Rendkívüli közgyűlést tart ma a MOL
2021. 12. 22. 10:45
A MOL rendkívüli közgyűlést tart ma, ahol a részvényesek szavaznak a cégnél indítandó új munkavállalói részvényesi programról.
A cég 2,55%-nyi saját részvényt tesz bele ebbe a külön szervezetbe, amely kedvezményes részvényvásárlási lehetőséget biztosít az elkötelezett munkavállalóknak. A MOL pénzügyi támogatást is nyújt a részvények megvételéhez.
ERSTE elemzői vélemény: A MOL-nál már fut egy hasonló program, tehát ez nem jelent újdonságot. A cégnek vannak még saját részvények (2,55%), de elképzelhető, hogy az opciós szerződések (ING, Unicredit) egy részét is felmondja a cég, ha saját részvényekhez szeretne jutni. Nem számítunk arra, hogy a MOL a piacon vegyen saját papírokat.
A MOL részvények tőzsdei árfolyama az elmúlt 1 évben

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre
Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Visszatér a reklámadó 2026-ban
Hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon. A Grant Thornton legfrissebb elemzése szerint a szabályozás visszatérése kritikus adminisztrációs feladatokat ró a hirdetőkre és a közzétevőkre egyaránt. Mivel az adóév közben tér vissza, a vállalatoknak már most tavasszal fel kell készíteniük belső folyamataikat és szerződéses rendszereiket, hogy elkerüljék a súlyos mulasztási bírságokat és a kettős adózás kockázatát.
Klasszis: íme a legjobb magyar befektetési alapok és alapkezelők, innovációk
A hazai befektetési alapok vagyona 2025-ben is dinamikusan nőtt tovább, meghaladta a 20 ezer milliárd forintot. A Privátbankár.hu idén is kiosztotta a Klasszis 2026 díjakat a hazai alapkezelői szakma legjobb szakembereinek. Az Év Alapkezelője az Accorde Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere Lokietek Eszter, az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere pedig Németh Gábor lett.
470 ezerből 160 ezer cég kockázatos: gyorsabban romlik, mint javul a vállalkozások helyzete
A vállalkozások kockázati besorolása nemcsak saját működésüket jellemzi: közvetlenül jelzi azt is, hogy az adott céggel üzletelő partnerek milyen kockázatnak vannak kitéve.
Tovább romlott a hazai vállalkozások kockázati szerkezete: csökkent a stabil működésű cégek aránya, miközben érdemben nőtt azoknak a vállalkozásoknak a súlya, amelyek pénzügyi helyzete sérülékenyebb.
Újraválasztotta elnökét a Magyar Országos Közjegyzői Kamara
Hatodszorra szavazott bizalmat a magyar közjegyzőség Tóth Ádámnak, aki újabb négy évre a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnöke lett. 2007 óta tartó elnöksége alatt erősödött a közjegyzőség permegelőző szerepe és bővült a hatásköre. A közjegyzők évről évre több mint egymillió ügyben tehermentesítik a bíróságokat. A MOKK elnöke a következő időszak legfontosabb feladatának a szerződéses biztonság erősítését, valamint a közjegyzői eljárások egyszerűsítését és könnyítését tartja.
Nyugdíj: nagy változás jöhet, amivel a férfiak járnának jól
A TISZA Párt nyugdíjasokat érintő vállalásai között szerepel, hogy megvizsgálnák a „Férfiak40” program bevezetésének lehetőségét, a „Nők40” tapasztalataira alapozva, miközben a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát is szem előtt tartják – hívja fel a figyelmet Farkas András.
Az Egyesült Államokban csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata
Az Egyesült Államokban sorban a második héten csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az április 10-én végződött héten, miután két héttel korábban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) adataiból.
A gazdasági növekedés ösztönzését sürgette az orosz elnök
A kormányzat pénzügyi szektorának munkáját az orosz gazdasági növekedés ösztönzésére kell összpontosítani, mivel a makrogazdasági mutatók alakulása elmarad a várakozásoktól és az előrejelzésektől - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán egy Moszkvában megtartott kormányzati szaktanácskozáson.