120 év múlva minden foglalkozás teljesen automatizálható lesz
Az új digitális technológiák más innovációk "támogatójaként" működhetnek. A kvantum-számítástechnika szinte korlátlan számítási teljesítményt biztosítva lehetővé teheti az új technológiák alkalmazását különböző ágazatokban - írták az MTI-hez eljuttatott, a tanulmány egy részét ismertető közleményükben.
A növekvő adatmennyiség lehetővé teszi a mesterséges intelligencia folyamatos optimalizálását, a humán erőforrásokat növekvő arányban fogják kiegészíteni - bizonyos ágazatokban felváltani - a mesterséges intelligenciával támogatott gépek, intelligens robotok és hibridek. 2030-ra a mesterséges intelligenciát az egészségügyi problémák kezelésére és megelőzésére fogják használni olyan eszközökkel, mint a fejlett előrejelző alkalmazások, a virtuális ápolási asszisztensek és az intelligens viselhető eszközök.
A gyártásban egyre több intelligens rendszer lesz 2030 és 2040 között, amelyek a fogyasztói termékigényre optimalizálódnak, és a termékeket költséghatékonyabban és kevésbé környezetszennyező módon állítják majd elő. 2050-re az MI-technológia érzelmekből fog olvasni, hogy személyre szabja az egyes ügyfélélményeket. Az érzékelők képesek lesznek az arckifejezések azonosítására, és a MI segítségével szinkronizálhatók lesznek az ügyfél más adatforrásaival.
Minden iparág elmozdul az automatizálás irányába - a munkavégzés komplexitásától függően a robotok vagy kiegészítik vagy helyettesítik az embert. Az egyik első ilyen terület a tanulmány szerint a közlekedés, amelyben a mesterséges intelligencia által vezérelt autonóm járművek (AV) könnyebben helyettesítik majd a személygépkocsi-, taxi- és furgonvezetőket. Az előrejelzések alapján több mint négymillió munkahely szűnik meg a gyors átállás során, amely öt éven belül elkezdődik.
A Roland Berger az egyetlen európai eredetű stratégiai tanácsadó cég, amely független cégként kizárólag partnerei tulajdonában van. Minden jelentős piacon jelen van, 50 irodával és 2400 alkalmazottal rendelkezik.