Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyag koncentrációja
2023. 05. 05. 12:30
Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) pénteken.

Azt írták: az elmúlt hetekben megfigyelt csökkenés után a 17. héten a koronavírus örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagkoncentrációjában ismét stagnálás tapasztalható. A vizsgált városok zömének mintáját stagnálás jellemzi, csökkenés észlelhető Kecskeméten, Miskolcon és Salgótarjánban. Emelkedés egyik városban sem figyelhető meg.
A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja négy településen - Kecskeméten, Miskolcon, Szombathelyen és Győrben - a "mérsékelt", 18 helyszínen pedig az "emelkedett" tartományba esik.
Adómentes lesz a tulajdonszerzés startupokban
A startup vállalkozások régi álma válik valóra január 1-jétől. Jövő évtől ugyanis ezek a cégek adómentesen adhatnak részesedést munkavállalóiknak és vezető tisztségviselőiknek. Így ezeknek a személyeknek a tulajdonosi szemléletmódja és motivációja most már kerülőutak nélkül is adóhatékonyan biztosítható. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda segített összefoglalni a változásokat.
Decemberben nagy meglepetés éri a kriptósokat
Fantasztikus éve volt a bitcoinnak, hiszen a januári mélyponttól kezdve az árfolyam mostanáig több mint a duplájára emelkedett. Ez pedig nem csak azért elképesztő teljesítmény, mivel ez annak ellenére valósult meg, hogy több botrány és per is övezte 2023-ban a szektort.
Pluszban zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói
Emelkedéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Biztonságosabb lett a kerékpáros közlekedés a Szent István körúton
Biztonságosabb lett a kerékpáros közlekedés a Margit híd és a Nyugati pályaudvar között a Szent István körúton, körbeért a nagykörúti kerékpáros útvonal a Margit híd budai hídfője és Újbuda-központ között - közölte kedden az MTI-vel a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Megdől a beruházási és az exportrekord Magyarországon
Idén is megdől a beruházási és az exportrekord Magyarországon, az országba érkező működőtőke a tavalyi duplája, 13 milliárd euró lesz, a magyar kivitel a 2022-es 142 milliárd euróról 150 milliárd euróra nő - mondta Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára, miután átadták a Masterplast észak-olaszországi Calernóban 3 millió euróból megépült polisztirol hőszigetelőanyag-gyártó üzemét.
Jövőre kiszámíthatóbb feltételek között gazdálkodhatnak az önkormányzatok
Az ideinél kiszámíthatóbb, nyugodtabb feltételek között gazdálkodhatnak jövőre a költségvetési szervek és az önkormányzatok - jelentette ki a Pénzügyminisztérium (PM) államháztartási szabályozásért, humán és önkormányzati költségvetésért felelős helyettes államtitkára kedden, a Magyar Államkincstár (MÁK) XXIII. Önkormányzati Költségvetési- és Adókonferenciájának sajtótájékoztatóján, Egerben.
Kell a társadalmi innováció
A társadalmi innováció segít újszerű, modellértékű válaszokat adni a helyben felmerülő kihívásokra - hangsúlyozta Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára a KIM és a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő EaSI Nemzeti Kapcsolattartó Pontja szervezésében megvalósuló Új utakon című társadalmi innovációs konferencián kedden, Budapesten.