Siófok, Balatonlelle és Zamárdi a legnépszerűbb balatoni település

Idén minden ötödik nyári foglalás szól a Balaton térségébe, míg tavaly minden harmadik volt balatoni – derült ki a Szallas.hu adataiból. Népesebb a déli part rajongótábora az északinál, és a szélesen elnyúló tó látványán túl a Badacsony sziluettje és a vízparti naplementék adják a balatoni vakáció esszenciáját. Étterem választásnál az ajánlásokra hagyatkozunk, de a vendégfotók is fontosak. A Balaton 111 online térkép frissítésén túl az Adria Toplista élménytérkép élesítését készítették elő a Szallas.hu-nál.

Siófok, Balatonlelle és Zamárdi a legnépszerűbb balatoni település

A Szallas.hu friss, 1150 fős mintán készített felmérése szerint a válaszadók 40 százaléka nyaranta legalább egy alkalommal vakációzik a magyar tenger partján, 15 százalékuk pedig akár kétszer is. „A saját foglalási adataink arról árulkodnak, hogy minden ötödik eddig beérkező nyári foglalásunk a magyar tenger partjára szól” – mondta Dobronoki Mercédesz, a Szallas.hu Programok csapatának turizmus marketingmenedzsere.

A szakember azt is hozzátette, hogy érezhető a kereslet visszaesése és átrendeződése a belföldi utazók körében, hiszen tavaly még minden harmadik foglalást a Balatonra tettek meg, idén pedig minden ötödik szól ugyanoda. Mindezek ellenére, akik mégis útra kelnek és a térségbe látogatnak, azok harmada az északi part szerelmese, 42 százalékuk a déli parté, negyedük pedig nem tud vagy nem akar választani a két part között.

A legnagyobb tavunk önmagában is sokak kedvence, de a Badacsony szélesen elnyúló látványa, a csodálatos vízparti naplementék, a balatonfüredi Tagore sétány, a balatonboglári Gömbkilátó és Tihany népes rajongótábort tudhat magáénak. A strandolók körében Siófok, Balatonlelle, Zamárdi és Balatonfüred partjai a legkedveltebbek.

A magyar riviérán nyaralók legtöbben strandokat, éttermeket/kávézókat/cukrászdákat/gasztro programokat keresnek fel a térség szolgáltatói és attrakciói közül. Népszerű továbbá a hajókirándulás/vitorlázás, a kastélyok/várak felkeresése, a levendulamezők/parkok/arborétumok felderítése és a fesztiválok látogatása is. A vízi sportok, mint a szörf, SUP, wakeboard és az extrém élmények, mint pl. tandemugrás vagy hőlégballonozás csak keveseket mozgat meg a kutatás tanúsága szerint.

A Szallas.hu felmérése arra is rávilágít, hogy a Balatonon nyaralók 39 százaléka gyakran keres fel vendéglátóhelyeket a térségben. A legtöbben ebéd vagy vacsora és nassolás/fagyizás/desszert fogyasztása végett látogatják ezeket a helyeket. A kávézók és koktélbárok is sokakat vonzanak, a reggeli és a brunch viszont nem annyira kelendő. A fagyizók, az éttermek és a lángosos büfék a legfelkapottabbak, de sokak látogatnak el kávézóba, cukrászdába, pizzériába és pékségbe is a nyaralásuk során. Ezeket népszerűségben a hekkezők/halas helyek, a gyrosos büfék és a csárdák követik.

Az étterem/vendéglátóhely kiválasztásakor az ismerősök, barátok ajánlásai a legmeghatározóbbak, de a Google-értékelések és az influenszerek ajánlásai is sokat nyomnak a latban. Döntő szempontok a bankkártyás és SZÉP-kártyás fizetés, a vendégértékelések és az ezekre adott válaszok, valamint a fotók a helyről és az ételekről.  

„Több belföldi gasztro térkép is elérhető online és offline egyaránt, melyek kreatív illusztrációkkal gondoskodnak a vizuális megjelenítésről, de a vendégek visszajelzései alapján a fotók hasznosabbak, így az idei szezonra ez az egyik újításunk is a Balaton 111 online térképen, hogy a valós vendégvélemények mellett igazi fotókkal hozzuk meg az utazók kedvét az utazás állomásainak megtervezéséhez – mondta Dobronoki Mercédesz. – A magyar tenger legjavát már tavaly elhelyeztük a interaktív térképünkön, amit 2022-ben közel 33 ezer felhasználó keresett fel”.

A szakember azt is hozzátette, hogy a látnivalók után az éttermek és a kalandok a legnépszerűbb tartalomkategóriák. A Balaton 111 ingyenes hozzáférésű online térképen 111 balatoni attrakció, a Szallas.hu Programok oldalán pedig több mint 12 ezer turisztikai attrakció kalauzol el Magyarország bakancslistás látnivalóihoz. Utóbbi aloldalon tavalyhoz képest 23 százalékkal nőtt a programkeresők száma.

A Balaton 111 térkép után a Szallas.hu idei fejlesztése az Adria Toplista élménytérkép és letölthető útikalauz, melyben 150 horvát strand, látnivaló és program segíti a horvátországi nyaralást tervezőket. „A horvát riviéra kincseit gyűjtöttük össze Isztriától Dalmáciáig – magyarázta Dobronoki Mercédesz. – A környék különleges természeti adottságainak köszönhetően a vadregényes nemzeti parkoktól, a lenyűgöző hegyi panorámán át, a vízparti kalandokig és családi programokig itt minden megtalálható”.

Fogbeültetés mint befektetés: miért éri meg hosszú távon?

Az egészség megőrzése nem csupán életminőségi kérdés, hanem gazdasági szempontból is fontos. A fogak állapota közvetlenül befolyásolja a táplálkozást, a beszédet és az önbizalmat, ami hatással van a munkavégzésre és a társas kapcsolatokra. A foghiány ráadásul komoly egészségügyi kockázatot jelent, hiszen rontja a rágóképességet és az állkapocs stabilitását. A fogbeültetés ezért nem egyszerű kiadás, hanem hosszú távú befektetés az egészségbe és az életminőségbe.
2026. 01. 28. 15:30
Megosztás:

A Bitget Oliver Staubert nevezi ki EU-vezérigazgatónak, Bécsben építi ki európai központját

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange-e (UEX), Oliver Staubert nevezte ki a Bitget EU vezérigazgatójává. A döntés megerősíti a vállalat azon szándékát, hogy európai központját Bécsben hozza létre, az EU kriptoeszköz-piacokat szabályozó MiCAR-rendeletének (Markets in Crypto-Assets Regulation) való megfelelés jegyében.
2026. 01. 28. 15:00
Megosztás:

Kissé csökkent a 6 hónapos diszkont kincstárjegy aukciós átlaghozama

Hozamcsökkenés mellett értékesített 6 hónapos diszkont kincstárjegyet szerdai aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
2026. 01. 28. 14:30
Megosztás:

Az Erste Csoport 120 millió eurós refinanszírozási megállapodást kötött a CPI Europe-pal

Az Erste Csoport és a CPI Europe AG – a magyarországi Stop Shop kiskereskedelmipark-portfólió tulajdonosa – a meglévő banki finanszírozás összegének növeléséről és futamidejének öt évvel történő meghosszabbításáról állapodott meg. Az új, 120 millió euró összegű refinanszírozást az Erste Group Bank AG és az Erste Bank Hungary Zrt. konzorciuma biztosítja, 50-50 százalékban.
2026. 01. 28. 14:00
Megosztás:

Biztonságos a Sajóból kifogott halak fogyasztása

Biztonságos a Sajóból kifogott halak fogyasztása - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 28. 13:30
Megosztás:

2025-ben újabb rekordévet zárt a hazai turizmus: közel 20 millió vendég mintegy 47 millió vendégéjszakát töltött a magyarországi szálláshelyeken

A Kormány a béremelésekkel, az adócsökkentésekkel és az áremelések letörésével hozzájárul ahhoz, hogy egyre több pénz maradjon a családok zsebében, hogy saját döntésük szerint egyre többet tudjanak kikapcsolódásra fordítani.
2026. 01. 28. 13:00
Megosztás:

Biztosítási kalkulátorok: Tudatos döntés egyszerűen

A biztosítások világában könnyű elveszni: eltérő díjak, különböző feltételek és rengeteg ajánlat várja az ügyfeleket. Ebben nyújtanak segítséget az online biztosítási kalkulátorok, amelyek gyorsan és átláthatóan mutatják meg a lehetőségeket.
2026. 01. 28. 12:30
Megosztás:

A Hervis nevével visszaélő csaló webáruházat blokkolt a fogyasztóvédelmi hatóság

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) irányítása alatt álló Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) Budapest Főváros Kormányhivatala közreműködésével egy hazánkban is népszerű sportszer-kereskedelmi lánc arculatával és nevével visszaélő webáruházat tett elérhetetlenné a fogyasztók védelme érdekében - jelentette be az MTI-nek szerdán megküldött közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
2026. 01. 28. 12:00
Megosztás:

Az olasz nemzetbiztonság hatezer embere felügyeli Milánót a téli olimpia alatt

Az olaszországi nemzetbiztonság hatezer embere felügyeli Milánót a téli olimpiai játékok ideje alatt, és jelen lesznek amerikai és katari biztonsági egységek is - jelentette be Matteo Piantedosi olasz belügyminiszter a RAI1 közmédia kedd esti adásában.
2026. 01. 28. 11:30
Megosztás:

Már év elején érdemes elkezdeniük hajtani az adóvisszatérítésre az egészségpénztári tagoknak

Jellemzően év végén történik a legtöbb egészségpénztári befizetés, sokan ugyanis ilyenkor maximalizálják az igénybe vehető szja-visszatérítést. Aki nem akarja ezt idén is az utolsó pillanatra hagyni, annak érdemes lehet már az év elején elkezdi a keret feltöltését a BiztosDöntés.hu szakértője szerint. Már csak azért is, mert a téli hónapokban lényegesen többet költünk gyógyszerekre és vitaminokra, így az egészségpénztárba befizetett pénz hamar felhasználható, nem parkol hosszú ideig a számlán.
2026. 01. 28. 11:00
Megosztás:

Tovább gyengült a dollár

További szabadesésben volt a dollár tegnap és több fontos szintet is áttört. Az elmúlt napok folyamatos gyors gyengülése után tegnap az EUR/USD 1,4%-os emelkedéssel 1,2 fölé emelkedett, ami 4,5 éves csúcs. A dollár elmúlt időszaki zuhanása mögött az áll, hogy az USA gopolitikai súlyát csökkenti, a zöldhasú globális tartalékdeviza szerepét pedig gyengíti a múlt héten az európai országoknak ígért, most Dél-Koreára kivetett büntetővám, ami szétzilálja az USA szövetségi rendszerét, miközben erősödnek Fed függetlenségével kapcsolatos aggodalmak. A gyenge dollár miatt az arany ára újabb 3,5%-kal, 5200 dollár közelébe emelkedett. A növekvő befektetői bizonytalanságot jelzi az is, hogy a fejlett kötvénypiacokon a hozamgörbe rövid és középső részén a hozamok inkább lefelé mozdultak, a tízéves lejáraton és attól fölfelé viszont tovább emelkedtek. A tízéves dollár hozam továbbra is 4,2% felett, a német pedig 2,9% alatt mozgott.
2026. 01. 28. 10:30
Megosztás:

A Dow kivételével emelkedni tudtak kedden a vezető Wall Street-i indexek

A Dow kivételével feljebb kapaszkodtak tegnap a Wall Street vezető indexei. Az S&P 500 új csúcson zárt, megközelítve a 7000 pontos szintet kedden, amikor a vegyes vállalati eredmények és az egészségbiztosítók meredek esése ellensúlyozta a technológiai óriások várható jelentései körüli optimizmust.
2026. 01. 28. 10:00
Megosztás:

Többségében emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék

Jelentős szabadkereskedelmi megállapodás tárgyalásai zárultak le az Európai Unió és India között, ami erősíti a két gazdasági nagyhatalom közötti kapcsolatokat és jelentős vámcsökkentéseket hoz. Az EU várakozásai szerint 2032-re megduplázódhat az uniós áruexport Indiába, mivel az indiai vámok 96,6%-át eltörlik vagy csökkentik, ami évente mintegy 4 milliárd euró megtakarítást jelent az európai vállalatoknak. India történetének legambiciózusabb piaci nyitását vállalta: a gépjárművekre kivetett vámok például 110%-ról 10%-ra csökkennek majd, az alkatrészekre vonatkozó vámok pedig 5–10 év alatt megszűnnek. Jelentős vámcsökkentés várható a gépek, vegyipari termékek és gyógyszerek esetében is. A kis- és középvállalkozások külön támogatást kapnak az EU-ban, hogy könnyebben ki tudják használni az új exportlehetőségeket.
2026. 01. 28. 09:30
Megosztás:

A Bitcoin érettebb korszakba léphet – stabilabb piacot látnak a szakértők 2026 elején

A Bitcoin egy nyugodtabb, ellenállóbb piaci szakaszba léphet 2026 elején – erre jutott a Coinbase Institutional és a Glassnode friss negyedéves jelentése. Az elemzés szerint a tavalyi év végi eladási hullám „kitisztította” a piacról a túlzott tőkeáttételt, ami csökkenti a láncreakciós likvidálások kockázatát, és ellenállóbbá teszi a kriptopiacot a makrogazdasági sokkokkal szemben.
2026. 01. 28. 09:00
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint szerda reggel

Vegyesen mozgott a forint a főbb devizákkal szemben szerda reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 28. 08:30
Megosztás:

Hatalmas barlangrendszert fedeztek fel Szlovéniában

Nagyméretű barlangrendszert fedeztek fel szlovén barlangkutatók Alsó-Krajna térségében - közölte a Delo című szlovén napilap az internetes oldalán kedden.
2026. 01. 28. 08:00
Megosztás:

Nem változott a jegybanki kommunikáció

Változatlan maradt a hazai kamatszint. A várakozásoknak megfelelően nem módosított a kamatkondíciókon a Magyar Nemzeti Bank, az alapkamat 6,5 százalékon, az overnight jegybanki betét kamata 5,5 százalékon, míg az overnight fedezett hitel kamata 7,5 százalékon maradt.
2026. 01. 28. 07:30
Megosztás:

Trump szerint nagyon jó dolgok történnek Ukrajnával és Oroszországgal

Donald Trump szerint előrelépés van az orosz-ukrán háború megoldása felé vezető folyamatban - az amerikai elnök kedden a washingtoni Fehér Házat elhagyva újságírók előtt hangoztatta optimizmusát.
2026. 01. 28. 07:05
Megosztás:

Rekord költségvetési hiánnyal zárta Románia 2025-öt

146,03 milliárd lejes (mintegy 10 948 milliárd forint) deficittel zárta a 2025-ös évet a központi költségvetés - közölte kedden a bukaresti pénzügyminisztérium.
2026. 01. 28. 06:00
Megosztás:

Jelenleg az új lakás vásárlók dominálják a piacot, de 2026 újra a befektetők éve lehet

A befektetési célú ingatlantranzakciók 2025-ben kettős irányt mutattak: a befektetők vevőként visszafogottabbá váltak, eladóként viszont kifejezetten aktívak maradtak. A Duna House adatai szerint sokan inkább a korábban megszerzett ingatlanokon realizáltak nyereséget, mintsem újabb vásárlásokba kezdtek.
2026. 01. 28. 05:30
Megosztás: