Már megint a Richter
Ha ezek a kísérletek sikeresek lesznek, akkor fél évvel, 2029 szeptemberéről 2030 márciusáig hosszabbodhat meg a szabadalmi védelem. Mivel az AbbVie csúcs értékesítésként az évi 5 milliárd dollárt tekinti, ezért ez mintegy 2 milliárd dollárral dobja meg a cash flow-t a fenti időszakban (2,5-0,5 milliárd), ha azonnali 20 százalékra való visszaeséssel számolunk.
Ebből a Richter 360 millió dollárt, azaz mintegy 130 milliárd forintot rakhat zsebre, ami részvényenként mintegy 700 forint lehet, ha a 2025-ben záródó kísérletek sikerrel járnak, amire amúgy jó esély van. Ennek a nettó jelenértéke mintegy 350 forint per részvény (~12 százalékos tőkeköltséggel becsülve), s nyilván a kísérleti eredmények bizonytalanságával is diszkontálni kell ezt a számot.
S ha már Richter, akkor beszéljünk arról is, hogy a Mithra a múlt héten jelentette be, hogy további 2,5 millió euró áthidaló finanszírozást kapott a hitelezői egy csoportjától, hogy sikeresen zárhassa a tárgyalásokat az estetrol-hoz köthető eszközök eladásáról (Richter) és az ezen kívüli eszközök (további jogok…stb.) értékesítéséről.
Az áthidaló finanszírozás június elejéig ad lehetőséget a tárgyalások folytatására a cég számára, azaz valószínűleg egy-két héten belül számíthatunk ezzel kapcsolatos hírekre. Annál is inkább így kellene lennie, mert a belga cégbíróság június 19-ig adott védelmet a hitelezőkkel szemben a cég számára.
Persze a céghez a bíróság által kirendelt tárgyalópartner és likvidációs szakember a céggel egyetértésben akár további időt is kiharcolhat a cégbíróságnál, mindenesetre jelenleg még ez a határidő van érvényben. Másrészt az időhúzás sem kedvez a Mithra-nak, hiszen láthatjuk, hogy az operáció néhány hetes finanszírozása 2,5 millió euró plusz költséggel jár. Szóval minél előbb le kellene zárni a tárgyalásokat a különböző eszközök értékesítéséről.