Pozitív hétzárás az európai tőzsdéken

Csekély indexváltozással, többnyire emelkedéssel fejeződött be a pénteki kereskedés az európai tőzsdéken, a főbb piacok összességében is heti emelkedést értek el.

Pozitív hétzárás az európai tőzsdéken

A páneurópai FTSEurofirst 300 index 0,06 százalékkal emelkedett pénteken, a STOXX Europe 600 index 0,01 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,02 százalékkal végzett magasabban.

Londonban az FTSE-100 index 0,32 százalékos emelkedést ért el pénteken, a DAX 0,02 százalékkal emelkedett, a CAC-40 pedig Párizsban 0,09 százalékkal zárt magasabban. Az FTSE MIB index 0,05 százalékkal alacsonyabban fejezte be a pénteki kereskedést, az IBEX-35 pedig 0,32 százalékkal emelkedett Madridban. A héten a Fed legutóbbi kamatdöntő ülésének a jegyzőkönyve volt az egyik legfontosabb árfolyammeghatározó tényező a nemzetközi tőzsdéken. A dokumentum alapján az elkövetkező hónapokban a monetáris szigorítás ütemének a lassulására lehet számítani. Ezzel szemben viszont az Európai Központi Bank (EKB)kamatdöntő ülésén készült beszámoló szerint a döntéshozók inkább a szigorítás folytatása felé hajlanak.

A STOXX Europe 600 páneurópai index a hatodik egymást követő héten emelkedett. Ilyen sorozatra tavaly október óta először került sor. Az FTSE-100 index háromhavi csúcs körül jár és a héten nagyjából két százalékot emelkedett, és ezzel már a második egymást követő héten emelkedett. A párizsi CAC-40 közel egy százalékot emelkedett a héten. A milánói FTSE MIB index hét hónapos csúcsnál tart, és a héten nagyjából fél százalékkal emelkedett. A madridi index mintegy három százalékos nyereséggel fejezte be a hetet, és ez sorban a hatodik nyereséges hete.

Az olajár kevéssé változott pénteken és két százalék körüli csökkenéssel fejezi be a hetet. A világpiaci olajár így a harmadik egymást követő hetet fejezi be csökkenéssel. Az olajár keresleti aggodalmak nyomása alatt csökken. Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj ára 0,18 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 77,94 dolláron, a Brent ára pedig 0,54 százalékkal csökkent 84,87 dollárra.    

Az európai szabadpiaci gázár nagyjából nyolc százalékos emelkedést ért el a héten. A hollandiai TTF jegyzés az európai kereskedési idő végén 125,45 eurón állt megawattóránként 1,34 százalékos napi emelkedéssel. A dollárindex pénteken az előző napi három havi mélypontról ismét 106 pont fölé tudott emelkedni, de ezzel együtt is némi veszteséggel fejezi be a hetet. Az euró árfolyama alig változott pénteken és július eleje óta a legmagasabb szintnél jár 1,04 dollár fölött annak köszönhetően, hogy a devizapiacokon az EKB és a Fed közötti kamatláb-különbség csökkenésére számítanak.

A dollárindex 0,19 százalékkal emelkedett 106,02 pontra, az eurót 1,04017 dolláron jegyzik 0,06 százalékkal gyengébben. Az arany spot ára 0,21 százalékkal csökkent 1751,24 dollárra unciánként.

Energetikai, űrkutatási és gyógyszeripari együttműködésről tárgyalt az orosz és az indonéz elnök

Az energetika, az űrkutatás, a mezőgazdaság, az ipari együttműködés és a gyógyszeripar területén való együttműködésről tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz és Prabowo Subianto indonéz elnök hétfőn a Kremlben.
2026. 04. 14. 03:30
Megosztás:

Törvényi döntés született! A egészségi problémával élők anyagi segítséget kapnak

A súlyos egészségi problémával élő, fogyatékos emberek részére nagy segítséget jelentenek azok a kedvezmények, amelyek kiadásaikat csökkenthetik. A kedvezmények egy része független az esetleges keresőtevékenységtől, más részük a munkajövedelemhez kötődik. Releváns jogszabályok: 1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról, 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről és 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet a rokkantsági járadékról.
2026. 04. 14. 03:00
Megosztás:

Ekkor vezetjük be az eurót Magyar Péter szerint

A magyar euróbevezetés kérdése időről időre visszatér a gazdaságpolitikai viták középpontjába, de 2026. április 13-án ismét nagyon aktuálissá vált.
2026. 04. 14. 02:00
Megosztás:

Így alakulhat 1 kWh áram ára 2026-ban

A magyar lakossági villamosenergia-árak 2026-ban is egy sajátos, Európában ritkának számító rendszerben működnek.
2026. 04. 14. 01:00
Megosztás:

Solana árfolyam nyomás alatt: FUD és piaci félelem taszíthatja 70 dollár közelébe

A Solana (SOL) árfolyama egyre nagyobb nyomás alá kerül, miközben a piacon terjedő bizonytalanság (FUD – fear, uncertainty, doubt) és az általános kockázatkerülő hangulat gyengíti a befektetői bizalmat. Bár a hálózat működése stabil, a narratívák ereje ismét bebizonyítja, hogy a kriptopiacot nemcsak a fundamentumok, hanem a pszichológia is mozgatja.
2026. 04. 14. 00:01
Megosztás:

Életbe lépett az Egyesült Államok által meghirdetett blokád

Életbe lépett az Egyesült Államok által az iráni kikötők ellen meghirdetett blokád hétfőn - közölte Donald Trump.
2026. 04. 13. 23:30
Megosztás:

Politikai áttörés: Nigel Farage 2 millió fontért vásárolt Bitcoint képviselőként

Új korszak kezdődhet az Egyesült Királyság kriptopiacán: Nigel Farage, a Reform UK vezetője történelmet írt azzal, hogy hivatalban lévő parlamenti képviselőként nyilvánosan 2 millió font értékben vásárolt Bitcoin-t. A lépés nem csupán pénzügyi döntés, hanem erős politikai üzenet is, amely tovább mélyíti a hagyományos politika és a digitális eszközök közötti kapcsolatot.
2026. 04. 13. 23:00
Megosztás:

Magyar Péter: újjáépítjük a magyar-lengyel kapcsolatokat

Miniszterelnökként Magyar Péter első külföldi útja a lengyel fővárosba vezet majd - erősítette meg a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva, hogy újjáépítené a magyar-lengyel kapcsolatokat.
2026. 04. 13. 22:30
Megosztás:

Andrej Babis csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert

Csehországi látogatásra hívta meg Magyar Pétert Andrej Babis cseh kormányfő abban a levélben, amelyben a választási sikeréhez gratulált. A kormányfő egyebek mellett erről tájékoztatta az újságírókat hétfőn Prágában a cseh kabinet ülése utáni sajtótájékoztatón.
2026. 04. 13. 22:00
Megosztás:

Kriptoóriás lépett színre: egy cég kezében az Ethereum közel 4%-a

Megdöbbentő adat látott napvilágot az Ethereum piacán: egy tőzsdére készülő vállalat közel 4%-át birtokolja az összes valaha kibocsátott ETH-nak. Ez nemcsak intézményi szinten számít példátlannak, hanem komoly hatással lehet az árfolyamokra és a piaci dinamikára is. Mutatjuk, mit jelent ez a befektetők számára, és miért figyel most mindenki erre a szereplőre.
2026. 04. 13. 21:30
Megosztás:

Piaci fordulatot is hozott a választás Magyarországon

A magyar parlamenti választások előzetes eredménye nyomán jelentősen javult a forint és a magyar pénzügyi eszközök megítélése, miután a TISZA párt kétharmados többséget szerzett az Országgyűlésben. A nemzetközi fizetések és devizapiaci megoldások szakértője, az AKCENTA CZ ma reggeli elemzése szerint a politikai fordulat érdemben növeli annak esélyét, hogy Magyarország előtt megnyíljanak a korábban befagyasztott uniós források, ugyanakkor a kedvező hazai piaci reakciót továbbra is árnyalják a romló nemzetközi környezetből fakadó kockázatok.
2026. 04. 13. 21:00
Megosztás:

Ilyen olcsó nagyon régen volt egy EURÓ

Jelentősen erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 04. 13. 20:30
Megosztás:

A Zcash kilőtt: 59%-os rali a privát kriptók iránti kereslet miatt

A kriptopiac ismét izgalmas fordulatot vett: a Zcash (ZEC) egy hét alatt közel 60%-ot emelkedett, miközben még a piacvezető Bitcoin teljesítményét is felülmúlta. A háttérben egyre erősödő trend húzódik meg: a befektetők fokozott érdeklődése az adatvédelemre épülő digitális eszközök iránt, különösen a kvantumszámítógépek jelentette jövőbeli kockázatok fényében.
2026. 04. 13. 20:00
Megosztás:

Aki tőzsdézik erre figyel most Magyarországon

A hétvégén kudarcba fulladtak az Egyesült Államok és Irán közötti tárgyalások Iszlámábádban — a felek nem tudtak megállapodni Irán nukleáris programjáról. A tűzszünet továbbra is hivatalosan érvényben van, de egy újabb tárgyalási forduló esélye csekély, különösen Washington legutóbbi eszkalációs lépéseit követően. Trump elnök ma reggel a Truth Social-ön megerősítette, hogy az iráni kikötők blokádja keleti parti idő szerint 10:00-kor lép életbe. Az Egyesült Államok minden olyan hajót feltartóztat, amely iráni kikötőkbe tart vagy onnan indul, és iráni árut szállít, beleértve az olajat és a gázt is.
2026. 04. 13. 19:30
Megosztás:

A VOSZ felajánlja szakmai együttműködését az új kormánynak

ratulál a Tisza Párt választási győzelméhez a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), amely 25 ezer aktív vállalkozással és több mint 60 ezer tagot számláló üzleti érdekeltségi körével felajánlja szakmai együttműködését az új, demokratikus felhatalmazással rendelkező kormánynak - közölte a VOSZ hétfőn az MTI-vel.
2026. 04. 13. 19:00
Megosztás:

Moszkva a pragmatikus orosz-magyar kapcsolatok folytatására számít

Oroszország arra számít, hogy az új magyar vezetéssel is folytatódnak a rendkívül pragmatikus kétoldalú kapcsolatok - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára hétfőn Moszkvában újságíróknak.
2026. 04. 13. 18:00
Megosztás:

8 gyakori kriptós csalás 2026-ban – így védd meg a pénzed

A kriptovaluták egyik legnagyobb előnye – a gyors, határokon átnyúló és visszafordíthatatlan tranzakció – egyben a legnagyobb kockázat is. A csalók pontosan ezekre az adottságokra építenek, és egyre kifinomultabb módszerekkel fosztják meg a befektetőket pénzüktől. Ebben az átfogó útmutatóban bemutatjuk a leggyakoribb kriptós átveréseket, és azt is, hogyan kerülheted el őket.
2026. 04. 13. 17:06
Megosztás:

Polkadot bridge-hack sokkolta a piacot: 1 milliárd DOT kibocsátás után esett az árfolyam

Komoly turbulenciát okozott a kriptopiacon egy friss biztonsági incidens, amely a Polkadot ökoszisztémához köthető. Egy feltételezett híd (bridge) exploit következtében akár 1 milliárd token is forgalomba kerülhetett – ez pedig azonnali árfolyamesést és bizalomvesztést indított el a DOT körül.
2026. 04. 13. 16:30
Megosztás:

Az egy évvel korábbinál 0,4 százalékkal kisebb, az előző hónaphoz képest 4,9 százalékkal nagyobb volt az építőipari termelés februárban

2026 februárjában az építőipari termelés volumene a nyers adatok, illetve a munkanaptényezővel kiigazított adatok szerint egyaránt 0,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 04. 13. 16:00
Megosztás:

Árnyékolás az erkélyen: mi lehet jobb megoldás, mint a napvitorla?

Az erkélyünk árnyékolása gyakran okoz fejtörést, hiszen több megoldás is elérhető a piacon, és nehéz kiválasztani a legjobbat. A fedett teraszokkal rendelkezőknek sokszor elegendő a környezeti fény védelme, de a nyitott erkélyek tulajdonosai komoly kihívással szembesülnek a tűző nap ellen.
2026. 04. 13. 15:30
Megosztás: