Milyen Magyarországon a csapvíz minősége? A szakértő meglepő válasza

Magyarországon a sajtóhírekkel ellentétben jó a csapvíz minősége - jelentette ki Vargha Márta, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) vízhigiénés szakértője szerdán a közmédiának nyilatkozva.

Milyen Magyarországon  a csapvíz minősége? A szakértő meglepő válasza

A szakértő az M1 aktuális csatornán elmondta: a tavalyi vizsgálatok is megerősítették, hogy Magyarország legtöbb településén immár évek óta kiváló minőségű és biztonságosan fogyasztható az ivóvíz.

Emlékeztetett arra, hogy korábban több száz településen okozott problémát az ivóvíz arzéntartalma, amely az ivóvízminőség-javító programnak köszönhetően már csak tíz településen haladja meg a határértéket.

"Mérgező vízről ebben az esetben sem lehet beszélni" - hangsúlyozta Vargha Márta, jelezve, hogy az ivóvízben lévő arzén koncentrációja csak több évtizedes fogyasztás után okozhat egészségi problémákat, növelheti egyes rákos megbetegedések kockázatát.

Közlése szerint "az ólom nem teljes településekre kiterjedő problémát jelent", hanem egy-egy - főként azok a nagyobb városok belső városmagjaiban, a második világháború előtt épült - ház lehet érintett, ahol ólomból készültek a vízvezetékcsövek.

A rekonstrukcióknak és csőcseréknek köszönhetően ezen épületeknek száma is folyamatosan csökken - mondta.

Azokra a szerdai sajtóhírekre, amelyek szerint az ország egyes településein mérgező lehet a csapvíz, Vargha Márta úgy reagált: "természetesen szó sincs arról, hogy bárhol mérgező lenne a csapvíz".

Beszámolt arról is, hogy az NNK honlapján elérhető egy ólomkockázati térkép, amelyben akár épülettömbökre is lehet keresni.

Azt mondta, az sem jelent mérgező szintet, ha ólomcső található a hálózatban, de az ólom kisgyermekeknél, magzatoknál kedvezőtlenül befolyásolhatja a szellemi fejlődést. Egyéb tekintetben a hazai ivóvíz megfelelő minőségű - rögzítette a szakértő.


Nem költözik ki az albérlő? Így lehet kirakni a szűrét jogszerűen a legkönnyebben

Sokan bíznak a szerződésben, de nem tudják, milyen jogszerű lépésekkel lehet érvényt szerezni neki.
2026. 07. 15. 03:00
Megosztás:

Ingyenes légkondi mindenkinek otthonra - állami támogatás nélkül

Hogyan lehet házi módszerrel lehűteni a lakást a nyári forróságban úgy, hogy még energiát se kelljen felhasználnunk?
2026. 07. 15. 02:00
Megosztás:

Megszavazták a törvényt! Elolvashatja az állam a privát e-maileket?

Chat Control 1.0: 2028-ig maradhat az üzenetek automatikus ellenőrzése. Újabb szakaszába lépett az Európai Unióban a Chat Control 1.0 néven ismert ideiglenes szabályozás ügye. Az Európai Parlamentben 314 képviselő támogatta a tervezet elutasítását, 276-an az elutasítás ellen szavaztak, 17-en pedig tartózkodtak. A jogszabály megállításához azonban 360 szavazatra lett volna szükség, így a módosított szöveg az Európai Unió Tanácsa elé került.
2026. 07. 15. 01:00
Megosztás:

Jó termés és magasabb állattenyésztési bevételek növelték az osztrák agrárjövedelmeket 2025-ben

Jelentősen emelkedtek az osztrák mezőgazdasági jövedelmek 2025-ben a kedvező terméseredményeknek, az állattenyésztésből származó magasabb bevételeknek és a termelési költségek mérsékeltebb növekedésének köszönhetően - közölte előzetes adatai alapján a Statistik Austria kedden.
2026. 07. 14. 23:00
Megosztás:

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak

Megkezdődött a szőlő aranyszínű sárgaság (FD) betegségének felismerése szempontjából a legfontosabb időszak: július közepétől válnak a leginkább felismerhetővé a szőlőültetvényekben a tünetek, ezek közé tartozik például, hogy a fehér bogyójú fajták levelein sárgulás, a kékszőlő-fajtáknál vörösödés figyelhető meg - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 22:00
Megosztás:

A Mapei Kft. belföldi árbevétele és exportforgalma is jelentősen nőtt idén az első fél évben

Az idén az év első hat hónapjában éves összevetésben a Mapei Kft. belföldi árbevétele 14,6 százalékkal, 20,6 milliárd forintra, exportforgalma pedig - főként a román és a szerb piacnak köszönhetően - 183,2 százalékkal 584 millió forintra emelkedett - közölte az építőipari segédanyaggyártással és -forgalmazással foglalkozó társaság kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 21:00
Megosztás:

A VGP a Budapest Aerozone 2 Parkkal bővíti magyarországi portfólióját

A VGP, a logisztikai és könnyűipari ingatlanok európai fejlesztője Magyarországon hivatalosan is megnyitotta a VGP Park Budapest Aerozone 2-t. A terület stratégiai elhelyezkedéssel bír az M0-s körgyűrű és az M4-es autópálya kereszteződésénél, Üllő és Vecsés határán. A Budapesti Repülőtér közvetlen közelében fekvő 370 979 m²-es park rugalmas, egyedi igényekhez igazodó infrastruktúrát biztosít a leendő bérlők számára.
2026. 07. 14. 20:00
Megosztás:

Vállalkozók figyelem! Szeptember 1-től a nyugták után is kötelező lesz az adatszolgáltatás

Szeptember 1-től változnak a nyugta-adatszolgáltatási kötelezettségek, több tízezer vállalkozás lehet érintett - figyelmeztet a Számlázz.hu. Magyarország legnagyobb, több százezer vállalkozást segítő fintech cége többféle megoldást fejleszt azok számára, akik jelenleg kézi, vagy számítógéppel előállított nyugtát használnak. Őket érinti a változás.
2026. 07. 14. 19:00
Megosztás:

Európában a Volkswagen Tiguan lett a céges autók királya – visszaesett a Tesla, erősödnek a plug-in hibridek

Az Arval flottakezelő által elemzett nyolc legnagyobb európai autópiacon (Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, Hollandia, Belgium és Lengyelország) a vállalati autóbeszerzések továbbra is meghatározó szerepet játszanak az újautó-piacon. A legfrissebb rendelkezésre álló teljes éves vállalati regisztrációs adatok alapján az összes hajtástípust figyelembe véve 2025-ben a Volkswagen Tiguan bizonyult a legnépszerűbb céges autónak, több mint 70 ezer regisztrációval. A dobogóra még a Skoda Octavia (60 ezer regisztráció) és a Renault Clio (59 ezer regisztráció) került fel. A lista jól mutatja, hogy a vállalati flottákban továbbra is a praktikus, sokoldalú és kedvező fenntartási költségekkel rendelkező modellek dominálnak.
2026. 07. 14. 18:00
Megosztás:

Két évtizedes mélyponton a vízhozam a Duna romániai szakaszán

Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak - közölte kedden a Digi24.ro hírportál.
2026. 07. 14. 17:00
Megosztás:

Építkezés utáni takarítás: miért válasszon szakértőt?

Az építkezés vagy felújítás végeztével egy ingatlan nem mindig áll készen a beköltözésre. A munkálatok során gyakran marad hátra por, festékmaradványok vagy ragasztónyomok, amik eltávolítása alapos szakértelmet igényel. Az ipari takarítás célja, hogy az elkészült épület minden szempontból tiszta és biztonságos legyen.
2026. 07. 14. 16:00
Megosztás:

NAV-bírsággal is indulhatnak cégek közbeszerzésen

Egy korábbi NAV-bírság önmagában nem feltétlenül zárja ki a vállalkozásokat a közbeszerzésekből. A részvételi alkalmasságot több körülmény alapján vizsgálják, ezért a cégek helyzete egyedileg értékelhető. Az indulók ráadásul együttműködésben is kiegészíthetik egymás referenciáit, szakembereit vagy pénzügyi kapacitását.
2026. 07. 14. 15:00
Megosztás:

Svájci befektetői háttérrel nyit Nyugat-Európa felé a Savaria Ipartechnika Kft.

Tulajdonosi és vezetési struktúrájának átalakításával lépett új növekedési szakaszba a Savaria Ipartechnika Kft. Az Ipar 4.0 elvárásainak idehaza az elsők közt eleget tevő gyártóvállalat tulajdonosi háttere svájci kötődésű intézményi befektetőkkel erősödött meg egy Magyarországon kevéssé elterjedt, search fund típusú tranzakció keretében. A lépéssel a gencsapáti cég jelentősen növelheti jelenlétét a nyugat-európai piacokon.
2026. 07. 14. 14:00
Megosztás:

Csak az árcsökkentés rázhatná fel a balatoni ingatlanpiacot

Nagyon lelassult az idén a balatoni ingatlanpiac. Kevés a vevő, az eladók pedig többnyire kitartanak a korábbi magas árak mellett. A szakértő szerint némi élénkülést csak árcsökkentésekkel lehetne elérni, erre azonban egyelőre kevés tulajdonos hajlandó.
2026. 07. 14. 13:00
Megosztás:

Hogyan tartsd életben a szeretet lángját?

A szeretet szerepe az életünkben mélyebb annál, mint amit elsőre gondolnánk. Az érzés, hogy szeretnek minket, és mi is tudunk szeretetet adni, központi szerepet játszik abban, hogy egészségesen és harmonikusan éljünk. De hogyan őrizhetjük meg ezt az érzést hosszú távon, és mi kell ahhoz, hogy kapcsolataink ne pusztán a kezdeti szenvedély szikráitól égjenek, hanem tartósan is?
2026. 07. 14. 12:35
Megosztás:

Már 10 évre is adnak személyi kölcsönt a bankok

Rekordot döntött a személyi kölcsönök piaca: egyre nagyobb összegeket vesznek fel a magyarok, miközben a bankok már nemcsak a hitelösszeget, hanem a futamidőt is folyamatosan növelik. Több pénzintézetnél már 10 évre is igényelhető fedezet nélküli hitel, ami újabb lépés afelé, hogy a személyi kölcsön valós alternatívája legyen az alacsonyabb összegű szabad felhasználású jelzáloghiteleknek.
2026. 07. 14. 12:00
Megosztás:

A kiéleződő közel-keleti feszültségek ellenére tartották magukat a nyugat-európai részvényindexek

A közel-keleti konfliktus hétvégi, újbóli kiéleződése aggodalommal töltötte el a befektetőket, miután az amerikai és az iráni hadsereg egymás elleni intenzív rakéta- és dróntámadásokat hajtott végre. Irán újra lezárta a Hormuzi-szorost, meglódult a nyersolaj ára, ismét előtérbe kerültek az inflációs félelmek, fűtve a kamatemelési várakozásokat.
2026. 07. 14. 11:00
Megosztás:

Tovább emelkedett a kőolaj ára kedden reggel

A hétfői erőteljes drágulás után, kedden reggel tovább nőtt a kőolaj ára a nemzetközi piacokon.
2026. 07. 14. 10:00
Megosztás:

Szilágyi Csilla szobra és a Vadvirágom projekt: fenntarthatóság és kortárs művészet a 35. Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál és annak fő tulajdonosa, a Művészetek a Vidékfejlesztési Alapítvány a 35. jubileumi fesztivál alkalmából egy teljesen megújult közterületet tervez átadni Kapolcs szívében.
2026. 07. 14. 09:30
Megosztás:

Több mint 62 ezer adózó nem tette közzé határidőre éves számviteli beszámolóját

Az idén több mint 62 ezer adózó nem tette közzé határidőre éves számviteli beszámolóját, az adóhivatal eddig több mint 42 ezer mulasztónak küldött felhívást, aki még nem kapta meg az értesítését, a napokban számíthat rá - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 09:00
Megosztás: