Szépen teljesített tavaly a magyar-amerikai kereskedelmi forgalom

Tavaly meghaladta a kilencmilliárd dollárt, és ezzel ismét megdőlt a kereskedelmi forgalom rekordja az Egyesült Államok és Magyarország között, s közben folyamatosan érkeznek az amerikai beruházások is hazánkba - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Washingtonban.

Szépen teljesített tavaly a magyar-amerikai kereskedelmi forgalom

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető elmondta, hogy tavaly meghaladta a kilencmilliárd dollárt, így ismét megdőlt a kétoldalú kereskedelem csúcsa, ráadásul az Egyesült Államok immár Magyarország legfontosabb exportpiaca az Európai Unión kívül.

"Közben az amerikai beruházások egyre nagyobb mértéket öltenek Magyarországon. 2014. óta, amióta ezen szerkezetben működik a külgazdasági kormányzás, már 111 nagy amerikai beruházáshoz adtunk pénzügyi támogatást. Nem csoda, ha ma már 1700 amerikai vállalat működik Magyarországon, és több mint 100 ezer magyar embernek adnak munkát" - emelte ki.

Majd tudatta, hogy később találkozik az Amerikai-Magyar Üzleti Tanács elnökével és tagvállalatainak vezetőivel, akiket arról fog tájékoztatni, hogy a hazai gazdaság immár túl van a háborús infláció okozta tavalyi nehézségeken, sikerült leszorítani az áremelkedés mértékét, és így újra a növekedésre tudnak koncentrálni idén.

Rámutatott, hogy az amerikai cégek mindig is fontos szerepet játszottak a magyar gazdasági növekedés fenntartásában, különösképp, hogy minden dimenzióban egyenletesen vannak jelen.

Hozzátette, hogy jelentős amerikai beruházások valósultak meg az autóipar, az elektronika területén, a szolgáltató ágazatban, illetve a legfelső szinten, a kutatás-fejlesztésben is, például a gyógyszeriparban és az információ-technológiában.

Szijjártó Péter azt közölte, hogy az amerikai vállalatok már a második legnagyobb beruházói közösséget alkotják hazánkban.

Majd kitért arra is, hogy a magyar-amerikai biztonságpolitikai együttműködés is sikerként értékelhető, Magyarország aktívan szerepet vállal például az Iszlám Állam elleni koalíció munkájában is, s azon kevés NATO-tagállamok közé tartozik, amelyek teljesítik védelmi kiadásaikban a két százalékos GDP-arányt.

Továbbá szavai szerint fontos pont az is, hogy mindkét országban nagy szerepet játszik az atomenergia. "És persze azt is tudjuk, hogy a nukleáris energia nagy, széles körű nemzetközi együttműködésen alapul, hiszen hogyha nem lenne így, akkor nem fordulhatott volna elő, hogy tavaly Oroszország volt az első számú uránbeszállítója az Egyesült Államoknak" - mondta.

A miniszter végezetül hangsúlyozta, mindez jól demonstrálja, hogy a magyar-amerikai kapcsolat igazi sikertörténet a politikai szegmensen kívül.


A Solanára épül a Western Union új stabilcoinkártyája

A Western Union 175 év után közvetlenül is belépett a blokkláncalapú fizetések piacára. A vállalat új Stablecard szolgáltatása a Solana hálózatán kibocsátott USDPT stabilcoinra épül, és lehetővé teszi, hogy a nemzetközi pénzküldések címzettjei digitális dollárban kapják meg, majd a Visa rendszerén keresztül azonnal elköltsék pénzüket.
2026. 08. 05. 16:00
Megosztás:

Minden egyes hét Paks nélkül akár közel 0,1%-kal is csökkentheti a GDP-t

Az elmúlt napokban kibontakozó energiavészhelyzet miatt a gazdasági szereplők részéről széles körben és önkéntesen vállalt fogyasztáscsökkentés a villamosenergia hálózat számára kezelhetőbbé teszi a Paksi Atomerőmű szinte teljes kiesése miatti roppant feszült helyzetet.
2026. 08. 05. 15:00
Megosztás:

Te döntöd el, mikor használod fel – új konstrukció az OTP Lakástakaréknál

Egy lakásfelújítás, költözés vagy új otthon megvásárlása ritkán igazodik az évekkel korábban meghatározott időponthoz. Van, amikor néhány év alatt összegyűlik a szükséges önerő, máskor pedig érdemes tovább takarékoskodni egy nagyobb cél érdekében. A pénzügyi és ingatlanpiaci lehetőségek, illetve a családi tervek időközben is változhatnak. Az OTP Lakástakarék megújított konstrukciója ezekre a kiszámíthatatlan helyzetekre kínál rugalmas megoldást.
2026. 08. 05. 14:00
Megosztás:

Több mint négyszeresére nőtt a magyar háztartások közvetlen részvényvagyona hat év alatt

A magyar háztartások közvetlen tőzsdei részvényvagyona hat év alatt több mint négyszeresére nőtt, és először közelítette meg a 4 ezer milliárd forintot. Ezzel párhuzamosan a részvények aránya a teljes pénzügyi vagyonon belül 3 százalék fölé emelkedett, ami a lakossági megtakarítások szerkezetének fokozatos átalakulását jelzi. A K&H Értékpapír elemzése szerint ez arra utal, hogy a hazai megtakarítók egyre nagyobb nyitottságot mutatnak a hosszú távú részvénybefektetések iránt.
2026. 08. 05. 13:00
Megosztás:

Cardano áttöri a blokkláncok közti falakat, az ADA egyhavi csúcsra ugrott

Jelentős technológiai, irányítási és piaci fejlemények történtek a Cardano ökoszisztémájában július 30. és augusztus 5. között. A hálózat az Injective blokklánccal kialakított új kapcsolat révén tovább javította interoperabilitását, miközben új szakaszba lépett a Cardano fejlesztése és az on-chain irányítási rendszer is. Az ADA árfolyama eközben több mint 20%-kal emelkedett, és rövid időre megközelítette a 0,20 dolláros szintet.
2026. 08. 05. 12:00
Megosztás:

Gyorsjelentések repítették az európai piacokat

Kedvező hangulat jellemezte az európai részvénypiacokat, a befektetők figyelmét elsősorban a vállalati gyorsjelentések és a javuló eredménykilátások kötötték le.
2026. 08. 05. 10:00
Megosztás:

Elmaradt a várakozásoktól az OTP Bank nyeresége a második negyedévben

Az OTP Bank a második negyedévben 256 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, ami 13 százalékkal alacsonyabb az előző év azonos időszakinál, és 21 százalékkal marad el az előző három hónap eredményétől - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán hajnalban közzétett tájékoztatóban.
2026. 08. 05. 09:00
Megosztás:

Erősödött szerda reggelre a forint

Erősödött szerda reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 05. 08:30
Megosztás:

A dolgozók 94 százaléka fáradtsággal küzd, mégis csak minden hatodik kér munkahelyi segítséget

Egy 2026-os, 6105 fő bevonásával készült nemzetközi felmérés szerint a munkavállalók 94 százaléka tapasztalt fáradtságot vagy alacsony energiaszintet, 77 százalékuk pedig mentális egészségi tünetekről is beszámolt.1 Ennek ellenére mindössze 17 százalék vett igénybe munkahelyi támogatást, minden harmadik dolgozó pedig az egészségügyi segítségkérést is elhalasztotta. A munkavállalók állapotromlása ezért sokszor jóval azelőtt elkezdődik, hogy az a betegszabadságokban vagy a fluktuációban is láthatóvá válna, ez pedig akár több év távlatában is nyomot hagyhat a cég eredményességén.
2026. 08. 05. 07:00
Megosztás:

Védelmi Munkacsoport: hosszabb hőségriasztás, stabil energiaellátás

A kánikula elhúzódik, ezért meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást, a szakemberek megfeszített munkájának köszönhetően egyelőre továbbra is biztonsággal üzemeltethető a Paksi Atomerőmű még működő turbinája - közölték a Védelmi Munkacsoport keddi napi értékelésében, amelyet a kormany.hu oldalon tettek közzé.
2026. 08. 05. 06:00
Megosztás:

Magánforrásból épül új gyalogoshíd az Óbudai-szigetre

Mérföldkőhöz érkezett Óbuda egyik legjelentősebb közösségi célú fejlesztése: Budapest főépítésze jóváhagyta a Speciálterv gyalogoshíd koncepcióját. A szakhatóságokkal és közműszolgáltatókkal egyeztetett dokumentációt akár heteken belül benyújthatják engedélyeztetésre. A 138 méter hosszú, 3,5 méter széles hidat a Biggeorge Property teljes egészében magánforrásból valósítja meg.
2026. 08. 05. 05:00
Megosztás:

Új ügyvezető igazgató az ITAKA Hungary élén

Az ITAKA Csoport két vezetője 2026. augusztus 4-től új pozícióban folytatja munkáját. Az ITAKA Csoporthoz tartozó cseh utazásszervező, a Čedok eddigi vezetője, Stanislav Zeman veszi át az ITAKA Hungary irányítását. A magyarországi vállalatot az elmúlt években irányító Vytautas Kaikaris pedig a Čedok ügyvezető igazgató pozícióját tölti be.
2026. 08. 05. 04:00
Megosztás:

Beperelte a Trump-adminisztrációt az új importvámok miatt a szövetségi államok fele

Pert indított a Trump-adminisztráció ellen a közelmúltban bevezetett széles körű importvámok miatt az Egyesült Államok szövetségi államainak fele.
2026. 08. 05. 03:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A nyugdíjasnak adót kell fizetnie

Sokan úgy gondolják, hogy aki nyugdíjba vonul, az automatikusan minden adó megfizetése alól mentesül. A magyar szabályozás azonban ennél jóval összetettebb. Maga a nyugdíj adómentes, de a nyugdíjas más jövedelmei, vásárlásai, befektetései és vagyoni ügyletei után ugyanúgy keletkezhet adófizetési kötelezettség, mint bármely más magánszemélynél.
2026. 08. 05. 02:00
Megosztás:

Betiltják az air fryer-eket? Minden, amit a PFAS-korlátozásról tudni kell

Alig szoktuk meg, hogy a forró levegős sütő szinte minden második magyar konyhában megjelent, máris nyugtalanító hírek kezdtek terjedni: az Európai Unió állítólag betilthatja az air fryereket.
2026. 08. 05. 01:00
Megosztás:

Kettészakadt Európa az elektromos autózásban: óriási különbségek az elektromos autók elterjedésében

Az ACEA (Európai Gépjárműgyártók Szövetsége) legfrissebb európai személyautó-értékesítési adatai alapján egyre markánsabban rajzolódik ki Európa kétsebességes elektromos átállása[1]. Míg egyes országok már közel járnak a teljes villamosításhoz, más piacokon az elektromos autók részesedése továbbra is egyszámjegyű.
2026. 08. 05. 00:05
Megosztás:

Csökkentett termeléssel működik az Audi Hungaria Zrt.

Csökkentett termeléssel működik augusztusban az Audi Hungaria Zrt., igazodva az európai autóipari működési szokásokhoz - tájékoztatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat kommunikációs osztálya az MTI-t.
2026. 08. 04. 23:00
Megosztás:

Csökken a Tisza-tó vízszintje

A Tisza-tó Kisköre-felső vízmércén mért vízállása 700 centiméter alá csökkent - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi igazgatóság (Kötivizig) kedden a honlapján.
2026. 08. 04. 22:00
Megosztás:

Biztosított a tűzifaellátás a téli időszakra

A kormány megduplázza a szociális tűzifa program keretében igényelhető mennyiséget és a biztosított keretösszeget a rászoruló családok számára - olvasható az élő környezetért felelős miniszter közösségi oldalának keddi bejegyzésében.
2026. 08. 04. 21:00
Megosztás:

Erősödött a forint kedd estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 08. 04. 20:05
Megosztás: