Többnyire emelkedtek a tőzsdei indexek a tengerentúlon, növekedtek az olajárak is
Széles körben kisebb kormányzat, széleskörű dereguláció, valamint adókedvezmények várhatóak a vállalatok és a kereskedők számára. Érdemes ezen belül is kiemelni a kevesebb szabályozást olyan területeken, mint a bankszektor és a kriptovaluták, amelyek növelhetik a vállalati nyereségeket és ösztönözhetik az üzletkötéseket. A befektetők várakozásai azzal kapcsolatban, hogy Trump csökkenteni fogja a társasági adókat és lazítani fog a szabályozáson, hatással voltak a három fő indexre: bár a Dow Jones csak oldalazott a szerdai hatalmas növekedés után, az S&P 500 0,7, a Nasdaq pedig 1,5%-kal emelkedett.
A kereskedésre az is hatott, hogy a Fed a vártnak megfelelően 25 bázisponttal 4,5-4,75%-re csökkentette a dollár alapkamat célsávját. A kommunikációs szolgáltatások 1,9%-os emelkedéssel az S&P szektorai közül az élre került. Az 1,6%-kal csökkenő pénzügyi ágazat volt a leggyengébb az S&P 11 fő szektorindexe közül. A JP Morgan 4,3%-ot veszített, a Goldman Sachs részvényei pedig 2,3%-ot estek.
A kijövő makrogazdasági adatok közül az egységnyi termelésre jutó amerikai bérköltség emelkedése majdnem a kétszerese lett a várt 1%-nak, miközben a termelékenység 2,2%-os bővülése és az újonnan munkanélküli segélyért fordulók 220 ezres száma nem okozott meglepetést.
Továbbra is emelkedtek az olajjegyzések: a Brent és WTI is 0,9%-kal növekedett.
(Forrás: OTP Ébresztő)