Vételi jelzések a tőzsdén - mit érdemes most venni?
Sőt, az utóbbinak sikerült kissé a 20 és a 30 napos mozgóátlagok fölé, miközben az előbbi két index csak megközelítette azokat. A mozgóátlagok általában ellenállásént szoktak viselkedni, de most olyan heves eséseket láthattunk a közelmúltban, hogy számos rés keletkezett a grafikonokon. Ezek közül a második rést fölfelé a Nasdaq esetében 11.752, a Dow Jones esetében 32.268, míg az S&P500-nál 4.017 pontnál találjuk.
Azaz nem biztos, hogy megállnak a mozgóátlagoknál, hanem lehet, hogy elkúsznak ezekig a szintekig az árfolyamok, mielőtt korrigálnának.
Mindeközben a DAX nagyon lemaradó. Itt is láthatjuk a két rést a grafikonon, de még az elsőt sem sikerült betölteni, ráadásul a 20-30 napos mozgóátlagok is fényévekre vannak. Az első rés 13.749 pontnál van, ami igencsak magasan húzódik, még a ma reggeli ralit figyelembe véve is!
A BUX esetében más a kotta. Lokális mélypont közelében vagyunk, miközben az index belegabalyodott a 20-30 napos mozgóátlagokba. Éppen a 20 napos mozgóátlagról próbál elrugaszkodni. Mindeközben azt gondoljuk, hogy az OTP és a Richter is igencsak olcsó, miközben a MOL fényes profitot termel, a Magyar Telekomot pedig túladták.
Ehhez képest a ma reggeli emelkedés igencsak visszafogottnak tűnik. Az olcsóság alatt pedig azt értjük, hogy pl. az OTP esetében a tisztított, egyszeri tételek nélküli eredmény alapján a történelmi átlagos mutatószámok alatt forog a részvény. A Richternél ugyan az orosz piac valószínűleg sokat fog zsugorodni, de ezt egyelőre kompenzálhatják az árfolyamok. Abszolút furcsának tűnk a nyomott árfolyam.
A MOL pedig, ahogy már sokszor megírtuk, sokat keres az Ural-Brent és a dízel marzson, miközben ennél kevesebbet bukik az árbefagyasztáson. Sőt, pénteken a kedvező árú tankolás mennyiségét 100-ról 50 literre csökkentették, s ez is mérsékelheti kissé az ezen elszenvedett veszteséget, amit túlkompenzálnak a fent leírt tényezők.