Meghosszabbították a veszélyhelyzetet Romániában

Romániában egy héten belül megnégyszereződött a koronavírus-fertőzöttek száma, csütörtökön a kormány a járványügyi korlátozások szigorításáról döntött.

Meghosszabbították a veszélyhelyzetet Romániában

A kabinet január 8-tól kezdődően újabb 30 napra meghosszabbította a tavaly május óta folyamatosan érvényben lévő veszélyhelyzetet, ismét kötelezővé téve az egészségügyi védőmaszkok viselését a nyílt és zárt közterületeken. Az intézkedés alól csak az ötévesnél kisebb gyermekek, a munkahelyen egyedül tartózkodó alkalmazottak, illetve a nehéz fizikai munkát végzők, a sportolók, a közönség előtt beszélő szónokok, az egyházi szertartásokon részt vevő papok és a televízióműsorok szereplői kapnak felmentést, ha megtartják a biztonságos távolságot.
    
A textilből és műanyagból készült maszkokat már nem fogadják el, kizárólag a sebészeti maszkok vagy az FFP-2-es szűrővel ellátott, orrot és szájat eltakaró, légzésvédő maszkok használatát engedélyezik.
    
A bukaresti kormány közleménye szerint a kulturális és sportrendezvényeken a termek (sportcsarnokok, színházak, mozik, rendezvénytermek) befogadóképességének legfeljebb 30 százalékát kihasználva gyűlhetnek össze a védettségi igazolvánnyal rendelkező résztvevők, ha az adott településen a fertőzési ráta az utóbbi két hétben meghaladta a lakosság egy ezrelékét.
    
Ennél engedékenyebb a szabályozás a vendéglátóhelyek esetében, amelyek egyezrelékes fertőzési ráta felett is kapacitásuk felét kihasználva üzemelhetnek mindaddig, amíg a fertőzések üteme az adott településen nem éri el a három ezreléket. Ezen küszöbérték felett is nyitva maradhatnak, ha a vendégek száma nem haladja meg a terem befogadóképességének 30 százalékát.
    
A bukaresti kormány azt ajánlja az intézményeknek és magáncégeknek, hogy térjenek át a távmunkára, ahol pedig a tevékenység jellege ezt nem teszi lehetővé, vezessenek be lépcsőzetes munkakezdést, ezáltal járulva hozzá a zsúfoltság csökkentéséhez a közszállítási járműveken.
    
Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár azzal indokolta a szigorítást, hogy az omikron variáns terjedése miatt Romániában ugrásszerűen nő, egy héten belül megnégyszereződött, csütörtökön hatezer fölé emelkedett a fertőzöttek száma. Az államtitkár szerint az új vírusmutáns sokkal gyorsabban átterjed egyik emberről a másikra, ezért a védekezésben kulcsfontosságú a megfelelő védőmaszkok használata, a távolságtartási szabályok betartása.
    
A stratégiai kommunikációs törzs (GCS) csütörtöki jelentése szerint az utóbbi 24 órában 6018 új fertőzöttet regisztráltak Romániában, ami több mint négyszerese az utóbbi két hét átlagának. A héten a fertőzöttek száma minden korábbinál gyorsabb ütemben, naponta több mint 20 százalékkal emelkedett, az utóbbi hét napon pedig több mint háromszor annyi (20 644) fertőzöttet regisztráltak, mint az előző héten (6142).


Kínai külügyi szóvivő: az európai fogyasztók döntik el, mely kínai termékekre van kereslet

Az európai fogyasztók maguk döntik el, mely termékekre van kereslet, a jó ár-érték arányú áruk pedig természetes módon népszerűvé válnak - jelentette ki Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője hétfőn, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 07. 06. 21:00
Megosztás:

A BMW megtartotta vezető helyét a magyar autópiac prémium szegmensében az első fél évben

A BMW Group Magyarország 18,9 százalékkal növelte BMW modelljeinek eladásait a magyarországi újautó-piacon 2026 első fél évében a tavalyi év hasonló időszakához képest, 3909 jármű értékesítésével a bajor márka továbbra is Magyarország legnépszerűbb prémium autója - tájékoztatta a társaság az MTI-t hétfőn közleményben.
2026. 07. 06. 20:30
Megosztás:

Átlag alatti forgalomban zárt történelmi csúcson a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 514,86 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 143 587,15 ponton történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 07. 06. 19:30
Megosztás:

8 új ETF-fel bővül a BÉTA Piac

A passzív befektetések térnyerésére reagálva nyolc új tőzsdén kereskedett befektetési termékkel (ETF és ETP) bővül 2026. július 6-ától a Budapesti Értéktőzsde BÉTa Piaca. Az új instrumentumok révén a hazai befektetők forint alapon, hazai befektetési szolgáltatókon keresztül érhetik el az amerikai részvénypiac egyes szektorait, valamint a Bitcoin, az Ethereum és a Solana árfolyamát követő termékeket, illetve az ezüst- és rézpiaci befektetési lehetőségeket.
2026. 07. 06. 19:00
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfőn estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 06. 18:30
Megosztás:

Lemondott a Gázai övezeti Hamász-kormány

Lemondott a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet Vészhelyzeti Bizottságnak nevezett kormánya, hogy átadja az övezet polgári igazgatását egy új, technokratákból álló bizottságnak (NCAG) - jelentette be hétfőn a terrorszervezet.
2026. 07. 06. 17:30
Megosztás:

Jelentősen nőtt a K&H nagyvállalati növekedési indexe a második negyedévben

A K&H nagyvállalati növekedési index értéke 9 pontra nőtt idén a második negyedévben az előző negyedévi mínusz 3 pontról, a jelentős javulást elsősorban az új kormány gazdaságpolitikájába vetett bizalom megugrása húzta fel, de a cégek saját kilátásaikat is pozitívabban értékelték - közölte Bodor Tibor, a K&H vállalati divíziójának vezetője a jelentést bemutató sajtótájékoztatón, hétfőn, Budapesten.
2026. 07. 06. 17:00
Megosztás:

Magyar járműinformatikai exportsiker Kínában

Az Inventure Automotive járműadat-konverziós technológiáját építi be termékeibe a világ egyik vezető videótelematikai vállalata, a kínai Streamax. Az együttműködés újabb mérföldkő a magyar vállalat szoftverexport-stratégiájában egy olyan globális piacon, amelynek értéke a következő évtizedben megközelítheti a 200 milliárd dollárt. A modern járművekben óránként keletkező adatmennyiség elérheti a több száz megabájtot, ami az önvezetést támogató rendszerek, funkciók révén radikálisan tovább nő. Az Inventure Automotive megoldásai széleskörű járműadatok gyártófüggetlen kinyerését és hasznosítását teszik lehetővé. A cég árbevételének kilencven százaléka jelenleg is exportból származik.
2026. 07. 06. 16:30
Megosztás:

Egy plusz szobát nyerhetünk ezzel az építési megoldással

Egy 100 négyzetméteres háznál akár 6–9 négyzetméter plusz hasznos terület is keletkezhet a hagyományos téglaházakhoz képest a karcsúbb falszerkezet miatt. A szakértők szerint ez azonos bruttó alapterületen gyakorlatilag egy plusz helyiséget jelenthet, miközben a nehézszerkezetes készházak a modern gyártás precizitását ötvözik a masszív szerkezettel. A Liapor technológia ráadásul homogén, hőhídmentes szerkezetet kínál, száradási várakozási idő nélkül.
2026. 07. 06. 16:00
Megosztás:

Új pályára állt a dél-magyarországi ingatlanpiac

Egy évvel a CBRE Magyarország szegedi regionális irodájának megnyitása után jól kirajzolódnak a dél-magyarországi ingatlanpiac meghatározó folyamatai. Az elmúlt tizenkét hónap tapasztalatai alapján a térségben egyre szélesebb körben mutatkozik igény a professzionális ingatlantanácsadás iránt, miközben a korábban domináns tranzakciós és szállodafejlesztési megkeresések mellett ma már szinte valamennyi ingatlanszegmensben élénkül az aktivitás.
2026. 07. 06. 15:30
Megosztás:

A Logicor bejelentette magyarországi érdekeltségeinek értékesítését a Sino Logistics részére

A Logicor megállapodást kötött magyarországi érdekeltségeinek értékesítéséről a Sino Logistics részére. A tranzakció a vállalat hazai ingatlanportfóliójára és a helyi menedzsmentcsapatra egyaránt kiterjed, lezárása pedig a hatósági jóváhagyásokat követően, várhatóan 2026 második felében valósul meg.
2026. 07. 06. 15:00
Megosztás:

6–8 év bankszámlaköltségeit is kifizetik az egyetemistáknak egyes bankok

A diákszámlák felső határa 24–26 év, eddig az életkorig vehetők igénybe. Ez azt jelenti, hogy ha egy leendő egyetemista 18 évesen nyit számlát, akkor elvileg hat-nyolc évig nem kell számlát váltania, és addig kihasználhatja a kedvezményes feltételeket. Ilyen előny, hogy a számlavezetési díj végig nulla forint, és a bankkártya díját az első évben általában teljesen elengedik.
2026. 07. 06. 14:30
Megosztás:

A Merkantil Bank megállapodást írt alá a Business Lease Hungary felvásárlásáról

A nemzetközi lízingpiacon egyre hangsúlyosabb az elmozdulás a komplex, szolgáltatásalapú megoldások irányába. Különösen az operatív lízinghez kapcsolódó flottakezelési szolgáltatások szerepe erősödik dinamikusan. Bár a trend már a hazai piacon is jól érzékelhető, a nyugat-európai országokhoz képest a penetráció itthon továbbra is alacsony. Épp ezért rejt magában jelentős növekedési potenciált ez a terület.
2026. 07. 06. 14:00
Megosztás:

Késésben a bértranszparencia: Adatvédelmi csapdákat is rejt az átláthatósági szabályozás

Miközben az Európai Unió tagállamainak 2026. június 7-ig kellett volna átültetniük a nemzeti jogrendjükbe a bértranszparenciáról szóló (EU) 2023/970 irányelvet, Magyarországon egyelőre nem született meg a végrehajtási szabályozás. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő figyelmeztet, hogy a szabályozási hiányosságok ellenére a cégeknek azonnal meg kell kezdeniük a felkészülést, mert az új irányelvek alapjaiban írják át a HR-folyamatokat, és mindeközben súlyos adatvédelmi kockázatokat is hordoznak.
2026. 07. 06. 13:30
Megosztás:

Gyógyhatásra vonatkozó kommunikáció miatt indított eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Simply You Hungary Kft.-vel szemben, fogyasztókkal szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat gyanúja miatt. A versenyhatóság szerint a vállalkozás egyes étrend‑kiegészítői kapcsán olyan kommunikációt folytatott, amely gyógyhatás benyomását kelthette, ez ugyanakkor az ágazati szabályok értelmében nem megengedett.
2026. 07. 06. 13:00
Megosztás:

A 2025-ös rekordév után pozitívan értékelte a WING-et a Scope Ratings

A Scope Ratings stabilra javította a WINGHOLDING Zrt. hitelminősítési kilátását, egyben megerősítette B+ besorolását. Ez a társaság pénzügyi és üzleti kilátásainak kedvező megítélését tükrözi. A nemzetközi minősítőcég döntését a WING Csoport 2025-ben rekordot döntő, 53 százalékkal megugró árbevétele, a még erőteljesebben, 80 százalékkal javuló EBITDA-ja, csökkenő adósságállománya és az erős nemzetközi növekedése indokolják.
2026. 07. 06. 12:30
Megosztás:

Női vezérigazgatóval erősít a KPMG: Rakó Ágnes az új CEO

2026. október 1-jével Rakó Ágnes tölti be a KPMG Magyarország vezérigazgatói pozícióját, aki a Tanácsadási Üzletág társvezetőjeként dolgozott eddig a cégnél. A társaság jelenlegi vezetője, Rózsai Rezső regionális pozícióba lép elő, a KPMG közép- és kelet-európai régiójának Könyvvizsgálati vezetőjeként folytatja pályafutását és így visszalép a magyarországi vállalat vezetésétől.
2026. 07. 06. 11:30
Megosztás:

Kedvező konjunktúra adatok érkeztek ma reggel

A májusi ipari termelési és kiskereskedelmi forgalmi adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Az ipari termelés volumene 5,4 százalékkal nőtt éves szinten a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat jóval kedvezőbb lett az általunk vártnál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 07. 06. 11:00
Megosztás:

Ethereum maradt a stabilcoinok fővárosa: 153 milliárd dollár parkol a mainneten

Az Ethereum továbbra is megkerülhetetlen szereplője a blokkláncalapú dollárforgalomnak. A legfrissebb hálózati adatok szerint az Ethereum mainneten mintegy 153 milliárd dollár értékű stabilcoin található, vagyis a nyilvános blokkláncokon nyomon követett teljes kínálat közel fele ezen az egyetlen hálózaton koncentrálódik.
2026. 07. 06. 10:30
Megosztás:

Bankroll menedzsment: hogyan játssz okosan, ha már játszol?

A szerencsejátékról szóló cikkek többsége a nyerési stratégiákról szól.
2026. 07. 06. 10:25
Megosztás: