Utolsóként a Gránit Bank is áthárítja az illetékemelést

A nagyobb lakossági bankok közül utoljára a Gránit Bank is közzétette a pénzügyi tranzakciós illetékemelés áthárítását – értesült a BiztosDöntés.hu. Ezzel együtt is, a Gránit Bank még mindig az egyik legolcsóbb választási lehetőséget kínálja a hazai bankszámla és bankkártya szolgáltatások között.

Utolsóként a Gránit Bank is áthárítja az illetékemelést

Így emeli díjait a Gránit Bank

A hitelintézet csak a pénzügyi tranzakciós illetékemelést építette bele díjaiba, ennél nagyobb emelést nem hajtott végre.

Ennek megfelelően 2025. február 14-től a Gránit Banknál az átutalások és a csoportos beszedések tranzakciónként 0,15 százalékponttal, de legfeljebb 10 000 forinttal drágulnak.

A készpénzfelvételek során 0,3 százalékpontos lesz a drágulás.

A változásra azért kerül sor, mert a kormány az extraprofit adókról szóló 197/2022. (VI. 4.) számú kormányrendeletet módosító 183/2024. (VII. 8.) számú kormányrendeletében 2024. augusztus 1-től megemelte a szinte minden gyakori pénzügyi műveletet terhelő pénzügyi tranzakciós illetéket. Az állami elvonásokat a banknak kell fizetnie, de nincs megtiltva, hogy áthárítsák azt az ügyfelekre. 

Sok kedvezményt meghagyott a Gránit

A Gránit Bank klasszikus díjcsomagjaiban – egy kivételével – még az emelés után sem drágább az elektronikus átutalás díja, mint maga a pénzügyi tranzakciós illeték. Egy csomagban olcsóbb, két csomagban pedig megmaradt a korlátlanul ingyenes átutalási lehetőség. Ezzel a Gránit Banknál még mindig olcsóbban meg lehet úszni a bankolást, mint a legtöbb banknál, mondja Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

A Gránit Banknál az ügyfelek tehát az illetékemelkedés ellenére is megtarthatják az eddigi ingyenes tranzakciókat annak ellenére, hogy a banknak ezen tranzakciók után is be kell fizetnie az illetéket az államkasszába.

Ennek megfelelően a Gránit Bajnok Plusz számlacsomagban továbbra is teljesen ingyenes minden elektronikus átutalás és csoportos beszedés. Megmarad a havi első 4 darab díjmentes belföldi ATM készpénzfelvétel is.

A Gránit Digitális Plusz számlacsomagban ugyanúgy korlátlanul díjmentesek maradnak az elektronikus átutalások és a csoportos beszedések, feltétel nélkül is igen alacsony, 890 forintos havi számlavezetési díjért cserébe.

Deviza- és forintszámla együttes megléte esetén az ügyfelek továbbra is élhetnek majd februártól a díjmentes kedvezményes, devizapiaci középárfolyamos devizaváltás lehetőségével, mely havi 650 000 forintos keretig automatikusan jár minden ügyfélnek a Gránit Banknál. A lehetőség a bank mobilalkalmazásában érhető el, az árfolyam banki napokon 9 és 17 óra között 5 percenként frissül.

Az új ügyfelek 40 000 forintot kapnak egy szelfis számlanyitásért mobiltelefonról a Gránit Banknál.

Bankok illetékáthárításának időpontjai

Eddig az alábbi bankok jelentettek be díjemelést a pénzügyi tranzakciós illeték megemelésére hivatkozva:
    • Raiffeisen Bank: 2024. november 21. (új ügyfelekre nézve), 2025. február 17. (a 2024. november 21-én már bankszámla szerződésben álló többi ügyfélre nézve) 
    • OTP Bank: 2025. január 1.
    • K&H Bank: 2025. január 6.
    • CIB Bank: 2025. január 17.
    • MBH Bank: 2025. január 31.
    • UniCredit Bank: 2025. február 1.
    • MagNet Bank: 2025. február 1.
    • Polgári Bank: 2025. február 1.
    •  Wise: 2025. február 1.
    • Erste Bank: 2025. február 3.
    • Gránit Bank: 2025. február 14.

Nem tett még közzé díjemelést az illeték áthárításával kapcsolatban a hazai lakossági bankok közül a KDB Bank és az Oberbank, de ez a két hitelintézet is egészen biztosan át fogja hárítani a lakossági ügyfelekre a megemelkedett pénzügyi tranzakciós illetéket.

Maradnak még ingyenes átutalások

Bár az illetékemelés eddig csaknem minden hazai bankon, továbbá a Wise-on is keresztülsöpört, még mindig marad sok lehetőség arra, hogy az ügyfelek kikerülhessék a pénzügyi tranzakciós illetéket, sőt, akár teljesen ingyen utaljanak át pénzt egy másik bankszámlára.

A BiztosDöntés.hu gyűjtése alapján az alábbi tranzakciók lesznek ingyenesek vagy kedvezményesek a 2025-ös évben is:

    • CIB Bank: az ECO és ECO Plusz díjcsomagokban 50 000 forintig ingyenes bármely belföldi eseti átutalás akciósan 2025. június 30-ig, a bank meghosszabbíthatja ezt az akciót.
    • Erste: havi 400 000 forintos keretösszegig semmilyen díja nincs a belföldi elektronikus átutalásnak a George és George Online díjcsomagokban, de a havi átutalások összege befolyásolja a kedvezményes havi számlavezetési díjat. A George, George Online és minden más díjcsomagokban az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni.
    • Gránit Bank: Gránit Bajnok Plusz és Gránit Digitális Plusz díjcsomagokban korlátlanul ingyenesek a belföldi átutalások.
    • K&H Bank: az okos díjcsomagokban – díjcsomagtól függően – a havi első 2 vagy 5 átutalás, tranzakciónként 50 000 forint alatt, teljesen díjmentes, az ezen felüli  átutalások első 50 000 forintnyi részére pedig nem kell megfizetni a pénzügyi tranzakciós illetéket.
    • MagNet Bank: a HázhozSzámla konstrukcióban bankon belülre és kívülre külön-külön teljesen díjmentes a havi első 2 eseti átutalás, legfeljebb havi 100 000 – 100 000 forintig. A Csillag és Diamond számlacsomagokban tranzakciónként 100 000 forintig korlátlan számban ingyenes a belföldi átutalás. Az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni.
    • MBH Bank: az 50 000 forintos, vagy az alatti átutalási tranzakciók esetében 2025. január 1-től nem kell pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat fizetni.
    • OTP Bank: – akár ingyenes – havidíjért, meghatározott keretösszegig ingyenes átutalást biztosító csomagok választhatók a banknál a Smart és a Bázis számlán is.
    • Raiffeisen Bank: az Aktív számlán minden elektronikus eseti átutalás díja tranzakciónként 50 000 forintig ingyenes 2025. május 31-ig, a bank meghosszabbíthatja az akciót.
    • Revolut Bank: a Magyarországra indított átutalások korlátlanul díjmentesek (a bank eddig nem jelentett be díjváltozást az illeték megemelkedése miatt).
    • UniCredit Bank: a Mobil Aktív Plusz bankszámla esetében korlátlanul ingyenes a belföldi eseti átutalás, ha a tranzakciót mobilapplikációval nyújtja be az ügyfél.
    • Wise: az 50 000 forintos, vagy az alatti, forint átutalások esetében nem kell semmilyen díjat fizetni a Magyarországra indított tranzakciók esetében.


Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közös közleményben hétfőn.
2026. 06. 29. 23:00
Megosztás:

Az EU a lakhatási válság megoldására sarkallja a tagállamokat

Az Európai Unió Tanácsa ajánlásokat fogadott el hétfőn, amelyben felszólította a tagállamokat és a politikai döntéshozókat, hogy vegyék figyelembe a lakhatási igények és a demográfiai trendek, például az elöregedett népesség, a háztartások méretének csökkenése és a vidékről a városba irányuló migráció közötti kölcsönhatást az elérhető és méltányos lakhatás biztosítása érdekében.
2026. 06. 29. 22:30
Megosztás:

Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén

Az Ökológiai Gazdálkodási Mozgalmak Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) közgyűlése dr. Drexler Dórát, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) ügyvezetőjét választotta a szervezet új elnökévé a 2026-2029-es időszakra. Az ökológiai termékpálya szereplőit képviselő szervezet új alelnökei Jérôme Cinel, az Interbio Nouvelle-Aquitaine vezetője, valamint Marian Blom, a holland Bionext szakértője lettek.
2026. 06. 29. 21:30
Megosztás:

Négymilliárd forintos beruházással korszerűsítették a veszprémi jégkrémgyárat

Négymilliárd forintos beruházással, egy új gyártósor üzembe helyezésével korszerűsítette a The Magnum Ice Cream Company veszprémi jégkrémgyárát.
2026. 06. 29. 21:00
Megosztás:

Energiatárolókat telepítettek az Energiabörze tagvállatai 5 településen

Országszerte 5 helyszínen telepítettek energiatárolókat összesen csaknem 4,4 milliárd forint értékben az Energiabörze cégcsoport tagvállalatai – közölte a cégcsoport hétfőn az MTI-vel.
2026. 06. 29. 20:30
Megosztás:

Magyar szakember az európai ökogazdálkodás élén

Az Ökológiai Gazdálkodási Mozgalmak Európai Szövetsége (IFOAM Organics Europe) közgyűlése dr. Drexler Dórát, az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) ügyvezetőjét választotta a szervezet új elnökévé a 2026-2029-es időszakra. Az ökológiai termékpálya szereplőit képviselő szervezet új alelnökei Jérôme Cinel, az Interbio Nouvelle-Aquitaine vezetője, valamint Marian Blom, a holland Bionext szakértője lettek.
2026. 06. 29. 20:00
Megosztás:

Globálisan 16 százalékkal csökkent a kerozin ára májusban havi szinten

Globálisan 16,3 százalékkal volt alacsonyabb a repülőgép-üzemanyag ára májusban áprilishoz képest, aminek a hatására nőtt a globális légi árufuvarozás - áll a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) honlapjára hétfőn fölkerült jelentésben.
2026. 06. 29. 19:30
Megosztás:

Az Alteo több leányvállalatának egyesítéséről döntött

Több leányvállalatának egyesítésről döntött az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. - tette közzé a vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.
2026. 06. 29. 19:00
Megosztás:

A kész dubaji lakások most olcsóbbak lehetnek az újaknál

A kész dubaji lakások egy része már olcsóbb lehet, mint a még építés előtt álló ingatlanok – állítja a térség egyik ingatlanszakértője. A különbséget az okozza, hogy a fejlesztők a növekvő építési költségek miatt tartják áraikat, miközben a másodlagos piacon sürgős eladók jelentek meg. A készpénzes vásárlók így egyes prémium ingatlanokat akár a februári áraknál 15–25 százalékkal olcsóbban is megszerezhetnek.
2026. 06. 29. 18:30
Megosztás:

Az EU jogszabályt hagyott jóvá a járművek újrahasznosítására

Az Európai Unió Tanácsa rendeletet fogadott el a járművek tervezésére és a már működésképtelen járművek felhasználására vonatkozó követelményekről, az új szabályok célja, hogy az új járműveket úgy tervezzék és gyártsák, hogy figyelembe vegyék az alkatrészek újrafelhasználását, hasznosítását - közölte az uniós tanács hétfőn.
2026. 06. 29. 17:30
Megosztás:

Keddtől olcsóbb lesz az üzemanyag Horvátországban

Keddtől csökken az üzemanyagok ára Horvátországban, jóllehet a kormány részben emeli az energiahordozók jövedéki adóját és az üzemanyag-forgalmazók árrését.
2026. 06. 29. 17:00
Megosztás:

150 millió dolláros Uniswap-lépés forgathatja fel a stabilcoinpiacot

A Spark mintegy 150 millió dollárnyi likviditást helyezett át az Uniswap v4-re, hogy létrehozza a stabilcoinok közös devizapiaci rétegét. A nagyszabású DeFi-művelet megoldást kínálhat a piac egyik legsúlyosabb problémájára: az egyre több kibocsátó között szétaprózódó likviditásra.
2026. 06. 29. 16:30
Megosztás:

Csökkent az élelmiszerpazarlás az elmúlt kilenc évben Magyarországon

Az elkerülhető élelmiszerhulladék, vagyis az élelmiszerpazarlás mértéke az elmúlt kilenc évben 37,2 százalékkal csökkent Magyarországon - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felmérése alapján, amelyről hétfőn közleményben tájékoztatta az MTI-t.
2026. 06. 29. 16:10
Megosztás:

A vízfogyasztás csökkentését kérik több dél-zalai településen

Már a hétvégétől takarékosabb vízfelhasználást kért nyolc dél-zalai településen a helyi szolgáltató, az ellátást egy váratlan üzemzavar is nehezíti - közölte közösségi oldalán hétfőn a Délzalai Víz- és Csatornamű Zrt.
2026. 06. 29. 15:00
Megosztás:

A felújítást tervezők is nyerhetnek a csökkenő kamatkörnyezeten

A felújítást vagy korszerűsítést tervező háztartások számára kedvező fordulat jöhet a következő hónapokban a hitelpiacon. A bankközi kamatok látványos csökkenése és a legutóbbi jegybanki döntés együttesen megnyithatja az utat az olcsóbb ingatlanfedezetes hitelek felé – éppen akkor, amikor június végén lezárul a Vidéki Otthonfelújítási Program.
2026. 06. 29. 14:30
Megosztás:

USDT stabilcoin hiány Indiában: 8,5% fölé ugrott a stabilcoin felára

Jelentősen beszűkült a Tether stabilcoinjának indiai kínálata, ezért az USDT helyi árfolyama több mint 8,5%-kal haladja meg a hivatalos dollárárfolyamot. A hatósági vizsgálatok, a korlátozott beáramlás és a szabályozási bizonytalanság egyaránt hozzájárulhat a prémium látványos emelkedéséhez.
2026. 06. 29. 14:00
Megosztás:

Ütött az óra a kedvezményes devizaváltásban, így licitálnak egymásra a bankok

Már az idővel is versenyeznek a bankok az ügyfelekért a kedvezményes devizaváltásban. Nem is olyan régen erre még egyáltalában nem volt lehetőség idehaza, mostanra azonban egymásra licitálva kínálják ezt a hazai bankok. Egyre feljebb emelik a kedvezményes kereteket, júliustól pedig már az órát is átállítják, hogy náluk váltsunk – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. Itt tart most a bankok harca, ekkor és ennyi forintot lehet kedvezményesen devizára váltani.
2026. 06. 29. 13:30
Megosztás:

A Richter Gedeon Nyrt. csoportos létszámcsökkentést jelentett be

A Richter Gedeon Nyrt. csoportos létszámcsökkentést jelent be, amely meghaladja 30 napra vetítve a 30 főt. Ezzel kapcsolatos szándékát Budapest Főváros Kormányhivatala részére is jelezte - közölte a gyógyszeripari cég az MTI-vel hétfőn.
2026. 06. 29. 13:00
Megosztás:

Ismét jelentősen nőtt a biztosítók díjbevétele tavaly

A biztosítók díjbevétele tavaly ismét jelentősen, 15 százalékkal nőtt, a fióktelepekével együtt elérte a 2115 milliárd forintot - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közzétett Biztosítási, pénztári, tőkepiaci kockázati és fogyasztóvédelmi jelentéséből.
2026. 06. 29. 12:30
Megosztás:

Csak mobiltelefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért Budapesten

Szerdától kizárólag mobiltelefon használatával lehet Budapesten fizetni a parkolásért: ezt meg lehet tenni alkalmazáson keresztül, sms-sel vagy hanghívással. Emellett zónától függően 33-50 százalékkal emelkednek a parkolási díjak.
2026. 06. 29. 12:00
Megosztás: