Megugrott a K&H Bank eredménye
Guy Libot, a K&H Csoport vezérigazgatója kiemelte, hogy a kormányzati intézkedések, a 33 milliárd forint összegű banki extraprofit-adó negatív hatása ellenére "újra jó teljesítményt nyújtottak". Kifejtette: az első fél évben a lakossági ügyfelek száma meghaladta a 815 ezret, vagyis 2022 első fél évének végéhez képest 5 százalékkal több magánszemélyt szolgáltak ki. A rendszeresen jövedelmet átutaló ügyfelek száma átlépte az 555 ezret, ami azt jelenti, hogy 7 százalékkal többen választották a pénzintézetet elsődleges bankjuknak.
Gombás Attila, a K&H Csoport pénzügyi vezetője rávilágított arra, hogy a bank hitelállománya 18 százalékkal nőtt egy év alatt, így elérte a 2713 milliárd forintot. Az év első fél évében 297 milliárd forint új hitelt helyezett ki a pénzintézet, ebből 38 milliárd forintot tett ki a lakossági jelzáloghitel.
A vállalati hitelállomány egyetlen év alatt 30 százalékkal bővült, így az első fél év végére a bank piaci részesedése elérte a 10 százalékot ebben a szegmensben az egy évvel korábbi 9,1 százalékkal szemben. Azzal folytatta, hogy a pénzintézet aktív szerepet vállal a magyar vállalkozások és nagyvállalatok finanszírozásában, valamint a gazdaság fejlesztésében, illetve az állami finanszírozási programokban.
A Széchenyi Kártya Program szerződéses összege június végére meghaladta a 160 milliárd forintot, míg a Baross Gábor-program keretében 123 milliárd forint hitelt helyeztek ki, ami 15 százalékos piaci részesedést jelent - részletezte.
Azt is hozzátette, hogy júniusban együttműködést írtak alá az Európai Beruházási Alappal, így elérhető az uniós garanciaprogram, amelynek célja a hazai kkv-k versenyképességének, illetve fenntarthatósági, innovációs és digitalizációs beruházásainak ösztönzése, valamint a munkahelyteremtés támogatása.
A bank közölte, hogy a lakossági megtakarítási piacon a betétekből a befektetési alapok és az államkötvények felé történt átrendeződés. A befektetési alapoknál a kezelt vagyon 32,3 százalékkal, 1136 milliárd forintra nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Nik Vincke, a K&H Biztosító vezérigazgatója arról tájékoztatott, hogy a cégcsoport biztosítója az első fél évben 0,8 milliárd forintos veszteséget könyvelt el az extraprofit-adó elszámolás miatt a tavaly ilyenkori 1,7 milliárd forintos veszteséggel szemben. Közölte, hogy valamennyi üzletág kétszámjegyű növekedést mutatott az előző évhez képest: a nem életbiztosítási területen a díjbevétel 16 százalékkal nőtt és elérte a 36,1 milliárd forintot, az életbiztosítások 22 százalékkal nőttek.