Új fejezet az EY stratégiai és tranzakciós tanácsadási megközelítésében

Az EY tranzakciós tanácsadási üzletága világszerte közös márka alá kerül a vállalati stratégiaalkotással foglalkozó EY-Parthenon csapatával. Ezzel a lépéssel az EY - ügyfelei igényeire reagálva - jelentős mértékben megerősíti és kihasználja az igen elismert piaci pozícióval bíró tranzakciós és stratégiai tanácsadási területei között fennálló szinergiákat, ezzel „egykapus” ügyfélélményt biztosítva. A vállalatok mostantól még átfogóbb, összehangoltabb támogatást kaphatnak a növekedésükhöz, fejlesztéseikhez vagy épp nagyobb üzleti döntéseikhez. A márka mögött világszerte 25 000 szakember dolgozik, 150 országban.

A tranzakciós és a stratégiai tanácsadási területek mostantól még szorosabban működnek együtt az EY-on belül, EY-Parthenon márkanév alatt – ennek köszönhetően a cégek hatékony támogatást kaphatnak például abban, hogy új piacokra tudjanak belépni, átalakítsák működésüket vagy megerősítsék piaci pozíciójukat. Legyen szó vállalatfelvásárlásról, forrásbevonásról vagy egy cég tevékenységének restrukturálásáról, az EY-Parthenon csapata minden területen hatékony támogatást nyújt.

Ez az átalakulás része az EY globális „All in” stratégiájának, amelynek célja, hogy a cég ügyfelei egy kézből, átfogó támogatásban részesüljenek működésük újragondolásához. Az EY-Parthenon szorosan együttműködik az EY 400 000 fős globális hálózatával, ezzel is erősítve a társaság adózási, jogi, tanácsadási és könyvvizsgálati szolgáltatásainak hatékonyságát, különös tekintettel a nagy volumenű transzformációs projektekre.

„Egyre gyorsabban változik a világ körülöttünk: a technológiai fejlődés, a gazdasági bizonytalanság és a geopolitikai feszültségek mind új kihívásokat hoznak. Az ügyfelek egyre inkább olyan tanácsadó partnert keresnek, aki nem csak ötleteket ad, hanem meg is valósítja azokat. Az EY-Parthenon pontosan ebben nyújt valódi, működő megoldásokat” – mondta Vékási Tamás, az EY Magyarország vezérigazgatója. „A csapatunk iparági tapasztalatával, AI-alapú eszközeivel és piacismeretével készen áll arra, hogy valódi üzleti eredményeket érjen el ügyfeleinkkel közösen” – tette hozzá

Az EY-Parthenon a hazai vállalatfelvásárlási és összeolvadási (M&A) piacon is tovább erősíti szerepét. A terület vezetője továbbra is Dr. Sefer Iván, aki 2022 óta irányítja az EY Stratégiai és Tranzakciós Tanácsadási üzletágát és több mint két évtizedes tapasztalattal rendelkezik akvizíciós, finanszírozási, tőkepiaci és restrukturálási területeken. Emellett ő vezeti az EY több mint 30 fős ügyvédi irodáját is.

„Az elmúlt években – sőt, évtizedekben – következetesen jelen voltunk a hazai gazdaság legjelentősebb és legösszetettebb vállalatfelvásárlásai és összeolvadásai során. Ezekben az esetekben kulcsfontosságú, hogy a stratégiai tanácsadók, az ügyleteket menedzselő tranzakciós szakemberek és a jogi, illetve adótanácsadók maximálisan együtt tudjanak működni. Az integrációnak köszönhetően ügyfeleink még komplexebb támogatást kapnak – legyen szó például generációváltásról, exitről vagy külpiacokra lépésről” – mondta Dr. Sefer Iván.

A megújult működési modell a globális jelenlétet ötvözi az iparági tapasztalattal, a stratégiai gondolkodással és a legmodernebb technológiákkal. Ez teszi lehetővé, hogy az EY ügyfelei a legkomplexebb üzleti döntéseiket is magabiztosan, előrelátóan hozzák meg – és így mérhető növekedést érjenek el.

Idén sem kell mezőgazdasági vízszolgáltatási díjat fizetni

A kormány döntése alapján idén sem kell mezőgazdasági vízszolgáltatási díjat fizetniük a termelőknek - közölte a Nemzeti Agrárgazdassági Kamara (NAK) hétfőn az MTI-vel.
2026. 03. 09. 17:30
Megosztás:

A horvát kormány korlátozza az üzemanyagárakat a közel-keleti helyzet miatt

A horvát kormány hétfői rendkívüli ülésén döntött az üzemanyagok árának korlátozásáról a közel-keleti helyzet és az iráni háború következtében emelkedő olajárak miatt - közölte Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök hétfőn.
2026. 03. 09. 17:00
Megosztás:

„A bankok veszíthetnek a legtöbbet” – Giancarlo szerint kulcsfontosságú a CLARITY Act a kriptopiac számára

Egyre élesebb vita bontakozik ki az Egyesült Államokban a kriptoszektor jövőjét meghatározó szabályozás körül. A korábbi CFTC-elnök, Christopher Giancarlo – akit sokan csak „Crypto Dad” néven emlegetnek – szerint ha a CLARITY Act törvényjavaslat megbukik, az amerikai bankok kerülhetnek komoly versenyhátrányba a globális digitális pénzügyi piacon. A kérdés nemcsak a kriptoipar jövőjét, hanem a teljes pénzügyi rendszer átalakulását is érinti.
2026. 03. 09. 16:30
Megosztás:

A MNB megújította hitelintézeti zöld ajánlását

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) megújította zöld banki ajánlását, amelynek célja, hogy a hazai hitelintézetek, az érintett befektetési szolgáltatók és harmadik országbeli fióktelepek következetesen és hitelesen kezeljék a környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) kockázatokat döntéshozatali és működési folyamataikban.
2026. 03. 09. 16:00
Megosztás:

Napi félmillió csomagot kezelnek a vámhatóságok, pörög az e-kereskedelem

Az e-kereskedelem gyors növekedése már napi szinten is komoly terhelést jelent a logisztikai és vámkezelési rendszereknek. A kiscsomagos forgalomban tavaly 30 százalékos bővülést mértek, a hatóságok pedig naponta akár 500 ezer csomag vámkezelését is elvégzik – hangzott el a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) által rendezett 16. Közlekedéslogisztikai Konferencia második napján. A szakmai fórumon a légiáru-forgalom növekedéséről, a vasúti logisztika szűk keresztmetszeteiről, a zöld fuvarozás gazdasági realitásairól és az agrárlogisztika átalakuló piaci viszonyairól is szó volt.
2026. 03. 09. 15:30
Megosztás:

Veszélyben az Ethereum? Medvés technikai jelzés fenyegeti az árfolyamot

Az Ethereum árfolyama az utóbbi napokban a 1900–2000 dolláros sávban ingadozik, miközben a globális piacokon növekvő bizonytalanság és erősödő eladói nyomás figyelhető meg. A technikai grafikonokon közben egy fontos medvés jelzés jelent meg, amely akár újabb esést is előrevetíthet a második legnagyobb kriptovaluta számára.
2026. 03. 09. 15:00
Megosztás:

Tavalyhoz képest 7 százalékkal többen cserélték le biztosításukat a lakásbiztosítási kampány első hetében

Az Insura.hu adatai szerint a lakásbiztosítási kampány első hetében megrendelt új szerződések átlagdíja 39 500 forint volt, ami szinte pontosan megegyezik az egy éve ilyenkor tapasztalt szinttel. Az online felületen megkötött szerződések átlagdíja 37 100 forint körül alakult. A biztosításközvetítő társaság csatornáin ebben az időszakban 7 százalékkal több lakásbiztosítási szerződést kötöttek, mint tavaly ilyenkor, vagyis a 2025-höz képest enyhén nőtt az ügyfelek aktivitása.
2026. 03. 09. 14:30
Megosztás:

Trump: a konfliktus lezárultával a kőolajár gyorsan visszaesik

Donald Trump szerint a iráni konfliktus lezárultával a kőolaj világpiaci ára gyorsan visszaesik majd - erről közösségi internetoldalán írt az amerikai elnök vasárnap.
2026. 03. 09. 14:00
Megosztás:

A várakozásokkal szemben csökkent a német ipari termelés januárban

Januárban a várt növekedés helyett csökkent a német ipari termelés a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis hétfőn publikált jelentése szerint.
2026. 03. 09. 13:30
Megosztás:

Bitcoin-bányászat a világűrben: egy startup új korszakot nyithat a kriptoiparban

A kriptobányászat jövője szó szerint kiléphet a Földről. Egy Nvidia által támogatott űrtechnológiai startup azt tervezi, hogy még idén Bitcoin-bányászatba kezd az űrben, ami alapjaiban változtathatja meg az iparág energiafelhasználását és gazdasági modelljét. A vállalat vezetője szerint a világűr ideális helyszín lehet a hatalmas energiaigényű bányászati infrastruktúra számára.
2026. 03. 09. 13:00
Megosztás:

Geopolitikai feszültségek hatására emelkedtek a kötvényhozamok

Az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni offenzívája, illetve az iráni válaszcsapások – a Hormuzi-szoros lezárása és a régiós energia-infrastruktúra ellenti támadások – a múlt hétvégén jelentős sokkot okoztak a nyersanyag- és a részvénypiacok mellett a kötvény- és a devizapiacokon is. Miután az olajárak pénteken 10, egy hét alatt 50%-kal, az európai gázárak pedig pénteken 4, egy hét alatt 70%-kal ugrottak, újból elhatalmasodtak az inflációs félelmek.
2026. 03. 09. 12:30
Megosztás:

Nagyot ugrott az év elején a személyi kölcsönök átlagos összege

Folytatódik az átlagos hitelösszeg emelkedése a személyi hiteleknél, a januárban megkötött szerződések alapján már meghaladta a 3,4 millió forintot – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az emelkedést – teszi hozzá – az igényelhető maximális hitelösszegek növekedése, és a kamatok fokozatos csökkenése is elősegítheti.
2026. 03. 09. 12:00
Megosztás:

Olajár-sokk és inflációs adatok rázkódtathatják meg a kriptopiacot ezen a héten

Mozgalmas és idegőrlő hét vár a kriptobefektetőkre: a globális piacok figyelme most egyszerre irányul az elszabaduló olajárakra és az Egyesült Államok kulcsfontosságú inflációs adataira. Miközben az energiaárak új csúcsokra emelkednek, a kriptopiac ismét eséssel kezdte a hetet, ami azt jelzi, hogy a geopolitikai feszültségek és a makrogazdasági hírek egyre erősebben hatnak a digitális eszközök árfolyamára.
2026. 03. 09. 11:30
Megosztás:

A hétvégén is folytatódott a háború, új vezetőt választottak Iránban

A hétvége folyamán több iráni forrás is jelezte, hogy előrehaladott állapotban van az utódlás. A jelölést vezető Hosseinali Eshkevari vallási vezető például videóüzenetben utalt arra, hogy Khamenei ajatollah utódjául fiát, Mojtabát választhatják, és ezt hétfő reggelre hivatalosan meg is erősítették.
2026. 03. 09. 11:00
Megosztás:

Jelentős indexveszteség az európai tőzsdék nyitásakor

Nagy indexveszteséggel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon. Az olajár megugrott, az arany ára pedig a dollár erősödését tükrözve csökkent.
2026. 03. 09. 10:30
Megosztás:

Jelentősen csökkentek a részvények a Wall Streeten, tovább emelkedett az olaj ára

A Wall Street három fő indexe eséssel zárt pénteken, miután hirtelen romlás mutatkozott az amerikai munkaerőpiacon, és az Egyesült Államokban az olajárak jelentősen megugrottak a közel-keleti konfliktus eszkalálódása miatt. A Dow 0,9%-kal, az S&P 500 1,3%-kal, a NASDAQ 1,6%-kal csökkent, ezzel mindhárom index jelentős negatívban zárta a hetet, a Dow 3%-kal, az S&P 2%-kal, a Nasdaq pedig 1,2%-kal zárt alacsonyabban a hét egészét tekintve. A bankszektor 2,0%-ot esett, melyhez hozzájárult a BlackRock 7,1%-os esése, miután a vagyonkezelő korlátozta a pénzkiutalásokat.
2026. 03. 09. 10:00
Megosztás:

Régóta az egyik legrosszabb hetüket zárták az európai indexek

Egy százalékos pénteki esését követően a STOXX 600 index közel egy éve nem látott heti esést produkált pénteken, miután 5,5%-kal csökkent a hét egészében, köszönhetően a fokozódó közel-keleti bizonytalanságnak, illetve a negatív meglepetésnek az amerikai foglalkoztatottsági adatokban, mely árnyalja a Fed kamatpályáját. Pénteken a DAX 0,9%-kal, a CAC 40 0,7%-kal, az FTSE 100 1,2%-kal csökkent.
2026. 03. 09. 09:30
Megosztás:

Elérte a 300 000 felhasználót a Wordy, a magyar fejlesztésű nyelvtanuló app

Wordy alkalmazás 300 000 felhasználót ért el világszerte – a magyar startup filmek és sorozatok klipjeivel tanít idegen szavakat, és 2026 végére egymillió felhasználót céloz meg.
2026. 03. 09. 08:30
Megosztás:

Beindult a fagylaltturizmus

Ahogy kisüt a nap, éled a természet és a Balaton, lassan ébrednek téli álmukból a fagylaltozók is. Sokakat várnak a március 15-i hétvégére a tó környékére, és hogy az első tavaszi napsugaraknak legyen mit felolvasztani, lássuk, milyen jeges édességekkel készülnek a cukrászmesterek!
2026. 03. 09. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő reggelre

Gyengült a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 09. 07:30
Megosztás: