Nőtt a Richter árbevétele és nyeresége tavaly

A Richter Gedeon Nyrt. konszolidált árbevétele tavaly 857,5 milliárd forint lett, 6,5 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - közölte a gyógyszeripari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.

Nőtt a Richter árbevétele és nyeresége tavaly

A társaság az előző évinél 49,1 százalékkal több, 239,5 milliárd forint adózott nyereséget ért el 2024-ben.

A jelentésben kiemelik: minden üzletág kétszámjegyű árbevétel-növekedést produkált 2024-ben, amit a pozitív árfolyamhatás is segített.

Idén a várakozásaik szerint a gyógyszergyártás árbevétele 10 százalékkal nőhet, minden szegmensben kétszámjegyű növekedést várnak, kivéve a neuropszichiátria területét - jelezték.

Orbán Gábor vezérigazgató a jelentésben kiemelte: rekordmagas pénzügyi eredményeket ért el a vállalat tavaly, miközben több kulcsfontosságú üzletfejlesztési tranzakcióra is került sor, és valamennyi szegmensben számos mérföldkövet értek el.

Jelentős előrelépés volt az eszközállomány racionalizálásában, a kulcsfontosságú digitális fejlesztések felgyorsításában, valamint a működési hatékonyság javításában. Hozzátette: további erőfeszítéseket tesznek és befektetéseket hajtanak végre 2025-ben, hogy üzletágaikat és képességeiket megerősítsék, és a megcélzott növekedési pályán maradjon a vállalat

A gyógyszergyártás árbevétele tavaly a negyedik negyedévben 9 százalékos növekedéssel elérte a 218 milliárd forintot, a teljes tavalyi évben pedig 13 százalékos emelkedéssel 845 milliárd forintot tett ki. Közben mind a négy üzletág kétszámjegyű árbevétel-növekedést ért el. Az árfolyam-korrigált bevételnövekedés 12 százalékos volt - közölték.

A CNS (neuropszichiátriai) üzletág bevételei 2024-ben 18 százalékkal nőttek éves szinten, 242,7 milliárd forintra, mivel a Vraylar jogdíjbevétele 18 százalékkal emelkedett, míg a Reagila eladások továbbra is erőteljes, kétszámjegyű növekedést mutattak. Az üzletág bevétele tavaly az utolsó negyedévben 12 százalékkal 68,3 milliárd forintra nőtt.

A nőgyógyászati üzletág bevételei 12 százalékkal 286,2 milliárd forintra nőttek tavaly, a növekedés tovább lassult a negyedik negyedévben a szállítási ütemezés (korábbi előszállítások az APAC régióban) és a magas bázis miatt. Az utolsó negyedévben a bővülés 8 százalékos volt, 69 milliárd forint. A biotechnológiai üzletág bevételei 17 százalékkal 54 milliárd forintra nőttek 2024-ben, a generikus gyógyszerek üzletág a negyedik negyedévben és 2024-ben is 10 százalék körüli növekedést ért el, 250,7 milliárd forintra nőtt a tavalyi bevétele.

Közölték: a Richter 2025-re árfolyamhatások nélkül 10 százalék körüli további növekedést vár mind a gyógyszeripari bevételek, mind a tisztított EBIT tekintetében.

A tisztított EBIT a gyógyszergyártásban 2024-ben 18 százalékkal 280 milliárd forintra nőtt, míg az utolsó negyedévben 71 milliárd forintot ért el 19 százalékos növekedéssel.

A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A papír csütörtökön 0,84 százalékkal 10 770 forintra erősödött, az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 11 260 forint, a legalacsonyabb 8550 forint volt.

Étrend-kiegészítőket forgalmazó és értékesítő cégeket vizsgál a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a hollandiai iHerb Netherlands BV-vel és amerikai anyavállalatával az iHerb LLC-vel szemben. A GVH feltételezése szerint a cégek többek között jogszerűtlenül alkalmaznak egészségre vonatkozó, valamint gyógyhatást tulajdonító állításokat élelmiszer termékeik, illetve étrend-kiegészítőik reklámozása során, valamint azt a benyomást keltik, hogy az általuk értékesített termékek jogszerűen forgalmazhatóak, mindezzel megtévesztve a fogyasztókat. A versenyhatóság április első napjaiban tájékoztatót adott ki az élelmiszerek népszerűsítése során alkalmazható állítások tisztázására.
2026. 04. 22. 03:30
Megosztás:

