Pénzt is kereshet nekünk az autónk: itt az ingyenes közösségi autómegosztó platform

Az üzemanyagárstop kivezetése miatt még inkább megnőttek az autósok kiadásai. Emellett minden más, autónkkal kapcsolatos tétel is drágul az infláció miatt, úgymint az autópálya-matrica, a szerviz, az alkatrészek vagy éppen a biztosítás. Azonban már nálunk is elérhető egy olyan lehetőség, amivel ellensúlyozni lehet ezeket a pluszterheket.

Pénzt is kereshet nekünk az autónk: itt az ingyenes közösségi autómegosztó platform

 A tavalyi évben Magyarországon is elindult a számos országban sikeresen működő, ingyenes közösségi autómegosztó platform, ami összeköti a hazai és a külföldi bérlőket az autótulajdonosokkal. Használata a bérbeadók számára díjmentes és egyszerű: az applikációban könnyen regisztrálhatók az autók, egyszerű a flottakezelés és az átadás/átvétel is. Emellett a bérbeadáshoz szükséges minden jogi, biztosítási és adminisztratív feltétel adott, a rendszer automatikusan készíti el a bérleti szerződést a felhasználók adataival, amit kinyomtatni sem szükséges.

„A RentBen 2022 májusában jelent meg a hazai piacon, az azóta eltelt időben a 3000-et is meghaladta felhasználóinknak a száma. Egyértelműen a konstrukció sikerének tekintjük, hogy átlagosan napi 25-en regisztrálnak az alkalmazásba, és havonta közel 220-an aktívan használják is a bérbeadási vagy a bérlési lehetőséget. Jelenleg több mint 150 autó található a rendszerünkben, de ez a szám is dinamikusan növekszik” – avatott be Gajdos István, a RentBen Kft. üzletfejlesztési menedzsere.

Ne vigye, hanem hozza a pénzt az autónk, amikor nem használjuk

Sokan tudják, hogy egy autó nem csak akkor kerül pénzbe, amikor vásárláskor kifizetjük az árát, hanem ezt követően minden egyes napon költségeket termel, még akkor is, ha csak egyhelyben áll. Azt viszont kevesen számolják ki, hogy naponta, hetente vagy havonta pontosan mekkora költséggel jár az autó fenntartása. Fizetjük rá a kötelező biztosítást, esetleg a cascót, adózunk utána, rendszeresen szervizeljük, tankoljuk, parkoltatjuk, tisztítjuk, karbantartjuk, valamint évente kétszer cseréltetjük rajta a gumikat. Onnantól kezdve, hogy autónk van, megállíthatatlanul termeli a kiadásokat. Más országokban már elterjedt gyakorlat, hogy a járműtulajdonosok közösségi autómegosztó platformon keresztül bérbe adják a saját autóikat, ami által passzív jövedelemre tesznek szert.

„A bérbeadó ingyenesen regisztrálhatja egy vagy több járművét a rendszerben és a saját lehetőségei szerint határozhatja meg a bérbeadás feltételeit. Vállalhatja többek között, hogy járművét a megszokottól eltérő napszakokban is rendelkezésre bocsátja, illetve azt is, hogy eljuttatja a bérlő számára a megadott helyre” – ismertette Gajdos István, aki azt is elárulta, hogy cégük folyamatosan hirdeti a regisztrált bérbeadók autóit a Facebookon, az Instagramon és a Google különböző felületein, továbbá nagy hangsúlyt helyeznek a külföldi bérlők megszólítására is.

A menedzser fontosnak tartotta megemlíteni, hogy az autókat kizárólag ellenőrzött felhasználók vehetik bérbe, akik előre fizetnek a foglalásért, online. A biztosításban partnerük az Uniqa Biztosító Zrt., aminek köszönhetően a bérbeadás idejére teljes körű casco biztosítás köthető az autóra, ami a bérbeadók számára ingyenesen érhető el. Regisztrálni 2005 után gyártott járműveket lehet, a casco biztosítás pedig a 2010 után gyártottakra vehető igénybe.

„Ha az autónkat bérbe adjuk arra az időre, amíg nekünk nincs rá szükségünk, azzal megkereshetjük a saját használatunkból eredő költségeket is, ezen felül pedig többletbevételre is szert tehetünk attól függően, hány napig tudjuk nélkülözni az autót” – mutatott rá Gajdos István.

A rentben.com oldalon lévő kalkulátor segítségével egyszerűen kiszámolható, hogy egy autóval egy hónap alatt mennyi pénzt lehet keresni.

Autóbérlés a lehető legjobb feltételekkel

Azáltal, hogy az autókat magánszemélyek biztosítják, lényegesen kedvezőbb feltételek mellett juthatnak hozzájuk a bérlők. A rendszerben járműtípusok széles választéka található meg, a praktikus, városi autóktól a ritka, extravagáns modelleken keresztül, a kisteherautókig.

„Tapasztalataink szerint a bérlők leginkább a belföldi vagy a külföldi utazásaikhoz szeretik a RentBent használni, ugyanis kauciómentesen, kilométer-korlátozás nélkül, valamint az EU-n belül felármentesen vehetik igénybe a szolgáltatást, címre szállítással és ingyenes lemondással. A foglalás egyszerű és gyors, a bérleti feltételek pedig könnyen átláthatóak” – jegyezte meg a szakember.

A RentBen előnye az is, hogy nem típust választhatunk, és azon belül kérdéses, hogy milyen kinézetű, állapotú autót fogunk ténylegesen kézhez kapni, hanem azt a konkrét járművet vehetjük át, amit mi magunk választunk ki az applikációban.

„Bérlőink a különböző céljaiknak (alkalmi események, utazások, költözés, csereautó, esküvő stb.) megfelelően bérelhetnek autót. Emellett népszerű a platform azok körében is, akik autóvásárlás előtt állnak, és így alkalmuk nyílik több típust is kipróbálni, mielőtt hosszú távra elköteleznék magukat egy adott gyártmány mellett” – tudtuk meg Istvántól.

Alapvető a kölcsönös bizalom

A megvalósult bérbeadást követően mindkét fél értékeli egymást az applikációban, ami arra sarkallja a bérbeadót, hogy az elvárható legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtsa; a bérlőt pedig arra, hogy a bérleti feltételeknek maximálisan megfelelő módon használja és szolgáltassa vissza az autót. Akiről egymás után két alkalommal negatív (egycsillagos) értékelés érkezik, végleg kikerül a rendszerből.

„Így tudjuk biztosítani annak a feltételeit, hogy hosszú távon csak a legjobb, legmegbízhatóbb bérbeadók és bérlők lehessenek jelen a platformon” – tette hozzá Gajdos István.

Terveik között említette, hogy a jelenleg főként fővárosi fókuszú autóflottát 2023-ban az ország teljes területére kiterjesszék, annak érdekében, hogy országszerte még többen bérelhessenek autót kedvezőbb feltételekkel.

„A környezettudatosság az alapelveink között szerepel, ugyanis nem még több autó vásárlására és használatára ösztönzünk, hanem arra, hogy a meglévő járműállományt sokkal észszerűbben és gazdaságosabban használjuk.”

Itt az utolsó esélyünk a GMO-k kontrollálására

Legkorábban már március elején elfogadhatja az Európai Parlament azt a rendelet-tervezetet, ami lényegében megszünteti a hatósági kontrollt és nyomon követést az új géntechnológiával készült, génmódosított termékek (új GMO-k) felett. Aki ezzel nem ért egyet ‒ legyen szó szervezetről vagy magánszemélyről ‒ még van lehetősége jelezni ezt a magyar európai parlamenti képviselők felé, akik csak akkor tudnak hatékonyan fellépni a tervezet jelen formája ellen, ha megvan hozzá a megfelelő társadalmi támogatottságuk.
2026. 02. 21. 06:00
Megosztás:

Kátyúvadászat helyett biztonság – így vezessünk sérülés nélkül

Kellemetlen meglepetést hagyott hátra az új év elején jött hirtelen lehűlés. A télies időjárás során látványosan megszaporodtak a kátyúk az utakon, ezzel tovább nehezítve a közlekedést. De tudják-e a sofőrök, mi a teendő, ha találkoznak egy olyan úthibával, ami esetleg kárt tehet az autóban vagy akár saját testi épségükben? Arra, hogy hogyan kerülhetők el a kátyúk okozta balesetek, illetve probléma esetén miként érdemes biztonságosan eljárni, a Hankook és Kőrös András, a Hungaroring Driving Center vezetéstechnikai szakembere hívja fel a figyelmet.
2026. 02. 21. 05:00
Megosztás:

Mennyi személyi kölcsönt lehet felvenni az átlagbérből?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss jelentése szerint 2025 decemberében bruttó 789 200, illetve nettó 548 900 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete. Ez a bruttó átlagkereset esetében 8,5%, a nettó esetében 9,8%, a reálkereset esetében pedig 6,3% emelkedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A bruttó kereset mediánértéke 607 700, a nettó kereset mediánértéke 427 500 forint volt decemberben, amely értékek 9,4, illetve 10,8%-kal voltak magasabbak az előző év azonos időszakánál. A Bank360 számításai szerint ekkora átlagbérből már a legmagasabb, 15 millió forintos személyi hitelek is felvehetők, de a nettó mediánbér esetében is 13-14 millió forint körül található a felvehető hitelösszeg felső határa.
2026. 02. 21. 04:00
Megosztás:

Előrejelzéseket meghaladó eredmények 2025-ben az Accornál

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. 02. 21. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj törvényi rendelet - a nyugdíjba vonulás időpontja dönti el a nyugdíj összegét

A nyugdíjba vonulás időpontjának megválasztása nemcsak élethelyzet kérdése, hanem komoly anyagi döntés is. Nem mindegy ugyanis, hogy valaki melyik évben kéri a nyugdíját, mert ez hatással lehet az induló összegre, az emelésekre és a plusz juttatásokra is.
2026. 02. 21. 02:00
Megosztás:

Feladtad már az eheti 5-ös lottót? Meg fogsz lepődni, ha ezt megtudod

Az Ötöslottó történetében a hatodik legnagyobb főnyeremény vár gazdára most szombaton. A csaknem 5 milliárd forintos összeg a győztes és családja számára hosszú távon is fényűző életet tehet lehetővé.
2026. 02. 21. 01:00
Megosztás:

Donald Trump döntéseit érvénytelenítette a bíróság

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. 02. 21. 00:05
Megosztás:

Lengyelországi logisztikai központtal bővíti portfólióját az Appeninn

Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot - közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
2026. 02. 20. 23:00
Megosztás:

Az Aston Martin közel 10 százalékkal kevesebb autót adott el tavaly

Az Aston Martin Lagonda Global Holdings brit sportautó-gyártó arról jelentett pénteken, hogy tavaly 5448 járművet értékesített, közel 10 százalékkal kevesebbet a 2024. évi 6030 után.
2026. 02. 20. 22:00
Megosztás:

Tervpályázatot írtak ki a hévízi tófürdő és kórház fejlesztésére

Tervpályázatot írtak Tervpályázatot írtak ki a hévízi gyógyfürdő és kórház komplex fejlesztésére, a pályázók július végéig küldhetik be elképzeléseiket a három nagyobb ütemet jelentő feladatról.
2026. 02. 20. 21:00
Megosztás:

Ukrán elnök: a következő ukrán-orosz-amerikai tárgyalás már valóban eredményes lehet

Reményét fejezte ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken arra, hogy a háromoldalú, ukrán-orosz-amerikai tárgyalások következő fordulója februárban megvalósul, és véleménye szerint ez lehet az, amely valóban eredményes lesz.
2026. 02. 20. 20:00
Megosztás:

Állásbörzét rendez a Vulcan Shield Global Békéscsabán

Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG) Békéscsabán. Megkezdődtek a kivitelezési munkálatok is a leendő gyár helyszínéül szolgáló iparterületen.
2026. 02. 20. 19:00
Megosztás:

Az építési engedélyek megugrása már az élénkülés előjele

A Mapei Kft. értékelése szerint a friss adatok az egyértelmű fordulópontot jelzik a lakáspiacon. Az átadott lakások száma még a korábbi, gyengébb időszak beruházási döntéseit tükrözi, míg az engedélyszám ugrásszerű növekedése már az új ciklus kezdetét mutatja.
2026. 02. 20. 18:30
Megosztás:

Uniós támogatással fejleszt blockchain alapú járműdiagnosztikai rendszert az Energotest

Mesterséges intelligenciára és blockchain-alapú adatkezelésre épülő járműdiagnosztikai szoftverfejlesztést indít a dunaharaszti székhelyű Energotest Diagnosztikai és Automatizálási Kft. 248,5 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatásból - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 02. 20. 18:00
Megosztás:

Sikeres PICASSO akkreditáció az ALTEO-nál

Az ALTEO sikeresen teljesítette a MAVIR aFRR akkreditációs tesztjeit, ezzel megszerezte a PICASSO platformhoz való csatlakozás előfeltételét. Ennek eredményeként az ALTEO Magyarország PICASSO platformhoz való csatlakozásától, azaz 2026. október 1-jétől kezdődően nem csak a hazai, hanem az országhatárt átlépve szinte az egész kontinensen nyújthat szabályozási szolgáltatást.
2026. 02. 20. 17:30
Megosztás:

A klíma már nem luxus Magyarországon – a kereslet robbanása új szereplőt hoz a piacra

2026-ra a légkondicionálók jelenléte a magyar otthonokban robbanásszerűen megnövekedett. 2022-ben még 4,6 millió lakásból körülbelül 1,2 millió otthonban volt klíma; 2024-re ez az arány 26 százalékról már 33 százalékra nőtt. A trend azóta is folytatódik: a tartós nyári hőségek, az őszi-téli fűtéskiegészítés iránti igény, a gyerekszobák hűtése, az idősebb, illetve érzékenyebb családtagok kényelme, valamint az otthoni munkavégzés elterjedése mind alapvető igénnyé tették a légkondicionálót.
2026. 02. 20. 17:00
Megosztás:

Megemelt keretösszeggel rajtol az OTP Bank 2026-os Társasházi Pályázata

Az OTP Bank Társasházi Pályázata 18 éve biztosít lehetőséget a lakóközösségek számára, hogy saját elképzeléseik mentén újítsák meg közös tereiket. A 2026-os pályázat egyik legfontosabb újdonsága a díjazás átalakítása: a korábbi rangsorolás helyett idén a nyertesek az érintett lakások száma alapján, előre tervezhető összegű támogatásban részesülnek, ami megkönnyíti a fejlesztések előkészítését. A pályázók továbbra is két fő kategóriában - Fenntarthatóbb jövő és Biztonságos otthonok - indulhatnak. A díjazás az alábbiak szerint alakul:
2026. 02. 20. 16:30
Megosztás:

A meztelenítő alkalmazások veszélyeire figyelmeztet az Internet Hotline

A mesterséges intelligenciával (MI) generált bántalmazó tartalmakra, különös tekintettel az úgynevezett meztelenítő alkalmazások kockázataira hívja fel a figyelmet a bűncselekmények áldozatainak napján a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) online jogsegélyszolgálata. Bár az Internet Hotline mindeddig kevés ilyen bejelentést kezelt, az NMHH szakértői arra figyelmeztetnek: a deepfake-alkalmazások világszerte jelentős térnyerésbe kezdtek.
2026. 02. 20. 16:00
Megosztás:

Újabb intézkedéssel segíti a kormány a tejhasznú tehéntartókat

A kormány a tejtermelő gazdaságok működési feltételeinek javítása és a tejpiaci válság hatásainak mérséklése érdekében nemcsak az uniós és nemzeti támogatások gyorsított kifizetésével, hanem a szabályozási környezet alakításával is igyekszik segítséget nyújtani az ágazatnak. Ennek keretében az ágazati szereplők kérésének megfelelően a termeléshez kötött tejhasznú tehéntartás támogatásának fordulónapja a korábbi március 31-ről február 28-ra változik - jelentette be az Agrárminisztérium (AM) pénteki közleménye szerint Nagy István.
2026. 02. 20. 15:00
Megosztás:

Idén is közel 1000 eszközt cserél a Waberer’s: tovább fiatalodik a flotta, erősödik a fenntarthatósági fókusz

A Waberer's 2026-ban is folytatja több éve következetesen épített flottamegújítási programját és az idei járműtenderek eredményeként a vállalat összesen 925 eszközt cserél a nemzetközi közúti flottában, valamint a magyarországi logisztikai szegmensben. A csereprogram mintegy 57 millió euró értékű beruházást jelent. A program célja a magas rendelkezésre állás és a megbízható ügyfélkiszolgálás erősítése, miközben a korszerűbb járművek a hatékonyabb üzemeltetésen keresztül a vállalat fenntarthatósági törekvéseihez is hozzájárulnak.
2026. 02. 20. 14:30
Megosztás: