Négymillió eurós tőkebefektetéssel fokozza a nemzetközi terjeszkedést a Parkl

A Parkl Digital Technologies négymillió eurós befektetést kapott a kockázati tőkealapkezelő Lead Ventures-től. A tőkebefektetés célja a Parkl növekedési stratégiájának finanszírozása, amivel a magyar tech scale-up az irodapiac meghatározó digitális szolgáltatójává válhat külföldön is.

Négymillió eurós tőkebefektetéssel fokozza a nemzetközi terjeszkedést a Parkl

A jelenleg több mint 40 irodaházban összesen 10 ezernél is több parkolóhelyet, valamint emellett országszerte mintegy 700 töltőpontot üzemeltető Parkl célul tűzte ki, hogy a hazai piac mellett az egész Közép- és Kelet Európai régióban a vállalati mobilitás szakértője legyen. A Parkl átfogó üzleti szolgáltatása elsődlegesen irodaház üzemeltetők és bérlőik számára nyújt digitális parkolási szolgáltatást és elektromos autó töltőinfrastruktúra menedzsmentet, a kiépítéstől egészen az üzemeltetésig. Az okos rendszer bevezetése támogatja a hatékony ingatlan üzemeltetést és növeli a bérlői elégedettséget, hozzájárulva a vállalatok ESG céljainak eléréséhez is. Üzleti megoldásai mellett a Parkl mobil applikációjában zárt téri és utcai parkolást, valamint elektromobilitási szolgáltatást is kínál a városi autósoknak.

“A Lead Ventures ideális befektető számunkra, hiszen meghatározó szerepe van a hazai és régiós piacokon is. Tapasztalatukkal és a portfoliójukból eredő szinergiákkal extra lendületet tudnak adni a Parklnek, hogy még dinamikusabban tudjuk tovább skálázni a szolgáltatásunkat, itthon és külföldön egyaránt” – árulta el az üzlet kapcsán Somogyi Zsolt, a Parkl alapító-ügyvezetője.

Az irodapiacon általános kihívást jelent napjainkban a kihasználtság optimalizálása, ami egyben a fenntarthatóság egyik legfőbb záloga is. Ez azonban nem csak a munkaállomások szintjén érezteti a hatását, hanem nagyban befolyásolja az irodaházi parkolók üzemeltetését is. A parkolóhelyek kihasználtságának javítása hozzájárul a bérlői és végső soron a munkavállalói elégedettséghez is, ennek elérése azonban okos megoldásokat igényel.

Jelentős nyomást jelent továbbá az ingatlanüzemeltetők számára az ESG célok elérésének egyik leghatékonyabb eszköze, a céges flották növekvő ütemű elektrifikációja. Az új autó vásárlások mintegy 70%-át jellemzően vállalatok teszik ki, amelyekből közel minden hatodik elektromos autó. A vállalatok egyre gyorsabb ütemben zajló flotta elektrifikációja új kihívások elé helyezi az ingatlanüzemeltetőket, akiknek megbízható megoldást kell kínálniuk a növekvő hálózati és e-mobilitási igényekre. A Parkl év eleji partnerfelmérése alapján az irodaház üzemeltetők több, mint fele tervez idén is bővíteni a töltőpontjai számán, miközben az elektrifikációba már belekezdett vállalatok háromnegyede készül elektromos autó flottája bővítésére 2024-ben.

A Parkl meggyőződése, hogy idővel minden parkolóhely egyben töltőhely is lesz, amit a vállalati elektrifikációs trendek is igazolni látszanak. Ennek megfelelően a töltést a parkolással együtt kell kezelni, egy rendszerben, kellő figyelmet fordítva a végfelhasználói igényekre. Az irodaházi mobilitásra szolgáltatásként kell tekinteni, ami sikeresen növeli az ingatlan értékajánlatát és a bérlői elégedettséget.

“Mind a proptech, mind az elektromobilitás dinamikusan növekvő iparágak lesznek a következő évtizedekben, éppen ezért nagy fantáziát is látunk bennük. Mivel elkötelezettek vagyunk a fenntartható megoldások iránt, a Lead Ventures portfolió stratégiájába tökéletesen illenek a Parkl mobilitási szolgáltatásai” – mondta Haszonics Balázs, a Lead Ventures ügyvezető partnere.

Lebuktatta a hatóság az ál-lajosmizsei epreket

Négy héten át fokozott figyelmet kaptak a szamócák: a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok munkatársai országszerte 479 helyszínen összesen 512 tételt ellenőriztek. A teljes kereskedelmi palettát vizsgáló ellenőrzések rávilágítottak arra, hogy minden tizedik termékkel volt probléma. Az akció végére a hatóság munkatársai közel 3 millió forintnyi bírságot szabtak ki, több eljárás pedig még folyamatban van.
2025. 06. 16. 15:00
Megosztás:

Felpörgött a kínai kiskereskedelem, de érződik a vámok hatása

Kína kiskereskedelmi forgalma májusban 6,4%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, ami gyorsulást jelent az áprilisban mért 5,1%-os növekedéséhez képest, és meghaladja a piac 5%-os várakozását.
2025. 06. 16. 14:30
Megosztás:

Tőzsdei bevezetést tervez az Available Zrt.

A német bérlakáspiacon aktív Available Zrt. 2025 végére tervezi részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsde Xtend platformjára, majd később a standard kategóriára is pályázik - közölte a cég az MTI-vel.
2025. 06. 16. 14:00
Megosztás:

Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány

Először nevezett ki női vezetőt a külső hírszerzés (MI6) élére a brit kormány.
2025. 06. 16. 13:30
Megosztás:

A Cardano új lendületet vesz: XRP integráció és decentralizált vagyonalap építése

A Cardano következő nagy dobása: Ripple-támogatás, új DeFi funkciók és egy önfenntartó ökoszisztéma megteremtése. Charles Hoskinson ambiciózus tervei új irányba mozdíthatják el a hálózat jövőjét.
2025. 06. 16. 13:00
Megosztás:

Fontos frissítés jön a BudapestGO-ba

Kiszámíthatóbbá válnak a fizetési folyamatok a BudapestGO applikációban egy új fejlesztésnek köszönhetően - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) hétfőn az MTI-vel.
2025. 06. 16. 12:30
Megosztás:

A mobil trading alkalmazások térhódítása a forex piacon

A tőzsdei kereskedés, CFD ügyletek az utóbbi évek során jóval szélesebb kör számára váltak elérhetővé mint korábban. Ez jelentős mértékben köszönhető a technológia fejlődésének és annak a ténynek, hogy az információk elérhetőbbé váltak.
2025. 06. 16. 12:00
Megosztás:

Ingyenes bankszámla, pénzügyi tudatosság és akár 40 ezres jóváírás – ezért ajánlott mihamarabb bankszámlát nyitni a gyermeknek

A nyári időszakban sok családban előkerül a kérdés: mikor és hogyan érdemes bankszámlát nyitni gyermekünknek? Táborozás, nagyszülői látogatás, külföldi utazás vagy egyszerűen a digitális zsebpénzkezelés egyre több szülőt késztet arra, hogy banki szolgáltatással segítse gyermekét. A money.hu friss összesítése szerint több pénzintézet is kínál olyan gyerekszámla-csomagokat, amelyeknél nemcsak a számlavezetés és a bankkártya lehet ingyenes, hanem akár több tízezer forint jóváírást is kaphatnak az új ügyfelek.
2025. 06. 16. 11:30
Megosztás:

Enyhén emelkedtek pénteken a hazai hosszú hozamok, a hétközbeni erősödés után az EUR/HUF előző heti szintjén zárt

A múlt héten a vámháború, az amerikai inflációs folyamatok és a geopolitika mozgatták a kötvény- és devizapiacokat is.
2025. 06. 16. 11:00
Megosztás:

Negyedik napja lövi egymást Izrael és Irán - milyen hatással lehet ez a piacokra?

Negyedik napja lövi egymást Izrael és Irán azt követően, hogy Izrael péntek hajnalban rakétatámadást indított iráni nukleáris és katonai célpontok ellen. Irán pénteken válaszcsapást indított és szombaton újabb iráni válaszcsapás érte Izraelt.
2025. 06. 16. 10:30
Megosztás:

Estek a vezető indexek a tengerentúlon pénteken

Az Irán elleni izraeli támadás, illetve az ellencsapások híre a tengerentúli befektetőket is inkább a kevésbé kockázatos befektetések felé terelték, csökkentek a részvényárfolyamok, az arany ára áprilisi történelmi csúcsa közelébe kúszott.
2025. 06. 16. 10:00
Megosztás:

Az Irán ellen indított izraeli légicsapások hírére jelentősen gyengült a kockázatvállalási kedv

A péntek hajnali, Irán elleni nukleáris és katonai célpontok ellen indított izraeli légitámadás hírére mínuszban nyitottak a fontosabb nyugat- európai részvénytőzsdék és nem is hagyták el a piros tartományt a nap során.
2025. 06. 16. 09:30
Megosztás:

Májusban tovább nőtt Kína ipari termelése

Májusban tovább nőtt az ipari termelés Kínában, de hat hónapja a legkisebb mértékben, a kiskereskedelmi forgalom viszont 15 hónapja a legnagyobb növekedést érte el a pekingi nemzeti statisztikai hivatal hétfői jelentése alapján.
2025. 06. 16. 09:00
Megosztás:

Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint árfolyama a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 06. 16. 08:30
Megosztás:

Varga Mihály: erős és biztos köteléket jelent a türk államokkal meglévő együttműködés

A bizonytalan világgazdasági körülmények között is erős és biztos köteléket jelent Magyarország számára a türk államokkal meglévő együttműködés - jelentette ki Varga Mihály, a Magyar Nemzeti Bank elnöke a Türk Államok Szervezete Magyarországi Képviseleti Irodájának ünnepségén, amelyen felavatták Györfi Sándor karcagi szobrászművész Csodaszarvas-szobrát.
2025. 06. 16. 08:00
Megosztás:

Rekordgyenge az akácméztermés

Az idei szezon az elmúlt 2-3 évtized legrosszabb akácméztermését hozta, a tömeges téli méhcsalád-veszteség, az akácvirágzást megelőző súlyos fagyok, illetve a virágzás során tapasztalt kedvezőtlen időjárás egyaránt hozzájárult a kiábrándító eredményekhez - közölte az Agroinform.hu csütörtökön Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnökének nyilatkozata alapján.
2025. 06. 16. 07:00
Megosztás:

Lufthansa: csökkenhet az amerikai járatok iránti kereslet ősszel

A német Lufthansa légitársaság a nyári fellendülés után a harmadik negyedévben gyengébb keresletre számít az Egyesült Államokba induló járatok iránt - jelentette ki Carsten Spohr, a vállalat vezérigazgatója.
2025. 06. 16. 05:00
Megosztás:

Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt

Több spanyol nagyvárosban is számos tüntető vonult ismét utcára vasárnap, hogy tiltakozzon a tömegturizmus miatt.
2025. 06. 16. 04:00
Megosztás:

Pánik helyett mohóság? Miért nem esik a Bitcoin ebben a helyzetben sem?

Miközben a világ pénzpiacai idegállapotban figyelik az egyre fokozódó izraeli–iráni konfliktust, a kriptovaluta-piac úgy tűnik, mintha semmit sem érzékelne a geopolitikai viharokból. A „Crypto Fear & Greed Index” továbbra is a mohóság zónájában mozog – de meddig tart ez a látszólagos nyugalom?
2025. 06. 16. 03:00
Megosztás:

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar

A jövő hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. 06. 16. 02:00
Megosztás: