Több mint félmilliárd forintot nyertek a fogadók a BL-döntőn

A Real Madrid 1-0-ra legyőzte a Liverpoolt a Bajnokok Ligája párizsi döntőjében, így története során 14. alkalommal emelhette magasba a BEK, illetve BL-trófeát. Ezzel az elmúlt kilenc BL-szezonban ötször a „Királyi Gárda” diadalmaskodott. A sportfogadók körében is rendkívül népszerű volt a BL-döntő. A Tippmixen és a Tippmixpron összesen több mint 957 ezer egységnyi fogadás érkezett, és a mérkőzéshez kapcsolódóan majdnem 630 millió forint nyeremény került játékosainkhoz.

Több mint félmilliárd forintot nyertek a fogadók a BL-döntőn

A spanyol bajnokságot is bezsebelő Real Madrid nehéz ágon jutott el a döntőbe, hiszen sorban a Paris SG, a címvédő Chelsea, majd a Manchester City próbálta útját állni az egyenes kieséses szakaszban. A sikerek ellenére sem Carlo Ancelotti együttese számított favoritnak a finálét megelőzően, az „1X2” fogadási lehetőségnél akár 3,50-es nyereményszorzót is el lehetett érni egy helyes megérzéssel: itt a tippek mindössze 24 százaléka érkezett a Real Madridra, míg a „Ki nyeri a BL-t?” soron több mint 42 ezer tipp párosult 2,39-es oddsszal.

A mérkőzés első félideje 0-0-s döntetlennel zárult, annak ellenére, hogy a Liverpoolnak voltak lehetőségei a gólszerzésre – a Real Madrid félidő hajrájában szerzett gólját les miatt érvénytelenítették –, ám a mérkőzés legjobbjának választott Thibaut Courtois nagy védésekkel mentette meg csapatát. A fogadók többsége jól tippelte meg, hogy a nyitó játékrészben nem fognak potyogni a gólok, hiszen az „1. félidő – Gólszám 0,5” fogadási lehetőségnél a „Kevesebb, mint 0,5” kimenetelre érkezett a tippek 68 százaléka, míg az „1. félidő – 1X2” soron 71 százalékos volt a találati arány, ami több mint 12 ezer helyes tippet jelentett 2,29-es nyereményszorzóért.

A második játékrész liverpooli fölénnyel folytatódott, ám a Real Madrid Vinicius Junior 59. percben szerzett találatával megszerezte a vezetést. A brazil támadó gólszerzésére több mint ezer tipp érkezett a mérkőzést megelőzően, ők 3,30-as nyereményszorzónak örülhettek. A spanyol gárda Courtois vezérletével egészen a lefújásig meg tudta tartani egygólos előnyét, így története 14. elsőségét ünnepelhette a legrangosabb európai kupasorozatban.

A kapott gól nélküli Real Madrid győzelem a fogadók többségét meglepetésként érte, hiszen az „1X2 + Mindkét csapat szerez gólt” fogadási soron a tippek mindössze 1 százaléka bizonyult helyesnek 7-szeres nyertes odds mellett, de a „Vendégcsapat 0-ra nyeri a mérkőzést” opció nyertes kimenetelének eltalálásával („Igen”) is 5,25-ös nyereményszorzót lehetett elérni.

A BL 2021/22-es idényéhez kapcsolódó hosszú távú fogadási lehetőségnél a beérkezett tippek mindössze 8 százaléka szólt a Real Madrid végső győzelméről. Itt a záró odds 9,25 volt, de volt olyan időszaka is a szezonnak, amikor 30-szoros nyereményszorzót lehetett elérni a „Királyi Gárda” BL-győzelmével.

Egy balatonfűzfői Tippmix-fogadónk 500 Ft-os tét mellett, 2-es kötése egyik elemeként fogadta meg a Real Madrid végső sikerét még március elején, bátor tippjeinek jutalma pedig a szelvényével elért 345 ezer forintos nyeremény.

Egy budapesti Tippmix-játékos pedig 5 000 Ft-os téttel, 3-as kötés típusú fogadással 626 031 Ft-ot nyert, szelvényén mindhárom európai kupasorozat, az EKL, az EL, illetve a BL végső győztesét is eltalálta.


A Visa csaknem 90 millió kibertámadást blokkol havonta

A Visa csaknem 90 millió kibertámadást és 11 millió adathalász e-mailt blokkol havonta a világ több mint 200 országában, védelmi technológiájukat a pénzügyi intézmények számára is elérhetővé teszik – közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 06. 22:00
Megosztás:

ÁKK: kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt az idei második 3 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátáson

Kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt a hétfői 3 milliárd euró értékű devizakötvény-kibocsátáson: a kötvények iránt háromszoros volt a befektetői érdeklődés, közel 10 milliárd euró értékű ajánlat érkezett - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 07. 06. 21:30
Megosztás:

Kínai külügyi szóvivő: az európai fogyasztók döntik el, mely kínai termékekre van kereslet

Az európai fogyasztók maguk döntik el, mely termékekre van kereslet, a jó ár-érték arányú áruk pedig természetes módon népszerűvé válnak - jelentette ki Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője hétfőn, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 07. 06. 21:00
Megosztás:

A BMW megtartotta vezető helyét a magyar autópiac prémium szegmensében az első fél évben

A BMW Group Magyarország 18,9 százalékkal növelte BMW modelljeinek eladásait a magyarországi újautó-piacon 2026 első fél évében a tavalyi év hasonló időszakához képest, 3909 jármű értékesítésével a bajor márka továbbra is Magyarország legnépszerűbb prémium autója - tájékoztatta a társaság az MTI-t hétfőn közleményben.
2026. 07. 06. 20:30
Megosztás:

Átlag alatti forgalomban zárt történelmi csúcson a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 514,86 pontos, 0,36 százalékos emelkedéssel, 143 587,15 ponton történelmi csúcson zárt hétfőn.
2026. 07. 06. 19:30
Megosztás:

8 új ETF-fel bővül a BÉTA Piac

A passzív befektetések térnyerésére reagálva nyolc új tőzsdén kereskedett befektetési termékkel (ETF és ETP) bővül 2026. július 6-ától a Budapesti Értéktőzsde BÉTa Piaca. Az új instrumentumok révén a hazai befektetők forint alapon, hazai befektetési szolgáltatókon keresztül érhetik el az amerikai részvénypiac egyes szektorait, valamint a Bitcoin, az Ethereum és a Solana árfolyamát követő termékeket, illetve az ezüst- és rézpiaci befektetési lehetőségeket.
2026. 07. 06. 19:00
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfőn estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 06. 18:30
Megosztás:

Lemondott a Gázai övezeti Hamász-kormány

Lemondott a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista terrorszervezet Vészhelyzeti Bizottságnak nevezett kormánya, hogy átadja az övezet polgári igazgatását egy új, technokratákból álló bizottságnak (NCAG) - jelentette be hétfőn a terrorszervezet.
2026. 07. 06. 17:30
Megosztás:

Jelentősen nőtt a K&H nagyvállalati növekedési indexe a második negyedévben

A K&H nagyvállalati növekedési index értéke 9 pontra nőtt idén a második negyedévben az előző negyedévi mínusz 3 pontról, a jelentős javulást elsősorban az új kormány gazdaságpolitikájába vetett bizalom megugrása húzta fel, de a cégek saját kilátásaikat is pozitívabban értékelték - közölte Bodor Tibor, a K&H vállalati divíziójának vezetője a jelentést bemutató sajtótájékoztatón, hétfőn, Budapesten.
2026. 07. 06. 17:00
Megosztás:

Magyar járműinformatikai exportsiker Kínában

Az Inventure Automotive járműadat-konverziós technológiáját építi be termékeibe a világ egyik vezető videótelematikai vállalata, a kínai Streamax. Az együttműködés újabb mérföldkő a magyar vállalat szoftverexport-stratégiájában egy olyan globális piacon, amelynek értéke a következő évtizedben megközelítheti a 200 milliárd dollárt. A modern járművekben óránként keletkező adatmennyiség elérheti a több száz megabájtot, ami az önvezetést támogató rendszerek, funkciók révén radikálisan tovább nő. Az Inventure Automotive megoldásai széleskörű járműadatok gyártófüggetlen kinyerését és hasznosítását teszik lehetővé. A cég árbevételének kilencven százaléka jelenleg is exportból származik.
2026. 07. 06. 16:30
Megosztás:

Egy plusz szobát nyerhetünk ezzel az építési megoldással

Egy 100 négyzetméteres háznál akár 6–9 négyzetméter plusz hasznos terület is keletkezhet a hagyományos téglaházakhoz képest a karcsúbb falszerkezet miatt. A szakértők szerint ez azonos bruttó alapterületen gyakorlatilag egy plusz helyiséget jelenthet, miközben a nehézszerkezetes készházak a modern gyártás precizitását ötvözik a masszív szerkezettel. A Liapor technológia ráadásul homogén, hőhídmentes szerkezetet kínál, száradási várakozási idő nélkül.
2026. 07. 06. 16:00
Megosztás:

Új pályára állt a dél-magyarországi ingatlanpiac

Egy évvel a CBRE Magyarország szegedi regionális irodájának megnyitása után jól kirajzolódnak a dél-magyarországi ingatlanpiac meghatározó folyamatai. Az elmúlt tizenkét hónap tapasztalatai alapján a térségben egyre szélesebb körben mutatkozik igény a professzionális ingatlantanácsadás iránt, miközben a korábban domináns tranzakciós és szállodafejlesztési megkeresések mellett ma már szinte valamennyi ingatlanszegmensben élénkül az aktivitás.
2026. 07. 06. 15:30
Megosztás:

A Logicor bejelentette magyarországi érdekeltségeinek értékesítését a Sino Logistics részére

A Logicor megállapodást kötött magyarországi érdekeltségeinek értékesítéséről a Sino Logistics részére. A tranzakció a vállalat hazai ingatlanportfóliójára és a helyi menedzsmentcsapatra egyaránt kiterjed, lezárása pedig a hatósági jóváhagyásokat követően, várhatóan 2026 második felében valósul meg.
2026. 07. 06. 15:00
Megosztás:

6–8 év bankszámlaköltségeit is kifizetik az egyetemistáknak egyes bankok

A diákszámlák felső határa 24–26 év, eddig az életkorig vehetők igénybe. Ez azt jelenti, hogy ha egy leendő egyetemista 18 évesen nyit számlát, akkor elvileg hat-nyolc évig nem kell számlát váltania, és addig kihasználhatja a kedvezményes feltételeket. Ilyen előny, hogy a számlavezetési díj végig nulla forint, és a bankkártya díját az első évben általában teljesen elengedik.
2026. 07. 06. 14:30
Megosztás:

A Merkantil Bank megállapodást írt alá a Business Lease Hungary felvásárlásáról

A nemzetközi lízingpiacon egyre hangsúlyosabb az elmozdulás a komplex, szolgáltatásalapú megoldások irányába. Különösen az operatív lízinghez kapcsolódó flottakezelési szolgáltatások szerepe erősödik dinamikusan. Bár a trend már a hazai piacon is jól érzékelhető, a nyugat-európai országokhoz képest a penetráció itthon továbbra is alacsony. Épp ezért rejt magában jelentős növekedési potenciált ez a terület.
2026. 07. 06. 14:00
Megosztás:

Késésben a bértranszparencia: Adatvédelmi csapdákat is rejt az átláthatósági szabályozás

Miközben az Európai Unió tagállamainak 2026. június 7-ig kellett volna átültetniük a nemzeti jogrendjükbe a bértranszparenciáról szóló (EU) 2023/970 irányelvet, Magyarországon egyelőre nem született meg a végrehajtási szabályozás. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő figyelmeztet, hogy a szabályozási hiányosságok ellenére a cégeknek azonnal meg kell kezdeniük a felkészülést, mert az új irányelvek alapjaiban írják át a HR-folyamatokat, és mindeközben súlyos adatvédelmi kockázatokat is hordoznak.
2026. 07. 06. 13:30
Megosztás:

Gyógyhatásra vonatkozó kommunikáció miatt indított eljárást a GVH

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Simply You Hungary Kft.-vel szemben, fogyasztókkal szemben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat gyanúja miatt. A versenyhatóság szerint a vállalkozás egyes étrend‑kiegészítői kapcsán olyan kommunikációt folytatott, amely gyógyhatás benyomását kelthette, ez ugyanakkor az ágazati szabályok értelmében nem megengedett.
2026. 07. 06. 13:00
Megosztás:

A 2025-ös rekordév után pozitívan értékelte a WING-et a Scope Ratings

A Scope Ratings stabilra javította a WINGHOLDING Zrt. hitelminősítési kilátását, egyben megerősítette B+ besorolását. Ez a társaság pénzügyi és üzleti kilátásainak kedvező megítélését tükrözi. A nemzetközi minősítőcég döntését a WING Csoport 2025-ben rekordot döntő, 53 százalékkal megugró árbevétele, a még erőteljesebben, 80 százalékkal javuló EBITDA-ja, csökkenő adósságállománya és az erős nemzetközi növekedése indokolják.
2026. 07. 06. 12:30
Megosztás:

Női vezérigazgatóval erősít a KPMG: Rakó Ágnes az új CEO

2026. október 1-jével Rakó Ágnes tölti be a KPMG Magyarország vezérigazgatói pozícióját, aki a Tanácsadási Üzletág társvezetőjeként dolgozott eddig a cégnél. A társaság jelenlegi vezetője, Rózsai Rezső regionális pozícióba lép elő, a KPMG közép- és kelet-európai régiójának Könyvvizsgálati vezetőjeként folytatja pályafutását és így visszalép a magyarországi vállalat vezetésétől.
2026. 07. 06. 11:30
Megosztás:

Kedvező konjunktúra adatok érkeztek ma reggel

A májusi ipari termelési és kiskereskedelmi forgalmi adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Az ipari termelés volumene 5,4 százalékkal nőtt éves szinten a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat jóval kedvezőbb lett az általunk vártnál és a piaci konszenzusnál is.
2026. 07. 06. 11:00
Megosztás: