OXO Technologies: idén júniusban osztalékot fizethet a BÉT Xtend piacán jegyzett, hazai és régiós innovatív technológiai társaságokba fektető cég

Az OXO Technologies Holding N.V. 2025. május 5-i napra hívta össze éves rendes közgyűlését – amint a Társaság, BÉT honlapján 2025 március 24-én megjelent közzétételből kiderül. A Társaság a közgyűlésnek elfogadásra javasolja többek között a 2024. december 31-én végződő pénzügyi évhez kapcsolódó pénzügyi beszámolót, valamint a teljes eredmény osztalékként való kifizetését a tulajdonosok számára.

OXO Technologies: idén júniusban osztalékot fizethet a BÉT Xtend piacán jegyzett, hazai és régiós innovatív technológiai társaságokba fektető cég

Május 5-én döntenek a részvényesek az osztalékról

Az OXO részvényesei a 2025. május 5-én esedékes éves rendes közgyűlésen döntenek majd a 2024-es üzleti évben elért eredmény után fizetendő osztalékról. Az előzetesen közzétett közgyűlési napirendi pontok alapján a Társaság a tavalyi év után 198 ezer euró adózás utáni eredményt ért el, ami ugyan jelentős eredménycsökkenés az előző éves 943 ezer eurós eredményhez képest, ám a nyereség ilyen mértékű csökkenése elsősorban technikai jellegű tételekből adódik, a forint euróhoz viszonyított árfolyamváltozásához kapcsolódó átértékelések kapcsán. 

Amint a közzétett információkból kiderül - a Társaság a teljes 2024-es eredmény és a korábbi években felhalmozott eredménytartalék meghatározó részének osztalékként való kifizetésére tesz javaslatot a közgyűlés felé. Ez alapján az egy részvényre jutó javasolt osztalék mértéke 0,95 euró. 

Az OXO részvények árfolyama 2025. március 25-én 8,5 eurón zártak, ez alapján az osztalékhozam mértéke várhatóan 11% felett lesz a jelenlegi árfolyamot feltételezve. Az osztalék kifizetésének napja a javaslat szerint a 2025. június 30-i nap, és azon részvényesek részesülhetnek az osztalékból, akik a közgyűlés napján a piaczárás időpontjában rendelkeznek a Társaság részvényeivel.

Az OXO részvények árfolyam alakulása a BÉT-en 


„A 2024-es pénzügyi év után kifizetendő osztalék célja, hogy a folyamatban lévő, korábban már bejelentett 3TS tranzakciót megelőzően a jelenlegi részvényesek bizalmát megköszönjük, és a részvényeseink élvezzék a pozitív eredményekből adódó osztalék összegét, és a 3TS tranzakciót követően már egy új részvényesi struktúrával vágjunk neki a 2025-ös kihívásoknak. 

Jelenleg a Társaságnak nincs finanszírozási szükséglete, emiatt javasoltuk a közgyűlés részére a teljes felhalmozott nyereség osztalékként való kifizetését a részvényesek felé. Az OXO célja a továbbiakban, hogy részvényei minél hamarabb a BÉT Standard kategóriájában szerepeljenek” – mondta el Oszkó Péter az igazgatóság elnöke.

Az OXO és a 3TS tranzakciója

Amint arról már korábban megjelentek hírek, az OXO Technologies Holding és a 3TS Capital Partners véglegesítette összeolvadásának lépéseit, miután lezárultak a szükséges kölcsönös üzleti, pénzügyi és jogi átvilágítások. Az OXO Technologies Holding 2025 januárjában 3,5 millió eurós összegű tulajdonosi finanszírozást vont be a 3TS Capital Partners résztulajdonának megszerzésére. Az akvizíciót követően a két cég további jövőbeni üzleti tevékenységét a holdingcégben egyesíti. 

A két cég 2024 júliusában kötött elvi megállapodást arról, hogy az OXO több lépcsőben részesedést szerez a 3TS-ben, majd azt követően további részesedéscserével a két cég egyesül és összevonja üzleti aktivitásait. A felek megegyeztek abban, hogy a tranzakció tervezett lépéseit a jogi lehetőségekhez mérten felgyorsítják, és már 2025 során egységes cégcsoportként kívánnak fellépni a piacon. Az új közös csoport célja a meglévő tőkealapok kezelése mellett már 2025-ben további új tőkealapok indítása.

A 3TS Capital Partners az egyik vezető európai technológiai központú magántőke- és kockázatitőke- társaság, amely tőkeoldali finanszírozást biztosít kis- és középvállalkozások számára a növekedési ágazatokban, elsősorban a technológia és az internet, a média és kommunikáció területén.

2024 első felében 82%-kal nőtt árbevétel, az elmúlt fél évben 40%-kal drágult a papír

Az OXO Technologies Holding a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán jegyzett nyilvános befektetési társaság, amely különböző iparágakból származó innovatív technológiai vállalkozásokból épít portfóliót. Befektetési politikája mind a korai, mind a növekedési és érett életszakaszban lévő vállalkozások finanszírozását, részleges vagy teljes kivásárlását, növekedésének és piaci terjeszkedésének felgyorsítását, valamint a későbbi befektetési körökre vagy eladásra való felkészítését célozza.

Az OXO részvényei 2021. március 19-én kerültek bevezetésre a Budapesti Értéktőzsde középvállalatokra specializált Xtend piacára, a társaság közkézhányada jelenleg 45,3 százalék. Az OXO árfolyama a 2024 év végi 6,5 eurós árfolyamról több, mint 30%-ot emelkedett, a papír záró ára 2025. március 25-én 8,5 euró volt. 

Milyen lesz a világ 1000 év múlva? Kiderül az időkapszulából

Milyennek képzeled a világot 1000 év múlva? Milyen érzés a jövővel kommunikálni? Mi a leglényegesebb tennivalóink az emberiség fennmaradása érdekében? Többek között ezekre a kérdésekre adott válaszok kerültek abba az 1000 év múlva felbontandó időkapszulába, amelyet a Szépművészeti Múzeumban vasárnap záró Agnes Denes-kiállítás záróprogramjaként helyeztek el pénteken a Városligetben.
2025. 05. 31. 09:00
Megosztás:

Továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat.
2025. 05. 31. 08:00
Megosztás:

Stabil növekedési pályán a 4ig: erős első negyedéves számokat publikált a cégcsoport

A 4iG Csoport kedvező első negyedéves eredményekről számolt be ma közzétett gyorsjelentésében, amelyet a transzformációs programból származó szinergiák és a távközlési, valamint az informatikai üzletágak jelentős eredményei és javuló működési hatékonysága támogattak.
2025. 05. 31. 07:00
Megosztás:

Többet kerestek az amerikaiak, de a költekezés visszafogott maradt

Az Egyesült Államokban a személyi jövedelmek áprilisban 0,8%-kal nőttek az előző hónaphoz képest, ami meghaladta a piac 0,3%-os várakozását.
2025. 05. 31. 06:00
Megosztás:

Trumpnak elgurult a gyógyszere: Kínának támad

Az amerikai elnök a közösségi oldalán azzal vádolta meg Kínát, hogy megsértette a május elején kötött megállapodást, ami 145%-ról 30%-ra csökkentette a kínai termékekre kivetett amerikai importvámot.
2025. 05. 31. 05:00
Megosztás:

A bankszövetség több tagja az Alkotmánybírósághoz fordult a kamatstop miatt

A Magyar Bankszövetség több tagja az Alkotmánybírósághoz fordult, hogy állapítsa meg a lakossági kamatstopként ismert szabályozás alaptörvény-ellenességét - közölte a bankszövetség pénteken az MTI-vel.
2025. 05. 31. 04:05
Megosztás:

Balatoni büfét vennél még a nyár előtt? - mutatjuk mi a kínálat!

Jobban járhat az, aki idén akarna belevágni egy étteremvásárlásba vagy büfébérlésbe, legalábbis ami a bérleti vagy eladási árakat illeti.
2025. 05. 31. 03:00
Megosztás:

Mikor vegyük meg az EURÓT a nyaraláshoz? Árfolyam előrejelzés

Az EKB várhatóan 2025. június 5-én 25 bázisponttal csökkenti az alapkamatot, 2,00%-ra, ami a hetedik egymást követő kamatcsökkentés lenne egy év alatt. Ugyanakkor a júliusi ülésen valószínűleg szünetet tartanak a kamatcsökkentési ciklusban, mivel az infláció csak kissé haladja meg a 2%-os célt, és az alapkamat közelít a semleges szinthez.
2025. 05. 31. 02:00
Megosztás:

Ön melyik évben lett nyugdíjas? Annál szegényebb, minél régebben, mutatjuk miért

Minél régebben vonult valaki nyugdíjba, annál nehezebb anyagi helyzetbe kerül. MASZSZ: A választások előtti egyszeri támogatás helyett rendszerszintű nyugdíjreformra van szükség!
2025. 05. 31. 01:00
Megosztás:

Pakisztán Bitcoin tartalékot tervez – Mely kriptók érdemesek most a befektetésre?

A Las Vegasban megrendezett Bitcoin 2025 konferencián a pakisztáni kriptotanács vezetője, Bilal Bin Saqib alátámasztotta, hogy Pakisztán fővárosa, Iszlámábád stratégiai Bitcoin-tartalékot fog létrehozni.
2025. 05. 31. 00:01
Megosztás:

Több mint 15 milliárd forint osztalékot fizet a Telekom macedón leányvállalata

A Magyar Telekom leányvállalata, a Makedonski Telekom AD– Skopje pénteki közgyűlésén a 2024. üzleti év után 2,38 milliárd macedón dénár (2025. május 29-i árfolyamon számolva mintegy 15,65 milliárd forint) összegű osztalék kifizetéséről határozott - közölte a cég a tőzsde honlapján pénteken.
2025. 05. 30. 23:00
Megosztás:

Az IFUA Horváth Zöld Kerék díj idei nyertese az UBM Csoport és a K&H Csoport

2025-ben az UBM Csoport és a K&H Csoport nyerte el az IFUA Horváth Zöld Kerék díjat. Ez a díj hazai szervezetek környezeti fenntarthatósági törekvéseinek üzleti irányítási megoldásait ismeri el. A pályázatok elbírálásában az IFUA Horváth szakemberei mellett a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) vezetői is részt vettek.
2025. 05. 30. 22:00
Megosztás:

Beszüntette tevékenységét az Impact Alapkezelő

Megszüntette tevékenységét az Impact Alapkezelő - közölte az MTI-vel pénteken a Duna House Holding Nyrt., amelynek 100 százalékos tulajdonában áll az alapkezelő.
2025. 05. 30. 21:00
Megosztás:

Stratégiai cél, hogy Magyarország a burgonyatermesztés területén önellátóvá váljon

Az Agrárminisztérium (AM) kiemelten fontosnak tartja a belföldi burgonyatermesztés megerősítését, a gazdálkodók támogatását és az önellátás elérését – jelentette ki Hubai Imre, a tárca mezőgazdaságért felelős államtitkára a Mindent a burgonyáról című szakmai konferencián pénteken az AM pénteki közleménye szerint.
2025. 05. 30. 20:00
Megosztás:

Kezdő vállalkozások támogató központ nyílt Erdélyben

Kezdő vállalkozásokat támogató központ nyílt meg pénteken az erdélyi Sepsiszentgyörgyön, a Start Venture Studio (Start VS) feladata, hogy segítse a helyi startup-cégek nemzetközi terjeszkedését – tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
2025. 05. 30. 19:30
Megosztás:

A medvék kilövése ellen tiltakoznak civilszervezetek Szlovéniában

Miután a szlovén természetierőforrás- és területrendezési minisztérium 206 medve kilövését engedélyezte, ami az országban élő populáció közel ötödét teszi ki, civilszervezetek tiltakozásba kezdtek a határozat ellen.
2025. 05. 30. 18:30
Megosztás:

A KÉSZ-csoport elkészítette Magyarország első integrált napelemes homlokzatburkolatát

A KÉSZ-csoport tagvállalata, a KÉSZ Metaltech Kft. kivitelezésében, az Eferte tervezőiroda tervei alapján elkészítették az ország első fotovoltaikus homlokzatát, amelynél a napelemek a homlokzatburkolattal egy síkban jelennek meg - közölte az építőipari cégcsoport az MTI-vel.
2025. 05. 30. 17:30
Megosztás:

Három hazai iskolaépület kapott nemzetközi elismerést

Magyar építészeti megoldások a világ élvonalában: három hazai iskolaépület kapott nemzetközi elismerést - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken.
2025. 05. 30. 17:00
Megosztás:

GVH: sikerrel zárult a versenytársak közötti megállapodásokról szóló bírói képzés

Sikerrel zárult a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), valamint a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) közösen működtetett Versenyügyi Regionális Oktatási Központjának (ROK) bírói képzése, amely ezúttal a versenytársak közötti megállapodásokra összpontosított – közölte a GVH pénteken az MTI-vel.
2025. 05. 30. 16:30
Megosztás:

Kritikus a spanyol mezőgazdaság helyzete

A spanyol mezőgazdaság kritikus helyzetére figyelmeztettek a legnagyobb szakmai érdekképviseletek pénteken, sürgős intézkedéseket, köztük az ukrán gabonaimport korlátozását követelve.
2025. 05. 30. 16:00
Megosztás: