Most kell sietnie annak, aki adóvisszatérítést szeretne

Már alig egy hónapja van azoknak, akik az egészségpénztáron keresztül elérhető adóvisszatérítést szeretnék maximalizálni – emlékeztet a BiztosDöntés.hu szakértője. Az egészségpénztári megtakarítások után akár évi 150 ezer forint is járhat, és ehhez most sem késő még pénztártaggá válni.

Most kell sietnie annak, aki adóvisszatérítést szeretne

Akár 150 ezer forint adómentesen

Az egészségpénztárak taglétszámának dinamikus növekedéséből is látszik, hogy egyre többen tudnak arról, hogy az egészségpénztáron keresztül akár évi 150 ezer forint adóvisszatérítést is kaphatnak. Az összegből az egészségpénztár semmilyen költséget nem von le, szja- és szocho-mentesen felhasználható a pénztári számláról.

Az adóvisszatérítés a pénztári befizetés 20 százaléka, legfeljebb 150 ezer forint, amit minden évben visszaigényelhetünk a befizetett adónkból. Év végének közeledtével érdemes átgondolni, tudunk-e befizetni a pénztárba, így maximalizálva az adóvisszatérítés mértékét.

A pénztárak segítenek is a takarékoskodásban, ilyenkor számos akciót kínálnak azoknak, akik nagyobb összeggel gyarapítanák a pénztári megtakarításukat.

Év végi pénztári befizetések

Ahhoz, hogy minél több adóvisszatérítés üthesse a markunkat, érdemes még év vége előtt növelni a befizetéseinket. Az adókedvezmény nem csak a rendszeres tagdíjak, de az eseti befizetések után is jár.

Év végén a pénztárak is igyekeznek felhívni a tagjaik figyelmét, hogy ha még nem érték el az éves keretet, akkor most lépjenek. Annál is inkább, mert a pénztárak rendszerei a megnövekedett befizetések miatt év végén leterheltebbek, így arra kérik a tagokat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra a befizetést. Év végén érdemes néhány nap biztonsági tartalékot hagyni arra, hogy a pénztári számlánkon időben jóvá íródhasson a befizetett összeg.

Nem egészségpénztári tag? Még nincs késő belépni!

Ha valaki most döntene úgy, hogy nem akar lemaradni az adókedvezményről, még nincs elkésve. Az éves tagdíjat, illetve azt az összeget, amit az egészségpénztárra szeretnénk szánni, akár egy összegben is befizethetjük. Ha pedig a pénz még ebben az évben a számlánkra kerül, akkor az adóbevallásunkban azonnal kérhetjük a visszatérítést – hívja fel a figyelmet Simondán Eszter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

A belépés ma már egy alig fél órás művelet, amelyet több egészségpénztárnál online is intézhetünk.
Az online belépést biztosító pénztárak sorát immár az Allianz Egészségpénztár és az MBH Gondoskodás Egészségpénztár is erősítik.

Egészségpénztári akciók

Az MBH Gondoskodás Egészségpénztár nyereményjátékában 50 ezer forint értékű Decathlon kártyát nyerhet, aki legalább 20 ezer forintot befizet a pénztárba december 23-ig, aki pedig 200 ezer forinttal gyarapítja a megtakarítását, az a 200 ezer forintos Hunguest Hotels ajándékutalványért is ringbe szállhat.

A Prémium Egészségpénztárban szintén befizetési akció fut, amelyen az elektromos Fiat 500-ra szerezhetnek sorsjegyeket a befizető pénztártagok. A BiztosDöntés.hu-n keresztül belépő új tagok 5 ezer forintos jóváírást kapnak decemberben, illetve 6 hónapig féláron kapják a Védőháló egészségbiztosítást.

Az OTP Egészségpénztárban tagajánló akció fut, ahol mind a meglévő pénztártag, mint az újonnan belépő, és a pénztárba befizető tag kaphat jóváírást a számlájára. Az OTP Egészségpénztárnál a BiztosDöntés.hu-n keresztül érkező tagok ingyen kapják az első egészségpénztári kártyájukat.

Az IZYS Egészségpénztárnál 2 ezer forinttal lehet olcsóbb az egészségkártya a BiztosDöntés.hu-n keresztül belépő tagok számára.

Az egészségpénztári számlát persze nem csak az adókedvezmény miatt érdemes tartani. Az igazi előny a felhasználásból származhat, hisz általa hosszabb távon egészségesebbek maradhatunk. A felhasználásnak pedig van néhány meglepő módja is. 

Törlessze a lakáshitelét egészségpénztárból!

Sokan tudják, hogy az egészségpénztári megtakarításból gyógyszereket vásárolhatnak, magánorvosi szolgáltatásokra és szűrővizsgálatokra költhetnek. Az azonban jóval kevesebbek számára ismert, hogy például a lakáshitelük egy részét is törleszthetik innen.

Lakáshitel törlesztésére minden évben a január 1-jén érvényes minimálbér 15 százalékát költhetjük havonta, így a törlesztésre szánható összeg évről évre nő – emeli ki a BiztosDöntés.hu szakértője. A kormány, a munkáltatók és munkavállalók képviselői nemrégiben 3 éves bérmegállapodást kötöttek, így már most tudjuk, hogy – ha a gazdaság számai is megfelelően alakulnak – a minimálbér 2025-ben 290 800 forint, 2026-ban 328 600 forint, 2027-ben pedig 374 600 forint lesz.

Az egészségpénztárból így 2025-ben 43 620 forint, 2026-ban 49 290 forint, 2027-ben pedig 56 190 forint lakáshitel törlesztőrészlet fizethető havonta. Ha más egészségpénztári szolgáltatást nem veszünk igénybe – ami kevéssé valószínű – akkor 2025-ben 104 688 forint, 2026-ban 118 296 forint, 2027-ben pedig 134 856 forint adóvisszatérítésre leszünk jogosultak csak a hitellel kapcsolatos befizetések után. Így egy hosszabb futamidő alatt akár milliós tételt is spórolhatunk a hitelen, amit lényegében az állam fizet helyettünk.

Még jobb helyzetből indulhatnak azok, akik még csak tervezik a lakáshitel-igénylést. Az egészségpénztárból ugyanis a legalább 180 napja ott tartott összegből törleszthető a lakáshitel, így több idő van előre felkészülni a törlesztésre. Vannak olyan pénztárak, amelyek közvetlenül a banknak utalnak, így nincs szükség arra, hogy megelőlegezzük, majd utólag a pénztárból visszautaltassuk az onnan törlesztett összeget.

Keresték az irányt a vezető európai indexek pénteken

Bizonytalan irányban mozdultak az európai indexek a múlt hét utolsó napján: a DAX 0,6%-os emelkedését ellensúlyozta a CAC 40 0,1%-os és a FTSE 100 0,5%-os csökkenése, így a pán-európai Stoxx 600 stagnált; a befektetők már az e heti amerikai kamatdöntésre készültek.
2025. 12. 08. 08:30
Megosztás:

Alig mozdult hétfő reggelre a forint árfolyama

Alig változott a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 08. 08:00
Megosztás:

Szijjártó Péter: megérkezett az idei évre tervezett utolsó nukleáris fűtőelem-szállítmány is a Paksi Atomerőműbe

Megérkezett az idei évre tervezett utolsó nukleáris fűtőelem-szállítmány is a Paksi Atomerőműbe, így most 2028 novemberéig elegendő készlettel rendelkezünk az atomerőmű működtetéséhez - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán vasárnap.
2025. 12. 08. 07:00
Megosztás:

Whale-pánik rázta meg a piacot: 1,39 milliárd dollárnyi BTC eladás robbantotta fel a hétvégi kereskedést

Vasárnap drámai ármozgások rázták meg a Bitcoin piacát, miután több nagy szereplő összehangolt eladási hulláma hirtelen 2 000 dolláros zuhanást, majd ugyanilyen gyors visszapattanást váltott ki. A mozgás mind a long, mind a short pozíciókat tömegesen likvidálta, újra rávilágítva a hétvégi alacsony likviditás és a könnyen manipulálható order book problémáira.
2025. 12. 08. 06:00
Megosztás:

Netanjahu: hamarosan megkezdődhet a tűzszünet második szakasza

Hamarosan megkezdődhet a gázai tűzszünet második, a Gázai övezet jövőjét rendező szakasza - közölte Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a Friedrich Merz német kancellárral közösen tartott sajtótájékoztatóján Jeruzsálemben vasárnap.
2025. 12. 08. 05:00
Megosztás:

Három ok, amiért érdemes lehet Ethereumba fektetni 2026 előtt

Az Ethereum (ETH) a nyári gyengélkedés után újra stabilizálódni látszik: bár az év eleje óta továbbra is közel 7%-os mínuszban van, az árfolyam a 3 000–3 100 dolláros sávban megtalálta a támaszt. A kriptovaluta jövőjét azonban több olyan katalizátor is erősítheti, amelyek 2026-ban új lendületet adhatnak az ökoszisztémának.
2025. 12. 08. 04:00
Megosztás:

Binance visszavág a memecoin-shilling vádakra – Belső vizsgálat indult a gyanús tokenmegjelenések miatt

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance határozottan cáfolta, hogy bármiféle szerepe lenne új memecoinok koordinált promóciójában. A vita egyre nagyobb hullámokat ver, miután több közösségi médiás bejegyzésük után rövid időn belül ugyanolyan szlogennel vagy képpel ellátott tokenek jelentek meg a láncon.
2025. 12. 08. 03:00
Megosztás:

Rászoruló gyermekeknek szervezett adventi élményprogramot az Ökumenikus Segélyszervezet

Egy osztálynyi gyermek számára szervezett élményprogramot vasárnap az Ökumenikus Segélyszervezet Budapesten, az Advent Bazilika rendezvénysorozat helyszínén - közölte a segélyszervezet vasárnap az MTI-vel.
2025. 12. 08. 02:00
Megosztás:

A mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.
2025. 12. 08. 00:05
Megosztás:

A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel

December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában - közölte az Agroinform.hu vasárnap az MTI-vel.
2025. 12. 07. 23:00
Megosztás:

Az XRP-tulajdonosok diverzifikálnak: a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó, ha valódi költési lehetőséget keresel

Ahogy a szélesebb piac korrekcióba fordul, az XRP-tulajdonosok is egyre inkább új lehetőségek felé fordulnak a diverzifikáció jegyében.
2025. 12. 07. 22:00
Megosztás:

Kitiltották a mesterséges intelligencia felhasználásával készített ajándéktárgyakat egy nagyszabású karácsonyi piacról

Kitiltották a mesterséges intelligencia felhasználásával készített ajándéktárgyakat a legnagyobb belfasti karácsonyi piacról.
2025. 12. 07. 21:00
Megosztás:

5 kriptovaluta az év végi nagy hozamért – A Digitap ($TAP) vezeti a listát, mint a legjobb befektetés 2026 előtt

Ahogy 2025 a végéhez közeledik, a kriptobefektetők továbbra is olyan altcoinokat keresnek, amelyek kiemelkedő nyereséget hozhatnak az új év kezdetére. December fokozott volatilitást és lehetőségeket tartogathat, és idén több kriptovaluta – beleértve presale (előértékesítési) projekteket is – kiemelkedik erős lendületével és ösztönző tényezőivel.
2025. 12. 07. 20:00
Megosztás:

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható. A hőmérséklet csúcsértéke a hét első felében 10 Celsius-fok körül alakul, majd csökken a nappali felmelegedés mértéke és vasárnap már csak 1-5 fok valószínű a legmelegebb órákban - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. 12. 07. 19:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 49. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 12. 07. 18:00
Megosztás:

Piacra jutás étrend-kiegészítőkkel: Így kerüld el legnagyobb buktatókat

Az étrend-kiegészítők piaca soha nem volt olyan telített és szigorúan szabályozott, mint manapság. Rengeteg új márka jelenik meg minden évben, miközben a fogyasztók egyre tudatosabbak, a hatóságok pedig egyre szigorúbban ellenőrzik a termékeket. A kihívások nem csupán a versenyből fakadnak: a megfelelő összetevők kiválasztása, a jogszabályoknak való megfelelés, a szabályos címkézés és a minőségbiztosítási előírások teljesítése mind kritikus pontok.
2025. 12. 07. 17:00
Megosztás:

LED-innováció erősítheti a hazai agráriumot

Magyar fejlesztésű LED-technológia kínál megoldást az agrárium energiahatékonysági kihívásaira, akár harmadára csökkentve a világítási költségeket.
2025. 12. 07. 16:00
Megosztás:

Átmeneti otthonban élő gyermekek kaptak ajándékot Miskolcon

Az Ökumenikus Segélyszervezet intézményhálózatához tartozó miskolci Családok Átmeneti Otthonában élő gyermekeket ajándékozott meg Mikulás napja alkalmából szombaton a Porsche Hungaria Kft. Skoda márkája.
2025. 12. 07. 15:00
Megosztás:

Bitcoin esése miatt bajban lehet a Strategy részvénye?

A Strategy (NASDAQ: MSTR) – korábbi nevén MicroStrategy – mára gyakorlatilag egy erősen tőkeáttételes Bitcoin-befektetési vállalattá alakult. A cég teljes értéke szinte teljesen a Bitcoin árfolyamától függ.
2025. 12. 07. 14:00
Megosztás:

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál - közölte az Energiaügyi Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára szombaton Facebook-oldalán.
2025. 12. 07. 13:00
Megosztás: