Nyugdíjbiztosítás és a személyi kölcsön: Milyen szerepet játszanak a pénzügyi tervezésben?
A folyamat első lépése, hogy a rövid- és középtávú céljaid mellett nagyobb távlatokra is felépíted a stratégiádat. Utóbbi kapcsán elsősorban a megtakarításaid kérdését kell letisztáznod, különös tekintettel az időskori anyagi biztonságodat illetően. Tudniillik ha még legalább 10-15 évet eltöltesz a munka világában, akkor jó eséllyel már a te állami nyugellátásod sem lesz elegendő ahhoz, hogy az addig megszokott életszínvonalad fenntarthasd.
Ezért aztán elengedhetetlen, hogy olyan öngondoskodási formákat is alkalmazz, mint amilyen például a nyugdíjbiztosítás, a NYESZ, vagy épp az ÖNYP. Szerencsére nem kell egyedül összeállítanod portfóliódat. A pénzügyi tervezésben rengeteget tudnak segíteni az olyan weboldalak, mint például a grantis.hu. A szakértők széles rálátással rendelkeznek az elérhető eszközökre és tökéletesen tisztában vannak az esetleges buktatókkal is.
A nyugdíjbiztosítás szerepe a pénzügyi tervezésben
Noha a különféle öngondoskodási formák népszerűsége az utóbbi években folyamatos nő, sajnos arányaiban még mindig túlságosan kevés figyelem hárul a passzív évek anyagi jólétének megteremtésére. Holott az már jó ideje nyilvánvaló, hogy a társadalombiztosítási rendszerünk már nem sokáig lesz képes a jelen állapotok fenntartására, ez pedig nem csak az ellátások reálértékének csökkenését, de a nyugdíjkorhatár további kitolódását is eredményezi. Ezért aztán kardinális kérdést jelent, hogy még időben nekiállj takarékoskodni időskorodra.
Szerencsére ehhez számtalan különféle eszköz a rendelkezésedre áll, és olyan konstrukciót is alkalmazhatsz, mint a nyugdíjbiztosítás, ami a megtakarítási elem mellett egy kockázatviselési szolgáltatást is tartalmaz. A biztosítói forma ráadásul független a későbbi korhatáremeléstől, tragédia esetén pedig szeretteid pár hét alatt hozzáférhetnek az addig összegyűjtött pénzhez. Emiatt a nyugdíjbiztosításnak nagyon fontos szerepe van a hosszútávú pénzügyi tervezésben.
Természetesen roppant körültekintően kell eljárnod a megválasztásánál, hiszen elég markáns különbségek tapasztalhatók - mind a költségeket, mind pedig a kondíciókat illetően - az egyes ajánlatok közt. Így gyakorlatilag bármilyen nyugdíjcélú öngondoskodás mellett is határozol, feltétlenül kérd ki egy pénzügyi szakember útmutatását, mielőtt szerződést kötnél.
Személyi kölcsön igénylése előtt is járd körbe a lehetőségeid
A pénzügyi tudatosságnak egyaránt részét képezi a biztonsági tartalék megléte, valamint a különböző megtakarítások és befektetések. Ugyanakkor bármikor előfordulhat, hogy valamilyen célra gyorsan készpénzre van szükséged, ilyenkor pedig gyakorta a személyi kölcsön jelenti a legoptimálisabb megoldást. Ezek a lakáshitelnél jellemzően magasabb kamattal bírnak ugyan, ám sok esetben még így is jóval kedvezőbbek annál, mintha felbontanád hosszabb távú megtakarításaid valamelyikét.
Természetesen itt is komoly különbségeket tapasztalhatsz egy-egy pénzintézet ajánlatait nézve, ezért körültekintően kell eljárnod, amikor választasz. A személyi kölcsön lehetőségeket könnyen fel tudod mérni a biztosdontes.hu linkre kattintva. A kalkulátor segítségével feltétlenül ellenőrizd a futamidőt, a törlesztőrészletet és fektess nagy hangsúlyt a Teljes Hiteldíj Mutatóra, hiszen ez alapján már látni fogod, mekkora költségekkel kell kalkulálnod. Ez utóbbi pedig alapvetően határozza meg, hogy az adott személyi kölcsön vajon tökéletesen megfelelő-e számodra.