Reális alternatíva lett a hazaköltözés a több éve külföldön élőknek

Az elmúlt években évente több mint 40 ezer magyar vállalt munkát külföldön, elsősorban a magasabb bérek és a kiszámíthatóbb megélhetés reményében. A legfrissebb munkaerőpiaci folyamatok ugyanakkor arra utalnak, hogy ez a tendencia mérséklődhet, sőt bizonyos szegmensekben meg is fordulhat. A nyugat-európai gazdaságok lassulása, valamint a hazai ipari beruházások által kínált emelkedő bérek és juttatások új helyzetet teremtenek – derül ki a WHC Csoport előrejelzéseiből.
2026. 04. 22. 03:00
Megosztás:

Kriptó miatt bankot váltanának az európaiak: minden harmadik ügyfél nyitott a lépésre

Egy friss, Európa-szintű kutatás szerint a kriptovaluták már nem csupán alternatív befektetési eszközök, hanem komoly versenyelőnyt is jelenthetnek a bankok számára. A felmérés rávilágít: a lakossági ügyfelek jelentős része hajlandó bankot váltani, ha kedvezőbb kriptós szolgáltatásokat kap.
2026. 04. 22. 02:30
Megosztás:

267.000 Ft a magyar átlagnyugdíj - hogy jön ez ki?

Megjelentek a legújabb statisztikák, és a kép egyszerre biztató és aggasztó. A számokból kirajzolódik, hogyan élnek ma a nyugdíjasok Magyarországon, de a valódi kérdés továbbra is az: vajon elegendő-e ez az összeg a mindennapi megélhetéshez?
2026. 04. 22. 02:00
Megosztás:

Magyar Péter bejelentette a következő nyugdíjemelést

Még az idei év során duplájára emelik a családi pótlék összegét, bevezetik a rászoruló gyermekek után járó, 100 ezer forintos iskolakezdési támogatást, valamint megvalósítják a korábban ígért nyugdíjemeléseket – közölte Magyar Péter.
2026. 04. 22. 01:00
Megosztás:

A Tether 2 milliárd USDT-t stabilcoint pumpált az Ethereumra

Likviditási robbanás a kriptopiacon: a Tether 2 milliárd dollárt pumpált az Ethereum hálózatába. A kriptovaluta-piac új lendületet kaphat: a Tether rekordgyorsasággal növelte USDT-kibocsátását, mindössze 48 óra alatt 2 milliárd dollárnyi stabilcoin jelent meg a piacon. A lépés nemcsak a likviditást növeli, hanem komoly piaci mozgások előjele is lehet.
2026. 04. 22. 00:30
Megosztás:

Likviditási sokk az Aave-nél: 100%-os kihasználtság bénította meg a DeFi óriást

Soha nem látott válság rázta meg a decentralizált pénzügyek (DeFi) egyik legnagyobb szereplőjét: az Aave piacai egyszerre érték el a 100%-os kihasználtságot, ami gyakorlatilag befagyasztotta a platform működését. Több milliárd dollárnyi felhasználói eszköz ragadt bent – és a helyzet egyelőre nem mutat gyors megoldást.
2026. 04. 21. 23:30
Megosztás:

A Bitget AI-forradalma: a kereskedési botokból intelligens „társ-pilóták” lesznek

A kriptotőzsdei verseny új szintre lép: a Bitget ambiciózus AI-stratégiával rukkolt elő, amelynek célja, hogy a kereskedési botokat valódi, intelligens „co-pilotokká” alakítsa. Az új ökoszisztéma nemcsak a profiknak, hanem a hétköznapi felhasználóknak is új lehetőségeket nyithat meg.
2026. 04. 21. 22:30
Megosztás:

Kvantumszámítógépek árnyékában: a Coinbase-jelentés szerint 38-szorosára nőhetnek az adatmennyiségek

Bár a kvantumszámítógépek még nem jelentenek közvetlen veszélyt a kriptopiacra, egy friss, Coinbase által támogatott kutatás szerint az iparágnak már most fel kell készülnie a jövő kihívásaira. A jelentés komoly technológiai és gazdasági következményekre figyelmeztet – különösen az adatméret és a hálózati terhelés terén.
2026. 04. 21. 21:30
Megosztás:

Megérkeztek a Művészetek Völgye színházi programjai

2026 július 24. és augusztus 2. között immár 35. alkalommal válik Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend a magyar kulturális élet központjává, a Művészetek Völgye ismét különleges programokkal tölti meg a Balaton-felvidék szívét.
2026. 04. 21. 20:30
Megosztás:

Újabb rekord a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cégnél: a ViVeTech Nyrt. árbevétele 66%-kal, adózott eredménye 50%-kal nőtt 2025-ben

66 százalékos növekedéssel 2,3 milliárd forintra növelte nettó árbevételét a 2025-ös évben a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán jegyzett kibervédelmi cég a 2024-ben elért közel 1,4 milliárd forintról. A ViVeTech Nyrt. adózott eredménye ezzel párhuzamosan a 2025-ös évben mintegy 50 százalékkal, 193,8 millió forintra bővült a 2024. évi 128,8 millió forintos szintről – derül ki a társaság mai napon publikált, magyar számviteli szabályok szerinti nem konszolidált éves beszámolójának közgyűlési előterjesztéséből.
2026. 04. 21. 20:00
Megosztás:

Donald Trump: Iránnak nincs más választása, mint egyezségre jutni

Donald Trump amerikai elnök kedden közölte, hogy szerinte Iránnak nincs más választása, mint egyezségre jutni, a megállapodás pedig "nagyszerű" lesz.
2026. 04. 21. 19:30
Megosztás:

Mennyi most a tojás, és hogyan változott az ára?

Az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) adatai szerint az étkezési tojás ára vegyesen alakult az év első tizenöt hetében, az M-es méretkategória drágult, míg a nagyobb méretű, L-es tojások ára csökkent.
2026. 04. 21. 19:00
Megosztás:

A belga főváros intézkedéseket fogadott el a kéregetés visszaszorítására

Brüsszel városvezetése új intézkedéseket fogadott el a kéregetés visszaszorítására; a jövőben tilos lesz 16 év alatti gyerekekkel koldulni a belváros kiemelt részein, és a szabályok megszegői akár 500 eurós bírságra is számíthatnak - írta kedden a Belga belga hírügynökség.
2026. 04. 21. 18:30
Megosztás:

Eddig kell eltávolítani a választási plakátokat

Az országgyűlési választásra kihelyezett plakátokat május 12-én 16 óráig kell eltávolítani - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel kedden.
2026. 04. 21. 18:00
Megosztás:

Megélénkült a Svájcból és az Egyesült Államokból érkező lakáspiaci kereslet

A választásokat követő héten főként Svájcból és az Egyesült Államokból jelentősen megnőtt az eladó lakásokra és házakra érkező telefonos érdeklődések száma, területi bontásban a főváros, míg az árakat tekintve főként a 80 millió forintnál olcsóbb lakások és házak álltak a kereslet fókuszában - közölte az ingatlan.com kedden az MTI-vel.
2026. 04. 21. 17:30
Megosztás:

Moszkva kész az olajszállítás újraindítására a Barátság vezetéken

Oroszország kész a kőolajszállítás újraindítására Magyarországra és Szlovákiába a Barátság vezetéken, a kérdés az, hogy Ukrajna hajlandó-e felhagyni a "zsarolással" - közölte az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak kedden Moszkvában.
2026. 04. 21. 17:00
Megosztás:

A svájci óraexport 1 százalékkal csökkent márciusban

A svájci órák exportja egy év alatt 1 százalékkal 2,112 milliárd svájci frankra csökkent márciusban, miután februárban 9,2 százalékkal nőtt - áll a svájci óraipari szövetség (FHS) honlapján.
2026. 04. 21. 16:30
Megosztás:

35 éves a Magyar Suzuki: teljeskörű autógyártás, népszerű modellek, stabil működésű nagyvállalat

Jelentős mérföldkőhöz ért a Magyar Suzuki Zrt: az esztergomi vállalatot 35 évvel ezelőtt alapították és tették le a gyár alapkövét. A Suzuki Csoport egyetlen európai üzemében az évtizedek során hét ikonikus modell készült, miközben a vállalat az ország egyik meghatározó gazdasági szereplőjévé vált.
2026. 04. 21. 16:00
Megosztás:

Új kulturális modell kidolgozását kezdeményezi a Magyar Színházi Társaság

Új, átláthatóbb és arányosabb alapokra helyezné a kulturális szféra működését a Magyar Színházi Társaság (MSZT), ennek érdekében a szervezet több mint száz pontból álló szakmai javaslatcsomagot állított össze – közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. 04. 21. 15:00
Megosztás: