Mennyi villamos áramot fogyaszt egy átlagos család egy hónapban és az mennyibe kerül?

Hány kwh áramot fogyaszt el egy háztartás egy (volt) áramszolgáltatói becslés alapján? Hogyan változik az átlagos áramfogyasztás ha a háztartás 1 fős, 2 fős, 4 fős vagy több főből áll? Hány kWh nappali áramot fogyaszt el egy család és az mennyibe kerül?

Mennyi villamos áramot fogyaszt egy átlagos család egy hónapban és az mennyibe kerül?

Az ELMŰ-ÉMÁSZ (ma már MVM Next a neve a társaságnak) áramszolgáltató szakértőinek (2020-as) becslése szerint egy átlagos család villamos energia fogyasztása (nappali árammal, kWh-ban számolva) az alábbiak szerint alakul átlagosan (becslés, ettől lehetnek akár jelentős eltérések is!):

Havi villamos áram fogyasztás a család mérete szerint:

- 1 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta: 120 kWh (nappali áram)

- 2 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta: 180 kWh (nappali áram)

- 4 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta: 200 kWh (nappali áram)

- 4 fős háztartás családi házban villamos energia fogyasztása havonta: 230 kWh (nappali áram)

(Megjegyzés: Magyarországon az átlagos havi fogyasztás sávhatára a villamos energiánál 210 kilowattóra/hó, 2523 kilowattóra/év - mondta Gulyás Gergely tegnap. A rezsicsökkentés részeként bevezetett limitált árat 2022 augusztus 1-sejétől a lakossági átlagfogyasztás mértékéig biztosítják. Annak, aki az átlagnál több energiát fogyaszt, piaci áron kell megfizetnie a többletet. Részletek a cikk folytatásában.)

Mennyibe kerül mindez a villányszámlában?

Ha a lakossági un. A1 kedvezményes (1320 kWh/év fogyasztásig) árakkal számolunk, akkor 1 kWh áram ára (ÁFA-val és rendszerhasználati díjjal együtt számolva) az MVM Next 2022 aktuális ártájékoztatója szerint (kerekítve) bruttó 36 Ft körül alakul.

- 1 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta A1 díjjal: 4320 Ft (átlag, becslés)

- 2 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta A1 díjjal: 6480 Ft (átlag, becslés)

- 4 fős háztartás villamos energia fogyasztása havonta A1 díjjal: 7200 Ft (átlag, becslés)

- 4 fős háztartás családi házban villamos energia fogyasztása havonta A1 díjjal: 8280 Ft (átlag, becslés)

Szeretnél villamos energia árakat számolgatni?

Villamos áram árak kalkulátor IDE kattintva

A kormány energia-veszélyhelyzetet hirdetett

A kormány energia-veszélyhelyzetet hirdetett és hét pontból álló intézkedési tervet fogadott el, ennek részeként augusztus 1-jétől csak a lakossági átlagfogyasztás mértékéig biztosítja a rezsicsökkentéssel limitált gáz- és áramárat - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán a kormányinfón.

A miniszter a kormánykabinetek vezetőinek ülését követően tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: az elhúzódó orosz-ukrán háború és az Oroszország ellen bevezetett brüsszeli szankciók miatt Európa egészében drasztikusan emelkednek az energiaárak.

Gyakorlatilag Európa jelentős részén energiaválság alakult ki. Az elmúlt napokban az is világossá vált, hogy nagy valószínűséggel, a jelenlegi állás szerint nem lesz elég gáz az őszi és téli fűtési szezonra Európában - tette hozzá.

Közölte: a magyar családok és gazdaság energiaellátásának védelmére éppen ezért, több országhoz hasonlóan, a magyar kormány is energia-veszélyhelyzetet hirdetett és hét pontból álló intézkedési tervet fogadott el, amelyek augusztusban lépnek életbe.

A miniszter szerint a rendkívüli intézkedésekkel tudják biztosítani, hogy legyen elegendő energiája az országnak télen is, és a továbbiakban is fenntartható legyen a rezsicsökkentés.

A kormány döntött arról, hogy Magyarország másfél milliárdról kétmilliárd köbméterre növeli a hazai gázkitermelést - jelentette be.

A szakminisztérium szerint tovább növelhető a kitermelés a jelenleg is működő gázmezőkön; olyan magasan van ugyanis a gáz ára, hogy az is megéri, ha drágább technológiával sikerül felszínre hozni - mondta Gulyás Gergely.

A kormány felkérte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy szerezzen be több földgázt. Ma a gáztárolók töltöttsége 44 százalékos, ez a mennyiség körülbelül három hónapig biztosítja az ország teljes gázellátását. A cél az, hogy a lehető legtöbb gáz álljon rendelkezésre - közölte.

A miniszter bejelentette, hogy a kormány kiviteli tilalmat rendel el az energiahordozókra és a tűzifára; egy kivétel van, a bértárolás, amely továbbra sem engedélyköteles.

A kormány az év végéig jelentősen fokozza a hazai lignitkitermelést. A kabinet döntött arról is, hogy a mátrai erőmű blokkjait minél hamarabb újra kell indítani, illetve kezdeményezi a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbítását - tette hozzá.

A jelenlegi háborús energiaválságban "egész egyszerűen nem fér bele", hogy mindenki korlátlanul kapja a csökkentett áru gázt és áramot. Ezért a rezsicsökkentés részeként bevezetett limitált árat augusztus 1-sejétől a lakossági átlagfogyasztás mértékéig biztosítják. Annak, aki az átlagnál több energiát fogyaszt, piaci áron kell megfizetnie a többletet - tette hozzá.

Magyarországon az átlagos havi fogyasztás sávhatára a villamos energiánál 210 kilowattóra/hó, 2523 kilowattóra/év, a földgáznál pedig 144 köbméter/hó, 1729 köbméter/év - mondta Gulyás Gergely.

A háztartások háromnegyedét nem érinti a változás, mert az átlag alatt fogyasztanak. A többet fogyasztó egynegyednek is a csökkentett árat kell fizetnie az átlagos fogyasztás mértékéig - közölte.

A döntést azzal indokolta, hogy az orosz-ukrán háború elhúzódik, és az arra adott szankciók miatt valódi kockázatot jelent, hogy lesz-e elég energiahordozó a télen.

Az árak az egekben vannak, az ellátás akadozik, gazdasági értelemben rendkívüli állapot köszöntött be. Ezért most össze kell fogni Magyarország polgáraival és minden olyan magyarországi szereplővel, aki tud tenni az energiaellátás biztosításáért - tette hozzá.

Németh Szilárd, a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos is elmondta, hogy a nagycsaládosok továbbra is kedvezményesen kapják a gázt.

Jelenleg is van kedvezményes fogyasztási limitjük, ami megmarad a jövőben. Egy háromgyerekes család ezentúl évente nem 1729 köbméterig, hanem 2329 köbméterig veheti igénybe a kedvezményt. Minden további gyerek után 300 köbméterrel emelkedik a limit. A villamos áramnál ilyen kedvezmény nincs - mondta.

A kormánynak az volt a fő célja az energia-veszélyhelyzet elrendelésével, hogy továbbra is fenn tudja tartani a rezsicsökkentést és télen is legyen energiája az országnak - tette hozzá.

Ennek egyik eszköze a rezsivédelmi alap, a másik a most ismertetett döntés, amely szerint "egyszerűen nem fér bele" a "háborús energiaválságba", hogy mindenki korlátlanul használja a csökkentett árú gázt és villanyáramot - mondta.

Egy átlagfogyasztó, "rezsivédetten", 7750 forintot fizet havonta a villanyért. Ha nem lenne rezsicsökkentés, ez 50 833 forint lenne. Jelenleg egy átlagfogyasztó 15 833 forintot fizet havonta a gázért, rezsicsökkentés nélkül ez 131 441 forint lenne - tette hozzá a politikus.

Németh Szilárd azt mondta, a spórolás így havonta 158 691 forint, évente 1,9 millió forint; ennyi pénz marad továbbra is az embereknél.

Elmondta, hogy a rezsicsökkentés fogyasztási helyhez kötött, villany esetében 5,6 millió, gáz esetében 3,5 millió fogyasztót érint.

605 millió dolláros veszteséget jelentett a Metaplanet – Megroppant a japán Bitcoin-stratégia?

A rekordárakról leforduló Bitcoin komoly sebet ejtett a vállalati mérlegeken. A japán Metaplanet több milliárd dollárt költött BTC-vásárlásra az elmúlt közel két évben, ám az árfolyam visszaesése után most több százmillió dolláros veszteségről számolt be. A cég papíron már 37%-os mínuszban áll, miközben részvényei is meredek zuhanást produkáltak.
2026. 02. 16. 22:30
Megosztás:

Amerikai céggel kötött stratégiai együttműködést a Mol leánycége

A Mol-csoport leányvállalata, a Geoinform Kft. stratégiai együttműködési megállapodást kötött az amerikai Baker Hughes-zal - közölte a Mol hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 22:00
Megosztás:

Fordulat az albérletpiacon, az albérletárak stagnálnak

Itt a fordulat az albérletpiacon! Az Otthon Start Program indulása óta miközben a bérek folyamatosan nőnek, az albérletárak stagnálnak, ezzel több tíz milliárd forinttal több marad az albérletben élők zsebében - írta Panyi Miklós, a Miniszterelnökség (ME) parlamenti és stratégiai államtitkára hétfőn közzétett Facebook-bejegyzésében.
2026. 02. 16. 21:30
Megosztás:

Az OKX kriptovaluta tőzsde máltai fizetési engedélyt szerzett – Új szintre léphetnek a stablecoin-szolgáltatások Európában

Stratégiai jelentőségű lépést tett az OKX kriptotőzsde az európai piacon: a tőzsde megszerezte a máltai fizetési intézményi engedélyt, amely lehetővé teszi, hogy a stablecoin-alapú fizetési szolgáltatásait az Európai Unió teljes területén szabályozott keretek között terjessze ki. A döntés nemcsak jogi, hanem versenystratégiai szempontból is kulcsfontosságú.
2026. 02. 16. 21:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék hétfőn.
2026. 02. 16. 20:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 02. 16. 20:00
Megosztás:

Tőkekiáramlás sújtja az Ethereumot, miközben az XPL vezeti a 24 órás beáramlásokat

Erőteljes tőkemozgások rázták meg a kriptopiacot az elmúlt 24 órában: míg az XPL több mint 53 millió dolláros nettó beáramlást könyvelhetett el, addig az Ethereum esetében közel 205 millió dollárnyi tőke távozott. A számok első pillantásra drámaiak, ám a háttérben komplex piaci mechanizmusok húzódnak meg.
2026. 02. 16. 19:30
Megosztás:

Nőtt az Alteo árbevétele tavaly

Az Alteo Nyrt. árbevétele 2025-ben meghaladta a 125 milliárd forintot, ami 19 százalékkal több az előző évinél - tájékoztatta az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat hétfőn az MTI-t.
2026. 02. 16. 19:00
Megosztás:

A Mol újabb tíz töltőállomást nyit Lengyelországban

A Mol tíz újabb töltőállomást nyit Lengyelországban az idei első fél évben, ez a cég lengyelországi vállalatának (Mol Polska) egyik legnagyobb fejlesztési programja az elmúlt években - közölte az ISBnews lengyel gazdasági szakportál hétfőn, a Mol közleményére hivatkozva.
2026. 02. 16. 18:30
Megosztás:

Tokenizált energiajövő? Az Aave alapítója 30 ezer milliárd dolláros piacot vizionál

Új korszak jöhet a DeFi és a megújuló energia metszéspontján: az Aave alapítója szerint a napelemparkok és más „bőség-eszközök” tokenizálása radikálisan átalakíthatja az on-chain fedezeti piacot és az energetikai beruházásokat.
2026. 02. 16. 18:00
Megosztás:

Megújulnak ez erdők a tatai Öreg-tó körül

A Vérteserdő Zrt. komplex erdő-regenerációs programot kezdett a tatai Öreg-tó körüli, városi erdők megújítására, közel 9 hektáron - közölte az erdőtársaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 17:30
Megosztás:

Kevesebb munkaadó tervez béremelést idén, mint amennyi tavaly tervezett

A munkáltatók idei évre vonatkozó bérfejlesztési tervei óvatosabbak a tavalyinál. Míg 2025-re a cégek átlagosan közel kétharmada tervezett bérfejlesztéssel előzetesen, addig az idei évre a vállalatoknak mindössze 55%-a számol ezzel. Ezzel szemben a munkavállalók döntő többsége (82%) arra számít, hogy emelkedni fog a fizetése vagy nőni fog a béren kívüli juttatásainak mértéke 2026-ban – derül ki a Profession.hu friss, 449 cég bevonásával, illetve 1000 fős, magyar lakosságra reprezentatív minta alapján készített felméréseiből.
2026. 02. 16. 17:00
Megosztás:

Stabilcoin-forradalom küszöbén az Alchemy Chain: bemutatták a TPoA modellt

Új szintre léphet a globális stablecoin-alapú elszámolás: az Alchemy Chain részletesen ismertette Trusted Proof-of-Authority (TPoA) konszenzusmodelljét, amely az azonnali, szabályozott és banki szintű határokon átnyúló fizetéseket célozza. A tét nem kisebb, mint a nemzetközi pénzforgalom infrastruktúrájának újradefiniálása.
2026. 02. 16. 16:30
Megosztás:

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 16. 16:00
Megosztás:

Megtorpant az albérletpiac – 2021 óta nem volt ilyen alacsony a januári drágulás

A korábbi években megszokott tempós drágulás helyett visszafogottan nyitotta az évet az albérletpiac. A KSH–ingatlan.com lakbérindex legfrissebb adatai szerint januárban országosan és Budapesten havi összevetésben egyaránt 1,3 százalékkal nőttek a bérleti díjak. Ennél visszafogottabb év eleji havi drágulásra legutóbb 2021 elején volt példa, a koronavírus-járvány kellős közepén. Éves összevetésben a lakbérek országosan 5, Budapesten pedig 5,1 százalékkal emelkedtek, ami lassulást jelent a decemberi 5,4, illetve 5,6 százalékos éves dinamikától. Az albérletáremelkedés tempója ráadásul már jóval elmarad a tavaly januári 9 százalék feletti éves mutatóktól.
2026. 02. 16. 15:30
Megosztás:

Kvantumszámítógépek árnyékában a Bitcoin: új, rendszerszintű kockázat nyomja a BTC árfolyamát

Egyre több piaci szereplő árazza be azt a forgatókönyvet, amely néhány éve még sci-finek tűnt: a kvantumszámítógépek megjelenése alapjaiban rengetheti meg a Bitcoin kriptográfiai biztonságát. Egy vezető on-chain elemző szerint a kockázat már most lefelé húzza a BTC árát.
2026. 02. 16. 15:00
Megosztás:

Lassú élénkülés, kevesebb álláslehetőség és óvatosabb béremelés – ezek jellemezték a 2025-ös magyar fehérgalléros munkaerőpiacot

A demográfiai kihívások és a gazdasági stagnálás kettős szorításában telt a 2025-ös év a hazai munkaerőpiacon. Miközben a gazdasági környezet óvatosságra intette a piaci szereplőket, a szakemberhiány arra ösztönözte a vállalatokat, hogy újragondolják megtartási stratégiájukat. A WHC Csoport éves, fehérgalléros munkaköröket és béreket vizsgáló körképe szerint az elmúlt évet leginkább a stabilitás iránti igény és a technológiai fejlődés üteme közötti egyensúlykeresés határozta meg.
2026. 02. 16. 14:30
Megosztás:

Hitelezési fordulat februártól: az energetikai besorolás dönt az önerőről

2026. február 16-tól a finanszírozási arány – vagyis a hitel és az ingatlan értékének aránya – már nemcsak a település típusától, hanem a vásárolt ingatlan energetikai besorolásától is függ az OTP Banknál életbe lépő szabályok szerint – áll a money.hu legfrissebb elemzésében. Míg a fővárosban és a kiemelt városokban továbbra is elég lehet a 10% önerő, a korszerűtlenebb vidéki házaknál a vételár jóval nagyobb, akár 30-40%-át is zsebből kell kifizetniük a vevőknek.
2026. 02. 16. 14:00
Megosztás:

A MET Csoport átadta második naperőművét Olaszországban

A svájci központú MET Csoport sikeresen üzembe helyezte legújabb naperőművét az olaszországi Caltignagában. Ez jelentős mérföldkő a MET országon belüli megújulóenergia-bővítési stratégiájában.
2026. 02. 16. 13:00
Megosztás:

A vállalkozók nem ússzák meg: sorban jelentik be a díjemeléseket a bankok

Egymás után jelentik be a bankok az inflációs díjemeléseket a vállalkozói számlacsomagoknál. A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint az UniCredit Bankkal már ötre emelkedett azoknak a szolgáltatóknak a száma, amelyeknél hamarosan a tavalyi inflációval drágábban bankolhatnak a vállalkozások. Az OTP Bank ugyanakkor egyelőre eltekint a mikrovállalkozói számlák díjemelésétől. A lakosság egyelőre mentesül a díjemelésektől, bár az alapszámla havidíj-mentessége megszűnik.
2026. 02. 16. 12:30
Megosztás: