Lekötnéd a pénzed magas kamaton? Akkor siess, mert utoljára teheted meg!

Általános kamatcsökkentési környezetben vagyunk, amelyben jelenleg nem látszik trendforduló. Ez az időszak ezért most nagyon kedvez a kamatvadászok számára, hiszen kockázatmentesen lehet elérni infláció feletti, sőt jegybanki alapkamat feletti kamatot, ami ritka csillagállásnak számít – mutat rá a BiztosDöntés.hu.

Lekötnéd a pénzed magas kamaton? Akkor siess, mert utoljára teheted meg!

Nem maradnak már sokáig a magas kamatszintek

Utoljára 2008. október 22-től csökkent egyenletesen 11,5 százalékról 6,50 százalékra a jegybanki alapkamat, mielőtt 2023. november 22-től újra ugyanerre a pályára került volna.

16 éve ez 13 hónap alatt zajlott le, most viszont csak 10 hónapot kellett rá várni.

Noha teljesen eltérő pénzpiaci környezet vette körül a két kamatcsökkentési pályát, a lényeget tekintve most is egy hasonló folyamatot látunk, mint a 2008-as pénzügyi-gazdasági válság kezdetén.

Ha sikerül tartósan is úrrá lenni az államháztartást övező pénzügyi nehézségeken, – figyelembe véve a közelgő 2026-os választási évet is, melynek az esetleges kormányzati kiköltekezése növelheti az inflációt –, akkor elmondható, hogy egy jó ideig most látunk utoljára ilyen magas betéti kamatokat – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Most még bőven fialhat a pénzünk infláció felett

Már bő két éve csökken a jegybanki alapkamat és ez magával vonzza a lakossági betéti kamatok csökkenését is.

Míg azonban egy kamatemelkedési hullámban a fix kamatokkal veszítenek a betétesek, egy kamatcsökkenési hullámban az átlagos hozamszint feletti nyereséget realizálhatnak velük, méghozzá teljesen kockázatmentesen.

Igaz, itt figyelembe kell venni a jelentős állami elvonásokat is, melyek együttesen 28 százalékát vonják el a megkeresett kamatnak a bankbetétek piacán. Mivel a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett legutóbbi inflációs adat 3 százalékos (a 2024. szeptember hónap adatai alapján), ennek megfelelően a jelenlegi infláció feletti hozam bruttó évi 4,2 százalékos kamatszinttől érhető el – mutat rá Gergely Péter.

Ilyen azonban még bőven akad a piacon, sőt meg is haladható a mai kamatszintekkel, de már nem sokáig. A BiztosDöntés lekötött betét kalkulátora segít eligazodni a kockázatmentes bankbetétek kínálatában.

Évi 8-9 százalékos most a csúcskamat

A legmagasabb kamatot most a K&H Bank adja a kockázatmentes bankbetétek között. A hitelintézet a K&H rajt betétben 90 napos lekötésre évi fix 8 százalékos betétkamatot kínál már 500 000 forinttól, új megtakarításra minden olyan ügyfelének, aki már legalább 1 hónapja rendelkezik K&H Bank-os lakossági bankszámlával.

A kamat évi fix 9 százalék, ha az ügyfél privát banki ügyfél. (A privát banki ügyfél státusznak legalább 30 millió forintos, banknál tartott megtakarítási állomány a pénzügyi feltétele.)

Évi 5 százalékos kamat még mindig elérhető bárkinek

Nem szükséges meglévő ügyfélnek lenni a magas kamathoz a Gránit Banknál. A hitelintézet régóta élenjáró a magas betéti kamatok piacán, jelenleg évi fix 5,75 százalékos betétkamat a legjobb ajánlatuk 3 hónapra a Gránit eBank betétben, legalább 50 000 forinttól. A magas kamatnak azon kívül semmilyen más feltétele nincs, minthogy az új pénz lekötésekor és a betétlekötés ideje alatt az ügyfél rendelkezzen teljes körűen aktivált eBank, azaz mobilbanki szolgáltatással.

A Gránit Banknál érvényben van egy 40 000 forintos ajándékpénzt biztosító számlanyitási akció, mely 2024. október 31-ig tart, de valószínűleg meghosszabbítják.

A MagNet Banknál szintén elérhető az 5 százalék feletti (évi fix 5,06 százalékos) betétkamat a 3 hónapos PRIZMA FORINT Betétben, 500 000 forinttól, új pénzre. Az ajánlatnak egyelőre nincs határideje.

A bankok már beárazták a kamatcsökkenést

A bankok jellemzően már csak rövid időtávra – 3 hónapra – kínálnak magas kamatszinteket. Minél hosszabb a lekötési időtáv, annál alacsonyabb a befektetésért cserébe kínált kamat, tehát hosszabb távra alacsonyabb kamatkörnyezetre rendezkednek be a bankok.

Emellett a rövid távú kamatokat is csökkentették az utóbbi időszakban. A korábban betétkamatban élenjáró Oberbank a lekötött akciós forintbetét és a TOP betét kamatait évi 0,2-0,3 százalékkal csökkentette 2024. október 24-től.

A K&H rajt betét mostani kimagasló ajánlata is kamatcsökkenés eredményeképpen alakult ki, hiszen korábban évi 11-12 százalékos betétkamat is elérhető volt az idei évben.

Az MBH Bank 2024. október 7-től évi 0,25 százalékkal csökkentette a 6 hónapos Akciós Prémium Betét kamatát.

A Gránit Banknál a KamatMax 6 hónapos betét éves kamata szintén évi 0,25 százalékkal csökkent, ahogy az eBank betét és a Tripla3 betét kamata is.

BIP 361 jelentése és értelmezése: hogyan védené meg a Bitcoin hálózatot a kvantumszámítógépek korában?

A BIP 361 egy olyan új bitcoinos javaslat, amely első ránézésre technikai részletnek tűnhet, valójában azonban a Bitcoin jövőjének egyik legnagyobb kérdését érinti: mi történik, ha a kvantumszámítógépek egyszer már képesek lesznek feltörni a ma használt digitális aláírásokat?
2026. 04. 19. 13:00
Megosztás:

A Bitcoin előtt 3 út áll: az egyik teljes összeomláshoz vezethet

Komoly figyelmeztetést fogalmazott meg a kriptoszektor egyik legismertebb alakja, Charles Hoskinson: a Bitcoin előtt három lehetséges forgatókönyv áll, amelyek közül az egyik akár a teljes rendszer összeomlását is jelentheti. A szakember egy friss interjúban nemcsak a kvantumszámítógépek jelentette fenyegetésről beszélt, hanem bemutatta a Cardano ökoszisztéma új, ambiciózus projektjét is.
2026. 04. 19. 12:00
Megosztás:

Fordulat az Ethereum piacán: Erősödő vételi nyomás jelezheti a kilábalást

Az Ethereum derivatív piacán látványos fordulat körvonalazódik: a nettó taker volumen hosszú negatív időszak után ismét pozitív tartományba került. A friss adatok szerint mindössze egy nap alatt 102 millió dolláros emelkedés történt, ami új reményt adhat a befektetőknek, és akár egy szélesebb piaci trendváltás előjele is lehet.
2026. 04. 19. 11:00
Megosztás:

Meddig lehetnek fent a választási plakátok? Itt a határidő!

Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. 04. 19. 10:00
Megosztás:

Megdrágultak a piaci lakáshitelek az Otthon Start megjelenése óta - mekkora a különbség?

A korábbinál jóval magasabb kamatokkal vesznek fel piaci lakáshiteleket a háztartások az Otthon Start hitel szeptemberi megjelenése óta: ez ugyanakkor részben annak lehet tulajdonítható, hogy kevésbé használják ki a felkínált kedvezményeket az ügyfelek – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója.
2026. 04. 19. 09:00
Megosztás:

Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz

Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. 04. 19. 08:00
Megosztás:

Matteo Salvini Orbán Viktort éltette a Patrióták milánói nagygyűlésén

A leköszönő magyar miniszterelnököt éltette Matteo Salvini, az olasz Liga jobboldali párt vezetője a Patrióták Európáért pártcsalád szombati nagygyűlésén, a milánói Dóm téren.
2026. 04. 19. 07:00
Megosztás:

Német pénzügyminiszter: megalapozottak a kerozinhiány miatti aggodalmak Európában

Megalapozottak az európai aggodalmak a várható kerozinhiány miatt - figyelmeztetett Lars Klingbeil német pénzügyminiszter egy szombaton megjelent német lapinterjúban, amelyben a megújuló energiára való átállás gyorsítását sürgette.
2026. 04. 19. 05:00
Megosztás:

Bonyolult szabályok, komoly kockázatok – ezeken csúsznak el a cégek a külföldi munkavállalók foglalkoztatásánál

A nemzetközi vállalatok magyarországi leányvállalatai egyre gyakrabban alkalmaznak vállalaton belüli áthelyezéssel mérnököket, szakértőket, vezetőket. Azonban az így érkező harmadik országbeli – például kínai, vietnámi, mexikói vagy koreai – kollégák itteni foglalkoztatása sokkal több annál, mint sima HR-adminisztráció: az adózás és társadalombiztosítás számos bonyolult szabályt, rengeteg buktatót és súlyos bírságkockázatot is rejt. A KPMG szerint azonban tudatos tervezéssel ezek elkerülhetőek és megalapozható a sikeres együttműködés vállalatok és munkavállalóik közt egyaránt.
2026. 04. 19. 04:00
Megosztás:

Washington június 16-áig engedélyezte az olajszállítást Szerbiának a Janaf vezetékén

Június 16-áig engedélyezte az olajszállítást Szerbiának az amerikai kormány a Janaf horvát vállalat által üzemeltett Adria-vezetéken - közölte a horvát társaság szombaton.
2026. 04. 19. 03:00
Megosztás:

Hány cigány ember él Magyarországon?

A magyarországi roma lakosság pontos létszámának meghatározása jelentős nehézségekbe ütközik. Ennek hátterében több tényező áll: a nyelvi beolvadás folyamata, a földrajzi szétszórtság, a kulturális sokféleség, valamint a viszonylag alacsony társadalmi megbecsültség. Emiatt a társadalomtudományi kutatásokban rendszeresen vita tárgyát képezi, hogy milyen módszerekkel lehet a legpontosabban megbecsülni a roma népesség számát.
2026. 04. 19. 02:00
Megosztás:

A lottónyertes a nyugdíjasoknak osztja szét a nyereményét

Szenzációs történet járta be a világot: egy friss lottónyertes nem luxusautókra vagy egzotikus utazásokra költötte a milliókat – hanem úgy döntött, a nyugdíjasok életét teszi könnyebbé.
2026. 04. 19. 01:00
Megosztás:

Elvitték az ötös lottó rekordnyereményét, 6,78 milliárd forintot

Az ötös lottó 69 éves történetének legmagasabb összegű főnyereményét, 6,78 milliárd forintot nyert valaki a szombati sorsoláson – közölte a Szerencsejáték Zrt. közleményben az MTI-vel.
2026. 04. 19. 00:05
Megosztás:

Félmilliárdos fejlesztéssorozat zárult le Polgáron

Lezárult egy félmilliárd forintos, európai uniós támogatásból és állami társfinanszírozásból megvalósuló fejlesztéssorozat a Hajdú-Bihar vármegyei Polgáron – tájékoztatta a projektgazda szombaton közleményben az MTI-t.
2026. 04. 18. 23:00
Megosztás:

A MAFE csatlakozott az EUROMETAL acélipari védelmi felhívásához

Az EU acélértékláncát képviselő EUROMETAL nevű szövetség hivatalos sajtókonferencián, 2026. április 14 én, a düsseldorfi Tube & Wire vásáron bejelentve sürgős "Cselekvési felhívást" indított az európai acél és fémipar védelmére.
2026. 04. 18. 22:00
Megosztás:

Kiválasztották a legszebb településneveket

3.378.934 szavazat érkezett a legszebb magyar településnevekre. A szavazás 5 régióban zajlott 2025 októberétől 2026. március 31-ig az e-nyelv.hu honlapon a Magyar Nyelvi Szolgáltató Iroda szervezésében.
2026. 04. 18. 21:00
Megosztás:

Meteorológia: a pénteki volt az év eddigi legmelegebb napja

Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2026. 04. 18. 20:00
Megosztás:

Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost

Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
2026. 04. 18. 19:00
Megosztás:

Új szintre lép a USDC: a Circle natív bridge-e forradalmasíthatja a cross-chain utalásokat

A Circle bemutatta legújabb fejlesztését, amely egyszerűbbé és átláthatóbbá teszi a stabilcoinok mozgatását a blokkláncok között – de a bejelentést árnyalja egy több százmillió dolláros jogi ügy is.
2026. 04. 18. 18:00
Megosztás:

A gyors megoldás: a könnyűszerkezetes házak előnyei

Gondoltunk már arra, hogy milyen gyorsan felépíthetünk egy otthont? Az építkezési folyamatot nagyban megváltoztathatják a könnyűszerkezetes házak.
2026. 04. 18. 17:00
Megosztás: