ezer dollár fölé ugrott a Bitcoin bányászat költsége – egyre drágább BTC-t termelni

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Bitcoin-bányászati iparág: az átlagos költség, amely egyetlen BTC kibányászásához szükséges, már meghaladta a 70 000 dollárt. A növekvő energiaköltségek és az infrastruktúra fenntartásának drágulása egyre nagyobb nyomást helyez a bányászokra, miközben a profitabilitás egyre érzékenyebbé válik a Bitcoin árfolyamának ingadozásaira.
2026. 03. 11. 00:01
Megosztás:

António Costa: Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak

Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak, mivel az energiaárak emelkedése és a nemzetközi figyelem elterelődése gyengíti Ukrajna helyzetét - jelentette ki António Costa, az Európai Tanács elnöke az uniós nagykövetek előtt kedden Brüsszelben elmondott beszédében.
2026. 03. 10. 23:30
Megosztás:

Minden második felújítandó lakást befektetők visznek el Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják - derült ki a Duna House friss adataiból. Budapesten minden második ilyen lakást profi vásárlók vesznek meg, hogy felújítás után haszonnal értékesítsék. A nagy kereslet miatt a fővárosban a rosszabb állapotú ingatlanokért is átlagosan egymillió forint feletti négyzetméterárat kell fizetni.
2026. 03. 10. 23:00
Megosztás:

Madárinfluenza miatti megfigyelési körzetet oldott fel a Nébih az Alföldön

Feloldotta a madárinfluenza miatti korlátozó intézkedéseket a Nébih egy nagyobb, összefüggő alföldi területen. Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyében jelentősen csökkent a korlátozott terület nagysága, míg Jász-Nagykun-Szolnok vármegye a feloldást követően mentesül a korlátozó intézkedések alól. A madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll, a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.
2026. 03. 10. 22:30
Megosztás:

Spanyolország 9 millió eurós humanitárius segélyt nyújt Libanonnak

Spanyolország 9 millió eurós (3,4 milliárd forint) humanitárius segélyt nyújt Libanonnak - jelentette be az ország külügyminisztere a kormány keddi ülését követően Madridban.
2026. 03. 10. 22:00
Megosztás:

A NAV és a fogyasztóvédelem ellenőrzi az üzemanyagok védett áron történő értékesítését

Utasítottam a NAV-ot és a fogyasztóvédelmet, hogy teljes körűen ellenőrizze - például próbavásárlássokkal - az üzemanyagok védett áron történő értékesítését - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedd esti Facebook-bejegyzésében.
2026. 03. 10. 21:30
Megosztás:

GVH: Az Árfigyelő is kordában tartja az élelmiszerárakat

Gyakorlatilag stagnált az élelmiszerek ára 2026 februárjában az egy évvel korábbi adatokhoz képest – közölte az Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Az élelmiszerárak kordában tartásához a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett online Árfigyelő rendszer is hozzájárul. Az árak összehasonlíthatóságát biztosító oldalon több mint 5000 különböző élelmiszer-, illetve háztartási termék napi szinten frissülő ára követhető nyomon, országszerte több mint 1800 boltban. Az Árfigyelő használatával a húsvét előtti nagybevásárlások időszakában is sokat lehet spórolni.
2026. 03. 10. 21:00
Megosztás:

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben, 2024-hez képest árbevétele 12 százalékkal 83,5 milliárd dán koronára (mintegy 4300 milliárd forint), nettó nyeresége 21 százalékkal 16,7 milliárd dán koronára (DKK) nőtt - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 20:30
Megosztás:

Tovább erősödött kedden a forint

Több mint egy százalékkal erősödött kedden a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2026. 03. 10. 20:00
Megosztás:

Átadták a korszerűsített rijekai olajfinomítót

Átadták kedden a korszerűsített rijekai olajfinomítót. A mintegy 700 millió eurós beruházás az INA olajipari vállalat történetének legnagyobb egyedi fejlesztése, és a modern Horvátország egyik legjelentősebb ipari beruházása.
2026. 03. 10. 19:00
Megosztás:

Magyar-egyiptomi fúzió alakul a kőiparban

Közös vállalatot alapít a mosonmagyaróvári Amonstone és az egyiptomi Modern Marble tulajdonosi köre – jelentették be az érintett felek.
2026. 03. 10. 18:30
Megosztás:

Adószakértő az ÉVOSZ javaslatairól: az adórendszer is lendületet adhat az építőiparnak

Az adórendszer is kulcsszerepet játszhat az építőipar élénkítésében – reagált a Niveus az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) friss szakmai javaslataira. A tanácsadó cég szerint a lakásépítéseket ösztönző adópolitikai eszközök, például a kedvezményes lakásáfa stabil fenntartása és a bérlakáspiac kifehérítése érdemben hozzájárulhatnak az ágazat élénküléséhez.
2026. 03. 10. 17:30
Megosztás:

A befektetők uralják a felújítandó lakások piacát Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják, Budapesten az ilyen lakások több mint felét befektetési céllal vásárolják - közölte a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 17:00
Megosztás: