Nyugat-Európában terjeszkedik a B+N Referencia

Kelet-Közép-Európán kívül is folytatja nemzetközi jelenlétének erősítését a létesítményüzemeltető B+N Referencia Zrt., a magyar tulajdonban lévő társaság az olasz Sagad felvásárlásával új iparági ismeretekkel, jelentős nyugat-európai tapasztalatokkal és ügyfélkörrel is gazdagodott - tájékoztatta a vállalat kedden az MTI-t.

Nyugat-Európában terjeszkedik a B+N Referencia

Közleményük szerint a B+N Referencia Zrt. tevékenységi köre a létesítmények műszaki karbantartásától kezdve a takarítási és higiéniai szolgáltatásokon át az ezekkel összefüggő kutatás-fejlesztésig számos területre kiterjed.

A társaság évek óta nagy hangsúlyt fektet a külföldi akvizíciókra, amelyek eddig a szomszédos és régióbeli országokra terjedtek ki. A cégcsoport higiéniai szolgáltatásaival számos multinacionális vállalat és közintézmény létesítményében jelen van, például a prágai Vaclav Havel repülőtéren és a lengyel Legia Warszawa stadionjában - ismertették.

A Sagad s.r.l. központja Rómában és Milánóban van, ügyfelei között számos olasz minisztérium, hivatal, egyetemi campus és világcég is megtalálható.

Az olasz cég 1950. óta működik sikeresen, igen jó jövedelmezőség mellett, és olyan területeken van jelen, mint például a speciális ipari létesítmények, köztük atomerőművek számára nyújtott higiénia szolgáltatások, de köz- és lakóépületek műszaki üzemeltetésében is nagy tapasztalatuk van - közölte az akvizíció kapcsán Kis-Szölgyémi Ferenc, a B+N Referencia Zrt. vezérigazgatója. Hozzátette azt is, hogy a létesítményüzemeltetésben Olaszországban szinte megkerülhetetlennek számító iparági szövetség működési modellje a hazai szakmának is hasznos útmutatója lehet, például a minél transzparensebb piaci verseny biztosításához.

A tájékoztatás szerint a B+N Referencia Zrt. idén már sikeresen lezárt két másik külföldi akvizíciót is, mindkét megvásárolt társaság Csehországban működik az épületüzemeltetés, -karbantartás, illetve a tereprendezés, kertészet területén. A két cseh cég együttes árbevétele közel 7 millió euró volt 2022-ben.

A B+N Csoport regionális árbevétele 2022-ben 181,61 milliárd forint volt a 2021-es 152,07 milliárd forint után, teljes átfogó eredményük tavaly 13,46 milliárd forint volt az előző évi 19,87 milliárd forint után.

A Sagad s.r.l. árbevétele 11 millió euró volt 2022-ben.


10 nap, 140 ezer látogató, 40 helyszín, 4300 program – számokban így festett az idei Művészetek Völgye

Vasárnap véget ért az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljának jubileumi kiadása. Kapolcs, Taliándörögd és Vigántpetend idén is rengeteg Völgylakót fogadott, a szervezők pedig már el is kezdtek a következő 35 éven dolgozni. A jövő évi fesztivál időpontját már be is jelentették, és elindult a kedvezményes bérlet értékesítés is. 2027-ben július 23. és augusztus 1. között válhat mindenki Völgylakóvá immáron 36. alkalommal.
2026. 08. 03. 18:30
Megosztás:

Mi történt a Pesti Tőzsdén júliusban?

Júliusban ismét erősödött a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe: a BUX a hónap végén 146 688,57 ponton zárt, ami júniushoz képest közel 5 százalékos növekedést jelent.
2026. 08. 03. 18:00
Megosztás:

Öt új energiatárolót állított üzembe a Futureal Energy Partners

Maglódon, Fóton és Pátyon, a HelloParks logisztikai parkjainak öt helyszínén kezdték meg működésüket a Futureal Energy Partnershez tartozó FEH Solar One Kft. energiatároló rendszerei.
2026. 08. 03. 17:00
Megosztás:

Harmadik országban is elindult a magyar palackvisszaváltó szuperjármű

Elindult európai hódító útjára egy magyar innováció! A 2024-es hazai bevezetést követően külföldön is áttörést ért el a ReturMobil® visszaváltó rendszer. A megoldás kulcsszerepet játszhat az uniós palack-visszagyűjtési célok hatékony elérésében, segítve a helyi begyűjtési hálózatok optimalizálását.
2026. 08. 03. 16:00
Megosztás:

A Magyar Reklámszövetség csúcsidőben lekapcsolja digitális reklámfelületei világítását

Hétfőtől esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség, amelynek közterületi reklám tagozata az MTI-hez eljuttatott közleményében csatlakozásra kér minden magyarországi szereplőt.
2026. 08. 03. 15:00
Megosztás:

Időskorú fogyasztókat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok vizsgálatát rendelte el az NKFH

Országos témavizsgálatot indít a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szépkorú fogyasztók fokozott védelme érdekében. A kormányhivatali ellenőrzések a szépkorúakat érintő tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok feltárására irányulnak, különös tekintettel azokra az esetekre, amikor a vállalkozások megtévesztéssel, sürgetéssel vagy a kiszolgáltatott helyzet kihasználásával próbálnak szerződést kötni.
2026. 08. 03. 14:00
Megosztás:

Trump szerint újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között

Hétfőn újraindulhatnak a tárgyalások az Egyesült Államok és Irán között a Hormuzi-szorosról és az iráni atomprogramról – közölte Donald Trump amerikai elnök vasárnap.
2026. 08. 03. 12:00
Megosztás:

Az emelkedő olajárak feljebb húzták a hozamokat

Az amerikai állampapírpiacon pénteken jelentős hozamemelkedés bontakozott ki, miután az olajárak tovább emelkedtek a globális kínálatot fenyegető geopolitikai kockázatok erősödése miatt.
2026. 08. 03. 11:00
Megosztás:

Kedvező vállalati gyorsjelentések segítették az amerikai indexek emelkedését a hét utolsó két napján

Emelkedéssel zártak pénteken a főbb amerikai indexek a júliusi hónap utolsó kereskedési napján, miközben a befektetők nem törődtek államkötvények hozamának emelkedésével, ehelyett elsősorban a kedvező vállalati gyorsjelentésekre koncentráltak. A júliust azonban a technológiai szektor részvényeiből a hagyományos vállalatok felé irányuló tőkeáramlásnak köszönhetően az S&P 500 és a Nasdaq csökkenéssel zárta, miközben a Dow Jones enyhén emelkedni tudott.
2026. 08. 03. 10:00
Megosztás:

Emelkedtek júliusban az európai indexek; a vártnak megfelelően gyorsult az euróövezet inflációja

Vegyesen zártak az európai részvénypiacok pénteken, ugyanakkor a pán-európai STOXX 600 index júliusban 1,2%-os, az elmúlt héten pedig 0,7%-os emelkedést könyvelhetett el, mivel az erős vállalati gyorsjelentések ellensúlyozták a közel-keleti feszültségek és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos bizonytalanságok negatív hatását.
2026. 08. 03. 09:00
Megosztás:

Ma lejárnak a régi, könyvformátumú személyazonosító igazolványok

Ma lejárnak a 2000. január 1. előtt kiállított, könyvformátumú személyazonosító igazolványok az uniós szabályozással összhangban.
2026. 08. 03. 08:00
Megosztás:

Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás: