2024-ben több hazai régióban is 25 százalékkal nőtt a szellemi munkavállalók bérigénye

Tovább emelkedtek a fizetések a hazai munkaerőpiacon, miközben a bérigények is rekordokat döntöttek 2024-ben: egyes régiókban akár 20-25 százalékkal kérnek magasabb bért a fehérgalléros munkavállalók. A WHC Csoport szakértői elemzése szerint a fizetések kiegyenlítődése ellenére a szakterületekként kirajzolódó különbségek továbbra is meghatározó szerepet játszanak a toborzás során.

2024-ben több hazai régióban is 25 százalékkal nőtt a szellemi munkavállalók bérigénye

A WHC, Magyarország egyik legjelentősebb HR-szolgáltatója 2024-es szakértői elemzésében értékelte a hazai szellemi munkaerőpiacon jelenlevő trendeket és fizetési igényeket a munkavállalók kora, szakterülete és a foglalkoztatás helye szerint.

A szolgálgató saját adataiból kiderült, hogy a korábbi évekhez hasonlóan jelentős különbségek fedezhetőek fel a korosztályok bérezése tekintetében. A fiatalok havi bruttó 650 és 850 ezer forint, míg a szenior munkavállalók bruttó 900 ezer és 1,4 millió forint között keresnek a fehérgalléros munkakörökben. Mindemellett továbbra is jelen vannak az országon belüli eltérések: Debrecenben, Miskolcon és a Nyírségben a jelöltek 20 százalékkal magasabb bért kérnek, mint 2024 elején, Kecskeméten pedig a megnövekedett munkaerő-kereslet miatt 25 százalékkal nőtt a bérigény az egy évvel korábbi igényekhez képest. Miközben Vas vármegyében mindössze 15 százalékkal emelkedtek a kereseti igények, amit a magas munkaerőkínálat és a betölthető munkakörök számának csökkenése eredményezett.

„A szellemi munkáknál azt tapasztaljuk, hogy egyre fontosabb a lakóhelyhez közeli munkahely, a home office lehetősége, valamint a béren kívüli juttatások is felértékelődtek a munkavállalók szemében” - mondta Horváth Ágnes, a WHC szellemi munkaerő-kölcsönzés és -közvetítés üzletágvezetője. „A vezetői pozícióban viszont akár a fizetés 40 százalékáról is képesek lemondani egy másik régióért, ezen munkakörökben erősen tapasztalható a teljes országos rugalmasság. Olyan juttatások, mint a bejárási támogatás, a 13. havi fizetés és a cafeteria, egyre nagyobb szerepet játszanak a munkavállalók állásdöntéseiben” – osztotta meg a szakember.

Szakterületenként és régiónként is nagy különbségekre mutat rá a WHC elemzése. A logisztika és beszerzés területeken a bérek mértéke jellemzően nagyban függ az adott munkáltató méretétől és tulajdonosi hátterétől. A területen dolgozók átlagban bruttó 600 és 650 ezer forinttól induló fizetésekre számíthatnak, de a szenior vagy stratégiai beszerzői pozíciók elérhetik akár a bruttó 1,2 és 1,3 millió forintos bérsávot is.

Az elemzés szerint az informatika területén rajzolódik ki a legmagasabb bérezés: míg a szoftvermérnökök akár bruttó 800 ezer és 1,8 millió között is kereshetnek, a „delivery” projektmenedzserek bruttó 1,8 és 2,2 millió közötti bérsávon mozognak.

Eközben a pénzügyi területen egy átlagos vidéki könyvelő bruttó 550 és 650 ezer forint között keres, míg Budapesten a tapasztalt könyvelők bérigénye már meghaladhatja a bruttó 700 és 900 ezer forintot. Főkönyvelői vagy pénzügyi specialista pozíciók esetében pedig a bérek akár elérhetik a bruttó 1,3 és 1,6 millió forintot is. A HR-munkatársak átlagosan bruttó 600 és 750 ezer forint között keresnek, míg a HR menedzserek esetében a bérsáv 1 és 1,5 millió forint között mozog. Az ügyfélszolgálati területen főként a nyelvtudás határozza meg a fizetéseket – az angol mellett a legnépszerűbb nyelvek a német, az olasz, a francia és a holland –, a kétnyelvű pozíciókért bruttó 800 ezer és 1,3 millió forint közötti bért kérnek a munkavállalók.

Gyengült csütörtök reggelre a forint

Gyengült a forint csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 05. 08:00
Megosztás:

Oroszország még az újabb szankciókat megelőzően kivonulhat az európai gázpiacról

Utasítást kap az orosz kormány, hogy a vállalatokkal együtt vizsgálja meg az európai piacról való azonnali kivonulás és az alternatív gázpiacokra való átállás kérdését - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Rosszija 1 televíziónak adott szerda este adott nyilatkozatában.
2026. 03. 05. 07:30
Megosztás:

Trump: az Egyesült Államok nagyon jól áll a háború frontján

Az Egyesült Államok nagyon kedvező helyzetben van az iráni konfliktust tekintve – értékelte Donald Trump amerikai elnök az előző napok eseményeit szerdán.
2026. 03. 05. 07:05
Megosztás:

Putyin: Oroszország még az újabb szankciókat megelőzően kivonulhat az európai gázpiacról

Utasítást kap az orosz kormány, hogy a vállalatokkal együtt vizsgálja meg az európai piacról való azonnali kivonulás és az alternatív gázpiacokra való átállás kérdését - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Rosszija 1 televíziónak adott szerda este adott nyilatkozatában.
2026. 03. 05. 06:30
Megosztás:

Lendületesen kezdte az évet a személyi kölcsön, gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel

Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9%-kal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni - írja közleményében a Bank360.
2026. 03. 05. 06:00
Megosztás:

Szinte csak az Otthon Start érdekli a hitelfelvevőket

Érezhetően visszaesett a kereslet januárban a lakossági hitelpiacon, az Otthon Startnál és a személyi kölcsönöknél viszont még fennmaradt a lendület – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Éves összevetésben persze még mindig szépen teljesített a piac, miközben új csúcsra emelkedett a lakossági hitelek állománya is. A bankok változatlanul az Otthon Startra koncentrálnak, egyre keményebb a verseny a támogatott hitelt igénylő ügyfelekért.
2026. 03. 05. 05:30
Megosztás:

Az OTP Bank elemzése szerint idén erősödik a mezőgazdasági szektor

A magyar mezőgazdaság 2026-ban kedvezőbb kilátásokkal indul, mint az előző esztendőben. Bár a szektor továbbra is jelentős kihívásokkal - többek között a szélsőséges időjárással és piaci bizonytalanságokkal - néz szembe, az OTP Bank bizakodva tekint az előttünk álló időszakra. A gazdasági növekedés 2-2,5% környékére gyorsulhat, a bank pedig készen áll arra, hogy hitelezési és szakmai megoldásaival támogassa az ágazat szereplőit fejlődésükben és működésükben egyaránt – hangzott el az idei OTP Agrár Gálán, ahol átadták az Agráriumért OTP Díjakat is.
2026. 03. 05. 05:00
Megosztás:

Minden eddiginél több zöld teherautó állt forgalomba februárban

Újabb csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai környezetbarát flotta bővülésében, 324 teherautó kapott zöld rendszámot, egy egységgel döntve meg az eddigi csúcsot 2025 októberéből - tette közzé az Energiaügyi Minisztérium (EM) friss Facebook-bejegyzésében szerdán.
2026. 03. 05. 04:30
Megosztás:

Egy év alatt közel 40 százalékkal emelkedett a lakáshitelek átlagos összege

Januárban több mint 250 milliárd forint lakáshitelre kötöttek szerződést a hazai háztartások, így tavaly januárhoz képest bő 100%-os volt a bővülés – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által publikált adatokból. Az Otthon Start Program hatására egy év alatt közel 40%-kal emelkedett meg az átlagosan felvett hitelösszeg, januárban pedig a teljes lakáshitel-kihelyezés 72,2%-a a program keretein belül történt - írja közleményében a Bank360.hu.
2026. 03. 05. 04:00
Megosztás:

Februárra újra felpörgött a használtautó-import

Februárban a DataHouse adatai szerint 12 206 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami 26 százalékkal haladja meg a tavaly februárban regisztrált 9 692-es mennyiséget. Néhány hónapon belül immár másodszor fordul elő, hogy az import használt autók havi darabszáma 12 ezer fölé emelkedik, ami azt mutatja, hogy folytatódik az a trend, hogy egyre több autóvásárló figyelme fordul újra a külföldi autópiacok felé.
2026. 03. 05. 03:30
Megosztás:

2026-ban újra gyorsulhat a magyar gazdaság, de az iráni háború komoly kockázatokat hordoz

A külső kereslet erősödésével párhuzamosan 2026-ban gyorsulhat a magyar gazdaság növekedése: a fogyasztás élénkülése és az új ipari kapacitások termelésbe állása új lendületet adhat a gazdaságnak. A sokat javuló inflációs kép önmagában teret engedne a további kamatcsökkentéseknek, de a napokban kibontakozó iráni háborús válság ezt erősen veszélyezteti. A közel-keleti helyzet jelenleg nagyon kiszámíthatatlan, és fennáll a gyors változás lehetősége, mind pozitív, mind negatív irányba – húzták alá az MBH Elemzési Centrum szakértői.
2026. 03. 05. 03:00
Megosztás:

50 milliárd dollárt fektet az Amazon az OpenAI-ba

Az OpenAI és az Amazon hosszú távú stratégiai partnerséget jelentett be idén február végén azzal a céllal, hogy világszerte felgyorsítsák a mesterséges intelligencia innovációk terjedését a vállalatok, startupok és az egyéni felhasználók számára. Ennek alapján az Amazon 50 milliárd dollárt fektet be az OpenAI-ba. 15 milliárdot első részletként, további 35 milliárdot pedig meghatározott feltételek teljesülése esetén.
2026. 03. 05. 02:30
Megosztás:

A magyar nyugdíjkorhatár hol tart európai mércével?

Dolgozunk-e többet vagy kevesebbet, mint Európa többi országa? A nyugdíjkorhatár kérdése ma az egyik legfontosabb társadalmi vita Európában.
2026. 03. 05. 02:00
Megosztás:

A készpénzt és annak meglétét vizsgálja az Adóhatóság 2026-ban nagy erőkkel

Az adóhatóság idén egy célzott, algoritmusok által támogatott ellenőrzési programot indított, amelynek középpontjában a mérlegben szereplő készpénz tényleges meglétének vizsgálata, valamint a házipénztárhoz kapcsolódó pénzmozgások részletes feltárása áll. A NAV az ellenőrzések során a pénztár záróegyenlegét összeveti többek között az árbevétellel, a bankszámlaforgalommal, az osztalékfizetéssel, továbbá a tagi és munkáltatói kölcsönökkel is.
2026. 03. 05. 01:00
Megosztás:

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt

Az Air France felfüggeszti járatait Havannába a kubai üzemanyaghiány miatt, március végétől legalább június közepéig - jelentette be szerdán a francia légitársaság.
2026. 03. 05. 00:05
Megosztás:

Stabil növekedés turbulens piacon: portfólió-bővítéssel és technológiai fejlesztésekkel erősít a Terrán

A Terrán a kihívásokkal teli építőipari környezetben is növekedési pályán maradt: a vállalat nettó árbevétele 2024-hez képest több mint 14%-kal emelkedett, miközben portfólió-bővítéssel, technológiai fejlesztésekkel és komplex ernyőmárka kialakításával erősítette tovább piaci pozícióját. A tetőcserepek és a Generon napelemes tetőrendszer mellett KészTető és térkőgyártásba is belefogott a vállalat.
2026. 03. 04. 23:30
Megosztás:

Több mint félmillió négyzetméternyi energetikailag korszerű ingatlan a Baross Gábor Tőkeprogramban

Mintegy 630 ezer négyzetméternyi ingatlan válik a korszerű energetikai követelményeknek megfelelővé a Baross Gábor Tőkeprogram Ingatlanalapok alprogramjának köszönhetően. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Nemzeti Tőkeholding (NTH) közös kezdeményezése révén 2023 óta 149 milliárd forintnyi forrás jutott hazai ingatlanok zöld célú fejlesztésére, amelyek között kereskedelmi, logisztikai és lakóépületek egyaránt megtalálhatók.
2026. 03. 04. 23:00
Megosztás:

Elektromos autókat adtak át a DRV. Zrt.-nél

Tizenhat elektromos kishaszongépjárművet vásárolt 200 millió forintos beruházással a Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV), a járműveket a cég szerdán vette át zamárdi telephelyén.
2026. 03. 04. 22:30
Megosztás:

A 4iG Csoport az Ericssonnal épít zöldmezős 5G hálózatot Észak-Macedóniában

A 4iG Csoport tagvállalata, a One Macedonia Telecommunications DOOEL (One Macedonia) és az Ericsson négy évre szóló szerződést írtak alá Észak-Macedónia zöldmezős 5G Standalone hálózatának kiépítésére.
2026. 03. 04. 22:00
Megosztás:

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON a legjobb intézményi zöldprojekteket

Idén is 25 millió forinttal támogatja az E.ON Föld bajnokai pályázata a legjobb intézményi zöldprojekteket, a felhívásra április 11-ig lehet jelentkezni a cég weboldalán.
2026. 03. 04. 21:30
Megosztás: