Veszteséges zárás az európai tőzsdéken
A tőzsdei befektetőket elsősorban a makacsul magas infláció és az emelkedő hitelfelvételi költségek gazdasági következményei aggasztják. Minden gazdasági ágazat indexe csökkent, a legnagyobb veszteseknek a nyersanyagipari, az energiaipari és a pénzügyi részvények bizonyultak. Nap közben az indexveszteség egy százalék felett is járt. Zárásra kissé mérsékelték a veszteségeiket a főbb indexek.
A páneurópai FTSE EuroFirst 300 index 0,61 százalékos, a Stoxx Europe 600 index 0,56 százalékos csökkenéssel fejezte be a keddi kereskedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,43 százalékkal végzett alacsonyabban. Londonban 1,02 százalékkal gyengült az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 0,43 százalékkal csökkent, a CAC-40 Párizsban 0,13 százalékkal gyengült. A milánói tőzsde 0,87 százalékos, a madridi 0,79 százalékos indexcsökkenéssel fejezte be a keddi kereskedést.
Az olajár csökkent, miután a dollár erősödött a Fed várhatóan agresszív kamatemelési terveinek tükrében. Az olajár keddi jelentős csökkenéséhez hozzájárult az is, hogy Kína, a világ legnagyobb olajfogyasztója a Covid-esetszám emelkedése miatt esetleg újabb korlátozásokat vezet be, ami csökkentheti olajeresletét. Az olajár erőteljesebb esését azonban fékezi az OPEC+ döntése kitermelésének napi kétmillió hordós csökkentéséről.
A WTI nyersolaj ára az európai kereskedési idő végén 2,18 százalékkal állt alacsonyabban a nemzetközi kereskedelemben hordónként 89,13 dolláron, a Brent ára pedig 1,81 százalékkal csökkent 94,44 dollárra. Az arany ára négy veszteséges nap után felfelé korrigált. A spot ár 0,48 százalékkal áll magasabban unciánként 1675,91 dolláron. Az eurót 0,25 százalékkal jegyzik erősebben 0,9734 dolláron.