Tovább növekedett az OTP Nyugdíjpénztár

Egyre többen veszik kezükbe jövőjüket és teszik meg az első lépéseket az öngondoskodás felé – derült ki az OTP Nyugdíjpénztár friss statisztikáiból. Növekedtek a befizetések, az igénybe vett adó-visszatérítések összege, valamint közel 8700 új belépővel immár több mint 261 ezer tagot számlál Magyarország legnagyobb nyugdíjpénztára.

Tovább növekedett az OTP Nyugdíjpénztár

Mikor érdemes elkezdeni felkészülni a nyugdíjas éveinkre? Mikor jön el az a pont életünkben, mikor már nem elég néhány évre előre gondolkozni? Van egyáltalán megfelelő időpont? Minél előbb, annál jobb!

Az OTP Nyugdíjpénztár 2022-es és 2023-as adatait összevetve látszik, hogy az emberek többsége egyre tudatosabban gondol a nyugdíjas éveire. A Nyugdíjpénztár idén tovább tudta növelni mind taglétszámát, mind a tagi és munkáltatói befizetések összegét, valamint az igénybe vett adó-visszatérítések is 25 százalékkal növekedtek 2022 első félévéhez képest. 2023 első félévében 2022-höz képest több mint 13 százalékos bővülést láthatunk a befizetések tekintetében. A nehéz gazdasági körülmények ellenére az újonnan belépők száma is nőtt közel 8700 új fővel, aminek köszönhetően a Nyugdíjpénztár immár több, mint 261 ezer taggal rendelkezik. A demográfiai tényezőket vizsgálva megállapítható, hogy az új belépők esetén továbbra is a férfiak aránya a magasabb – az új tagok mintegy 51 százaléka férfi –, az átlag életkor pedig 38,9 év.

A főváros és vonzáskörzete, valamint a vidéki országrészek között jelentős a különbség. Budapest és Pest vármegye adja az új belépők 20,6, valamint 13,8 százalékát, míg vidékről jóval kevesebben csatlakoznak a Pénztárhoz.

A tagdíjbefizetések is növekedést mutatnak: 18 000 forintról 20 00 forintra emelkedett havonta a megtakarítások átlagos összege.

„Büszkeséggel tölt el, hogy minden kihívás és a kiszámíthatatlan, nehéz gazdasági helyzetben is jelentős növekedést tudtunk elérni. A számok azt mutatják, hogy egyre többen ismerik fel az öngondoskodás fontosságát és tudatosan készülnek a kiszámítható, biztonságos jövőre. Örömünkre szolgál, hogy sokan minket választanak, így szeretném megköszönni már meglévő és új tagjainknak is a bizalmat, mellyel megtisztelnek minket” – fűzte hozzá Nagy Csaba, az OTP Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója.

Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját rendezi meg a 10 millió Fa

Április 21-én a 10 millió Fa Alapítvány az ELTE EKSZ-szel együttműködésben megrendezi Magyarország első Miyawaki-minierdő konferenciáját. Az egész napos szakmai esemény célja, hogy közös gondolkodásra és párbeszédre hívja mindazokat, akik a városi zöldfelületek jövőjét nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is formálni akarják.
2026. 04. 15. 04:00
Megosztás:

Erős március, megújuló ingatlanpiac: 11 500 feletti tranzakció és 74%-os hitelezési növekedés

Kettős kép rajzolódik ki a hazai ingatlanpiacon a 2026 első negyedévére vonatkozó tranzakciós adatok alapján. A Duna House friss elemzése szerint bár a kereslet visszafogott maradt, a tranzakciószámok és az árak újbóli emelkedése már élénkülést jelez. A piac ezzel maga mögött hagyta a 2025 végén látott korrekciót, ugyanakkor az új egyensúly még nem alakult ki teljesen.
2026. 04. 15. 03:30
Megosztás:

Tavaszi hagyomány zaja szólt a legelőkért és a pásztorokért

A pásztorok állatokat tartanak és terelnek; sokszínű kulturális örökség, helyi és őshonos tudás őrzői, világszerte hozzájárulnak az ökoszisztémák fenntartásához, és kulcsszerepet játszanak abban, hogy emberek millióit lássák el élelemmel. De vajon a tavaszt is ők hozzák el? Egy tradicionális magyar esemény, a Böszörményi csergetés szerint igen.
2026. 04. 15. 03:00
Megosztás:

A Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát - jelentette ki Alekszandr Lihacsov, az orosz nukleáris energetikai állami vállalat vezérigazgatója keddi kairói sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 15. 02:30
Megosztás:

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést kell összehívnia a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek

Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
2026. 04. 15. 00:30
Megosztás:

MagyarBrands 2025: az Absolute Live sportital három kategóriában is nyert

Újabb rangos elismeréseket gyűjtött be a magyar sportital, az Absolute Live: a MagyarBrands 2025-ös programjában a márka egyszerre három kategóriában is díjat nyert, megerősítve pozícióját a hazai innovatív és egészségtudatos italpiacon.
2026. 04. 14. 23:30
Megosztás:

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt Budapesten

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
2026. 04. 14. 23:00
Megosztás:

Moszkva kész a párbeszédre Budapesttel

Oroszország kölcsönösen hajlandó a Magyarországgal folytatandó párbeszédre - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára kedden Moszkvában.
2026. 04. 14. 22:30
Megosztás:

Kiválóan vizsgázott Keszthely első elektromos autóbusza

Sikeresen teljesítette első évét Keszthely helyi közlekedésében az első, tisztán elektromos meghajtású autóbusz, a MÁV-csoport 2025 márciusában állította forgalomba az Ikarus 120e típusú járművet a Zöld Busz Program támogatásával, a jármű azóta 55 ezer kilométert teljesített a városban - közölte a MÁV-csoport kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 22:00
Megosztás:

A kínai és az orosz külügyminiszter a kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről tárgyalt Pekingben

A kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és aktuális nemzetközi kérdésekről tárgyalt Vang Ji kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Pekingben.
2026. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Trump ismét bírálta XIV. Leó pápát és az olasz miniszterelnököt is

Sokkol, hogy Giorgia Meloni nem akar segíteni nekünk a háborúban, XIV. Leó pápának pedig fogalma sincsen, mi történik Iránban - idézte a Coriere della Sera Donald Trump szavait, aki az olasz napilapnak exkluzív telefoninterjút adott kedden.
2026. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
2026. 04. 14. 20:30
Megosztás:

Agrárminisztérium: indul a 2026. évi egységes kérelmek benyújtása

A korábbi években megszokottak szerint hamarosan megkezdődik az agrártámogatások tavaszi igénylési időszaka - közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 19:30
Megosztás:

Profitrealizálás volt a budapesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 568,52 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 138 891,07 ponton zárt kedden.
2026. 04. 14. 19:00
Megosztás:

Mi áll a mai nagy kriptó áremelkedés hátterében?

Kriptópiaci robbanás: az Ethereum 2400 dollár felé tart, a Bitcoin 75 000-et céloz – mi áll a háttérben?
2026. 04. 14. 18:30
Megosztás:

Emelkedéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
2026. 04. 14. 18:00
Megosztás:

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. 04. 14. 17:30
Megosztás: