Tornádók alakultak ki és okoztak károkat Floridában

Tornádók alakultak ki és okoztak károkat Florida területén szerdán azt megelőzően, hogy a szövetségi állam területét elérte volna a Milton hurrikán, két héten belül a második életveszélyes vihar.

Tornádók alakultak ki és okoztak károkat Floridában

A helyi idő szerint szerdán késő estére várt hurrikánt megelőző esők és helyi viharokban kialakult forgószelek több helyen károkat is okoztak a floridai félszigeten, köztük lakóépületek is megsemmisültek.

A Milton hurrikánt megelőző intézkedések részeként Florida területén mintegy 6 millió embert érint kitelepítési intézkedés. A hatóságok előzetesen arra figyelmeztették a lakosságot, hogy aki otthonában marad életét kockáztatja.

Elsősorban a tengerparti és a tengeren közvetlen összeköttetésben álló vizek közelében élőknek kellett elhagyniuk lakásaikat, mert a hurrikán akár 3-4 méter magas szökőárral öntheti el az ingatlanokat. A legsúlyosabb károkat a Tampa-öbölben és környékén, valamint Sarasotában várják.

A hurrikánt a szerda délutáni órákban 3-as fokozatú viharrá mérséklődött, de az illetékesek szerint ez nem csökkenti számottevően a károkozás várható mértékét és a szökőár magasságát. A hurrikánnal együtt akár 300 milliméter csapadék is érkezhet Florida középső részére. A viharzóna csütörtökre virradóra nyugat-keleti irányban vonul át a félszigeten.

Szerdán a hurrikán előtt kialakult helyi viharok és esőzés miatt már meghaladta a kétszázezret az áramszünettel érintett háztartások száma Florida területén. Ron DeSantis kormányzó szerda esti tájékoztatása szerint az elektromos szolgáltatás várhatóan millióknál szünetel majd, miután a hurrikán átvonul. Az állami vezető azt is elmondta, hogy 50 ezer szakember áll készenlétben, hogy minél gyorsabban helyreállítsák a szolgáltatást.

Részletesen beszámolt az előkészületekről, köztük a nemzeti gárda embereinek jelenlétéről, akik összesen 9000 ezren vannak készenlétben.

A Szövetségi Vészhelyzet Kezelési Ügynökség igazgatója szerdán bejelentette, hogy 1200 szakembert küldtek a vihar által veszélyeztetett államba. A washingtoni központú szervezet vezetője, Deanne Criswell szokatlan, elismerő szavakkal méltatta a floridai kormányzó által irányított felkészülést.

A veszélyeztetett terület elhagyásához segítséget nyújtott több magánvállalkozás, így az egyik legnagyobb közösségi taxiszolgáltató ingyen fuvarokat ajánlott fel.

A hurrikán várható középpontjának útjában fekvő Sarasota megye hivatalos közösségi oldalán szerdán a késő délutáni órákban figyelmeztetést adott ki, hogy már senki ne induljon útnak, ne tartózkodjon a szabadban, hanem keressen menedéket. A friss szakértői számítások szerint a várhatóan 3-as erősségű hurrikánnak az épületek többsége képes lesz ellenállni.

Joe Biden elnök a helyzetről tartott tájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy "az évszázad viharának néz ki" a közelgő Milton hurrikán. Az elnök arra szólított fel mindenkit, hogy kövesse a floridai hatóságok utasításait, mert "élet és halál kérdéséről van szó". Joe Biden a közelgő vihar miatt kedden elhalasztotta németországi és angolai búcsúlátogatását.

Joe Biden demokrata elnök és Ron DeSantis republikánus kormányzó a védekezésről és a kárelhárításra való felkészülésről telefonon egyeztetett.

A vihar veszélyét növeli, hogy az újabb vihar által fenyegetett floridai térség egy részét súlyosan érintette a két héttel korábbi Helene hurrikán, és minden törmeléket még nem tudtak eltávolítani, azokat pedig a Milton hurrikán szele sodorhatja magával további kockázatos helyzeteket kialakítva.


Átlépte a 40 ezer milliárd dollárt az Egyesült Államok államadóssága

Átlépte a 40 ezer milliárd dollárt az Egyesült Államok államadóssága szerdán – derül ki az amerikai pénzügyminisztérium szerdán közzétett hivatalos adataiból.
2026. 08. 20. 13:00
Megosztás:

Ami tegnap hátrány volt a lakáspiacon, holnap már felárat jelenthet

Az idei nyár aligha nevezhető átlagosnak. A HungaroMet szerint 2026 júniusa országosan a második legmelegebb hatodik hónap volt 1901 óta, Szécsényben pedig 42 Celsius-fokkal megdőlt a magyarországi abszolút melegrekord. Ebben az örökrangsorban a július ugyan „csak” a tizedik volt, viszont a hatodik legszárazabb 1901 óta, augusztus elején pedig újabb hőmérsékleti rekordok sora dőlt meg: augusztus 5-én például már több tucatnyi mérőállomáson emelkedett 40 fok fölé a hőmérséklet.
2026. 08. 20. 12:00
Megosztás:

Jelentős különbség van a szállodai weboldalak digitális karbonlábnyomai között

Akár tizennyolcszoros különbség is lehet a magyarországi ötcsillagos szállodák online foglalási folyamatainak digitális lábnyomai között. A webes felületek optimalizálása és a digitális vendégút tudatos tervezése jelentős energia- és szén-dioxid-megtakarítást eredményezhet - derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Carbon.Crane közös vizsgálatából.
2026. 08. 20. 11:00
Megosztás:

Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2026. 08. 20. 10:00
Megosztás:

Új Bitcoin-fegyvert vet be a Metaplanet: kötvényből gyorsítaná a BTC-vásárlásokat

A Metaplanet új finanszírozási csatornát nyitott Bitcoin-stratégiája előtt: a vállalat BitBonds néven olyan kötvényalapú megoldást helyez előtérbe, amely lehetővé teheti, hogy saját működési készpénzének felhasználása helyett adósságbevonással finanszírozza további BTC-vásárlásait.
2026. 08. 20. 09:00
Megosztás:

Új technológiák a pénzügyi szektorban: a mesterséges intelligencia forradalma

A pénzügyi világ az elmúlt évtizedek legjelentősebb átalakulásán megy keresztül.
2026. 08. 20. 08:00
Megosztás:

A 4iG átvilágítása kapcsán a NAV-hoz és a rendőrséghez fordulnak

A 4iG átvilágítása kapcsán a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalhoz, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV), a rendőrséghez és az ügyészséghez fordul a kormány - közölte a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook oldalán.
2026. 08. 20. 07:00
Megosztás:

Aszály után: mi marad a termésben?

Súlyos aszály nehezíti idén a magyar mezőgazdaság helyzetét: augusztus közepére több térségben 100–170 milliméteres háromhavi csapadékhiány alakult ki, miközben az uniós kukorica- és napraforgóhozamra vonatkozó előrejelzést 6–7 százalékkal rontották. A megmaradt termést ugyanakkor a kártevőktől és betegségektől is meg kell védeni, Európában pedig a legutóbbi éves adatok szerint 8 százalékkal nőtt a növényvédőszer-értékesítés. De jelenthet-e mindez nagyobb növényvédőszer-maradék kockázatot? A Laborhírek.hu a J.S. Hamilton Hungaria Kft. független laboratóriumi szakértőinek és a nemzetközi Hamilton-csoport tapasztalatainak segítségével annak járt utána, mire kell most különösen figyelni.
2026. 08. 20. 06:00
Megosztás:

Az iváncsai akkumulátorgyár 100 millió forintos munkavédelmi bírságot kapott

A munkavédelmi hatóság 100 millió forintos munkavédelmi bírságot szabott ki az iváncsai akkumulátorgyárra a dolgozók veszélyeztetése, a megfelelő védőeszközök hiánya és a munkahelyi levegőszennyezettség-mérés elmaradása miatt - közölte a kultúráért felelős államtitkár szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 08. 20. 05:00
Megosztás:

Rekordot döntött a devizavásárlás és nem csak a tehetős magyarok rendezik át a megtakarításaikat

Soha nem látott összeggel növelték devizabetéteiket a magyar háztartások a második negyedévben. Az MNB friss pénzügyi számlái szerint három hónap alatt közel 483 milliárd forintnyi új pénz áramlott a hazai hitelintézeteknél vezetett devizabetétekbe, miközben a forint erősödése csaknem 200 milliárd forinttal csökkentette a meglévő állomány forintban számított értékét. A Blochamps Capital szerint a számok azt mutatják: a rendkívül erős forintot a megtakarítók egy része már nem egyszerűen árfolyamnyereségként éli meg, hanem lehetőségként használja devizakitettsége növelésére.
2026. 08. 20. 04:00
Megosztás:

Mit kell tudni a szájfeltöltésről? – Fájdalmasabb, mint gondolnád?

A szájfeltöltésről sokaknak elsőre nem is az jut eszébe, hogy milyen lesz az eredmény, hanem az, hogy “jó, de mennyire fog fájni?”. Teljesen érthető kérdés, hiszen az ajkak érzékeny területnek számítanak, és már maga az injekció gondolata is elég ahhoz, hogy valaki meggondolja magát. A valóság viszont jóval kevésbé ijesztő!
2026. 08. 20. 03:00
Megosztás:

Törvény született! A gázzal fűtők így fizetnek majd

Egy törvényi szintű szabályozás rendezi a 2026 januárjára meghirdetett rezsistopot: a gázzal fűtő lakossági fogyasztók az érintett időszak fogyasztása után egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezményt kapnak.
2026. 08. 20. 02:00
Megosztás:

Örülhetnek a Kádár-kocka tulajdonosok ennek a döntésnek

Nem bontani, megújítani: új életet kaphatnak a Kádár-kockák. Mintaértékű felújítási projekt indul Magyarországon.
2026. 08. 20. 01:00
Megosztás:

Tömeggyártásba lépett az LG új 5G-s autóipari technológiája Európában

Az LG Electronics megkezdte következő generációs, 5G-alapú intelligens telematikai megoldásának tömeggyártását és szállítását egy meg nem nevezett prémium európai autógyártó számára. A vállalat közlése szerint ez az első alkalom, hogy az új technológiát Európában sorozatgyártású járműben alkalmazzák. A fejlesztés gazdasági jelentőségét az adja, hogy egyszerre csökkentheti az autógyártás költségeit, mérsékelheti a járművek tömegét, valamint felgyorsíthatja a szoftveralapú autók elterjedését.
2026. 08. 19. 23:59
Megosztás:

Jelentős a Sziget Fesztivál gazdasági hatása

A Sziget Fesztivál turisztikai és gazdasági jelentősége túlmutat a fesztivál területén elköltött összegeken: a külföldi vendégek 90 százaléka kifejezetten a rendezvény miatt utazott Magyarországra, és 15 milliárd forintot hagytak a magyar gazdaságban - ismertette a GKI Gazdaságkutató Zrt. a fesztiválon készített helyszíni felmérésének eredményét szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 23:00
Megosztás:

Csaknem negyedével drágult egy csésze kávé Olaszországban

Csaknem negyedével, 24 százalékkal kerül többe jelenleg egy bárpultnál elfogyasztott csésze kávé Olaszországban, mint öt évvel ezelőtt, és jelenleg Bolzanóban a legdrágább - közölte a Fipe vendéglátóipari szövetség adatait a Corriere della Sera című napilap szerdán.
2026. 08. 19. 22:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban egyéves csúcs közelében a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban az előző hetivel azonos szinten állt a 30 éves jelzáloghitelek kamata az augusztus 14-én végződött héten, miután egy héttel korábban egyéves csúcsról, sorban öt hét emelkedést követően csökkent - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) szerdán közzétett adataiból.
2026. 08. 19. 21:00
Megosztás:

Újabb Baranya vármegyei sertésállományban jelent meg az afrikai sertéspestis

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma megerősítette az afrikai sertéspestis (ASP) megjelenését egy Baranya vármegyei állományban - közölte a Nébih szerdán az MTI-vel.
2026. 08. 19. 20:00
Megosztás:

Pluszban indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
2026. 08. 19. 18:00
Megosztás:

Egyre nagyobb az esély, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját üzemben tudják tartani

Egyre nagyobb az esély arra, hogy a paksi atomerőmű két működő turbináját a kritikus időszakban is üzemben tudják tartani - közölte a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 08. 19. 17:00
Megosztás: