Veszteséges kezdés az európai tőzsdéken

Indexcsökkenéssel indult kedden a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon. Hétfőn a tőzsdék többsége nyereséggel zárt.

Veszteséges kezdés az európai tőzsdéken

Keddre megfordult az előző nap még bizakodó hangulat a nemzetközi értékpapírpiacokon a Fed illetékesei által a monetáris szigorítás rendületlen folytatásáról tett utalások miatt, ami az amerikai tőzsdéket is enyhén veszteséges zárásba szorította hétfőn. A piacok a Fed elnökének keddi beszédétől várnak további iránymutatást és figyelemmel kísérik majd az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsa tagja Isabel Schnabel keddi előadását is.

A páneurópai Stoxx Europe 600 index 0,52 százalékos, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékos csökkenéssel kezdte a keddi kereskedést. Londonban 0,43 százalékkal nyitott alacsonyabban az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,38 százalékkal kezdett alacsonyabban, Párizsban pedig a CAC-40 index 0,37 százalékkal csökkent a nyitáskor. A milánói tőzsde 0,35 százalékos, a madridi 0,23 százalékos indexcsökkenéssel nyitott. Az európai részvénypiacok hétfőn tovább növelték nyereségüket, az irányadó Stoxx Europe 600 index egy százalékkal emelkedett április vége óta a legmagasabb értékre. Az emelkedés élvonalában a technológiai részvények álltak, részben a kínai járványvédelmi korlátozások enyhítésének reményében, részben pedig az amerikai kamatemelési aggodalmak enyhülésének köszönhetően.

A londoni árfolyamok hétfőn már az ötödik egymást követő kereskedési napon emelkedtek, az FTSE-100 index az ingatlan-, az alapanyag- és az energiapapíroknak köszönhetően rekordszint közelében, 7700 pont felett zárt. A frankfurti DAX közel másfél százalékkal március óta a legmagasabb értékre emelkedett. A CAC-40 index Párizsban tavaly február óta nem látott szintet ért el. Szintén tavaly februári szintre emelkedett vissza Milánóban az FTSE MIB index is. Madridban viszont csekély veszteséggel zárt az index öt egymást követő napi emelkedés után bekövetkezett profitkivétel miatt.

Kedden a nemzetközi piacon lefelé korrigált az olajár három napnyi folyamatos emelkedést követően, ami a WTI árát 72,8 dollárról 74,6 dollárra, a Brent árát 77,9 dollárról 79,6 dollárra vitte fel. Az emelkedő trendet az amerikai Fed illetékeseitől elhangzott, a monetáris szigorítás rendületlen folytatására utaló megjegyzések váltották ki. Az európai piacok nyitásakor a nemzetközi kereskedelemben 0,52 százalékkal állt alacsonyabban a WTI nyersolaj ára 74,24 dolláron, a Brent ára pedig 0,43 százalékkal csökkent 79,31 dollárra.

Az arany ára nyolc havi csúcsnál stabilizálódni látszik párhuzamosan a szigorodó monetáris kilátások tükrében gyengélkedő dollárárfolyammal, bár a dollárindex kedden felfelé korrigált hét havi mélypontjáról. Az euró árfolyama pedig hét havi csúcsnál tart 1,07 dollár felett. Az arany spot ára unciánként 1872,94 dollár 0,07 százalékos napi emelkedéssel, a dollárindex 0,22 százalékkal emelkedett 103,22 pontra, az eurót 0,05 százalékkal jegyzik erősebben 1,0733 dolláron.

Pár bázisponttal emelkedtek az amerikai kötvényhozamok

A vártnál alacsonyabb kínai inflációs adatok miatt ismét hozameséssel indult a kereskedés a világ kötvénypiacain, de a vártnál minden fronton – munkahelyteremtés, munkanélküliség, munkabérek – erősebb januári amerikai munkapiaci adatok megfordították a hangulatot. Végül az amerikai kötvényhozamok pár bázisponttal emelkedtek, de a tízéves hozam így is 4,2% alatt zárt. Az európai kötvénypiacokon nem volt érdemi elmozdulás, a német tízéves hozam maradt 2,8% környékén. Az erős munkapiaci adatok után erőre kapott a dollár, az EUR/USD délutánra ismét 1,19 alá süllyedt.
2026. 02. 12. 12:00
Megosztás:

Közel nyolc éve nem látott mélységben az infláció

Ma reggel a januári inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,3 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 2,1 százalékra lassult a decemberi 3,3 százalékról. Az adat elmaradt a konszenzustól és minimálisan a mi várakozásunkat is alulmúlta. A maginfláció éves indexe is csökkent az előző havi 3,5 százalékról 2,7 százalékra.
2026. 02. 12. 11:30
Megosztás:

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás:

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás:

Síszezon: százezrekbe kerülhet egy vészhelyzet, ha nem készülünk tudatosan

Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a több mint félmillió aktív hazai síelő közel 90 százaléka külföldön hódol kedvenc téli sportjának. A havas pályák és hegyi utak azonban nemcsak élményeket, hanem komoly kockázatokat is rejtenek. Egy síbaleset vagy útközben az autó műszaki meghibásodása több százezer forintos, nem várt kiadással járhat. Az Europ Assistance tavalyi felmérése szerint a külföldi utazások során váratlan eseményt elszenvedő magyarok közel kétharmadának 100 és 500 ezer forint közötti összeget kellett kifizetnie egy ilyen jellegű vészhelyzet megoldására.
2026. 02. 12. 05:00
Megosztás:

Merékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket. Szerdán a kerékpáros szervezetek javaslatainak áttekintésével folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása - közölte a tárca az MTI-vel.
2026. 02. 12. 04:30
Megosztás:

Januárban új lendületet kapott a lakásárak és a kínálat növekedése

2026 elején új lendületet kaptak a lakásárak, és az eladási kedv is fokozódott. Miközben az áremelkedés a januári hónapokra jellemző dinamikus tempóra kapcsolt, az éves lakásdrágulás ezzel szemben lassuló tendenciát mutat. Mindezzel párhuzamosan a kínálat is jelentősen bővült, és már több mint 135 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők - derül ki az ingatlan.com januári árindexéből.
2026. 02. 12. 04:00
Megosztás:

Bitcoin 67 ezer dollár alá csúszott, miközben az amerikai tőzsde emelkedett

A kriptopiac és a részvénypiac közötti korábbi együttmozgás ismét megbomlott: miközben az amerikai részvényindexek erősödtek a vártnál jobb munkaerőpiaci adatok hatására, a Bitcoin árfolyama 67 ezer dollár alá esett. A jelenség arra utal, hogy a digitális eszközökbe vetett befektetői bizalom még nem állt teljesen helyre az idei jelentős árfolyamesések után.
2026. 02. 12. 03:30
Megosztás:

Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V.

A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria jelenlegi vezérigazgatója lesz a CETIN International vezérigazgatója.
2026. 02. 12. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így alakul a nyugdíjkorhatár Magyarországon

Mikor mehetsz nyugdíjba Magyarországon? A szabályok, amelyek mindent eldöntenek.
2026. 02. 12. 02:00
Megosztás:

Az új üzleti területek hajtják a növekedést a CECONOMY-nál – rekord ügyfél-elégedettség és online részesedés

A CECONOMY AG (CECONOMY) és a MediaMarkt erőteljes rajtot vett az új pénzügyi évben: a Black November és a karácsonyi időszak által meghatározott első negyedév (azaz 2025.október-december) kiemelt jelentőséggel bír az üzletfejlesztés szempontjából, és a Csoport ebben az időszakban is folytatta sikeres növekedési pályáját.
2026. 02. 12. 01:30
Megosztás:

Ezeket az autómárkákat ne vedd! Visszatekerték a kilométerórákat!

Megbízható használt autót vásárolni nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk – a használtautó-piacon kínált egyes járművek futásteljesítménye nem feltétlenül tükrözi a valóságot. A tisztességtelen eladók olykor a kilométeróra visszatekerésével próbálják mesterségesen növelni az autó értékét. Ennek eredményeként az új tulajdonos nemcsak a jármű valós értékénél magasabb árat fizet, de később jelentős javítási költségekkel is szembesülhet.
2026. 02. 12. 01:00
Megosztás:

Az okoseszközök miatt romlik a gyerekek fizikai és mentális állapota

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. 02. 12. 00:30
Megosztás: