Megnyílt a lengyel-magyar igazságügyi platform újabb évfolyama
Az ISW honlapján elérhető közlemény szerint a Polish-Hungarian Research Platform 2023 nevű projekt megnyitóján online bejelentkező F. Tóth Gábor, a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet helyettes vezetője a kutatóplatformot a lengyel-magyar barátság egyik legjobb példájának nevezte.
Marcin Wielec, az ISW igazgatója, a varsói Stefan Wyszynski Katolikus Egyetem jogászprofesszora aláhúzta: az idei kutatások során olyan jogi megoldások modelljeinek kidolgozására törekednek, amelyek nemcsak a lengyel és a magyar társadalom számára lennének hasznosak, hanem egész Közép-Európában alkalmazhatók.
A projekt keretében idén négy nemzetközi kutatócsoportot hoznak létre a jogtudósok soraiból. Olyan kutatási területekkel foglalkoznak, mint a mezőgazdasági termelők hatékonyabb védelme, a fogyatékkal élő gyermekek védelme, a lelkiismereti szabadság intézményi vonatkozásainak kérdése, valamint a számítógépes bűnözés elleni védelem jogi hatékonyságának növelése - mondta el Wielec.
A projekt célja az ISW szerint a jogászok közötti nemzetközi együttműködés újjáélesztése, valamint új módszerek kidolgozása a jogszabálytervezetek készítésében. A kutatómunka eredményeként idén is legalább négy monográfiát és 24 recenzált tudományos dolgozatot adnak ki, megszerveznek továbbá szakmai szemináriumokat, valamint egy nemzetközi konferenciát is novemberben.