Mesés nyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón

Közel 5 hónapja nem született telitalálatos szelvény Magyarország legismertebb számsorsjátékán. Ezen a héten közel 4 milliárd forint várja az Ötöslottó játékosait. Ekkora összegből a világ 10 legdrágább autója közül egyet megvásárolhatna a szerencsés nyertes, igaz, akkor nem sok maradna másra.

Mesés nyeremény várja a játékosokat az Ötöslottón

133 napja halmozódik az Ötöslottó főnyereménye, így már 3,85 milliárd forint az elérhető legmagasabb nyeremény, amely minden idők 8. legnagyobb főnyereménye ezen a játékon. Ebből az összegből a szerencsés nyertes akár egy Bugatti Centodieci-t is tudna venni, amelynek értéke megközelítőleg 3,3 milliárd forint.

Ám valljuk be, ez azért extrém megoldás és nem egy átgondolt ötlet lenne. Ráadásul a magyar lottójátékosok többsége nem ilyen luxusautóról álmodik, inkább az ingatlanvásárlás az első, amin töri a fejét, ha a nyeremény elköltéséről van szó. A most megnyerhető jackpotból egy Andrássy úti luxuslakás megvásárlása könnyedén megoldható, és még bőven marad is a nyereményből, amit utazásra, vagy befektetésre is fordíthat a szerencsés játékos.

Az elmúlt 19 héten, ha milliárdokkal nem is gazdagodott senki, milliós összeget többszázan is hazavihettek. Mostanáig 406 olyan játékos volt, aki négytalálatossal milliós összeget nyert az Ötöslottón.

Ebben a halmozódási ciklusban a lottózó játékosok egyik kedvenc száma a 3-as az átlagnál többször szerepelt: maga a 3-as szám, illetve a hármassal kezdődő számok viszonylag gyakran kerültek ki a sorsológömbből. A 3-as valószínűleg nem véletlenül kedvelt szám, tavaly októberben például a 6,6 milliárd forintot megnyerő játékosnak is szerencsét hozott.

Akkor a 3-as, a 10-es, 12-es, 13-as és 33-as számok kerültek ki a sorsológömbből. Ha már számstatisztika: a jelenlegi halmozódási ciklusban a nyerőszámok között a 3-as szám mellett a leggyakrabban a 29-es és a 34-es szám szerepelt, mindegyiket már 3 alkalommal húzták ki az elmúlt közel 5 hónap alatt.

Ez a 19 hét halmozódás átlagosnak tekinthető, hiszen a leghosszabb halmozódás ennek majdnem a duplája 39 hét volt. A főnyeremény halmozódására a szabályok szerint 52 hét áll rendelkezésre, ezután a főnyeremény nem növekszik tovább. Ha az utolsó sorsoláson sincs telitalálatos szelvény, akkor a főnyeremény a részvételi szabályzat alapján a többi nyertes között kerül felosztásra, ugyanakkor erre a játék 68 éves története során még egyszer sem volt példa.

A közel-keleti konfliktus a kibertérben is érezteti hatását – nőhet a kibertámadások száma

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni katonai csapásai után a kibertérben is fokozódott az aktivitás. A Sophos kiberbiztonsági vállalat szakértői szerint az ilyen geopolitikai feszültségek rendszerint a hacktivista csoportok és az állami hátterű kiberműveletek erősödésével járnak.
2026. 03. 11. 06:00
Megosztás:

Új korszak a retail ingatlanpiacon: a Westend teljesen digitalizálja a speciális területek bérbeadását

A Westend Magyarországon elsőként vezetett be olyan proptech alapú digitális megoldást, amely a bevásárlóközponti reklámfelületek és promóciós területek bérbeadását teljes mértékben digitális alapokra helyezi. Az új foglalási felület a mindennapi online foglalási rendszerek logikáját ülteti át a kereskedelmi ingatlanpiac működésébe.
2026. 03. 11. 05:30
Megosztás:

Lakhatási válságra keres megoldást az Európai Parlament

Plenáris ülésének keretében ajánlásokat fogadott el az Európai Parlament az uniós lakhatási válság megoldására, amelyben az EP-képviselők uniós kezdeményezésekre szólítanak fel, hogy az építkezések és felújítások támogatásával segítsék a növekvő árak és a lakáshiány problémáján - tájékoztatott az uniós parlament kedden.
2026. 03. 11. 05:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban emelkedett a munkahelyek száma a legfrissebb, négyheti adatok szerint

Az amerikai magánszektorban a munkahelyek száma átlagosan heti 15 500-zal nőtt a február 21-én véget ért négy hétben az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet kedden közzétett kimutatása szerint.
2026. 03. 11. 04:30
Megosztás:

Megérkezhet a lakáspiaci irányváltás: lassulhat az ár-dinamika, felpörögnek az építkezések

Az MBH Bank Elemzési Centrumának friss Lakáspiaci Kitekintője szerint 2025 végére több kulcsterületen is megjelentek a fordulat jelei a magyar lakáspiacon. Idén már várhatóan mérséklődik a korábban látott áremelkedés üteme, és egyre nagyobb számban jelennek majd meg újépítésű ingatlanok a kínálatban. Hitelezés terén kitart a lendület: 2026-ban akár 2000 milliárd forint fölé is emelkedhet a kihelyezett lakáscélú hitelek összege.
2026. 03. 11. 04:00
Megosztás:

Minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton, így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik - közölte a BKK az MTI-vel kedden.
2026. 03. 11. 03:30
Megosztás:

Budapesten újra lakásárcsökkenést hozott a február, de országosan is mérséklődött a drágulás üteme

A fővárosban jelentős változást hozott a február: havi szinten -0,5 százalékkal mérséklődtek a lakásárak a januári majdnem 3 százalékos emelkedés után. Éves szinten a drágulás üteme a januári 20,3 százalékról 14,6 százalékra esett vissza.
2026. 03. 11. 03:00
Megosztás:

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége: a magyar parlament Ukrajnát érintő döntései semmisek

Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége szerint a magyar parlament Ukrajnát érintő keddi döntései semmisek, azokat politikai döntéseknek tekintik.
2026. 03. 11. 02:30
Megosztás:

Döntött a kormány! Magasabb hitelkiváltás jön

A magyar kormány döntése értelmében: márciustól magasabb hitelkerettel és hitelkiváltási lehetőséggel érhető el a fix 3%-os kkv hitel. Nézzük a részleteket érthetően.
2026. 03. 11. 02:00
Megosztás:

Meglepő lehetőség a villanyszámlában: így válthatsz áramkereskedőt és spórolhatsz pénzt

Sokan még ma sem tudják, hogy a villanyszámlájuk nem feltétlenül „kőbe vésett”. A magyar szabályozás lehetővé teszi, hogy a fogyasztók – bizonyos feltételek mellett – szabadon válasszanak villamosenergia-kereskedőt, és akár kedvezőbb ajánlatra váltsanak. A folyamat neve kereskedőváltás, és sok esetben egyszerűbb, mint azt elsőre gondolnánk.
2026. 03. 11. 01:00
Megosztás:

Csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei jövőre

Az Országgyűlés keddi döntése alapján jövőre bővül a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) feladatköre, ezzel csökkennek a vállalkozások adminisztrációs terhei - közölte az MKIK kedden az MTI-vel.
2026. 03. 11. 00:30
Megosztás:

70 ezer dollár fölé ugrott a Bitcoin bányászat költsége – egyre drágább BTC-t termelni

Újabb fontos mérföldkőhöz érkezett a Bitcoin-bányászati iparág: az átlagos költség, amely egyetlen BTC kibányászásához szükséges, már meghaladta a 70 000 dollárt. A növekvő energiaköltségek és az infrastruktúra fenntartásának drágulása egyre nagyobb nyomást helyez a bányászokra, miközben a profitabilitás egyre érzékenyebbé válik a Bitcoin árfolyamának ingadozásaira.
2026. 03. 11. 00:01
Megosztás:

António Costa: Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak

Oroszország eddig az egyetlen nyertese a közel-keleti háborúnak, mivel az energiaárak emelkedése és a nemzetközi figyelem elterelődése gyengíti Ukrajna helyzetét - jelentette ki António Costa, az Európai Tanács elnöke az uniós nagykövetek előtt kedden Brüsszelben elmondott beszédében.
2026. 03. 10. 23:30
Megosztás:

Minden második felújítandó lakást befektetők visznek el Budapesten

A felújítandó ingatlanok piacát 2026 elején továbbra is a befektetők uralják - derült ki a Duna House friss adataiból. Budapesten minden második ilyen lakást profi vásárlók vesznek meg, hogy felújítás után haszonnal értékesítsék. A nagy kereslet miatt a fővárosban a rosszabb állapotú ingatlanokért is átlagosan egymillió forint feletti négyzetméterárat kell fizetni.
2026. 03. 10. 23:00
Megosztás:

Madárinfluenza miatti megfigyelési körzetet oldott fel a Nébih az Alföldön

Feloldotta a madárinfluenza miatti korlátozó intézkedéseket a Nébih egy nagyobb, összefüggő alföldi területen. Békés, Csongrád-Csanád és Bács-Kiskun vármegyében jelentősen csökkent a korlátozott terület nagysága, míg Jász-Nagykun-Szolnok vármegye a feloldást követően mentesül a korlátozó intézkedések alól. A madárinfluenza veszélye továbbra is fennáll, a járványvédelmi intézkedések betartása kiemelten fontos.
2026. 03. 10. 22:30
Megosztás:

Spanyolország 9 millió eurós humanitárius segélyt nyújt Libanonnak

Spanyolország 9 millió eurós (3,4 milliárd forint) humanitárius segélyt nyújt Libanonnak - jelentette be az ország külügyminisztere a kormány keddi ülését követően Madridban.
2026. 03. 10. 22:00
Megosztás:

A NAV és a fogyasztóvédelem ellenőrzi az üzemanyagok védett áron történő értékesítését

Utasítottam a NAV-ot és a fogyasztóvédelmet, hogy teljes körűen ellenőrizze - például próbavásárlássokkal - az üzemanyagok védett áron történő értékesítését - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedd esti Facebook-bejegyzésében.
2026. 03. 10. 21:30
Megosztás:

GVH: Az Árfigyelő is kordában tartja az élelmiszerárakat

Gyakorlatilag stagnált az élelmiszerek ára 2026 februárjában az egy évvel korábbi adatokhoz képest – közölte az Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden. Az élelmiszerárak kordában tartásához a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett online Árfigyelő rendszer is hozzájárul. Az árak összehasonlíthatóságát biztosító oldalon több mint 5000 különböző élelmiszer-, illetve háztartási termék napi szinten frissülő ára követhető nyomon, országszerte több mint 1800 boltban. Az Árfigyelő használatával a húsvét előtti nagybevásárlások időszakában is sokat lehet spórolni.
2026. 03. 10. 21:00
Megosztás:

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben

A LEGO Csoport árbevételi és nyereségrekordot döntött 2025-ben, 2024-hez képest árbevétele 12 százalékkal 83,5 milliárd dán koronára (mintegy 4300 milliárd forint), nettó nyeresége 21 százalékkal 16,7 milliárd dán koronára (DKK) nőtt - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 03. 10. 20:30
Megosztás:

Tovább erősödött kedden a forint

Több mint egy százalékkal erősödött kedden a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
2026. 03. 10. 20:00
Megosztás: