Rákaptak a magyar vállalkozók az utalvány alapú csekély értékű ajándékra - vajon miért?

Egyre több hazai vállalkozás ismeri fel a csekély értékű ajándéknak, mint kiegészítő juttatási formának az előnyeit az utalványok piacán aktív Rewin Magyarország Kft. tapasztalatai szerint. A cégek által vásárolt utalványok értéke 57 százalékkal emelkedett éves összevetésben. A társaság várakozásai szerint a karácsony előtti időszakban tovább erősödik az érdeklődés a vállalatok részéről, és decemberre akár 90 százalékkal is emelkedhet az ezt a juttatási formát használó vállalkozások száma a múlt év végéhez képest.

Rákaptak a magyar vállalkozók az utalvány alapú csekély értékű ajándékra - vajon miért?

Látványosan nő a csekély értékű ajándék, mint kiegészítő dolgozói juttatás népszerűsége a hazai vállalatok körében: a Rewin Magyarország Kft. adatai szerint az év első kilenc hónapjában 22 százalékkal több vállalkozás használta ki ezt a lehetőséget utalványban, 2023. azonos időszakához képest, miközben 57 százalékkal nőtt az utalványok volumene. E juttatási forma mellett szóló, nyomós érv a kedvezményes, 33,04 százalékos adózás is, amely révén költséghatékony módon jutalmazhatják dolgozóikat a cégek. Emellett az érintettek körébe a munkavállalók közeli hozzátartozói is bevonhatók, ami szintén nagy előny.

„A már több évtizede létező – jellegéből adódóan kiegészítő juttatásként alkalmazott – csekély értékű ajándékra leginkább az irányította rá a vállalkozások figyelmét, hogy 2024-től újra évi háromszor nyújtható, tetszőlegesen kiválasztott időpontokban: ez azt jelenti, hogy – miután a juttatás mértéke az adott év januárjában érvényes minimálbérnek legfeljebb a 10 százaléka lehet – összesen akár évi 80 ezer forint is adható ezen a jogcímen, ami már egyáltalán nem elhanyagolható tétel” – összegzi a piaci folyamatok lényegét Ruga Róbert, a Rewin Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója.

A Rewin Magyarország tapasztalatai szerint a növekvő kereslethez az is hozzájárul, hogy a vállalatok is egyre aktívabban keresik a dolgozók megtartását, motiválását elősegítő megoldásokat, hiszen az elmúlt években a korábbinál magasabb szintre ugró infláció nyomán – érthetően – a munkavállalói igények is megnövekedtek. Emellett Magyarországon az is jellemző, hogy a munkavállalók szeretik az utalványban kapott juttatásokat, hiszen kézzel fogható, mindennapi vásárlásra használható eszközről van szó, amely széles körben, számos termékcsoport vásárlására is felhasználható. Ruga Róbert szerint az a lehetőség, hogy akár évi három alkalommal is adható, a szezonális hatásokat is felerősíti az utalványoknál. Így a Rewin Magyarország tapasztalatai szerint az átlagosnál jóval élénkebb érdeklődést hozott a húsvéti, az iskolakezdést megelőző, illetve előreláthatólag a karácsony előtti időszak is. A karácsony előtti hetek persze érthetően csúcsszezonnak tekinthetők az utalványok szempontjából is.

A Rewin Magyarország az ügyfelek körében végzett előzetes igényfelmérések alapján arra számít, hogy az idei karácsonyi szezon különösen erős érdeklődést hoz majd, és az utalványt alkalmazó cégek száma 2024. végére akár 90 százalékkal is nőhet az egy évvel korábbihoz képest, miközben a volumenben ennél nagyobb mértékű emelkedés is elképzelhető.

„A csekély értékű ajándék, mint juttatási forma jelentősége tovább nőhet 2025-ben is, részben azért, mert az ezt már használó vállalkozások még jobban kihasználják a rendelkezésükre álló kereteket, illetve azért is, mert újabb cégek is csatlakoznak majd az érintett körhöz” – hangsúlyozta az ügyvezető igazgató.

Mikor cseréld le az autód olaját?

Elmélkedtél már azon, hogy mikor érdemes olajcserére vinni az autódat? Az olajcsere nem olyan dolog, amit el lehetne hanyagolni, hiszen a motorod élettartama és az autód teljesítménye múlik rajta. Az olaj biztosítja azt a védelmet, amire a motor mozgó részeinek szüksége van. Sokan sajnos nem igazán tudják, mikor is kellene új olajat beletenni, és ez idővel gondot okozhat. Nézzük meg, mit javasolnak a gyártók, és mi az, amit neked is figyelembe kell venned.
2025. 10. 10. 12:00
Megosztás:

Románia nyolchavi külkereskedelmi mérleghiánya 21,945 milliárd euróra nőtt

Románia külkereskedelmi mérleghiánya 1,024 milliárd euróval 21,945 milliárd euróra nőtt az év első nyolc hónapjában az előző év azonos időszakához mérve - közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025. 10. 10. 11:30
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők pénteken?

Esnek az ázsiai piacok ma reggel: a Nikkei 1,1, az SSEC 0,5%-os mínuszban van.
2025. 10. 10. 11:00
Megosztás:

Alig mozdultak a nemzetközi és hazai hozamok

A gázai tűzszünet viszont nem igazán hatotta meg a fejlett gazdaságok kötvénypiacait tegnap, az amerikai kormányzati leállás miatti adatszünet következtében pedig alig mozdultak a hozamok.
2025. 10. 10. 10:30
Megosztás:

Az erős szerdai emelkedést követően csütörtökön lejtőre kerültek a nyugat-európai piacok

A szerdai erős emelkedést követően csütörtökön lejtőre kerültek a nyugat-európai részvénypiacok, miután a HSBC és a Ferrari jelentős árfolyamesése letaszította a STOXX indexet történelmi csúcsáról. A befektetők közben továbbra is feszült figyelemmel követték Franciaország egyre mélyülő politikai válságát.
2025. 10. 10. 10:00
Megosztás:

A tengerentúli piacok is pirosban zártak a szerdai csúcsdöntések után

A Wall Street indexei enyhén gyengültek csütörtökön, mivel a befektetők – friss gazdasági adatok és piacmozgató hírek hiányában – inkább kivártak, és pozícióikat rendezték a harmadik negyedéves gyorsjelentési szezon előtt.
2025. 10. 10. 09:30
Megosztás:

Elérheti az ADA és a Dogecoin az 1 dolláros szintet a negyedik negyedévben? Elemzők szerint ez a DeFi-TradFi projekt 0,0125 dollárról akár 1 dollárig is kilőhet

Az 1 dolláros árfolyam mindig is pszichológiai határvonalat jelentett a Cardano- és Dogecoin-befektetők számára. Az ADA az év során többször is megközelítette ezt a szintet, de nem tudta fenntartani a kitörést. A DOGE esetében eközben négyszeres emelkedésre lenne szükség a jelenlegi szintekhez képest, valamint egy új történelmi csúcsra, hogy elérje ezt az értéket.
2025. 10. 10. 08:53
Megosztás:

Döntések, amik megváltoztatják a pénzügyeket

Pénzügyeink alakulását nagyban meghatározza, hogyan döntünk akár magánemberként, akár vállalkozóként. Egy okos, tudatos lépés évekre stabilitást adhat, míg egy elhamarkodott döntés hosszú távon is érezteti negatív hatását.
2025. 10. 10. 08:30
Megosztás:

Ismét megjelent Romániában az afrikai sertéspestis a magyar határ közelében

Fél év szünet után ismét megjelent az afrikai sertéspestis a romániai Arad megyében, ahol az állategészségügyi hatóságok két magángazdaságban több mint 130 sertésnél állapították meg a fertőzést - közölte csütörtökön az Agerpres hírügynökség.
2025. 10. 10. 08:30
Megosztás:

Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint péntek reggelre a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 10. 10. 08:05
Megosztás:

Az AI azonnal lebuktatta az első magyar okosbolt tolvajait

Május végén nyílt meg Szegeden hazánk első hibrid okosboltja, amely nappal hagyományos módon, éjszaka pedig személyzet nélkül üzemel. A Coop Szeged Zrt. és a Laurel fejlesztőcég együttműködése révén elindult üzletben négy és fél hónap alatt már 8500-an vásároltak az éjszakai, automata rendszerben, ennek ellenére az adatok szerint nem nőtt meg a leltárhiány. Ez idő alatt ráadásul a mesterséges intelligencia 3 lopási kísérletet is leleplezett.
2025. 10. 10. 07:00
Megosztás:

Soha nem látott díjeső a hazai szálláshelyeknek

Megvannak az első hazai Michelin-kulcsos szállodai minősítések! A hotelek legértékesebb elismerésének – a szállodaipar Michelin-csillagának - számító kulcsokat 13 kiválóság viselheti. Közülük ketten mindjárt két kulcsot érdemeltek ki, míg 29 hotel a Michelin által ajánlott helyszínek nívós listájára került fel. A MICHELIN Guide magyarországi hotelkalauza így már összesen 42, kivételes élményt kínáló hazai szállodára hívja fel a figyelmet. Ez az eredmény régiós szinten is kiemelkedő, egyúttal magasszintű elismerése a hazai szállodaszektor fejlődésének.
2025. 10. 10. 06:30
Megosztás:

Stratégiai együttműködést kötött a TÖOSZ és az MBH Bank az önkormányzatok támogatásáért

Az MBH Bank és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja, hogy a bank szakmai és anyagi támogatásával segítse a TÖOSZ küldetését, és hozzájáruljon egy önkormányzatbarát társadalmi, gazdasági és jogi környezet megteremtéséhez. A partnerség tovább erősíti az MBH Bank azon célkitűzését, hogy a helyi adottságokhoz illeszkedve minél hatékonyabb, személyre szabott szolgáltatásokat tudjon nyújtani az önkormányzati ügyfelei számára.
2025. 10. 10. 06:00
Megosztás:

Mit nem mondanak el az ADHD-ról? Szakértők beszéltek a valós okokról

A mentális egészség világnapja alkalmából október 7-én különleges rendezvényt tartott az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány. A nagy érdeklődést kiváltó esemény középpontjában az egyik legvitatottabb mai kérdés állt: Valóban pszichiátriai betegség-e a hiperaktivitás és a figyelemzavar, vagy más, egyszerűbb okok állnak a háttérben?
2025. 10. 10. 05:30
Megosztás:

Ismét megjelent Romániában az afrikai sertéspestis a magyar határ közelében

Fél év szünet után ismét megjelent az afrikai sertéspestis a romániai Arad megyében, ahol az állategészségügyi hatóságok két magángazdaságban több mint 130 sertésnél állapították meg a fertőzést - közölte csütörtökön az Agerpres hírügynökség.
2025. 10. 10. 05:00
Megosztás:

Magyar gabonasiker. A TOP5 exportőr között vagyunk Európában, a búza és a kukorica hajtják a kivitelünket

Magyarország az európai gabonaexport vezetői közé tartozik. Az Akcenta szakértőinek elemzése szerint 2024-ben 1,93 milliárd euró értékben értékesítettünk gabonát külföldön (+14% éves összevetésben). A magyar termelők az 5. helyet foglalják el Európában az export értéke alapján, és a kontinens élvonalába tartoznak a kukorica, az árpa és a cirok tekintetében. A búza az export közel feléért felelős, kiviteli értéke 16%-kal nőtt, elérve a 890 millió eurót. A magyar gabonaexport fő célországai Olaszország, Németország és Ausztria. A jelenlegi aszály befolyásolhatja a 2025-ös eredményeket, ezért az exportőröknek érdemes megfontolniuk devizaárfolyam-biztosítási stratégiákat.
2025. 10. 10. 04:30
Megosztás:

A KPMG idén is megkérdezte a vezérigazgatókat: Szaporodtak a kihívások, a vezetők borúlátóbbak, mint egy éve ilyenkor

A napokban jelent meg a KPMG 2025-ös CEO Outlook kutatása. A felmérés keretében több, mint 10 éve kérdezik a legnagyobb vállalatok vezetőit arról, hogy mi a véleményük a globális gazdasági helyzetről, cégük kilátásairól és mit gondolnak a következő időszak legégetőbb kihívásainak. Az idei felmérésben is 1350 CEO nyilatkozott, 12 iparágból. A legfrissebb eredményeket Rózsai Rezső, a magyarországi KPMG vezérigazgatója ismertette a Portfolio Budapest Economic Forumon.
2025. 10. 10. 04:00
Megosztás:

Hegyi Zsolt: egyre népszerűbb a nemzetközi vasúti utazás Európában

A vasúti nemzetközi utazás egész Európában egyre népszerűbb, itthon a jegy.mav.hu oldalon egyszerűen megtervezhető az Európán belüli utazás - hívta fel a figyelmet Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója közösségi oldalán csütörtökön.
2025. 10. 10. 03:30
Megosztás:

Lakásvásárlás vagy bérlés? – így alakul a megtérülés az Otthon Starttal

A szeptemberben indult Otthon Start program jelentős keresletélénkülést hozott a lakáspiacon, hiszen sokan igyekeznek kihasználni a 6-7 százalékos piaci hitelek helyett elérhető 3 százalékos kedvezményes kamatozású konstrukciót. Az MBH Jelzálogbank legfrissebb elemzése szerint a támogatott hitelnek köszönhetően Budapesten átlagosan fél évvel korábban megtérülhet a vásárlás a bérléshez képest, és a 8. kerületben a legrövidebb a fedezeti idő, amely után kedvezőbb döntésnek bizonyulhat lakást venni. A főváráson kívül pedig Miskolcon fizetődhet ki a leghamarabb a befektetés.
2025. 10. 10. 03:00
Megosztás:

Ön is gázzal fűt? Akkor figyeljen erre az MVM felhívásra!

Az MVM nyilatkozott Magyarország téli energiaellátásáról. A vállalat közlése szerint a lakosság a hideg hónapokban is számíthat a biztonságos és folyamatos energiaellátásra, mivel a földgáztárolókban elegendő tartalék áll rendelkezésre. Az energetikai csoport hozzátette: a tavaszi és nyári időszakban rendszeres hálózatfejlesztésekkel készült a fűtési szezonra – erről tájékoztatták az MTI-t csütörtökön.
2025. 10. 10. 02:00
Megosztás: