Szerdán Londonban tárgyalnak Ukrajna képviselői

"A képviselőink már most szerdán Londonban lesznek. Ukrajna, az Egyesült Királyság, Franciaország és az Egyesült Államok készek a lehető legkonstruktívabb módon előre haladni, hogy feltétel nélküli tűzszünetet érjünk el, amelyet a tényleges és a tartós béke megteremtése követ majd" - írta az ukrán elnök.
"A béke első lépése egy feltétel nélküli tűzszünet, és ez a húsvét nyilvánvalóvá tette, hogy Oroszország lépései azok, amelyek meghosszabbítják a háborút." - tette hozzá.
"Megvitattam Keirrel az európai biztonsági szervezetekben folyó közös munkánkat. Köszönöm, Nagy-Britannia!"
- zárta sorait Volodimir Zelenszkij.
Az ukránok, amerikaiak, franciák és britek a múlt héten Párizsban találkoztak, hogy közösen próbáljanak eredményt elérni, amikor egyhelyben topognak a Washington által javasolt tűzszüneti megállapodások. A találkozó azonban nem vezetett jelentősebb eredményre.