Újabb épületrésszel bővül az Óbudai Egyetem kampuszegyüttese
A felsőoktatási intézmény szerdán az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az újbóli használatba vétellel megvalósulhat a belső udvar beépítése, és komplex, a 21. századi igényeknek megfelelő egyetemi kampusz kialakítása.
Idézték a közleményben Kovács Levente rektort, aki azt mondta, lehetővé válik továbbá a távlati- és hosszú távú fenntartható működést biztosító rekonstrukció is, illetve az, hogy az egyetemi kampusz főbejárata ismét a József körútról nyíljon.
Az egyetem emlékeztetett: az 1879-ben épült Budapesti Állami Közép-ipartanoda adott helyet az iparosképzésnek, ahol már akkor nagy hangsúlyt fektettek a gyakorlatorientált oktatásra. Az intézmény 2000-től a Budapesti Műszaki Főiskola, majd 2010-től az Óbudai Egyetem részeként működik.
A Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar jogelőd intézménye révén 1879 óta áll a műszaki képzés szolgálatában. A karon gépészmérnökök, biztonságtechnikai, illetve mechatronikai mérnökök folytatják tanulmányaikat - írták.
Kitértek arra: az épület fejlesztéseit eddig nehezítette, hogy több állami szervezet is használta az épületrészt, és a műemléki védettség miatt a rekonstrukciós tervekben a teljes épületet egységben kell kezelni.
Az épület 2021 decemberében került az Óbudai Egyetemet felügyelő alapítvány tulajdonába, a teljes használati és üzemeltetési átvételt követően válik majd lehetővé az egységes, távlati és hosszú távú fenntartható működést biztosító felújítás. Az új épületszárnyban 3000 négyzetméternyi oktatási-közösségi tér jön létre - részletezte a közlemény.
A rektor a közlemény szerint hangsúlyozta, hogy az Óbudai Egyetem jelenléte és szerepe a hazai műszaki felsőoktatásban tovább erősödhet a patinás épületszárny adta lehetőségek kiaknázásával.