Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1715,87 pontos, vagyis 2,44 százalékos emelkedéssel történelmi csúcson, 72 094,79 ponton zárta a hetet.

Növekvő forgalom mellett emelkedett a BUX a héten

Az összforgalom heti összevetésben 55,49 milliárd forintról 72,151 milliárd forintra nőtt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek a múlt pénteki záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI kérdésére korábban kifejtette, hogy a Magyar Telekom visszavásárlási programjára sokkal többen ajánlottak föl részvényt, mint amennyit a társaság venni akart, emiatt csökkenhetett az árfolyam. Muhi Gergely szerint ettől függetlenül a többi nagy kibocsátóhoz hasonlóan a Magyar Telekomnak is volt jó időszaka a héten.

A kereskedés összességében kedvezően alakult, a BÉT tőzsdeindexe egyre nagyobb ütemű emelkedéssel sorozatban döntött csúcsot. A tőzsde csak hétfőn nem teljesített kiemelkedően, a BUX, ha csak enyhén is, de ekkor még csökkent, és bár a forgalom jóval meghaladta az átlagos szintet, ez jórészt a Magyar Telekom részvényvásárlási programjának volt betudható.

Kedden már csúcsot döntött a BUX, amit az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a Richter erősödésével magyarázott, a kedvezőtlenné vált nemzetközi hangulat miatt ugyanis a befektetők körében felértékelődtek a gyógyszergyártók. Szerdán újabb történelmi csúcs következett, a forgalmi adatok alapján elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, hogy a BUX átlépte a 71 ezer pontot. A lendület csütörtökön sem mérséklődött, ekkor majdnem mindegyik vezető részvény erősödött, csak a Richter korrigálta csökkenéssel a korábbi erősödését. Pénteken már a 72 ezer pontot is meghaladta a BUX, ekkor a Magyar Telekom maradt csak ki az emelkedésből.

A héten a legnagyobb mértékben az OTP erősödött, árfolyama 685 ponttal, vagyis 3,88 százalékkal 18 325 forintra emelkedett 36,851 milliárd forintos összforgalomban.

A Richter 280 forintos, vagyis 3,01 százalékos emelkedést követően 9580 forinton, 8,329 milliárd forintos forgalommal zárt.

A Mol részvényei 28 forinttal, 0,98 forinttal drágultak, így a héten 2878 forintos záró értéket és 7,055 millió forintos forgalmat értek el.

A Magyar Telekom 8 forinttal, vagyis 0,76 százalékkal gyengült, részvényeinek ára így 1044 forintra csökkent, heti forgalma megközelítette a 17 milliárd forintot.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 82,20 ponttal, 1,28 százalékkal 6488,80 pontra nőtt.

Tőzsdére lépett az Urban Plaza Plus Nyrt.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) standard kategóriájában, euró alapon kereskednek a bevásárlóközpont fókuszú, ingatlanbefektetési társaság, az Urban Plaza Plus Nyrt. részvényeivel, amelynek tőzsdére lépését szimbolikus kereskedési csengetéssel ünnepelték a BÉT székhelyén csütörtökön Budapesten.
2026. 04. 16. 15:00
Megosztás:

Kerekdomb Fesztivál 2026 programja összeállt - lássuk kik az idei fellépők!

2026 szeptember 18. és 20. között Tállya csodálatos lankái vibráló közösségi térré alakulnak. Akik jártak már az elmúlt tíz alkalommal a Kerekdomb Fesztiválon, azok biztosan visszatérnek idén is, de az első bálozókat is befogadja a közeg, és persze a legizgalmasabb kulturális programok is várják őket.
2026. 04. 16. 14:30
Megosztás:

Dél-Korea blokklánc-alapú fizetési rendszert tesztel: jönnek a Deposit Tokenek az állami kiadásokban

Egy új korszak küszöbén áll a közpénzek kezelése Dél-Koreában: a kormány blokklánc-technológiára épülő „Deposit Token” rendszerrel készül leváltani a hagyományos fizetési megoldásokat. A 2026-ra tervezett pilot program nemcsak hatékonyabbá, hanem átláthatóbbá is teheti az állami pénzmozgásokat.
2026. 04. 16. 14:00
Megosztás:

Elmarasztalta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Médiatanács

A Nemzeti konzultációra vonatkozó társadalmi célú reklám miatt szankcionálta a közszolgálati médiaszolgáltatót a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület a rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek használatára kiírt pályázati eljárások eredményéről is döntött.
2026. 04. 16. 13:30
Megosztás:

Stagnáló piacon is növekedett a Mapei

A Mapei Kft. 2026 első negyedévében 8,8 milliárd forint belföldi árbevételt ért el, amely 13,7 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakának értékét. Az exportértékesítés 36 százalékkal, 139 millió forintra nőtt.
2026. 04. 16. 13:00
Megosztás:

Likviditási csapda a kriptopiacon? – Egy neves elemző szerint a Bitcoin még mindig medvés pályán mozog

A kriptopiac jelenlegi emelkedése sok befektetőben kelt optimizmust, azonban egy ismert elemző szerint ez könnyen lehet csupán egy jól felépített csapda. A részletes likviditási elemzés alapján a Bitcoin árfolyama kritikus szintek között mozog, és a következő nagy mozgás akár komoly veszteségeket is okozhat a felkészületlen kereskedők számára.
2026. 04. 16. 12:30
Megosztás:

A modern technológia újragondolja a betonkerítéseket

Otthonunk környezetének megóvása kiemelten fontos, amikor a biztonságot és a vizuális megjelenést vesszük figyelembe.
2026. 04. 16. 12:00
Megosztás:

Új csúcson zárt az S&P500 és a Nasdaq Composite, a befektetők a banki eredményjelentéseknek és a Broadcom-Meta partnerség meghosszabbításának örülhettek

Tovább emelkedtek a tengerentúli részvényindexek szerdán, a befektetők az iráni háború lezárultával kapcsolatos optimista várakozásokon túl a vállalati eredményjelentéseknek örülhettek. A Dow ugyan kismértékben csökkent, viszont a Nadsaq Composite és az S&P500 új történelmi csúcson zárta a napot. Az előbbi 11 napja megszakítás nélkül emelkedik, az utóbbi 11 kereskedelmi napból tízet pluszban fejezett be. A részvényindexek annak a reményében emelkedtek ezen a héten, hogy az Egyesült Államok és Irán között békemegállapodás jön létre.
2026. 04. 16. 11:30
Megosztás:

Gyengült az európai részvénypiacok többsége a luxusszektor visszaesése nyomán

Az európai részvénypiacokon negatív hangulat uralkod?ott, mivel a befektetők elsősorban a közel-keleti geopolitikai feszültségek alakulását, azon belül az amerikai–iráni konfliktus eszkalációjának és az esetleges diplomáciai enyhülésnek az esélyét árazták. A STOXX 600 index 0,4%-kal csökkent, amit elsősorban a luxusszektor gyengesége magyarázott. A szektorban a Hermés részvényei 8%-ot zuhantak, miután a közel-keleti feszültségek érdemben visszafogták az értékesítési növekedést, míg a Kering árfolyama 9%-kal esett, miután a vállalat a Guccinál tapasztalt, a vártnál gyengébb teljesítményről számolt be, részben a konfliktus miatti keresletlassulással indokolva azt.
2026. 04. 16. 11:00
Megosztás:

CZ megszólalt: így gondolkodik a kriptóról és a befektetésekről a Binance alapítója

Exkluzív AMA során osztotta meg stratégiáit és tapasztalatait a világ egyik legismertebb kriptós vezetője. A memecoinoktól a kockázatkezelésig – Changpeng Zhao őszintén beszélt arról, mi működik valójában a piacon.
2026. 04. 16. 10:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 16. 10:00
Megosztás:

Visszatér a reklámadó 2026-ban

Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
2026. 04. 16. 09:30
Megosztás:

Ha TESCO nádcukrot vettél, akkor vidd vissza a boltba azonnal - baj van vele

A TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. a Tesco nádcukor 500g termék fogyasztói visszahívását kezdeményezte, nem engedélyezett adalékanyag (E150d) lehetséges jelenléte miatt.
2026. 04. 16. 09:00
Megosztás:

Tisza adóprogram – koncepcióváltás, vagy finomhangolás?

A vasárnapi választásokat fölényesen megnyerő Tisza Párt korábban már közölt részleteket a tervezett adóprogramjáról, a Niveus ennek hatásait vizsgálja.
2026. 04. 16. 08:30
Megosztás:

London minden eddiginél több drónt ad Ukrajnának

Nagy-Britannia minden eddiginél nagyobb drónszállítmányt juttat az idén Ukrajnának.
2026. 04. 16. 08:05
Megosztás:

NVI: kiemelkedő terhelés mellett működött a választási portál

Vasárnap kiemelkedő érdeklődés mellett zajlott az eredményeket közlő választási portál működése: a választási portál 3,1 millió egyedi látogatót szolgált ki a világ 182 országából - közölte a Nemzeti Választási Iroda szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 16. 07:30
Megosztás:

Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk

A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
2026. 04. 16. 06:30
Megosztás:

A magyar-román kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett Magyar Péterrel a román miniszterelnök

Ilie Bolojan román miniszterelnök a román-magyar kapcsolatok megerősítéséről egyeztetett telefonon Magyar Péterrel, akinek személyesen és a bukaresti kormány nevében is gratulált a választási eredményhez - közölte szerdán a román kormány sajtóirodája.
2026. 04. 16. 06:00
Megosztás:

470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete

A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve. Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
2026. 04. 16. 05:30
Megosztás:

Egy közismert gyógyszertárhálózat nevével éltek vissza

A Pest Vármegyei Főügyészség a fogyasztók védelmében azért intézkedett, mert ismeretlenek egy országos gyógyszertárhálózat online áruháza nevében hirdettek testsúlycsökkentő terméket egy ismert közösségi oldalon.
2026. 04. 16. 05:00
Megosztás: