Pozitív zárás az európai tőzsdéken

Szerdán többségében nyereséggel zártak a főbb európai értékpapírpiacok.

Pozitív zárás az európai tőzsdéken

A páneurópai FTSEurofirst 300 index 0,59 százalékkal, a STOXX Europe 600 index 0,67 százalékkal emelkedett szerdán, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,44 százalékos nyereséggel fejezte be a kereskedést.

Londonban az FTSE-100 index 0,19 százalékos emelkedéssel zárt, a frankfurti DAX 0,05 százalékkal végzett magasabban, a CAC-40 Párizsban 0,34 százalékkal emelkedett zárásra. Milánóban 0,05 százalékos indexcsökkenéssel, Madridban pedig 0,05 százalékos indexemelkedéssel fejeződött be a tőzsdei kereskedés.

A nyersolaj ára közel öt százalékkal esett szerdán. Mivel az olajpiacokat keresleti aggodalmak terhelik a fejlett gazdaságokban, főként az Egyesült Államokban és Európában a gazdasági teljesítmény terhére szigorodnak a pénzügyi feltételek, míg a világ legnagyobb nyersolajimportőre, Kína a fertőzésszám növekedése miatt korlátozza a gazdasági aktivitást.

Az európai piacok zárásakor a WTI nyersolaj ára 4,31 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 77,45 dolláron, a Brent ára pedig 4,36 százalékkal csökkent 84,51 dollárra.   

Az európai szabadpiaci gázár szerdán sorban a negyedik napja emelkedett, nap közben tíz százalékkal is, és ezzel az elmúlt egy hónap legmagasabb szintjét érte el. A gázpiacot romló ellátási kilátások terhelik. A Gazprom a gázszállítás csökkentését helyezte kilátásba az Ukrajnán keresztül húzódó utolsó megmaradt gázvezetéken, amely még orosz gázt juttat el Nyugat-Európába.

Este fél hatkor a gázár-jegyzés 6,28 százalékkal állt magasabban megawattóránként 127,15 eurón. Az arany spot ára unciánként 1743,21 dolláron áll 0,17 százalékos napi emelkedéssel. A dollárindex 0,80 százalékkal csökkent 106,36 pontra, az eurót 1,03645 dolláron jegyzik 0,56 százalékos erősödéssel.


Hőség és torlódások nehezítik a közlekedést Horvátországban

Rendkívüli hőség és több kilométeres torlódások nehezítik a közlekedést szombaton Horvátországban: az ország több térségében vörös riasztás van érvényben, az Adria felé vezető utakon pedig hosszú kocsisorok alakultak ki délelőtt.
2026. 08. 01. 22:00
Megosztás:

A miniszterelnök továbbra is az áram- és vízfogyasztás visszafogását kéri

Továbbra is az áram- és vízfelhasználás visszafogását kéri a miniszterelnök. Magyar Péter erről Facebook-oldalán tett közzé felhívást szombat kora délután.
2026. 08. 01. 21:00
Megosztás:

Mától drágább taxival utazni Budapesten

Mától drágább taxival utazni Budapesten, miután hatályba lépett a taxirendelet legutóbbi módosítása.
2026. 08. 01. 20:00
Megosztás:

Beruházások, új munkahelyek, magyar beszállítók támogatása - Közzétette üzleti eredményeit a Lidl Magyarország

A Lidl Magyarország a 2025-ös gazdasági évben is folytatta a beruházásait, tovább bővítette munkavállalói létszámát, növelte a magyar beszállítók exportlehetőségeit, miközben továbbra is elkötelezetten dolgozott azon, hogy vásárlóinak kiváló minőségű termékeket kínáljon kedvező áron. Az áruházlánc a kihívásokkal teli kiskereskedelmi piacon fegyelmezett gazdálkodással és hatékony működéssel őrizte meg stabilitását és piacvezető szerepét. A vállalat ma megjelent pénzügyi mérlege alapján az árbevétele 1 485,8 milliárd forintra emelkedett, adózott eredménye pedig 34,6 milliárd forintot tett ki, miközben a cég kiskereskedelmi különadóra és társasági adóra összesen több mint 64 milliárd forintot fizetett be, ami csaknem a duplája a vállalat adózott eredményének.
2026. 08. 01. 19:00
Megosztás:

Megkezdődnek az élőhelyvédelmi beavatkozások a Velencei-tónál

Megkezdődnek a Velencei-tó vízterei közötti kapcsolat fenntartását szolgáló élőhelyvédelmi beavatkozások; elsőként szombaton a Dinnyés térségében található Névtelen-tisztás és a Kis Mihály-tisztás közötti átjárót mélyítik - jelentette be az élő környezetért felelős miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 01. 18:00
Megosztás:

Csökkenti energiafogyasztását a Vajda-Papír Csoport

A Vajda-Papír Csoport a biztonságos termelés és a folyamatos lakossági ellátás fenntartása mellett a kritikus időszakban visszafogja energiafelhasználását - tájékoztatta az MTI-t Vajda Attila, a társaság alapító ügyvezetője.
2026. 08. 01. 17:00
Megosztás:

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt.

Megalakult az Országos Közlekedésszervező és a Magyar Vonatflotta Zrt., így még az idén kiírhatják a HÉV-járművek cseréjét és új InterCity-kocsik beszerzését célzó közbeszerzéseket - közölte a közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán.
2026. 08. 01. 16:00
Megosztás:

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására

A Mol megkapta az újabb amerikai jóváhagyást a NIS-tárgyalások folytatására - tájékoztatott az olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján pénteken este.
2026. 08. 01. 15:00
Megosztás:

A bizalmi vagyonkezelési struktúrák új szabályozása és adóellenőrzése

A bizalmi vagyonkezelés (BVK) és a vagyonkezelő alapítvány (VKA) az elmúlt években a magyar családi vagyontervezés egyik meghatározó eszközévé vált generációváltási, vagyonvédelmi vagy hosszú távú vagyonkezelési céllal. A 2026. július 17-én benyújtott és a köztársasági elnök feladat- és hatásköreit gyakorlóházelnök által 2026 július 29-én már aláírt törvénymódosítási javaslat ugyanakkor jelentős változásokat hoz a BVK és VKA személyi jövedelemadózási szabályaiban. „Megnyugtató azonban, hogy nem kell újragondolni minden bizalmi vagyonkezelést, de a dokumentáltság és a vagyonkövetés szerepe jelentősen felértékelődik.” – hangsúlyozta Elek Diána, a LeitnerLeitner tanácsadója.
2026. 08. 01. 14:00
Megosztás:

Egy hét kötelező otthoni munkavégzésről döntött a Yettel Magyarország

Hétfőtől egy hétig, vagyis 2026. augusztus 3-tól 10-ig kötelező otthoni munkavégzést rendelt el a Yettel valamennyi olyan munkavállalójának, akinek a munkaköre ezt lehetővé teszi; az energiatakarékossági intézkedés érinti a teljes ügyfélszolgálatot is.
2026. 08. 01. 13:00
Megosztás:

100 millió eurót meghaladó lengyel ingatlanpiaci tranzakciót zárt az Appeninn

Az Appeninn Nyrt. bejelentette, hogy a mai napon lezárta a lengyel Dekada S.A. 11 városban működő, összesen mintegy 53 ezer négyzetméter bérbeadható területtel rendelkező kiskereskedelmi portfóliójának megvásárlását. A hét retail parkot és négy bevásárlóközpontot magában foglaló, lengyel ingatlanpiaci léptékben is jelentős, 100 millió euró feletti tranzakció az Appeninn 2022-ben meghirdetett stratégiájának újabb mérföldköve.
2026. 08. 01. 12:00
Megosztás:

Az E.ON megerősített készenléttel biztosítja az energiaellátást a rendkívüli hőség okozta hálózati terhelés idején

Az E.ON a Dunántúl, Pest vármegye és Budapest villamosenergia-hálózatának üzemeltetőjeként csaknem 3,5 millió ügyfél ellátásáért felel. A vállalat elsődleges célja a kialakult helyzetben is változatlan: ügyfelei számára a lehető legstabilabb és legbiztonságosabb energiaellátás biztosítása. A tartós hőség idejére a cég megerősített készenlétet rendelt el, hogy a villamosenergia-rendszert érő kihívásokra a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban tudjon reagálni.
2026. 08. 01. 11:00
Megosztás:

A Samsung SDI gödi gyára 50 százalékkal csökkentette az ivóvíz és 10 százalékkal az elektromos áram felhasználását

A rendkívüli helyzetre való tekintettel a Samsung SDI gödi gyára 50 százalékkal csökkenti az ivóvíz és 10 százalékkal az elektromos áram felhasználását.
2026. 08. 01. 10:00
Megosztás:

Paks - Akár egy hétig is eltarthat a leállított atomerőmű újraindítása

Bár egy-egy blokk leállítása viszonylag gyorsan elvégezhető a paksi atomerőműben, amennyiben hetekre egyszerre áll le mindegyik, nem működő reaktor híján egy hétig is eltarthat az atomerőmű újraindítási folyamata - közölte az erőmű műszaki vezérigazgató-helyettese az MTI érdeklődésére.
2026. 08. 01. 08:00
Megosztás:

Így nőtt a Lidl árbevétele és adózott eredménye

A Lidl Magyarország nettó árbevétele 1485,8 milliárd forintra, adózott eredménye pedig 34,6 milliárd forintra nőtt a 2025. március 1. és 2026. február 28. közötti üzleti évben a vállalat pénteken megjelent pénzügyi mérlege alapján.
2026. 08. 01. 07:00
Megosztás:

A Magyar Közút is takarékossági intézkedéseket vezetett be

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be a Magyar Közút Nonprofit Zrt., ügyelve arra, hogy a közlekedés biztonsága ne sérüljön - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken közösségi oldalán.
2026. 08. 01. 06:00
Megosztás:

Új negyed születhet a Hungária körútnál: a WING lezárta az Olympia projekt felvásárlását

Lezárta az Olympia projekt megvásárlását a WING: az Atenortól megvett, mintegy 74 ezer négyzetméteres területen egy működő irodaházból, egy szerkezetkész épületből és további fejlesztési telkekből álló, kiemelt közlekedési adottságú ingatlanegyüttes került a portfóliójába. A megváltozott piaci igényekhez igazodva a WING a terület vegyes funkciójú újrapozícionálását készíti elő: a jelenlegi koncepció szerint a meglévő iroda mellett több mint 500 lakás, valamint kiskereskedelmi és szolgáltató funkciók is helyet kaphatnak a fejlesztésben.
2026. 08. 01. 05:00
Megosztás:

Minden rekord megdőlt júniusban, soha ennyi hitelt nem vették még fel a magyarok

A lakáshiteleknél és a személyi kölcsönöknél is rekordot hozott a június, a magyarok annyi hitelt vettek fel, amennyit még soha. Az első féléves adatok is messze túlszárnyalják egy évvel korábbit – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A lakosság hiteleinek összege pedig már 14 000 milliárd forint közelébe ért.
2026. 08. 01. 04:00
Megosztás:

Beindult az újlakás-piac az idei második negyedévben

Az új építésű lakások piaca az idei év első felében az előzetes várakozásoknak megfelelően fordulóponthoz érkezett - derül ki az ingatlan.com elemzéséből, amely bemutatja a friss lakásépítési adatok mellett a kereslet és a kínálat alakulását, valamint az árakat is.
2026. 08. 01. 03:00
Megosztás:

Törvényt fogadtak el! A nyugdíjat csökkenti az alacsony járulékalap

Sokan csak közvetlenül a nyugdíjba vonulás előtt szembesülnek azzal, hogy a több évtizedes munkaviszonyuk ellenére a vártnál rövidebb szolgálati idő alapján számítják ki az ellátásukat. Ennek oka az úgynevezett arányos szolgálati idő, amely a minimálbérnél alacsonyabb járulékalap esetén csökkentheti az induló nyugdíj összegét.
2026. 08. 01. 02:00
Megosztás: