Számos újdonság is vár Rád a a Művészetek Völgye Fesztiválon idén!

Ezúttal sem maradunk újdonságok nélkül, hiszen több új helyszín, szakmai partner is csatlakozott az idei fesztiválhoz.

Számos újdonság is vár Rád a a Művészetek Völgye Fesztiválon idén!

Először érkezik saját udvarral Vigántpetendre a Romani Design, a világ első roma divatstúdiója, ahol a fesztiválozók ízelítőt kaphatnak a Romani kultúrmissziójából, a kortárs roma viseleti kultúra, az iparművészet és a képzőművészet nyelvén keresztül. Az udvar kiállításokkal, beszélgetéssekkel, pop-up store-ral és tematikus művészeti napokkal készül, lesz például lagzi, jósda és divatbemutató, valamint Varga Helena-koncertek is, ahogy ételkóstoló, mesefilmvetítés és fenntartható kézműves ékszerkészítő workshopok is várják a Völgylakókat. 

Kapolcson a MűvészVölgy Kúria egész évben teret ad különféle művészeti programoknak és koncerteknek, a Kúria emelete pedig az idei évtől otthont ad az OXO csoport, valamint Horváth Béla magángyűjtő kortárs gyűjteményéből összeállított állandó kiállításnak. A kiállításon olyan neves művészek alkotásai lesznek láthatók, mint Bak Imre, Fajó János, Hencze Tamás, Nádler István, Radák Eszter, Szűcs Attila, Cseke Tamás, Soós Nóra vagy Weiler Péter, de helyet kapnak a Pompidou Központba nemrég beválogatott Konok Tamás képei is. A galéria a fesztivál ideje alatt beszélgetések helyszíne is lesz, melyek során szélesre tárják a kortárs képzőművészeti élet palettáját, művészekkel, kurátorokkal, galeristákkal, gyűjtőkkel és művészettörténészekkel boncolgatva a kortárs képzőművészet dimenzióit. A beszélgetéseket Silye Juli képzőművész moderálja, aki külön helyszínnel, a Tűzoltószertár - Élő Galériával is várja a fesztiválozókat. 

Művészetek Völgye Kapolcs 2024 program

Szintén új helyszínként debütál a SzimBio Udvar a Pro Progressione szervezésében, amely a művészet és a természet kapcsolódására fókuszál. Az udvarban pozitív fenntarthatósági példákat ismerhetnek meg a Völgylakók, valamint a természettel való találkozás spirituális útjaival ismerkedhetnek, például erdősétákon, őskori operán, meditációs gyakorlatokon keresztül. 

Az Egyetemi Udvarhoz idén a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Magyar Táncművészeti Egyetem mellett a Magyar Képzőművészeti Egyetem is csatlakozott, ahol a 10 nap változatos programjait az intézmények hallgatói és tanárai közösen hozzák létre, bemutatva az ország fiatal művészeit. 

A Póka Egon Művészeti Akadémia is a Művészetek Völgyébe költözve ad teret fiatal tehetségeknek és legendás művészeknek a PEMA Udvarban. A Petőfi Kulturális Ügynökség és a Miskolci Egyetem közösen indított kortárs könnyűzenészképzésébe betekintést nyerhetnek a völgylátogatók: dalszerzés, retorika, zenekari gyakorlat és sok más izgalmas témát dolgoznak fel a PEMA Udvarban. A könnyűzene-történeti utazás során a legismertebb magyar szerzők dalait és történeteit hallgatva megelevenedik majd a beatkorszak, amelyhez a PKÜ alkotóművészeti szakterülete adja a kézzel fogható élményt, hogy minden érzéket megmozgatva alkossanak újra a résztvevők – farmertől a hajfonatokig mindent, ami ezt a korszakot szimbolizálja.

Az Analóg Udvarban ezúttal is különféle technikák kipróbálásával lehet megismerkedni a fotográfia analóg ágazataival, legyen az eszköz éppen a nedves kollódiumos eljárás vagy egy sörösdoboz. Aki még inkább elmélyülne a fotográfiában, az most helyből meg is ismerheti a Budapesti Metropolitan Egyetem Fotográfia szakját, amely előadásokkal és beszélgetésekkel kapcsolódik be az udvar programjába.  

Ezen a nyáron több neves múzeum is a Völgybe látogat, hogy ízelítőt nyújtsanak izgalmas gyűjteményükből. A Cirque du Tókert ad otthont a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ, Budapest Főváros Levéltára, a Néprajzi Múzeum, a Lackzó Dezső Múzeum és az Adaptér programjainak. A MODEM több, az utazáshoz kapcsolódó kortárs, interaktív installációval készül, a Levéltár Budapest történelmére fókuszáló időszakos kiállítással és interaktív játékokkal érkezik a fesztiválra, a Laczkó Dezső Múzeum segítségével Veszprém múltjában kalandozhatunk, míg a Néprajzi Múzeum interaktív tárlataival arra ösztönöz, hogy gondolkozzunk el, hogyan lehetünk képesek kicsit lelassulni. Az Adaptér a kortárs technológia és kreativitás eszközeivel keres megoldásokat a világ nagy kérdéseire.

A kapolcsi Főtéren a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum egy fesztiválhoz illő témával, az Ez sör! című pop-up sörkiállítással készül, ahol a sörről és a sörkészítés eszközeiről lehet tanulni, míg a Posta Múzeum kiállításán a látogatók megismerhetik a Magyar Királyi Posta történetét félórás tárlatvezetések, valamint játékok során. A Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) a Kapolcs Főterén lévő Művészvölgy Kúria tetőterében várja az építészet szerelmeseit.

A jegyet itt tudod megvenni.


A Mastercard rekordüzlettel erősít a stabilcoin piacon

A Mastercard lezárta a londoni BVNK felvásárlását, amely akár 1,8 milliárd dolláros értékével minden idők legnagyobb stabilcoin-infrastruktúrához kapcsolódó akvizíciója lehet. Az ügylet azt jelzi, hogy a blokkláncalapú fizetések, a napi 24 órás elszámolás és a hagyományos bankrendszer összekapcsolása már a globális fizetési vállalatok egyik legfontosabb stratégiai céljává vált.
2026. 08. 04. 19:00
Megosztás:

Ismét nyereséges az SK On 2026 második negyedévében

Ismét nyereséges az SK On 2026 második negyedévében, amiben jelentős szerepet játszik az ázsiai értékesítés erősödése, egy ügyfélkompenzáció, a magasabb egyesült államokbeli adójóváírások és a szigorúbb költséggazdálkodás is – jelentette be hétfőn a dél-koreai akkumulátorgyártó.
2026. 08. 04. 18:00
Megosztás:

Erőre kaptak a lakásépítések, de a kilábalás még bizonytalan

A lakásépítési adatok látványos javulását az erősödő piaci és geopolitikai bizonytalanság törheti meg – állapítja meg a Mapei Kft. elemzése.
2026. 08. 04. 17:00
Megosztás:

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. 08. 04. 16:00
Megosztás:

MTMI Innovációs Műhely: 100 millió forintos támogatás a fiatalokat megszólító tudományos és innovációs kezdeményezéseknek

A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) koordinálásában, 100 millió forintos keretösszeggel elindult az MTMI Innovációs Műhely, amely a matematika, a természettudományok, a műszaki területek és az informatika iránt érdeklődő fiatalokat célozza; civil szervezetek és nonprofit vállalkozások nyújthatnak be pályázatot 100 százalékos támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásra.
2026. 08. 04. 15:00
Megosztás:

Sorra csökkentik a bankok a lakáshitelek kamatait, itt az újabb csatlakozó

Nem maradt magára az OTP a lakáshiteleknél a kamatcsökkentéssel, augusztustól újabb nagybank csatlakozott hozzá, és hamarosan mások is követhetik a példájukat – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Bár a lakáshitelezés csaknem 80 százalékát még mindig az államilag támogatott, maximum 3 százalékos kamatú kölcsönök teszik ki, a tisztán piaci hitelek ára is fontos. A kedvezményekre nem jogosultak mellett a megemelkedett ingatlanárak miatt kiegészítésként azoknak is szüksége lehet rájuk, akik Otthon Startot vagy CSOK Pluszt vesznek fel.
2026. 08. 04. 14:00
Megosztás:

Kiemelkedő árbevétel-növekedés és növekvő EBITDA jellemezte az ALTEO első félévét

Mintegy harmadával növelte árbevételét az ALTEO Csoport 2026 első félévében a bázisidőszakhoz viszonyítva. A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére érdemben nőtt a vállalat EBITDA-ja is, melyet az átadott energiatároló rendszerek, a MOL-lal való szinergiák kihasználása, illetve a Körforgásos gazdálkodás szegmens növekedése okozott.
2026. 08. 04. 13:00
Megosztás:

A pozitív hírek miatt csökkentek a hozamok, folytatódott a jen erősödése

Az amerikai államkötvényhozamok hétfőn csökkentek, mivel az Iránnal kapcsolatos konfliktus enyhülésébe vetett remények nyomán mérséklődtek az olajárak, jóllehet a befektetők továbbra is annak kockázatát mérlegelik, hogy egy elhúzódó konfliktus esetén a Federal Reserve ismét kamatemelésre kényszerülhet.
2026. 08. 04. 12:00
Megosztás:

De-eszkalációra utaló jelek hajtották az amerikai tőzsdéket

Augusztus erős kezdést hozott az amerikai részvénypiacokon: a Dow Jones ipari átlag 1,3%-os növekedéssel történelmi zárócsúcsra emelkedett, míg az S&P 1,5%-kal, a Nasdaq pedig 2,1%-kal zárt magasabban, miután az Egyesült Államok és Irán közötti feszültség enyhülésére utaló jelek csökkentették az olajárakat.
2026. 08. 04. 11:00
Megosztás:

Optimista hangulatban indult a hét, rekordon zárt a BUX

Az európai részvénypiacok hétfőn emelkedéssel kezdték a hetet, és ismét történelmi csúcsaik közelébe kerültek, miután a globális kőolajárak meredek esése javította a befektetői hangulatot. A vezető kontinentális indexek közül a német DAX 1,6%-kal, a francia CAC 40 1,2%-kal, az olasz FTSE MIB pedig 1,3%-kal erősödött, miközben a londoni FTSE 100 0,1%-os mínuszban zárt, így a Stoxx 600 0,4%-os pluszban végezte a hét első napját.
2026. 08. 04. 10:00
Megosztás:

Meglepő eredmény: az USDC-utalás költsége 9%-ig ugorhat

Egy olasz jegybanki vizsgálat tíz nemzetközi fizetési útvonalon tesztelte az USDC-alapú pénzküldést. Az eredmények szerint maga a blokklánc olcsó és gyors, a teljes tranzakció azonban a fiat pénzek be- és kiváltása miatt egyes esetekben kifejezetten drága lehet.
2026. 08. 04. 09:00
Megosztás:

Zöld villanás a félelemben: az ATOM vezeti az altcoinok 24 órás visszavágását

Cosmos az élen, Avalanche és Cardano erős forgalommal követi, miközben az AI-, DeFi- és modulárisblokklánc-narratíva is vevőket talált. Aki ma hajnalban a legjobb kriptovaluta befektetés után kutatott, tíz zölden villogó jelöltet látott – de a számok mögött tíz egészen különböző történet húzódik.
2026. 08. 04. 08:00
Megosztás:

Az OMV Hungária határozatlan időre leállította autómosóinak működését

Az OMV Hungária határozatlan időre felfüggesztette valamennyi saját üzemeltetésű autómosójának működését az országot érintő rendkívüli energia- és vízügyi helyzetre tekintettel , döntés 130 autómosót - 73 gépi és 57 kézi mosót - érint - tudatta a budapesti székhelyű OMV Hungária Ásványolaj Kft. az MTI-vel hétfőn.
2026. 08. 04. 07:00
Megosztás:

Nyári lassulás a lakáspiacon, de a tavalyi szinthez közel maradt a forgalom

2026 júliusában országosan 9 292 lakóingatlan-adásvétel történt, a lakáscélú jelzáloghitelek várható szerződéses összege pedig elérte a 274 milliárd forintot a Duna House havi tranzakciószám-becslése és jelzáloghitel-előrejelzése szerint.
2026. 08. 04. 06:00
Megosztás:

Szlovéniában drágul a dízel, olcsóbb lesz a benzin

Szlovéniában keddtől drágul a dízel és a fűtőolaj, a 95-ös benzin ára viszont csökken az autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli töltőállomásokon - közölte hétfőn az energiaügyi és infrastrukturális minisztérium.
2026. 08. 04. 05:00
Megosztás:

Munkavédelem kánikula idején: ezért ugrik meg a munkabalesetek száma nyáron

A nyári hónapokban nemcsak a hőmérő higanyszála, hanem a munkabalesetek kockázata is meredeken megugrik a munkahelyeken. A legtöbben kizárólag a kánikulát okolják, azonban WHC legfrissebb elemzése rávilágít: a szabadságolások, a tapasztalatlanabb helyettesítők belépése és a csúcsszezoni túlterheltség legalább ekkora veszélyforrást jelentenek. Éppen ezért a HR-szolgáltató a hazai és nemzetközi szakhatósági iránymutatásokra támaszkodva mutatja be, miért rejt halmozott kockázatokat a nyári időszak, és milyen tudatos HR- és szervezési lépésekkel garantálható a munkavállalók biztonsága a legforróbb hónapokban is.
2026. 08. 04. 04:00
Megosztás:

Hiába a beszakadás, duzzadó kínálattal és havi élénküléssel zárta a júliust a lakáspiac

Kettősség jellemezte a július a lakáspiacon. Az adatok első ránézésre visszaesést mutatnak, a háttérben azonban elsősorban bázishatás áll. Éves szinten ugyanis csökkent a kereslet, ám havi szintén pont fordított a helyzet. Egyebek mellett ez derül ki az ingatlan.com friss kereslet-kínálati összesítőjéből, amely a lakáspiac júliusi tendenciáit ismerteti.
2026. 08. 04. 03:00
Megosztás:

Vége a WC-papír gurigáknak! Új dolog jön helyette

Évtizedeken át természetesnek vettük, hogy amikor elfogy a WC-papír, egy üres kartonhenger marad utána.
2026. 08. 04. 02:00
Megosztás:

Kádár kockában laksz? Akkor van egy jó hírünk!

Az egyik legelterjedtebb itthoni épülettípus, a Kádár-kocka híresen rossz energiahatékonyságú, a VELUX Cégcsoport mintaprojektjei során átalakított épületek azonban maximálisan kielégítik a legmodernebb fenntarthatósági igényeket is.
2026. 08. 04. 01:00
Megosztás:

Nyitott piac, erős szabályok – Arie Yom-Tov szerint ez lehet Magyarország gazdasági fordulatának kulcsa

A külföldi befektetések ösztönzése és a gazdasági hatalom túlzott koncentrációjának megakadályozása nem egymást kizáró célok – véli Arie Yom-Tov izraeli üzletember és befektető. Sőt, a Kaboom Technologies alapítója szerint hosszú távon éppen az átlátható szabályozás, a tisztességes verseny és a stratégiai ágazatok megfelelő védelme teremti meg azt a kiszámítható környezetet, amelyet a felelős nemzetközi befektetők keresnek.
2026. 08. 04. 00:05
Megosztás: