Szigoríthat a BoJ, de maradna a támogató monetáris politika
2023. 01. 25. 11:00
Az új japán jegybankelnök hivatalba lépése után akár hónapokon belül is belekezdhet a kamatpálya-kontrol kivezetésébe, valamint a negatív kamatszint felszámolásához – nyilatkozta Ejdzsii Maeda, a jegybank monetáris politikájáért felelős korábbi igazgatója.
Hozzátette, hogy a szigorítás még nem feltétlen jelentené azt, hogy a BoJ a gazdaságot támogató kamatszint fölé emelné a kamatokat. Maeda elképzelhetőnek tartja, hogy az infláció tartósabban megmaradjon és elinduljon a várva-várt bérnövekedés a szigetországban.
Mindeközben Ausztráliában 32 éves szintjére, 7,8%-ra nőtt az éves alapú infláció decemberben, meghaladva a 7,6%-os várakozást.
Az új-zélandi mutató is közel harminc éve nem látott magasságban, 7,2%-on volt decemberben (év/év), felülmúlva a 7,1%-os várakozást. A szingapúri mérés 6,5% lett, ami már csökkenést jelent az októberi és novemberi adathoz képest, de maginfláció 14 éves rekordjára, 5,1%-ra emelkedett decemberben (év/év). (forrás: ERSTE)
Embercsempész-hálózatra csapott le az Europol
Embercsempész-hálózatra csapott le az Europol, az elkövetők Magyarországon keresztül juttattak el határsértőket az Egyesült Királyságba - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) csütörtökön a rendőrség honlapján. A három országban lezajlott, összehangolt akcióban nyolc embert fogtak el, egyet Magyarországon. A főszervezőt még keresik.
Tavaszias, jellemzően napsütéses idő várható a hétvégén
Tavaszias, jellemzően napsütéses idő várható a hétvégén, bár pénteken még többfelé lehet felhős az ég. A hőmérséklet lassan emelkedik, vasárnap már 12 és 19 Celsius-fok között alakul, de a hajnalok fagyosak lesznek, szombatra virradóra akár mínusz 5 Celsius-fok is lehet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Így lesznek nyitva a kormányablakok a választások hétvégéjén
Az ország csaknem valamennyi kormányablaka nyitva tart szombaton és vasárnap, hogy személyi okmányának hiánya miatt senki ne maradjon le az országgyűlési választásról - közölte a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium területi közigazgatásért felelős államtitkára a Facebookra feltöltött csütörtöki videójában.
Székelyföldi üzemet vásárol fel az amerikai-kanadai CCL Avery
A címkegyártással foglalkozó amerikai-kanadai CCL Avery felvásárolja a Hargita megyében bejegyzett autóalkatrészeket gyártó ALT Technologies Transylvania SRL-t - írja a profit.ro a román versenyhivatal (CC) közleménye alapján.
Átadták a Pannon Egyetem nagykanizsai kampuszának felújított épületeit
A biokémiai és a mikroműanyagok kutatása mellett a megújuló energia kutatásait támogató egységek és modern technológiai laborok is helyet kaptak a Pannon Egyetem (PE) mintegy 2,7 milliárd forintból korszerűsített új nagykanizsai épületeiben, amelyet csütörtökön adtak át.
Közeleg az szja-bevallás határideje: módosuló szabályok, NAV-fókuszok 2025-re
Több lényeges szabály is módosult, ezért a Deloitte szakértői szerint annak, aki még nem tette meg, érdemes a május 20-ig hátralévő időben alaposan tanulmányozni a személyi jövedelemadó (szja) bevallás tervezetét. Bővült az adókedvezmények köre, változott azok érvényesítési sorrendje, szűkült egyes kedvezményekre jogosultak köre, miközben új előírások jelentek meg többek között a fizetővendéglátás és a kriptoeszközök adózása terén is.
A CERHA HEMPEL bejelentette, hogy 2026. április 1-jétől Márky Gábor és Rajkai Bence partnerré léptek elő
Márky Gábor (indexképünkön) társasági jogi és M&A szakértő, jelentős tapasztalattal rendelkezik hazai és határon átnyúló tranzakciók terén. A CERHA HEMPEL-hez 2024-ben csatlakozott, ezt megelőzően egy vezető nemzetközi ügyvédi iroda partnereként dolgozott Budapesten.
Segítik az inzulinrezisztenciával élők és a tudatosan étkezők mindennapjait
Az inzulinrezisztencia, a cukorbetegség vagy egy szigorúbb diéta követése sokak számára egyet jelent az örökös tervezéssel, és a folyamatos szénhidrátszámolással. Erre a napi küzdelemre hozott megoldást két nagymúltú magyar piaci szereplő stratégiai együttműködése.
A vállalati mobilitás a megvalósítható megoldások irányába tolódik
A vállalatok egyre pragmatikusabban közelítik meg a mobilitást, és az ambiciózus stratégiai célok helyett a ténylegesen működő, üzletileg is fenntartható megoldásokra helyezik a hangsúlyt – derül ki az Arval Mobility Observatory éves felméréséből. A négy kontinens 33 országában, több mint 10 ezer döntéshozó bevonásával készült kutatás alapján a mobilitási döntések ma már elsősorban a gyakorlati megvalósíthatóság mentén születnek.