Összeállt a Fishing on Orfű zenei fesztivál programja

Összeállt a 16. Fishing on Orfű (FOO) zenei fesztivál programja, amely június 26. és 29. között hét helyszínen százötven zenei programmal várja az érdeklődőket. A rendezvényre a bérletek négyötödét már eladták, mostantól a napijegyeket is értékesítik - közölte a fesztivál sajtófőnöke kedden az MTI-vel.

Összeállt a Fishing on Orfű zenei fesztivál programja

Egyedi Péter közleménye szerint a FOO-n idén az egyik nagyszínpad fellépői között lesz a Carson Coma, az Elefánt, az Esti Kornél, Krúbi, a Csaknekedkislány, az aurevoir., az Ivan & the Parazol, a Blahalouisiana, Deva, Beton.Hofi, a Pogány Induló, az Analog Balaton, valamint az idei Fishing-himnuszt jegyző Bohemian Betyars és a Platon Karataev is.

A második számú nagyszínpadon kifejezetten a feltörekvő, nagyobb közönségre érdemes produkciók - Hűvös, Raklap, Barkóczi Noémi, Fiúk - kaptak helyet, de olyan ismert zenekarok is koncertet adnak, mint a 30Y, a Kiscsillag, a Quimby, a Vad Fruttik, a Bëlga, a Péterfy Bori & Love Band, a Hiperkarma, továbbá a Pál Utcai Fiúk.

A hiphop szerelmeseinek a nagysátor szerdai programját ajánlotta a sajtófőnök, ahol láthatják Sisi, Bongor, Lil Frakk, Mike Mykanic, 6363, Dé:Nash vagy Co Lee koncertjét. A felsoroltakon túl ott lesz Orfűn az Ótvar Pestis, az NKS, a zip, az EPMK vagy a Tranzkaphka is.

A közleményben Egyedi Péter kitért arra, hogy a nagysátor idén az eklektikus alternatív zene otthona lesz, ugyanis a Szűcs, az Európa Kiadó, Frenk, Erik Sumo, a P.A.S.O., a Besh o Drom, az Óperentzia, az Óriás, A kutya Vacsorája, a LAZARVS és a Lóci játszik is e helyszínen.

Az Amondó színpad továbbra is klubhangulatot teremt majd a Panoráma campingben: itt lép fel The Devil's Trade, a Grand Mexican Warlock, a Felső Tízezer, a Sorbonne Sexual, az egy5egy, a TÖRZS, a Cataflamingo, a HOCUSPONY, a Zakar, Boebeck és még sokan mások, s itt kapnak majd lehetőséget a tehetségkereső győztesei is.

Ugyanitt hajnalig tartó táncmulatságot ígérnek a szervezők: DJ Suhaid, Urban Vinyl, DJ Elf és Tesco Disco pakolják majd a lemezeket a koncertek után.

A Borfalun a nyugodtabb, szép produkciókat váltják majd igazi bulizenekarok: a Romano Drom, a Lázár Tesók, Henri Gonzo és a Papírsárkányok, a Nasip Kismet, a Mordái, a Los Orangutanes és a Mörk is itt játszik majd.

A tűzhöz közel nevű erdei színpad a tradícióknak megfelelően komolyzenével nyit a nap, majd a Mesél az erdő című tematikus műsorsáv következik, amelyben fiatal dalszerzők játszanak és mesélnek inspirációikról, kihívásokról, dalszerzésről.

Ugyanitt az Orfű összehoz című programelem során esténként két olyan fellépő áll majd színpadra, akik ezidáig még nem igazán közösködtek, a koncertek után pedig a Tilos partikon - mások mellett az Önismereti Diszkó, a Kanada Káosz és Bobby Shyze zenéire rophatják a táncot a bulizók.

A strandolóknak kora délutánonként a Víziszínpadon mások mellett a Bëlga, a P.A.S.O., Barkóczi Noémi, a Parno Graszt, a 6363 és a Kiscsillag ad minikoncertet.

A 2014 óta minden évben elővételben telt házas fesztivál részletes programja a www.fishingonorfu.hu oldalon található.

Erősödött a forint reggelre

Erősödött a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 14. 08:00
Megosztás:

Februárban pozitívra fordult az ország fizetési képessége a külfölddel szemben

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn kiadott havi fizetési mérleg adatai szerint februárban pozitívra fordult az ország fizetési képessége a külfölddel szemben.
2026. 04. 14. 07:30
Megosztás:

A bankszövetség kiszámíthatóságot és növekedést vár az új kormányzattól

A Tisza Párt egyértelmű győzelme új fejezetet nyithat az európai integráció, benne a magyar gazdaság fejlődése számára - áll a Magyar Bankszövetség hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében, amelyben gratulálnak a győztes politikai erőnek.
2026. 04. 14. 06:00
Megosztás:

Ki a választás legnagyobb vesztese nemzetközi viszonylatban?

A magyar parlamenti választások legnagyobb vesztese a nemzetközi szintéren Donald Trump amerikai elnök kormányzata - értettek egyet orosz politológusok a magyar politikai erőpróbáról a Rosszija Szegodnya médiacsoport moszkvai székházában megrendezett kerekasztal-beszélgetésen.
2026. 04. 14. 05:00
Megosztás:

Az uniós jog megsértésével vádolta meg az Európai Tanácsot az orosz központi bank

Hatásköri túllépéssel, valamint az uniós jog és eljárások megsértésével vádolta meg az orosz központi bank az Európai Tanácsot abban a keresetében, amelyben az orosz kintlévőségek befagyasztását támadta meg az EU Bíróságán - közölték hétfőn orosz hírügynökségek.
2026. 04. 14. 04:30
Megosztás:

TISZA 2/3: megmarad a 3%-os hitel, hogyan változhat a piaci lakáshitelkamat?

Kétharmados, rendkívül erős győzelmet ért el a Tisza a 2026-os választásokon. Gyökeres változások következhetnek Magyarországon, melyek közül most a támogatott hitelezés, valamint a piaci lakáshitelek várható jövőjét foglaljuk össze. Mindemellett kitérünk arra, hogy a korábban felvett támogatott hitelek esetében bekövetkezhet-e változás.
2026. 04. 14. 04:00
Megosztás:

Energetikai, űrkutatási és gyógyszeripari együttműködésről tárgyalt az orosz és az indonéz elnök

Az energetika, az űrkutatás, a mezőgazdaság, az ipari együttműködés és a gyógyszeripar területén való együttműködésről tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz és Prabowo Subianto indonéz elnök hétfőn a Kremlben.
2026. 04. 14. 03:30
Megosztás:

Törvényi döntés született! A egészségi problémával élők anyagi segítséget kapnak

A súlyos egészségi problémával élő, fogyatékos emberek részére nagy segítséget jelentenek azok a kedvezmények, amelyek kiadásaikat csökkenthetik. A kedvezmények egy része független az esetleges keresőtevékenységtől, más részük a munkajövedelemhez kötődik. Releváns jogszabályok: 1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról, 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről és 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet a rokkantsági járadékról.
2026. 04. 14. 03:00
Megosztás:

Ekkor vezetjük be az eurót Magyar Péter szerint

A magyar euróbevezetés kérdése időről időre visszatér a gazdaságpolitikai viták középpontjába, de 2026. április 13-án ismét nagyon aktuálissá vált.
2026. 04. 14. 02:00
Megosztás:

Így alakulhat 1 kWh áram ára 2026-ban

A magyar lakossági villamosenergia-árak 2026-ban is egy sajátos, Európában ritkának számító rendszerben működnek.
2026. 04. 14. 01:00
Megosztás:

Solana árfolyam nyomás alatt: FUD és piaci félelem taszíthatja 70 dollár közelébe

A Solana (SOL) árfolyama egyre nagyobb nyomás alá kerül, miközben a piacon terjedő bizonytalanság (FUD – fear, uncertainty, doubt) és az általános kockázatkerülő hangulat gyengíti a befektetői bizalmat. Bár a hálózat működése stabil, a narratívák ereje ismét bebizonyítja, hogy a kriptopiacot nemcsak a fundamentumok, hanem a pszichológia is mozgatja.
2026. 04. 14. 00:01
Megosztás:

Életbe lépett az Egyesült Államok által meghirdetett blokád

Életbe lépett az Egyesült Államok által az iráni kikötők ellen meghirdetett blokád hétfőn - közölte Donald Trump.
2026. 04. 13. 23:30
Megosztás:

Politikai áttörés: Nigel Farage 2 millió fontért vásárolt Bitcoint képviselőként

Új korszak kezdődhet az Egyesült Királyság kriptopiacán: Nigel Farage, a Reform UK vezetője történelmet írt azzal, hogy hivatalban lévő parlamenti képviselőként nyilvánosan 2 millió font értékben vásárolt Bitcoin-t. A lépés nem csupán pénzügyi döntés, hanem erős politikai üzenet is, amely tovább mélyíti a hagyományos politika és a digitális eszközök közötti kapcsolatot.
2026. 04. 13. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter: újjáépítjük a magyar-lengyel kapcsolatokat

Miniszterelnökként Magyar Péter első külföldi útja a lengyel fővárosba vezet majd - erősítette meg a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva, hogy újjáépítené a magyar-lengyel kapcsolatokat.
2026. 04. 13. 22:30
Megosztás:

Andrej Babis csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert

Csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert Andrej Babis cseh kormányfő abban a levélben, amelyben a választási sikeréhez gratulált. A kormányfő egyebek mellett erről tájékoztatta az újságírókat hétfőn Prágában a cseh kabinet ülése utáni sajtótájékoztatón.
2026. 04. 13. 22:00
Megosztás:

Kriptoóriás lépett színre: egy cég kezében az Ethereum közel 4%-a

Megdöbbentő adat látott napvilágot az Ethereum piacán: egy tőzsdére készülő vállalat közel 4%-át birtokolja az összes valaha kibocsátott ETH-nak. Ez nemcsak intézményi szinten számít példátlannak, hanem komoly hatással lehet az árfolyamokra és a piaci dinamikára is. Mutatjuk, mit jelent ez a befektetők számára, és miért figyel most mindenki erre a szereplőre.
2026. 04. 13. 21:30
Megosztás:

Piaci fordulatot is hozott a választás Magyarországon

A magyar parlamenti választások előzetes eredménye nyomán jelentősen javult a forint és a magyar pénzügyi eszközök megítélése, miután a TISZA párt kétharmados többséget szerzett az Országgyűlésben. A nemzetközi fizetések és devizapiaci megoldások szakértője, az AKCENTA CZ ma reggeli elemzése szerint a politikai fordulat érdemben növeli annak esélyét, hogy Magyarország előtt megnyíljanak a korábban befagyasztott uniós források, ugyanakkor a kedvező hazai piaci reakciót továbbra is árnyalják a romló nemzetközi környezetből fakadó kockázatok.
2026. 04. 13. 21:00
Megosztás:

Ilyen olcsó nagyon régen volt egy EURÓ

Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 04. 13. 20:30
Megosztás:

A Zcash kilőtt: 59%-os rali a privát kriptók iránti kereslet miatt

A kriptopiac ismét izgalmas fordulatot vett: a Zcash (ZEC) egy hét alatt közel 60%-ot emelkedett, miközben még a piacvezető Bitcoin teljesítményét is felülmúlta. A háttérben egyre erősödő trend húzódik meg: a befektetők fokozott érdeklődése az adatvédelemre épülő digitális eszközök iránt, különösen a kvantumszámítógépek jelentette jövőbeli kockázatok fényében.
2026. 04. 13. 20:00
Megosztás:

Aki tőzsdézik erre figyel most Magyarországon

A hétvégén kudarcba fulladtak az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások Iszlámábádban — a felek nem tudtak megállapodni Irán nukleáris programjáról. A tűzszünet továbbra is hivatalosan érvényben van, de egy újabb tárgyalási forduló esélye csekély, különösen Washington legutóbbi eszkalációs lépéseit követően. Trump elnök ma reggel a Truth Social-ön megerősítette, hogy az iráni kikötők blokádja keleti parti idő szerint 10:00-kor lép életbe. Az Egyesült Államok minden olyan hajót feltartóztat, amely iráni kikötőkbe tart vagy onnan indul, és iráni árut szállít, beleértve az olajat és a gázt is.
2026. 04. 13. 19:30
Megosztás: