Szerencsejáték Zrt.: 7,468 milliárd forint nettó nyereség 2011-ben

A Szerencsejáték Zrt. 2011-ben minden pénzügyi mutató tekintetében jelentős javulást ért el - közölte a cég az MTI-vel pénteken.

Az üzemi tevékenység eredménye 8,88 milliárd forint lett, a társaság adózás előtti eredménye 9,225 milliárd forintot, adózott nyeresége 7,468 milliárd forintot ért el. Az eredménytartalékból kiegészítve összesen 7,8 milliárd forint osztalékot fizetett a Szerencsejáték Zrt. a tulajdonosnak, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-nek .
    

A Szerencsejáték Zrt. közleménye alapján 2010-ben az üzemi tevékenység eredménye 6,758 milliárd forint volt, a társaság adózás előtti eredménye 7,119 milliárd forint, adózott eredménye 5,589 milliárd forintot tett ki.  Az elért szerencsejáték-árbevétel 2010-ben 168,5 milliárd forint, 2011-ben 180,5 milliárd forint volt, ez 7,1 százalékos emelkedést jelent. A tiszta árbevétel (a teljes árbevételből kivonva a játékosokat megillető, adóval csökkentett nyereményt) 2010-ben 87,2 milliárd forint volt, 2011-ben pedig 86,3 milliárd forintot tett ki.
    

A cég közleménye szerint a csökkenés oka, hogy a nyeremény szja-kulcsának csökkenése következtében a játékosoknak nagyobb összeget tudtak kifizetni, illetve a játékösszetétel a magasabb nyeremény-visszafizetési aránnyal jellemezhető játékok irányába tolódott el. Változatlan nyeremény-szja mellett a tiszta árbevétel mintegy 3 milliárd forinttal haladta volna meg az előző évit. A Szerencsejáték Zrt. egy lakosra számított árbevétele több évre visszamenőleg az egyik legmagasabb a kelet-közép-európai régióban - közölte a cég.
    

Összességében a megjátszott alapjátékok száma meghaladta az 1 milliárdot. A nyeremény szja-kulcs csökkenése következtében 2011-ben a Szerencsejáték Zrt. mintegy 4 milliárd forinttal tudta növelni a játékosok nettó nyereményét.
    

A fiatal felnőttek körében a Tippmix népszerűsége töretlenül ível felfelé. A Tippmix heti forgalma több esetben meghaladta az Ötöslottó árbevételét 2011-ben. A fogadás 41,4 milliárd forintos árbevétele 14,5 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál. Az Ötöslottón a tavalyi év során két alkalommal kúszott 2 milliárd forint közelébe a jackpot, a játék 47 milliárd forintos árbevétele azonban elmaradt az előző évitől. Az általános európai trendnek megfelelően a totalizatőr fogadás (Totó, Góltotó) lassan marginalizálódik, ugyanakkor dinamikus keresletnövekedés tapasztalható a sorsjegyek iránt.
    

Az éves sorsjegy-értékesítésben mind darabszámban, mind árbevételben számottevő növekedést könyveltek el. A sorsjegyek 26,3 milliárd forintos árbevétele 48,4 százalékkal haladta meg az előző évit. Ebben meghatározó szerepe volt a Buksza sorsjegynek, amely 50 milliós főnyereményével, magasabb nyereményhányadával és nem utolsósorban magasabb árával úgy vált sikertermékké, hogy közben a többi sorsjegy forgalma nem csökkent.
    

A Szerencsejáték Zrt. - társadalmi felelőssége tudatában - több éve bocsát ki olyan sorsjegyet, amelynek bevételéből hasznos közösségi kezdeményezések megvalósulását segíti. A Boldog karácsonyt! sorsjegy 2011 végén került forgalomba. Bevételéből a Bátor Tábor Alapítvány tevékenységét támogatta a társaság, hozzájárulva beteg gyerekek nyári élményterápiás táboroztatásához.
    

A Szerencsejáték Zrt. jelentős összeggel járult hozzá a közkiadásokhoz 2011-ben is. A közvetett költségvetési hozzájárulás mértéke 60,4 milliárd forintra rúgott. A törvények alapján 2011-ben a játékadó-bevételekből 4,7 milliárd forint a magyar sport, 10,2 milliárd forint a Nemzeti Kulturális Alap támogatására szolgál - olvasható az zrt. közleményében. (MTI)


A kiéleződő közel-keleti feszültségek ellenére tartották magukat a nyugat-európai részvényindexek

A közel-keleti konfliktus hétvégi, újbóli kiéleződése aggodalommal töltötte el a befektetőket, miután az amerikai és az iráni hadsereg egymás elleni intenzív rakéta- és dróntámadásokat hajtott végre. Irán újra lezárta a Hormuzi-szorost, meglódult a nyersolaj ára, ismét előtérbe kerültek az inflációs félelmek, fűtve a kamatemelési várakozásokat.
2026. 07. 14. 11:00
Megosztás:

Tovább emelkedett a kőolaj ára kedden reggel

A hétfői erőteljes drágulás után, kedden reggel tovább nőtt a kőolaj ára a nemzetközi piacokon.
2026. 07. 14. 10:00
Megosztás:

Szilágyi Csilla szobra és a Vadvirágom projekt: fenntarthatóság és kortárs művészet a 35. Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál és annak fő tulajdonosa, a Művészetek a Vidékfejlesztési Alapítvány a 35. jubileumi fesztivál alkalmából egy teljesen megújult közterületet tervez átadni Kapolcs szívében.
2026. 07. 14. 09:30
Megosztás:

Több mint 62 ezer adózó nem tette közzé határidőre éves számviteli beszámolóját

Az idén több mint 62 ezer adózó nem tette közzé határidőre éves számviteli beszámolóját, az adóhivatal eddig több mint 42 ezer mulasztónak küldött felhívást, aki még nem kapta meg az értesítését, a napokban számíthat rá - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
2026. 07. 14. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 14. 08:00
Megosztás:

A Nemzetközi Törvényszék ellen indít diplomáciai, külpolitikai nyomásgyakorló kampányt az Egyesült Államok

A Nemzetközi Törvényszék befolyásának visszaszorítására indít diplomáciai, külpolitikai nyomásgyakorló kampányt az Egyesült Államok Marco Rubio külügyminiszter vezetésével – jelentette be a washingtoni diplomáciai tárca hétfőn.
2026. 07. 14. 07:00
Megosztás:

A Mercedes-Benz átadta kibővített kecskeméti gyárát és megkezdte az új elektromos C-osztály sorozatgyártását

A Mercedes-Benz folytatja globális gyártási hálózatának átalakítását és ennek részeként bővíti kecskeméti telephelyén a Core és Entry kompakt szegmensbe tartozó modellek rugalmas gyártását. Július 13-án vezető döntéshozók, többek között Magyar Péter miniszterelnök és Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter jelenlétében ünnepélyes keretek között adták át az új üzemet. A Mercedes-Benz két teljesen új karosszéria- és összeszerelő csarnok megépítésével teremtette meg a vállalat történetének eddigi legátfogóbb termékoffenzívájához szükséges gyártási kapacitását. A beruházás részeként egy második présüzem, egy új, csúcstechnológiás felületkezelő üzem, valamint egy akkumulátorösszeszerelő üzem is létesült.
2026. 07. 14. 06:00
Megosztás:

Kibillent kereslet-kínálati egyensúly, növekvő eladatlan lakáskészlet

Rekordokat döntögető két év után idén fékezett a kereslet a fővárosi újlakás-piacon, miközben a beruházókat még viszi előre a lendület. A kettő eredőjeként elkezdett felhalmozódni az eladatlan lakáskészlet, így az árak további emelkedése előtt is kisebb a tér – derül ki az OTP legfrissebb, publikus beruházói és értékesítői adatokból összeállított Budapesti Újlakás Értéktérképéből.
2026. 07. 14. 05:00
Megosztás:

Legális online oldalak Magyarországon: Mit kell tudni 2026-ban?

Az online szerencsejáték piaca az elmúlt években jelentős átalakuláson ment keresztül Európában, és Magyarország sem kivétel.
2026. 07. 14. 04:00
Megosztás:

Szakmai mérföldkőhöz érkezett a debreceni sebészet

Újabb technológiai és szakmai mérföldkőhöz érkezett a Debreceni Egyetem (DE) klinikai központjának sebészeti klinikája: az intézmény endokrin sebészeti munkacsoportja a közelmúltban sikeresen elvégezte az első két minimálisan invazív, videó-asszisztált pajzsmirigyműtétet (MIVAT) - tájékoztatta az egyetem sajtóközpontja az MTI-t hétfőn.
2026. 07. 14. 03:00
Megosztás:

Drágul a dízel és a cseppfolyós gáz Horvátországban

Horvátországban drágul kedden a dízel, a mezőgazdaságban használt kék dízel és a cseppfolyós gáz, a benzin ára ugyanakkor nem változik - döntött hétfőn a horvát kormány.
2026. 07. 14. 02:00
Megosztás:

Ursula von der Leyen: közel 900 millió euró gyűlt össze a Gázai övezet újjáépítésére

Az Európai Bizottság kezdeményezésére több ország támogatásával 883,6 millió euró gyűlt össze a főként palesztin lakosságú Gázai övezet újjáépítésére, különösen az alapvető infrastruktúra helyreállítására - jelentette be az Európai Bizottság elnöke hétfőn.
2026. 07. 14. 01:00
Megosztás:

Kaposvárra 44 új elektromos autóbusz érkezik jövő nyárig

Negyvennégy új elektromos autóbuszt állítanak a helyi tömegközlekedés szolgálatába jövő nyárig Kaposváron, ebből kettőt hétfőn átadtak, további tizenhárom július végéig érkezik a somogyi vármegyeszékhelyre - tájékoztatott Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármester a Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videóban.
2026. 07. 14. 00:05
Megosztás:

Megszünteti az üzemanyagárak korlátozását a cseh kormány

Megszünteti az üzemanyagárak korlátozását a cseh kormány - jelentette be Alena Schillerová pénzügyminiszter a hétfői kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
2026. 07. 13. 23:00
Megosztás:

Stagnált a horvát turistaforgalom az első fél évben

Horvátországban 7,6 millió turistát és 29,5 millió vendégéjszakát regisztráltak az idei első fél évben, mindkét adat megegyezik az egy évvel korábbival - közölte hétfőn a Horvát Turisztikai Közösség (HTZ) az eVisitor rendszer adatai alapján.
2026. 07. 13. 22:00
Megosztás:

A Mercedes új gyára fontos helyet foglal el a magyar gazdaságban

A Mercedes új gyára fontos helyet foglal el mind a cég termelési láncában, mind a magyar gazdaságban, a vállalat jelenléte erősíti Magyarország beágyazottságát a globális autóipari értékláncba és bizonyítja, hogy hazánk képes hosszú távú, stratégiai jelentőségű ipari beruházások befogadására - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök Kecskeméten hétfőn.
2026. 07. 13. 21:00
Megosztás:

Albérlet árak 2026 június

Júniusban visszafogott drágulás következett be az albérletpiacon a KSH-ingatlan.com lakbérindex adatai szerint. Országosan 0,9, ezen belül Budapesten 1,1 százalékkal növekedtek a lakbérek havi összevetésben. Az egy évvel korábbihoz képest országos szinten 5,2, a fővárosban pedig 4,7 százalékos volt az emelkedést. A reállakbérek az előző év azonos időszakinál országosan 3,4, Budapesten 2,9 százalékkal, a 2021. évi bázisidőszakinál pedig egyaránt 17 százalékkal voltak magasabbak. „A júniusi emelkedés önmagában nem meglepő, hiszen a felsőoktatási felvételi időszak közeledtével hagyományosan élénkül az albérletpiac. Ugyanakkor az idei növekedés a 2020-as járványidőszak óta a legvisszafogottabb júniusi drágulás, ami jól mutatja, hogy az év eleje óta folyamatosan lassul a lakbérek emelkedésének üteme” – mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.
2026. 07. 13. 20:00
Megosztás:

A Dealz-értékesítés után magasabb éves eredménnyel számol a Pepco Group

A Csoport 2026. június 3-án bejelentette, hogy megállapodott a lengyelországi Dealz üzletág értékesítéséről. Ezzel lezárult a gyorsan forgó fogyasztási cikkek (FMCG) kiskereskedelméből való stratégiai kivonulás, és létrejött a kizárólag a Pepco működésére fókuszáló üzleti modell. Ennek megfelelően az alábbi kiemelt eredmények – eltérő jelzés hiányában – a Dealz nélkül értelmezett Csoport teljesítményére vonatkoznak, vagyis a Pepco márkára és a központi funkciókra.
2026. 07. 13. 19:00
Megosztás:

Sony-bejelentés azonnali hatással: megugrott a PS5-ös játékok iránti kereslet

A Sony bejelentette, hogy 2028 januárjától nem készülnek többé fizikai lemezek új PlayStation játékokhoz. A hír azonnal érezhető hatást váltott ki a vásárlói keresésekben: az Árukereső.hu adatai szerint a PS5-ös játékok iránti érdeklődés 44,97 százalékkal ugrott meg a bejelentést követően.
2026. 07. 13. 18:00
Megosztás:

Nyolcszoros ugrást hozott az Otthon Start a támogatott lakáshiteleknél

Meghaladta az 1000 milliárd forintot az év első öt hónapjában megkötött támogatott lakáshitel-szerződések összege, ami közel nyolcszorosa az egy évvel korábbinak – derül ki a BiztosDöntés.hu elemzéséből. A május végéig megkötött lakáshitelek teljes összege megközelítette az 1300 milliárd forintot, ami csaknem a duplája az egy évvel korábbinak. A bankok több százezres kedvezményekkel pörgetik még jobban az Otthon Start iránti keresletet.
2026. 07. 13. 16:00
Megosztás: