110 db Airbus A321neo-t vásárlásáról a Wizz Air

Miután bejelentette, hogy 2015. június 18-án szándéknyilatkozatot írt alá, a Wizz Air Holdings Plc, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága bejelenti, hogy megkötötte és aláírta a vételi megállapodást az Airbus-szal 110 A321neo repülőgép megvásárlásáról.

110 db Airbus A321neo-t vásárlásáról a Wizz Air

A megállapodás lehetővé teszi a Wizz Air számára, hogy megvalósítsa a flotta cseréjére és bővítésére vonatkozó terveit, és hogy a következő évtized során továbbra is erős növekedést érhessen el.

 

Aktuális listaáron a 110 A321neo repülőgépre vonatkozó rendelés értéke meghaladja a 13,7 milliárd dollárt, ugyanakkor az Airbus jelentős kedvezményt biztosított a Wizz Air számára a listaárakból. A Vállalat fenntartja a rugalmasságot az Új Airbus Megállapodásban foglalt repülőgépekre vonatkozó legkedvezőbb finanszírozási mód meghatározásában.

 

Figyelembe véve az Új Airbus Megállapodás a vállalatra vonatkozó kötelezettségvállalásainak mértékét, a beszerzés „1 osztályú tranzakciónak” („class 1 transaction”) minősül a Bevezetési Szabályok alapján, ezért az Új Airbus Megállapodás érvénybelépése a Wizz Air részvényeseinek jóváhagyásának függvénye. A jóváhagyás a következő közgyűlés tárgya, amelyre a megfelelő időben kerül majd sor.

 

Az új repülőgép rendelés rugalmasságot biztosít a Wizz Airnek

A Wizz Air kötelezettségvállalása értelmében további 48 repülőgépet vásárol az Airbus-tól, amely 21 A320ceo és 27 A321ceo repülőgépet foglal magában (a „Meglévő Rendelés”). Az első Wizz Air A321ceo repülőgép 2015 novemberében áll majd szolgálatba fedélzetén 230 üléssel. A Meglévő Rendelésben foglalt összes repülőgép szállítása 2018-ig van ütemezve, azonban a most megkötött módosítási megállapodás értelmében (amely az Új Airbus Megállapodás érvénybe lépésének függvénye), 10 A320ceo repülőgép megrendelése, amelynek szállítása 2018-ra van ütemezve a Meglévő Rendelés alapján, törlésre kerül.

 

Az Új Airbus Megállapodás 110 Airbus A321neo repülőgépet foglal magában, amelyeket 2019 és 2024 között szállítanak majd (2024-gyel bezárólag). A repülőgépek lehetővé teszik a Wizz Air számára, hogy megújítsa meglévő flottáját, és hogy biztosítsa a további növekedéshez szükséges kiegészítő kapacitást. Az Airbus neo repülőgépek kiegészítő hatékonyságot is biztosítanak majd, amely lehetővé teszi, hogy a Wizz Air még alacsonyabb viteldíjakat kínáljon, valamint azt is, hogy a Wizz Air fenntartsa fiatal, hatékony, piacvezető flottáját.

Az Új Airbus Megállapodás értelmében a Wizz Air számára a jövőben leszállított 110 repülőgép közül 51-et a már meglévő repülőgépek tervezett cseréjére használnak majd, amelyeket visszaszolgáltatnak a lízingbeadóknak vagy értékesítenek 2019 és 2024 között.

Az Új Airbus Megállapodás vételi jogot biztosít további 90 A321neo repülőgép megvásárlásához. Ez a vételi jog négy etapban érvényesíthető, 2017 júniusában, 2018 júniusában, 2019 júniusában, 2020 júniusában.

 

A Wizz Air számára jelentős mértékű rugalmasságot biztosít az Airbus, hogy biztosítsák, a repülőgépek leszállítása megfelel majd a működési szükségleteknek, beleértve annak lehetőségét, hogy bizonyos számú A321neo repülőgépet ugyanakkora számú A320neo repülőgéppel helyettesíthessenek.

 

Az Új Airbus Megállapodás lehetővé teszi, hogy a Wizz Air fenntartsa jelenlegi, egységes, az A320 repülőgépcsaládból álló flottára épülő stratégiáját. Az egységes flotta előnyei többek között, hogy egyféle pilóta- és legénységképzés szükséges, míg nincs szükség több tartalék személyzeti csoportra, és egyszerűbb a flottát támogató infrastruktúra is. A pilóták és a légiutas-kísérők könnyen cserélhetők az A320ceo és A320neo gépcsaládok között.

Az Új Airbus Megállapodás rendelkezései értelmében a Vállalatnak 2016. december 31-ig kell kiválasztania, hogy milyen hajtóművekkel szereljék fel az új repülőgépeket.

 

„Nagyon örömmel erősítettük meg megrendelésünket az Airbus felé 110 darab A321neo repülőgép megvásárlásáról” – mondta Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója.

 

„Ez a rendelés segít majd tovább építeni erős piaci pozíciónkat Közép- és Kelet-Európában. Ezentúl pedig nagyfokú rugalmasságot biztosít, hogy flottánkat a növekedési igényeinkhez igazíthassuk. Az új repülőgépek lehetővé teszik számunkra, hogy fenntartsuk költségelőnyünket a kabininnováció, a legújabb hajtómű-technológia és más hatékonysági fejlesztések segítségével, miközben tovább erősítjük utasainknak kínált szolgáltatásainkat és az utazási élményt.  Az Airbus kulcsfontosságú partner számunkra, meggyőződésünk, hogy a piacainknak legjobban megfelelő repülőgépeket kínálják, és nagyon örülünk, hogy folytathatjuk velük hosszú távú együttműködésünket” – tette hozzá Váradi József.


Jelentősen nőtt a Duna House adózott eredménye és árbevétele is

Az ingatlanközvetítéssel és -fejlesztéssel foglalkozó Duna House-csoport konszolidált adózott eredménye 32 százalékkal, 270 millió forintra nőtt a második negyedévben éves összevetésben, ugyanebben az időszakban a csoport nettó árbevétele 3,4 milliárd forintra emelkedett, ez 2020 második negyedévéhez képest 78 százalékos növekedés - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
2021. 08. 29. 20:00
Megosztás:

Vitatja a Pannónia Nyugdíjpénztár a jegybank határozatát

A Pannónia Nyugdíjpénztár nem ért egyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozatában foglaltakkal, azokat kifejezetten vitatja; a pénztár vezetése vizsgálja a jogorvoslat lehetőségét - tájékoztatta a nyugdíjpénztár az MTI-t.
2021. 08. 28. 07:00
Megosztás:

Az Axel Springer megveszi a Politicót

az Axel Springer német kiadóvállalat a washingtoni Politico hírportál kiadóját, bővítve ezzel amerikai portfólióját - jelentették csütörtökön két amerikai lap, a The Wall Street Journal és a The New York Times internetes kiadásai.
2021. 08. 27. 21:00
Megosztás:

Világörökségi hatástanulmány készül a Gellért-hegyi siklóhoz

Az UNESCO előírásainak megfelelő, komplex világörökségi hatásvizsgálat készül a Gellért-hegyi sikló tervezéséhez kapcsolódóan. A vizsgálat célja a megvalósuló beruházásnak a világörökségi helyszín kiemelkedő egyetemes értékeire gyakorolt hatásainak felmérése és további örökségvédelmi javaslatok megfogalmazása. A felméréshez kapcsolódóan olyan látványképek is készülnek, amelyek bemutatják, hogy a legfontosabb fővárosi turisztikai látványpontokból hogyan fog látszódni a felvonó. A Gellért-hegyi sikló új, kiemelkedő turisztikai célpontként segíti Budapest idegenforgalmának újjáélesztését, emellett teljesen kiváltja majd a Gellért-hegy közútjait megterhelő turistabusz-forgalmat. Ezáltal hozzájárul a levegőminőség javulásához és a városrész élhetőbbé válásához.
2021. 08. 26. 13:00
Megosztás:

Lejegyezték a Masterplast Nyrt. 9 milliárd forint értékű Nkp-kötvényeit

A Masterplast Nyrt. 9 milliárd forint névértékű kötvényt bocsátott ki, a teljes mennyiséget lejegyezték a kötvények hétfői aukcióján - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.
2021. 08. 26. 07:30
Megosztás:

Jelentősen nőtt a Rába nyeresége

elentősen, 239,5 százalékkal 1,5 milliárd forintra nőtt a Rába Járműipari Holding Nyrt. adózás utáni nyeresége a második negyedévben az előző év azonos időszakához képest - közölte a győri székhelyű járműgyártó vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerda este.
2021. 08. 26. 06:30
Megosztás:

Távközlési szuperholdingot hoz létre a magyar állam és a 4iG

Együttműködési megállapodást kötött Mager Andrea, az Antenna Hungária Zrt. (AH Zrt.) tulajdonosi jogait gyakorló nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter és a 4iG Nyrt. (4iG) - tájékoztatta az informatikai cég szerdán az MTI-t.
2021. 08. 26. 06:00
Megosztás:

Tovább terjeszkedik az AutoWallis

Újbudán, a Kopaszi-gát közelében vásárolt 18 ezer négyzetméteres ingatlant az AutoWallis, amelyen több márkának is helyet adó multimárkás gépjármű kereskedő- és szolgáltató központ fejlesztését tervezi a társaság.
2021. 08. 24. 11:00
Megosztás:

A Rába 20 százaléka a Széchenyi István Egyetemért Alapítványhoz kerül

A Rába Járműipari Holding Nyrt. részvényeinek 20 százaléka a Széchenyi István Egyetemért Alapítványhoz kerül ingyenesen a Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt.-től, az alapítvány közérdekű céljainak megvalósítása érdekében - közölte a járműgyártó vállalat hétfőn a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2021. 08. 24. 07:00
Megosztás:

Áttöri az álomhatárt a Magyar Termék, új hazai márkát vezet be a SPAR

2021 végére eléri a 200-at a Magyar Termék védjegyeket használó hazai gyártók száma – mondta Benedek Eszter, a védjegyrendszert működtető nonprofit cég vezetője az idén először meghirdetett Hazai Termékek Hónapja sajtótájékoztatóján. A kampányt támogató SPAR Magyarország augusztustól SPAR HAZAI. SZERETEM márkanéven hagyományos magyar ízvilágú élelmiszereket kínál boltjaiban, az Irinyi Terv Élelmiszeripari Beszállítófejlesztési Programjának keretében pedig már 30-nál több csatlakozó gyártócéggel működik együtt.
2021. 08. 24. 01:00
Megosztás:

A Continental egy zseniális ötlettel rukkolt elő

Continental akár jövőre megkezdheti a műanyag palackok újrahasznosítását a gumiabroncs-gyártás során, már rendelkezésére áll az ehhez szükséges technológia, amelyet az OTIZ Oriental Industries (Suzhou) Ltd.-vel közösen fejlesztett ki - ismertette a társaság közleményében.
2021. 08. 22. 10:00
Megosztás:

800 új légiutaskísérőt vesz fel még idén a Wizz Air

A Wizz Air korábban nem tapasztalt méretű nemzetközi toborzásba kezd, amelynek célja 800 új légiutaskísérő felvétele még ebben az évben - jelentette be közleményében a légitársaság, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.
2021. 08. 20. 06:00
Megosztás:

Nőtt az ANY Biztonsági Nyomda árbevétele

Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. 22,4 milliárd forint konszolidált nettó árbevételt ért el az első fél évben, csaknem 73 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában; nettó eredménye 2,19 milliárd forintot tett ki, 1,88 milliárd forinttal, 627,5 százalékkal nőtt a tavalyi első fél évhez képest - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
2021. 08. 20. 05:00
Megosztás:

Az Északi Áramlat-2 már idén szállíthat gázt

A még épülő Északi Áramlat-2 gázvezeték a várakozások szerint már az idén 5,6 millió köbméter gázt szállíthat Németországba - közölte csütörtökön a Gazprom orosz gázipari vállalat.
2021. 08. 20. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést tart a Delta Technologies

Rendkívüli közgyűlés összehívásáról határozott a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában jegyzett Delta Technologies Nyrt. igazgatósága. A szeptember 20-án tartandó közgyűléssel a társaság célja a részvények mielőbbi tőzsdei bevezetéséhez szükséges lépések megvalósítása.
2021. 08. 19. 23:00
Megosztás:

Új járműveket állított forgalomba a Volánbusz Somogyban

A Volánbusz Zrt. 24 új autóbuszt állított forgalomba Somogy megyében - tájékoztatta a társaság közleményben szerdán MTI-t.
2021. 08. 19. 09:00
Megosztás:

Több mint 1,1 milliárd forint értékű fejlesztést valósított meg igali üzemében a Pek-Snack

Két beruházásnak köszönhetően több mint 40 százalékkal növelte igali sütőipari üzemének kapacitását a Pek-Snack. Magyarország és a közép-európai régió meghatározó látványpékség-hálózata új, automatizált gyártósort és kelesztő-sokkoló egységet állított üzembe, a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásának is köszönhetően. A 350 embernek munkát adó cég versenyképesség-javító fejlesztéseinek köszönhetően új közép-európai piacokon is megjelenik, mégpedig Szlovákiában és Bosznia-Hercegovinában.
2021. 08. 19. 05:00
Megosztás:

A Hyatt felvásárolja az Apple Leisure Groupot

A Hyatt Hotels Corporation bejelentette, hogy végleges megállapodást kötött egy vezető luxusüdülő-kezelési, utazási és vendéglátási szolgáltatásokat nyújtó vállalatcsoport, az Apple Leisure Group (ALG) készpénzben történő felvásárlásáról 2,7 milliárd dollárért. Az ügylet zárására várhatóan 2021 negyedik negyedévében kerül sor - közölte a cég az MTI-vel szerdán.
2021. 08. 19. 00:05
Megosztás:

Az Alpine szalont nyit Budapesten

Szalont nyit Budapesten kora ősszel a Renault Group sportautó-márkája, az Alpine - tájékoztatta a Renault Hungária az MTI-t.
2021. 08. 18. 08:30
Megosztás:

Új ügyvezető a The Coca-Cola Company magyarországi leányvállalatánál

A Coca-Cola Company bejelentette, hogy a tavasszal megkezdett átalakulása és a tehetségekbe való folyamatos befektetése következő lépéseként szeptember 1-től Sonia Dimoglit nevezik ki a Coca-Cola Magyarország (Coca-Cola Szolgáltató Kft.) ügyvezetőjének.
2021. 08. 18. 06:00
Megosztás: