Vegyes zárás az európai tőzsdéken

Vegyesen, többségben csekély negatív elmozdulással zárták a kereskedést csütörtökön a főbb európai tőzsdeindexek.

Vegyes zárás az európai tőzsdéken

Az európai részvényindexek a zárásnál jóval mélyebb szinteken is jártak napközben, a kereskedés vége felé korrigálták veszteségeiket. A befektetői hangulatot továbbra is az ukrajnai háború, az emelkedő infláció és a magasabb kamatlábakra vonatkozó várakozások árnyékolják be. A piacnak egy sor PMI-mutatót is fel kellett dolgoznia, amelyek az inflációs nyomás és az anyaghiány növekedésére utalnak, ami várhatóan a következő hónapokban a fogyasztói árakban is meg fog mutatkozni.

A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,06 százalékkal, a Stoxx Europe 600 index 0,04 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,14 százalékkal alacsonyabban fejezte be a kereskedést.

Londonban 0,10 százalékkal emelkedett az FTSE-100 index zárásra. A frankfurti DAX 0,05 százalékkal, a CAC-40 Párizsban pedig 0,39 százalékkal alacsonyabban fejezte be a napot. A milánói tőzsde 0,45 százalékkal magasabban, a madridi pedig 0,24 százalékkal alacsonyabban fejezte be a csütörtöki kereskedést.

A nyersolaj ára csütörtökön 2,0 százalékkal korrigálta lefelé az előző napi 5,0 százalékos emelkedését. Az olajárat a háború függvényében változó kereslet-kínálati kilátások kényszerítik nagy volatilitásra.

Az európai kereskedési idő végén az amerikai WTI nyersolaj ára 112,49 dolláron állt hordónként, 2,12 százalékos napi csökkenéssel, a Brent ára pedig 1,17 százalékkal csökkent 119,45 dollárra.

Az arany ára több mint egy hete első alkalommal emelkedett unciánként 1960 dollár fölé, mivel a stagflációtól való félelem tovább növelte az arany, mint inflációs fedezeti eszköz vonzerejét.

Az európai piacok zárásakor az arany spot ára unciánként 1965,14 dolláron állt 1,12 százalékos napi emelkedéssel.

A dollár árfolyama emelkedik, csütörtökön közel két éve a legmagasabb szintet érte el, miután a Federal Reserve tisztviselői jelezték, hogy készek agresszívebb lépéseket tenni az infláció megfékezése érdekében, beleértve egy esetleges 50 bázispontos kamatemelést májusban. A hat legfontosabb nemzetközi fizetőeszközzel szemben tartott dollárárfolyam alapján kalkulált dollárindex 98,86 ponton állt az európai piacok zárásakor 0,24 százalékos emelkedéssel.


Történelmi csúcson az innovációs index, a mobilitás ökoszisztéma új szintre lép

Történelmi csúcsra, 33 pontra emelkedett a közepes és nagyvállalati szektor körében mért innovációs index a K&H felmérése szerint. A mutatószám fél év alatt 6 pontos növekedést ért el, mivel az azt alkotó mind a négy almutató – a digitális, a tervezett, a megvalósult innováció, valamint az innovációs stratégia alindex is – rekord szintre került. A bank közelmúltbéli innovációi abba az irányba mutatnak, hogy a pénzügyi szolgáltatások egyre inkább élethelyzetekhez igazodó ökoszisztémává alakulnak – hangzott el a K&H sajtótájékoztatóján.
2026. 05. 28. 06:00
Megosztás:

Egyre nehezebb érveket találni a devizavétel ellen

A Blochamps Capital szerint a 3 legnagyobb hitelminősítő rövid távon még kivárhat Magyarországgal kapcsolatban, ugyanakkor egyre nehezebb olyan piaci érvet találni, amely tartósan a mostaninál erősebb forint mellett szólna. Karagich István szerint –bár a nominális árfolyam potenciális hatása a magyar gazdaságpolitikai vitákban sokszor jelentősen túlbecsült-, mégis fontos sarokpont a vállalkozásoknak, hogy az EU-pénzek megszerzésének kérdése, a költségvetési pálya és a kamatkülönbözet alakulása ősszel újra nyomás alá helyezhetik a hazai devizát. Ez pedig a vagyonosok mellett a nyaralásra készülő lakossági ügyfelek valutavásárlási kedvét erősíti.
2026. 05. 28. 05:30
Megosztás:

Brüsszelben is figyelemmel kísérik a Magyar Vidéki Paktum munkáját

A Magyar Vidéki Paktum részes szervezeteinek delegációja 2026. május 22-én találkozott az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság – EGSZB képviselőjével Budapesten.
2026. 05. 28. 05:00
Megosztás:

Befagyott a budai ingatlanpiac: kivárnak a vevők, magasan tartják az árakat az eladók

Jelentősen visszaesett a kereslet az idén a budai ingatlanpiacon. Az Otthon Start program miatt megugró árak és a politikai bizonytalanság miatt a vevők kivárnak, miközben az eladók többsége nem veszi tudomásul, hogy mára megváltozott a piac.
2026. 05. 28. 04:00
Megosztás:

A Mercedes V-osztály egyik spanyolországi gyártóbázisát vásárolta meg a magyarországi Gestor

Hosszú távú bérleti szerződést kötött a Gestor spanyolországi leányvállalata a Mercedes-Benz-csoporthoz tartozó spanyol alvázgyártó társasággal a Barcelona térségében található gyártócsarnokára. Az európai logisztikai és ipari létesítmények iránt évről évre erősödik a befektetői kereslet, a Gestor pedig tudatosan építi jelenlétét ebben a szektorban. A társaságnak már volt Spanyolországban hasonló, a Volkswagen-csoporthoz kapcsolódó gyártóbázisa, Magyarországon pedig jelenleg is tulajdonában áll az egyik jelentős autóipari beszállítói gyár Győrben, amelyet egy francia tulajdonú társaságnak ad hosszú távon bérbe.
2026. 05. 28. 03:30
Megosztás:

Itt a top 10-es lista: Ezek a legkedveltebb hazai arborétumok

A Szarvasi Arborétum, a Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert és a badacsonytomaji Folly Arborétum végzett a legkedveltebb hazai arborétumok rangsorának élén – derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb online felméréséből. A lista negyedik helyén a Jeli Varázskert szerepel, ezt követi a budapesti ELTE Füvészkert, hatodik a Gödöllői Arbo-park, hetedik a Zirci Ciszterci Arborétum, nyolcadik az Alcsúti Arborétum, kilencedik a Sárvári Arborétum, a sort pedig a visegrádi Bertényi Miklós Füvészkert zárja.
2026. 05. 28. 03:00
Megosztás:

Az online szerkesztőségek fontos támasza lett a közösségi finanszírozás

Az internetes hírfogyasztás napjainkban egyre inkább a közösségi platformokra terelődik, ami a szerkesztőségek honlapjainak elérését és reklámbevételét veszélyezteti – egyebek mellett erre világított rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2025-ös internethasználói felmérése. A kutatás szerint ugyan mintegy 1,2 millió magyar internetező támogatott az elmúlt egy évben közvetlenül online tartalomszolgáltatókat, a közösségi finanszírozás továbbra is csak korlátozott lehetőséget jelent a portáloknak.
2026. 05. 28. 02:30
Megosztás:

Júliusban berobbannak a vízszámlák – erre készüljünk!

A nyári meleg nemcsak a hőmérőt, hanem a vízórát is megpörgeti. Júliusban sok családi háznál látványosan megugorhat a vízfogyasztás. Nem feltétlenül azért, mert hirtelen pazarlóbbá válik a háztartás, hanem mert a nyári életmód egyszerűen több vizet kér: gyakoribb zuhanyzás, több mosás, kertöntözés, medencefeltöltés, autómosás, teraszmosás, kerti csap használata.
2026. 05. 28. 02:00
Megosztás:

Modern magyar luxus kerámiákból rendez kiállítást és vásárt a Virág Judit Galéria

Ritka modern porceláncsodák érkeznek a Virág Judit Galériába. A DeForma Csoport tagjainak egyedi, kézzel festett kerámiai mutatkoznak be május 28. és június 27. között a közönségnek. Ezek az alkotások egyszerre műtárgyak és luxus lakberendezési kiegészítők, amelyek a kortárs magyar kézművesipar esszenciáját tárják a látogató elé.
2026. 05. 28. 02:00
Megosztás:

Alkotmánymódosítást sürget az északmacedón ellenzék az EU-csatlakozás felgyorsítása érdekében

Alkotmányozó népszavazás kiírását sürgette szerdán Venko Filipcse, az északmacedón ellenzéki Macedóniai Szociáldemokrata Szövetség (SDSM) vezetője - közölte a szkopjei Sitel televízió az internetes oldalán.
2026. 05. 28. 01:30
Megosztás:

A diplomata útlevél miben más, mint a „sima” útlevél?

A diplomata-útlevél nem egyszerűen elegánsabb borítójú úti okmány. Jogilag hivatalos útlevél, amelyet az állam meghatározott közjogi tisztségviselőknek, diplomáciai vagy konzuli feladatot ellátóknak, illetve különösen indokolt esetben más személyeknek is kiadhat.
2026. 05. 28. 01:00
Megosztás:

A hollandok többsége igazságtalannak tartja a klímapolitikai terhek megoszlását

A hollandok többsége szerint igazságtalanul oszlanak meg a klímavédelmi politika költségei, a nagy szennyező vállalatok és a tehetősebb háztartások túl kevés terhet viselnek - derül ki a holland kormány társadalompolitikai kutatóintézetének (SCP) szerdán közzétett felméréséből.
2026. 05. 28. 00:30
Megosztás:

Lannert Judit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével találkozott

Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter szerdán találkozott Nagy Erzsébettel, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivőjével és megállapodtak a párbeszéd folytatásában.
2026. 05. 27. 23:00
Megosztás:

Csökkenő árbevétellel és növekvő veszteséggel zárta az első negyedévet a Rába Nyrt.

A Rába Járműipari Holding Nyrt. 13,341 milliárd forint árbevételt ért el az idei év első negyedévében, ami 8,3 százalékkal marad el 2025 azonos időszakához viszonyítva. Adózott vesztesége 212 millió forint lett, míg 2025 első négy hónapjában még 21,116 millió forintos nyereségről számolt be - tudatta a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán.
2026. 05. 27. 22:30
Megosztás:

Ajándékok mellett közös élményekkel készülnek a családok a gyereknapra

A REGIO online felmérésében részt vett szülők többsége gyereknapon az ajándékok mellett közös élménnyel, programmal lepi meg gyermekét. Ajándékokra a családok többsége 5 és 10 ezer forintot költ - tájékoztatta a játékkereskedelmi cég szerdán az MTI-t.
2026. 05. 27. 22:00
Megosztás:

IMF-tanulmány: a stabilcoinok már nem kriptós mellékszereplők, hanem a fizetési piac új kihívói

A Nemzetközi Valutaalap friss munkatanulmánya szerint a pénzügyi piacok egyre komolyabban számolnak azzal, hogy a stabilcoinok valódi szereplővé válhatnak a globális fizetési rendszerben. A kutatás nem blokklánc-tranzakciókból, hanem tőzsdei árfolyamreakciókból olvassa ki a piac üzenetét: amikor az amerikai stabilcoin-szabályozás közelebb került a törvényerőre emelkedéshez, a hagyományos fizetési cégek piaci értéke érdemben csökkent.
2026. 05. 27. 21:30
Megosztás:

Idén napi 850 forint lehet a biztonságos nyaralás ára

Az Insura.hu legfrissebb felmérése szerint idén a nyaralni indulók 67 százaléka külföldi utat is tervez, a biztosításközvetítő társaság előrejelzése szerint az utazni vágyók fejenként átlagosan napi 850 forintos utasbiztosítási díjjal számolhatnak.
2026. 05. 27. 20:30
Megosztás:

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata 14,42 milliárd forint osztalékot fizet

A Magyar Telekom macedóniai leányvállalata, a Makedonski Telekom AD - Skopje (MakTel) 14,42 milliárd forint (2,49 milliárd macedón dénár) osztalékot fizet - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett kibocsátói tájékoztatásban.
2026. 05. 27. 20:00
Megosztás:

Vasárnapig jelenthető be a tavaszi fagykár

A fagykár-bejelentéseket vasárnapig tehetik meg a gazdálkodók - közölte az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium (AÉM) szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 27. 19:30
Megosztás:

Ripple az SEC-nél: az XRP kerüljön egy súlycsoportba a Bitcoinnal és az Ethereummal

A Ripple újabb lépést tett azért, hogy a digitális eszközök szabályozása ne elavult címkék, hanem valós piaci funkciók alapján történjen. A vállalat azt szeretné elérni, hogy az XRP, a fizetési célú stabilcoinok és a tokenizált értékpapírok kezelése kiszámíthatóbbá váljon az amerikai szabályozói környezetben. A javaslatok középpontjában a stabilcoinok fedezeti szerepe, a tőkekövetelmények enyhítése, valamint az on-chain nyilvántartások hivatalos elismerése áll.
2026. 05. 27. 19:00
Megosztás: