Nőttek az albérleti díjak a diákok számára, Budapesten leginkább

Átlagosan majdnem 9 százalékkal kell többet fizetniük albérletre idén a budapesti felsőoktatási intézményekbe felvételt nyert hallgatóknak, míg a vidéki városokban továbbtanulóknak több mint 7 százalékos áremelkedésre kell számítaniuk - állapította meg az Otthon Centrum az egyetemvárosok albérletpiacáról készített összefoglalójában.

Nőttek az albérleti díjak a diákok számára, Budapesten leginkább

Az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben ismertetik: a fővárosban a téglalakások havi bérleti díja 184 ezer forintra nőtt az idén, ami 8,7 százalékkal magasabb a tavalyi átlagnál. Soóki-Tóth Gábor, az Otthon Centrum elemzési vezetője a közleményben kifejtette, a belvárosban mért 191 ezer forintos számtani középérték a bérleti díj 12 százalékos emelkedését jelenti egy év alatt. Budán a 193 ezer forintos havi bérleti díj 5 százalékkal magasabb a tavalyinál, míg a külső pesti kerületek 142 ezer forintos bérleti díja 3,5 százalékos emelkedés.

A közlemény szerint az árak tekintetében nagy a szórás a kerületek között. Az egyetemisták által kedvelt XI. kerületben átlagosan 176 ezret, míg a szemközti IX. kerületben 163 ezer forintot kérnek a bérbeadók. A fővárosban továbbra is az I. kerületben a legdrágább lakást bérelni (238 ezer forint), ettől nem sokkal marad el a VI. kerület (232 ezer forint), míg a harmadik helyen holtversenyben a II. és az V. kerület áll (220 ezer forint). A 200 ezer forintos átlagos havi bérleti díjat még a III. kerület lépte át. A XIII. kerületben, ahol évek óta a legtöbb bérbeadás történik, 185 ezer forint az átlag. Ezzel szemben a külső pesti kerületekben 150 ezer forint alatt maradtak a bérleti díjak, a legolcsóbb a XX. kerület 126 ezer forinttal.

Az emelkedés mértéke éppen a diákok által kedvelt belső kerületekben a legmarkánsabb, hiszen a koronavírus-járvány ezekben a városrészekben vetette vissza leginkább a bérleti piacot - közölte Soóki-Tóth Gábor.

A XIII. kerületen kívül, ahol nem nőttek az árak tavaly óta, a többi belvárosi kerületben 15-25 százalék közötti áremelkedést figyelt meg az Otthon Centrum. Budán az I. kerület drágult a leginkább (25 százalékkal), míg a többi kerületben ez alatt (5-10 százalék között) maradt az árváltozás. A külső pesti kerületek közül elsősorban a dél-pesti XX. és XXI. kerület drágult (10-15 százalékkal), míg a többi kerületben a tavalyi áron lehetett lakást bérelni - írták a közleményben.

Az összesítés szerint vidéken, a legnagyobb egyetemi városokban az első fél évben megkötött lakásbérleti tranzakciók alapján a havi bérleti díj átlagosan 111 ezer forint volt, ami 7,6 százalékos emelkedés egy év alatt. A legdrágább város Győr (átlagosan 125 ezer forint havonta), amelyet Kecskemét (118 ezer forint havonta) Debrecen (108 ezer forint/hónap), Szeged (107 ezer forint/hónap), majd Miskolc követ (104 ezer forint/hónap).

A 2000-ben alapított Otthon Centrum 198 irodájával és teljes országos lefedettségével ma Magyarország egyik vezető ingatlanközvetítő hálózata az irodaszám és az ingatlankínálat nagysága tekintetében is. Az Otthon Centrum a Biggeorge Holding része, amelynek tagjai egyebek között az ingatlanfejlesztés, ingatlanalap-kezelés és az ingatlanfinanszírozás területén   tevékenykednek.


Lezárult a tizedik BÉT Részvényfutam, júniusban folytatódik a játék

Jelentős aktivitás mellett zárult a Budapesti Értéktőzsde és a Pénziránytű Alapítvány közös szervezésű tőzsdejátéka, a tizedik BÉT Részvényfutam. A megújult verseny idén webes felületen és mobilalkalmazáson keresztül is elérhető volt, és iskolás korosztálytól kezdve valamennyi érdeklődő csatlakozhatott hozzá. A három hónapon át tartó megmérettetésben összesen több mint 3000 játékos vett részt, akik közel 35 000 megbízást adtak le.
2026. 06. 07. 04:00
Megosztás:

Magyar Péter: Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát!

Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 06. 07. 03:00
Megosztás:

Kiadták a figyelmeztetést: a közgyógy így működik a jövőben

A közgyógyellátás olyan szociális alapú támogatás, amely a rászoruló személyek egészségmegőrzéshez és gyógykezeléshez kapcsolódó kiadásait csökkenti.
2026. 06. 07. 02:00
Megosztás:

Aláírták a rendeletet! Itt az öregségi résznyugdíj

Amennyiben a nyugdíjkorhatárt elérő biztosított nem rendelkezik a teljes öregségi nyugdíjhoz szükséges legalább 20 év szolgálati idővel, de legalább 15 év szolgálati időt igazolni tud, öregségi résznyugdíjra válhat jogosulttá. Az alábbiakban ennek legfontosabb szabályait foglaljuk össze.
2026. 06. 07. 01:00
Megosztás:

Az AI-láz nagy nyertese: egy rejtett részvény 5100%-ot emelkedett, miközben a kriptók zuhantak

Miközben a kriptopiac az elmúlt egy évben jelentős veszteségeket szenvedett el, egy kevésbé ismert mesterséges intelligencia-kapcsolt vállalat rendkívüli teljesítményt nyújtott. Az AXT Inc. részvénye több mint 5100 százalékot emelkedett az elmúlt 12 hónap során, miközben a Bitcoin és az Ethereum értéke közel 40 százalékkal csökkent.
2026. 06. 07. 00:05
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 23. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 06. 23:00
Megosztás:

Megkezdte működését a szegedi székhelyű Magyar Gyáripari Szakszervezet

A BYD szegedi beruházásán dolgozó munkavállalók megkeresésére jött létre a Magyar Gyáripari Szakszervezet (MGSZ), amely a magyar dolgozók mellett a külföldi munkavállalók érdekeit is képviseli majd - mondta az MTI-nek az érdekvédelmi szervezet alelnöke, Radics Gábor.
2026. 06. 06. 22:00
Megosztás:

Fogy a hivatásos katonák száma Horvátországban

A horvát kormány az elmúlt években több intézkedéssel is próbálta vonzóbbá tenni a katonai pályát: emelték a béreket, bővítették az előmeneteli és képzési lehetőségeket, modern fegyverzet beszerzését indították el, valamint lazítottak egyes felvételi feltételeken, mégis egyre több hivatásos katona hagyja el a hadsereget - írta a Jutarnji List című horvát napilap szombaton, a 2025-ös éves védelmi jelentésre hivatkozva.
2026. 06. 06. 21:00
Megosztás:

Élőhelyszempontú vízépítés: hogyan lehet jobb a halaknak?

Egyebek mellett ezt vizsgálják a BME kutatói az Építőmérnöki Karon. Számítógéppel modelleznek, de közben halakat is számolnak.
2026. 06. 06. 20:00
Megosztás:

Idén harminc fürdő csatlakozott a Suli a strandon programhoz

Idén országosan 30 fürdő és strand csatlakozott a Magyar Fürdőszövetség által indított Suli a strandon akcióhoz, amelyben június 8. és 19. között élményszerű tanulással, játékos programokkal várják az iskolai osztályokat. Az akcióban az osztályok részére különböző mértékű kedvezményeket biztosítanak a diákbelépők árából - közölte a szervezet az MTI-vel.
2026. 06. 06. 19:00
Megosztás:

A Circle 500 millió USDC-t bocsátott ki a Solanán: tovább mélyül a stabilcoin-likviditás

Újabb jelentős dolláralapú likviditási hullám érkezett a Solana hálózatára: a Circle 500 millió USDC-t mintelt, miközben a stabilcoinok egyre fontosabb szerepet töltenek be a kriptopiac tényleges forgalmában. A lépés nem feltétlenül jelent azonnali vételi nyomást, de jól mutatja, hogy a Solana továbbra is az egyik legfontosabb blokklánc a dollárban denominált on-chain aktivitás számára.
2026. 06. 06. 18:00
Megosztás:

BAHART: megkezdődött az előidény a balatoni menetrendi hajózásban

Szombattól előidényi menetrend lépett életbe a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) menetrendi hajóin, már a társaság mind a 16 személyhajó-kikötőjéből indulnak járatok - közölte a Bahart a honlapján.
2026. 06. 06. 17:00
Megosztás:

Japán nagyot lépne a kriptopiacon: jöhet a kripto ETF és a jen alapú stabilcoin

Japán újabb komoly lépést tehet a szabályozott kriptopiaci fejlődés felé. A kormányzó Liberális Demokrata Párt olyan átfogó javaslatcsomagot nyújtott be, amely egyszerre teremtene keretet a kripto ETF-eknek és a jenben denominált stabilcoinoknak. A kezdeményezés nemcsak a japán befektetők számára nyithat új kapukat, hanem Ázsia digitális pénzügyi infrastruktúráját is jelentősen átalakíthatja.
2026. 06. 06. 16:00
Megosztás:

Így tud gazdálkodni a jövő generációja

Minden második huszonéves fiatalnak nőttek a havi megélhetési költségei az elmúlt egy évben, miközben csak 36 százalékuk számolt be bevételnövekedésről. A kiadások átlagosan 14 ezer forinttal, a bevételek viszont mindössze 4 ezer forinttal emelkedtek, így a fiatalok mérlege átlagosan 10 ezer forinttal romlott a K&H ifjúsági index felmérés első negyedéves eredményei szerint. Összességében az látszik, hogy sok fiatal szorításban van a kiadási oldalt nézve.
2026. 06. 06. 15:00
Megosztás:

Érkeznek a tudatos vásárlást segítő digitális élmények

Új generációs termékazonosítás a fogyasztókért.
2026. 06. 06. 14:00
Megosztás:

Így tud gazdálkodni a jövő generációja

Minden második huszonéves fiatalnak nőttek a havi megélhetési költségei az elmúlt egy évben, miközben csak 36 százalékuk számolt be bevételnövekedésről. A kiadások átlagosan 14 ezer forinttal, a bevételek viszont mindössze 4 ezer forinttal emelkedtek, így a fiatalok mérlege átlagosan 10 ezer forinttal romlott a K&H ifjúsági index felmérés első negyedéves eredményei szerint. Összességében az látszik, hogy sok fiatal szorításban van a kiadási oldalt nézve.
2026. 06. 06. 14:00
Megosztás:

A Magyar Termék több cége együtt indul a PET Kupán

Egy PET-palackot átlagosan néhány percig használunk. Utána viszont akár 450 évig is a természetben maradhat. Ez az egyik oka annak, hogy ma már nem elég csak beszélni a környezetvédelemről. Szelektív gyűjtésről, fenntarthatóságról, tudatos fogyasztásról, zöldebb döntésekről. De mi történik akkor, amikor úgy érezzük, hogy a szavaknál többre van szükség?
2026. 06. 06. 13:00
Megosztás:

Távozik az MTVA vezérigazgatója

Papp Dániel, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója munkaviszonya megszüntetését kezdeményezte Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél mint a munkáltatói jogok gyakorlójánál - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 06. 12:00
Megosztás:

Elérte a 10 milliárd eurót az Ukrajnának nyújtott EBRD-finanszírozások értéke

Elérte a 10 milliárd eurót az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) által Ukrajnának nyújtott finanszírozások értéke - közölte pénteken a bank elnöke.
2026. 06. 06. 11:00
Megosztás:

Fordulóponthoz érhet az amerikai kriptoadózás: hét új törvényjavaslat került a Kongresszus elé

Az Egyesült Államokban új lendületet kaphat a kriptovaluták adózási reformja, miután a képviselőházi adóügyi bizottság hét külön digitális eszközökkel kapcsolatos törvénytervezetet vizsgál. A javaslatok a stablecoinok, a staking, a bányászat, a kriptohitelezés és a kereskedési veszteségek adókezelését is alapjaiban alakíthatják át.
2026. 06. 06. 10:00
Megosztás: