Fidelity: A változásokból adódó lehetőségek

A globális gazdasági talpra állás több szakaszban fog lezajlani: először helyre kell hozni a pénzügyeket, országonként stabilizálni kell a fertőzések terjedését, be kell indítani a reálgazdaságot, majd jöhet a gazdaságélénkítés. A jegybankok részben már nekiláttak a pénzügyek rendbehozatalának, és van némi előrelépés az esetszámok stabilizálása terén is, bár az újabb fertőzéshullámok veszélye sajnos továbbra sem zárható ki.

Fidelity: A változásokból adódó lehetőségek

Mivel a legtöbb országban egyelőre továbbra is érvényben maradnak a korlátozások, a reálgazdaság beindítása még nem időszerű. Amíg a végső kereslet és a foglalkoztatottság csökkenését nem sikerül megállítani, addig meg is maradnak a reálgazdaságra ható feszültségek. Egymást érik a piaci zavarok, amelyek kihívásokat és lehetőségeket is kínálnak a befektetőknek.

„A különböző régiókban, ágazatokban, sőt az egyes vállalatok szintjén is nagyon eltérő fejlemények várhatók, ezért a hosszú távú értékteremtés során fontos lesz a szelektivitás. Ahhoz, hogy külön tudjuk választani a túlélőket és a győzteseket, miközben elkerüljük a súlyosabban érintett szegmensekben bedőlő vállalkozásokat, alaposan ismernünk kell a cégeket és az ágazatokat is. A válság és a talpra állás egyes szakaszai során a kulcsszó a gyors helyzetfelismerés és a befektetési stratégia rugalmas változtatása lesz” – értékeli a helyzetet Al-Hilal István, a Fidelity International közép-kelet európai igazgatója..

Az alábbiakban megosztjuk az olvasóval az eszközallokációval kapcsolatos taktikai nézeteinket és elmondjuk, milyen hosszabb távú lehetőségeket látunk a tartós változásokban.

Taktikai eszközallokáció

A helyenként már látható biztató jelek ellenére úgy véljük, még nem jött el a fenntartás nélküli kockázatvállalás ideje. Az elmúlt hónapban a központi intézkedések hatására lezajlott rali mögött egyes régiókban jócskán le vannak maradva a gyenge reálgazdasági adatok, bár a hitelek terén már kínálkoznak vonzó hozam/kockázati lehetőségek, főleg az USA befektetési minősítésű és magas hozamú szegmensében.

Hogyan nyerhetsz a zuhanó árfolyamokkal? Mutatjuk ITT.

A nagy eladási hullám csúcspontján a hitelszpredek számottevően megnőttek, és a válogatás nélküli eladás vonzó értékeltségeket eredményezett, főleg a stabil mérleggel és cashflow-val rendelkező vállalati papírok körében. Márciusban az értékeltségek és a Fed március 23-án végrehajtott jelentős beavatkozása nyomán a Fidelity elkezdte konstruktívan megítélni a befektetési minősítésű kötvényeket. Miután a Fed a közelmúltban úgy döntött, vállalati részvényeket (köztük bukott angyalokat is) vásárol, a magas hozamú papírokat is elkezdték pozitívabban megítélni. Mindaddig, amíg nincs érezhető változás a gazdasági háttérben, addig vélhetően inkább csak kötvényekkel, és nem részvényekkel fogják bővíteni a kockázati kitettségüket.

Az USA részvényeihez óvatosabban közelítenek, főleg az alacsony tőkésítettségű vállalatokéihoz, mivel ezek kevésbé vannak felkészülve a válság kezelésére. Jobban kedvelik az ázsiai részvényeket, mivel több közöttük az energiaimportőr, melyeknek jól jönnek az alacsony kőolajárak; ezek az országok előrébb tartanak a válság következményeinek a felszámolásában, és kedvező hosszú távú lehetőségek adódnak a kínai fogyasztáshoz kapcsolódóan is. Ugyanakkor mind a részvények, mind a kötvények terén óvatosan állnak a feltörekvő piacokhoz, mivel ezeknek kevesebb eszközük van a gazdaság élénkítésére, a kamatok alacsonyan tartására és a tőkekivonás megakadályozására.

Tőzsde – értesz hozzá? - Tőzsdei, értékpapírpiaci ismeretek felmérő kalkulátor

Részvényértékeltségek és lehetőségek

A rövid távú bizonytalanság és a válogatás nélküli eladási hullám komoly árfolyam-anomáliákhoz vezetett, főleg az olyan, jó minőségű vállalkozások esetében, amelyeknek a jövedelme és az osztaléka normalizálódni kezdhet a korlátozások feloldását követően. A mostani válság természete nagyon eltér az összes többiétől – nem egy vállalat, mely gond nélkül átvészelte a 2008-as pénzügyi világválságot, most egyik napról a másikra részlegesen vagy teljesen bedőlt. Kritikus jelentőséggel bír, hogy tisztában legyünk azzal, mennyire képes egy cég kezelni a jelenlegi helyzetet megfelelő pénzforrások mozgósításával és a költségei csökkentésével – ehhez pedig pontosan ismernünk kell magát a céget és az ágazatot, amelyben működik.

A rövid távú bizonytalanság és a válogatás nélküli eladási hullám komoly árfolyam-anomáliákhoz vezetett, főleg az olyan, jó minőségű vállalkozások esetében, amelyeknek a jövedelme és az osztaléka normalizálódni kezdhet a korlátozások feloldását követően.

Az ilyen, rendkívül bizonytalan környezetben a legfenntarthatóbb pénzügyi struktúrával rendelkező vállalatok általában jobban teljesítenek, és piaci részesedést hódítanak el a vergődő vetélytársaiktól. Ez némi védelmet jelent a lefelé mutató kockázatokkal szemben, és jó kilátásokat ígér a fellendülés időszakára nézve. A globális és a kínai növekedésből profitálni tudó cégek várhatóan gyorsabban talpra állnak majd.

Alig javult az orosz ipari termelés

A vártnál kevésbé nőtt az ipari termelés éves szinten júliusban Oroszországban, miközben havi szinten csökkenést regisztráltak.
2021. 08. 27. 22:00
Megosztás:

Gyenge nyitás az európai tőzsdéken

Mínuszban indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.
2021. 08. 27. 10:00
Megosztás:

Gyenge kezdés az európai tőzsdéken

Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön az európai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 26. 10:00
Megosztás:

Így fejezték be a mai kereskedést az európai tőzsdék

Pozitív kezdés után vegyes indexekkel fejezték be a szerdai kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.
2021. 08. 25. 20:00
Megosztás:

Ma is alulteljesített a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 540,05 pontos, 1,05 százalékos csökkenéssel, 51 093,80 ponton zárt szerdán.
2021. 08. 25. 19:00
Megosztás:

Vegyes hangulat az amerikai tőzsdéken

Csekély elmozdulással, bizonytalan irányban nyitottak szerdán az amerikai tőzsdeindexek az előző napi rekordok után.
2021. 08. 25. 17:00
Megosztás:

Erősödéssel indítottak az európai tőzsdék

Pluszban nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán.
2021. 08. 25. 10:00
Megosztás:

Csökkenhet a BUX

Ismét gyengülhetnek az árfolyamok szerdán, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX az 51 500-52 300 pontos tartományban mozog - jelezte az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek eljuttatott szerdai kommentárjában.
2021. 08. 25. 09:00
Megosztás:

Vegyes mozgás az ázsiai tőzsdéken

Vegyesen zártak a vezető ázsiai börzék szerdán, és a térségben 8 órakor még nyitva tartó részvénypiacokon sem alakult ki biztos trend.
2021. 08. 25. 08:30
Megosztás:

A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. jelentős befolyást szerezhet a CIG-ben

A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. számára, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 100 százalékos közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen - közölte a CIG kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2021. 08. 25. 05:30
Megosztás:

Nőtt a világ acéltermelése

Nőtt a világ acéltermelése júliusban és az idei első hét hónapban az egy évvel korábbihoz képest a nemzetközi acélipari szövetség, a The World Steel Association (WSA) szerint.
2021. 08. 24. 21:00
Megosztás:

Vegyes zárás az európai tőzsdéken

Vegyesen zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden.
2021. 08. 24. 19:00
Megosztás:

Minuszban zárt BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 389,34 pontos, 0,75 százalékos csökkenéssel, 51 633,85 ponton zárt kedden.
2021. 08. 24. 18:00
Megosztás:

Pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék

Indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 24. 16:00
Megosztás:

Nyereséges kezdés az európai tőzsdéken

Indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az európai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 24. 10:00
Megosztás:

Felfelé javította a német GDP-növekedést a Destatis

Előző becsléséhez képest felfelé javította a második negyedévi német GDP-növekedési adatait a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis keddi jelentésében.
2021. 08. 24. 09:00
Megosztás:

Nőtt a BUX, a Mol volt a nap nyertese

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 326,64 pontos, 0,63 százalékos emelkedéssel, 52 023,19 ponton zárt hétfőn.
2021. 08. 23. 20:00
Megosztás:

Indexemelkedéssel tértek magukhoz az amerikai tőzsdék

Indexemelkedéssel tértek magukhoz a hétfői nyitásban az amerikai tőzsdeindexek a gazdasági növekedés ütemével szemben kialakult kételyek miatt az elmúlt héten elszenvedett veszteségekből.
2021. 08. 23. 17:00
Megosztás:

Ukrajnában lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése

Ukrajnában júliusban lassult a kiskereskedelmi forgalom növekedése éves összevetésben, ugyanakkor gyorsult havi szinten.
2021. 08. 23. 13:00
Megosztás:

Pluszban nyitottak az európai tőzsdék

Pluszban kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék hétfőn.
2021. 08. 23. 10:00
Megosztás: