Nyugdíjasok! 51.000 Ft nyugdíj emelés jön novemberben

51 ezer forinttal többre számíthat egy átlagos nyugdíjas novemberben a visszamenőleges korrekció miatt - számolták ki az RTL Híradó által megkeresett szakértők. Mikor várható a nyugdíj emelés átutalása, és hogyan jön ki ez az 51.000 Ft összeg?

Nyugdíjasok! 51.000 Ft nyugdíj emelés jön novemberben

Magasabb inflációs prognózis, több nyugdíj

A kormány ebben az évben legalább két és fél százalékkal magasabb inflációt prognosztizál, mint amennyit korábban becsültek.

A friss előrejelzést Nagy Márton, a gazdaságfejlesztési miniszter a Tranzit Fesztiválon ismertette, ahol bemutatta a legújabb előrejelzést. Ennek értelmében a pénzromlás üteme elérheti vagy akár meghaladhatja a 17,5 százalékot is az év során.

Ennek következtében a nyugdíjasok is számíthatnak egy korrekcióra, mivel a kezdeti 15 százalékos emelés helyett most akár 17,5 százalékos lehet a pénzromlás mértéke. Ha ez így történik, az átlagos nyugdíjas novemberben akár:

51 ezer forinttal többet is kaphat,

részben a korábbi években esedékes korrekció miatt.

rendkívüli nyugdíj emelés 2023 november

Az élelmiszerek ára is jelentősen emelkedik, például a sárgarépa ára júniusról júliusra 89 százalékkal (!!!) növekedett. Ugyanakkor a nyugdíjak hónapról-hónapra nem változnak, azaz nam tudják lekövetni a hirtelen áremelkedéseket. Legutóbb januárban kaptak emelést a nyugdíjasok, amely 15% volt. Ennek eredményeként a vásárlóerejük nem tudja tartani a lépést az inflációval.

Egy friss előrejelzés érkezett a gazdaságfejlesztési minisztertől az inflációról. A Tranzit Fesztiválon, ahol a független sajtó és az RTL Híradó sem lehetett jelen, Nagy Márton az állami hírügynökség beszámolója szerint közölte, hogy az árak növekedése az év további részében így alakul: augusztusban 16%, szeptemberben 11-12%, októberben 9-10%, novemberben 8%, decemberben pedig 7% várható.

Ezek alapján az éves átlagos infláció meghaladhatja a 17,5% -ot az idén. Tehát legalább két és fél százalékkal magasabb lehet, mint amit a kormány előzetesen prognosztizált.

Úgy tűnik, hogy a 15%-os inflációs célkitűzés is túlszárnyalható. Ha ennek a számnak felette lesz a ténylegesen mért infláció, akkor a nyugdíjasokkal pontos elszámolással tartozik a Kormány - nyilatkozta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, június végén.

A törvény értelmében novemberben a nyugdíjasoknak jár a korrekció, ha az infláció magasabb a tervezettnél. A Nyugdíjas Szervezetek Érdekegyeztető Tanácsa azonban már a múlt hónapban visszamenőleges emelést követelt, mivel kiderült, hogy az infláció lassabban csökken, mint amire számítottak.

Az, hogy a nyugdíjasok hosszú ideig kölcsönöznek a kormánynak, elfogadhatatlan helyzet. Különösen azoknak a legkevesebbet kapóknak okoz ez problémát, akiknek nincs megtakarításuk, és hónapról hónapra élnek - mondta Juhász László, a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának alapító elnöke az RTL Híradónak.

Nyugdíjak utalása 2024 időpontok cikkünkben bemutattuk, hogy mikor utalják a jövő évi nyugdíjakat, hónapról hónapra. 

Az amerikai fogyasztói hangulat az előzetesen becsültnél kevésbé romlott áprilisban

Romlott a Michigani Egyetem (University of Michigan) amerikai fogyasztói hangulatindexe áprilisban, azonban az előzetesen becsültnél kevésbé meredeken.
2026. 04. 24. 23:00
Megosztás:

Nem fizet osztalékot az Appeninn

Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. pénteki közgyűlésének döntése alapján nem fizet osztalékot a 2025-ös év után - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. 04. 24. 22:00
Megosztás:

Nem fizet osztalékot a Rába, tavalyi eredményét tartalékba helyezi

Nem fizet osztalékot a Rába, tavalyi eredményét az eredménytartalékba helyezi - közölte a a győri székhelyű járműgyártó vállalat pénteken a Budapesti Értéktőzsde honlapján, éves közgyűlése után.
2026. 04. 24. 21:00
Megosztás:

Erősödött pénteken a forint

Erősödött pénteken a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a hetet pedig veszteséggel fejezte be.
2026. 04. 24. 20:00
Megosztás:

Folytatódott a korrekció a BÉT-en

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 926,76 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel 133 872,25 ponton zárt pénteken.
2026. 04. 24. 19:00
Megosztás:

Meglepetést okozott Magyar Péter bejelentése: ő lesz az új oktatási miniszter

Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatásügyi miniszternek Magyar Péter; a miniszterjelölt a leendő kormányfővel folyatott, a Facebookon pénteken közzétett beszélgetésben szemléletváltást ígért az oktatásban, és új nemzeti alaptanterv bevezetéséről, a tankötelezettség korhatárának 18 évre való emeléséről és a felsőoktatási alapítványi modell felülvizsgálatáról is beszélt.
2026. 04. 24. 18:00
Megosztás:

A lakáspiac kettészakad: egyes otthonok felértékelődnek, mások lemaradnak

Az ingatlanpiaci változásokat a piac ritkán azonnali eseményekre reagálva árazza be. Sokkal inkább a gazdasági környezet alakulása, a finanszírozási feltételek, a beruházási aktivitás és a kínálat alkalmazkodóképessége határozza meg az árakat. Éppen ezért a valódi kérdés ma nem az, hogy általános drágulás következik-e, hanem az, hogy milyen irányban és milyen mértékben differenciálódik a piac
2026. 04. 24. 17:30
Megosztás:

Oroszország új kriptotörvénye: az XRP és a digitális eszközök jogi státuszt kapnak

Fordulóponthoz érkezhet a kriptoszektor: Oroszország egy új törvényjavaslattal hivatalosan is tulajdonként (property) ismerné el a kriptovalutákat, köztük az XRP-t. A lépés nemcsak jogi keretet adna a digitális eszközöknek, hanem új lendületet is adhat a határokon átnyúló fizetések piacának.
2026. 04. 24. 17:00
Megosztás:

Külföldön élők tízezrei figyelik a magyar lakáspiac alakulását – Mire készülnek?

A közelmúltban lezajlott választás nemcsak a hazai közéletet mozgatta meg, hanem a nemzetközi figyelmet is Magyarországra irányította. Sokan arra számítottak, hogy a külföldön élő magyarok aktivitása az ingatlanpiaci keresésekben is megugrik. De vajon tényleg többen kezdtek lakáskeresésbe külföldről? Mely országokból érdeklődnek a legtöbben a magyar lakáspiac iránt? A zenga.hu legújabb elemzésében ezt vizsgálta meg.
2026. 04. 24. 16:30
Megosztás:

Új Igazgatótanácsi taggal folytatja tovább az AKKO Invest a növekedést

Megtartotta éves rendes közgyűlését az AKKO Invest, amelyen új Igazgatótanácsi és Auditbizottsági tagok választása mellett a részvényesek elfogadták a társaság 2025-ös beszámolóját is.
2026. 04. 24. 16:00
Megosztás:

Tovább erősít a WHC Közép-Kelet Európában: központi ernyőmárka alá került az Adria-régió is

A komplex HR szolgáltatásokat biztosító WHC Csoport megkezdte külföldi leányvállalatainak integrációját központi ernyőmárkája alá: 2026 áprilisától WHC márkanévre váltanak az adriai régióban korábban akvizíció útján megszerzett és működtetett brandek. A nemzetközi arculat erősítésének ezen lépése kiegészíti egy mérföldkőnek számító hazai eredmény hivatalossá válását is: az OPTEN adatai szerint a 2026-os évet piacvezetőként kezdte meg a WHC Magyarország a kölcsönzötti állomány létszáma alapján.
2026. 04. 24. 15:30
Megosztás:

SHIB robbanás: 10 000 új tárca érkezett, miközben a Shibarium pörög

Új lendületet kapott a Shiba Inu ökoszisztéma: néhány nap alatt több mint 10 000 új wallet csatlakozott a hálózathoz, miközben a Shibarium aktivitása is történelmi szinteket ért el. A befektetők most azt figyelik, hogy ez a növekedés tartós árfolyam-emelkedést hozhat-e.
2026. 04. 24. 15:00
Megosztás:

Hazárdjáték két keréken: a robogók és az e-rollerek többsége továbbra is biztosítás nélkül közlekedik

Továbbra is riasztó mértékben hagyják figyelmen kívül az előírásokat a kgfb-re kötelezett robogók és e-rollerek tulajdonosai. A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) becslése szerint a közel 700 ezer segédmotoros kerékpár 55-60 százaléka, míg az érintett mintegy 50 ezer roller 70-80 százaléka az előírt biztosítási fedezet nélkül vesz részt a forgalomban.
2026. 04. 24. 14:30
Megosztás:

Márciusban nőtt a foglalkoztatottság, csökkent a munkanélküliség

2026. márciusban 4 millió 646 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami már látható elmozdulást jelent az év eleji többéves mélypontról. Egy hónap alatt mintegy 30 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma, a tavaly márciusi szinttől azonban még 55 ezerrel elmarad. A háromhavi trend is javult, de mérsékeltebb ütemben, 4,6 ezerrel 4 millió 627 ezer főre. A munkanélküliek száma márciusban 12 ezer fővel 219 ezerre mérséklődött. Mivel a gazdaságilak aktívak száma 18 ezerrel javult, ezek eredőjeként a havi munkanélküliségi ráta 4,5%-ot tett ki, ami kedvezőbb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál is. A munkanélküliségi ráta január-március között 4,7%-on alakult.
2026. 04. 24. 14:00
Megosztás:

A Mantle 30 000 ETH-s mentőcsomagot javasol az Aave-nek az rsETH exploit után

Egy minden eddiginél súlyosabb DeFi incidens után a piac szereplői összefognak: a Mantle akár 30 000 ETH kölcsönnel segítené az Aave DAO-t, hogy kezelje az rsETH bridge feltöréséből származó több százmillió dolláros rossz adósságot. A történet nemcsak egy hackről szól, hanem arról is, hogyan reagál a decentralizált pénzügyi ökoszisztéma egy rendszerszintű sokkra.
2026. 04. 24. 13:30
Megosztás:

Innovatív termékek gyártásába kezdett a simontornyai családi vállalkozás

Az érdeklődők közel 90%-a egyedi vagy testreszabott megoldásokat keresett a Light+Building 2026 szakkiállításon, ahol a Simontornyán működő Simotrade Kft. első alkalommal vett részt kiállítóként. A frankfurti szakkiállítás a világ egyik legjelentősebb eseménye a világítástechnika és épületautomatizálás területén. Ez a megjelenés mérföldkő a vállalat életében: nemcsak a nemzetközi jelenlét erősítését szolgálta, hanem új stratégiai párbeszédeket indított el és irányt mutatott a jövőbeni gyártási fejlesztésekhez is, melynek eredményeképpen többek között akusztikus textilbe vont lámpatestek gyártásába kezd.
2026. 04. 24. 13:00
Megosztás:

Az ingatlanfejlesztők számára a kiszámítható környezet kulcsfontosságú

Az alakuló kormány gazdaságpolitikai irányai kapcsán a kiszámítható és stabil szabályozási környezet kialakulásában bízik, valamint a jövőbeni szakmai együttműködés fontosságát hangsúlyozta az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) pénteken az MTI kérdéseire válaszolva.
2026. 04. 24. 12:30
Megosztás:

Csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat

A május 20-i határidő előtt már egymillió adózó elintézte a bevallását. Pénteken a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálata 18 óráig lesz nyitva, az adótudatossági programok mellett a NAV szakértői segítenek az szja-bevallásokban is - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az adóhivatal.
2026. 04. 24. 12:00
Megosztás:

Három éves mélyponton az átutalásos csalások: harmadával esett vissza a sikeres visszaélések száma

A banki csalások elleni védekezés új szintre lépett: hároméves mélypontra esett a sikeres átutalásos visszaélések száma, miközben a banki védelmi rendszerek látványosan erősödtek – minden 100 forintnyi támadott összegből már csak mintegy 40 forint válik tényleges ügyfélkárrá – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
2026. 04. 24. 11:30
Megosztás:

Pénzszagú reggel a kriptopiacon: ezek a coinok robbantak a legnagyobbat 24 óra alatt

A kriptopiac világa néha olyan, mint egy kaszinó és egy technológiai forradalom furcsa keveréke – és ma reggel ismét sok befektető kávéja keserédes ízzel indult. Az elmúlt 24 óra legnagyobb nyertesei között olyan projektek bukkantak fel, amelyek nemcsak árfolyamban, hanem történetben is erősek. Sokan most újra felteszik a kérdést: vajon melyik lehet a következő legjobb kriptovaluta befektetés?
2026. 04. 24. 11:00
Megosztás: