227 notebookot kap a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium

Összesen 227 notebookot kapnak a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium pedagógusai és 9. évfolyamos tanulói - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön az intézményben tartott sajtótájékoztatón.

227 notebookot kap a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium

Kontrát Károly, a térség kormánypárti országgyűlési képviselője, a Fidesz-KDNP egyéni képviselőjelöltje (Veszprém megye, 2. oevk., Balatonfüred) kiemelte, a kormány célja, hogy megteremtse a digitális világra való átállás összes feltételét, a most kiosztott notebookok pedig nagyon fontos segítséget jelentenek a diákoknak és a pedagógusoknak.

Az államtitkár azt mondta, bízik abban, hogy a most elkezdődött program a következő években is folytatódhat. Kontrát Károly emlékeztetett arra, hogy a polgármester, a tantestület, a városi képviselő-testület és a kormány összefogásának eredményeként 2020-ban megújulhatott a balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium. A parlamenti államtitkár köszönetet mondott a pedagógusoknak, a diákoknak és a szülőknek is azért, hogy jó válaszokat adtak a koronavírus-járvány által kikényszerített digitális oktatás kihívásaira.

Kisfaludy László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős helyettes államtitkára kifejtette, Veszprém megyében a hetekben 2647 eszközt osztanak szét abból a 120 ezer notebookból, amelyet a kormány első körben biztosít a digitális oktatásstratégiája keretében. Megerősítette, négy év alatt összesen 560 ezer tanuló jut digitális eszközhöz, amelyet négy évig használhatnak, majd igény szerint megvásárolhatják. Kiemelte, 55 ezer - a korábbi évek beszerzéseiből kimaradt - pedagógus is új notebookot kap ezekben a hetekben.

A jövő oktatásának egyik kulcsa a digitalizáció, amelynek előmozdítására évek óta nagy hangsúlyt fektet a kormány - mondta a helyettes államtitkár. Hangsúlyozta, olyan diákokat kell felkészíteni a munkaerőpiacra, akiknek megfelelő digitális készségeik vannak. Emlékeztetett, 2016-ban, a digitális oktatási stratégia elindításakor elsősorban az internetkapcsolat kiépítésén, megerősítésén volt a hangsúly, annak keretében már akkor több mint 100 ezer eszköz került a magyar iskolákba.

A koronavírus-járvány kitörésével a digitális munkarenddel kellett megbarátkoznia a köznevelésnek, amiben a pedagógusok elkötelezettsége, felkészültsége mellett nagyon sokat segített, hogy már akkor is rendelkezésre álltak digitális eszközök - mondta Kisfaludy László.

Aláhúzta, a kormány részben az elmúlt időszak tapasztalataiból is kiindulva arról döntött, hogy folytatja az oktatás digitalizációját, aminek keretében példátlanul nagy eszközbeszerzést hajt végre. Valamennyi, az 5-12. évfolyamon tanuló diák egy új, kifejezetten oktatási célra alkalmas notebookot kap felmenő rendszerben - közölte.

Kisfaludy László elmondta, ezekben a hetekben a 9. évfolyamos diákok vehetik át új eszközeiket, majd még idén az 5. osztályban tanulók következnek, a következő években pedig az új belépő korosztályok kapják meg notebookjukat. Az iskolák a notebookok mellett a tanulói innovációt, kreativitást fejlesztő más eszközöket, így például programozható robotokat és drónokat is kapnak - tette hozzá.

A helyettes államtitkár kitért arra is, a pedagógusok az új notebookok mellett online továbbképzést is igényelhetnek, ami az eszköz használatában, valamint új pedagógiai módszertanok elsajátításában nyújt segítséget.


Stagnált a munkanélküliség júniusban Csehországban

Júniusban Csehországban nem változott a munkanélküliség májushoz képest, a munkanélküliek aránya változatlanul 4,8 százalék volt - közölte a cseh munkaügyi hivatal csütörtökön Prágában.
2026. 07. 09. 13:00
Megosztás:

Minden második ember vásárolt már Temun, de sokan megbánták

A Heureka Group és az Árukereső friss kutatása részletes képet ad arról, hogyan viszonyulnak a közép-európai fogyasztók az olyan ázsiai online platformokhoz, mint a Temu, a Shein vagy az AliExpress. Az eredmények kettős képet mutatnak: az alacsony árak erős vonzereje mellett komoly aggodalmak és negatív tapasztalatok is megjelennek, az új uniós vámszabályok pedig alapvetően változtathatják meg a helyzetet.
2026. 07. 09. 12:30
Megosztás:

MiCA-szigor jöhet: az EU célkeresztbe veszi az amerikai stabilcoin-kibocsátókat

Az Európai Unió újabb nagy lépésre készülhet a kriptoszabályozásban: a MiCA keretrendszer következő felülvizsgálata már nemcsak az európai szereplőkre, hanem a nem EU-s stablecoin-kibocsátókra is kiterjedhet.
2026. 07. 09. 12:00
Megosztás:

Az inflációs kockázatok erősödésével az amerikai és a német tízéves hozam is emelkedett

A közel-keleti konfliktus ismételt eszkalációja globálisan erősítette a felfelé mutató inflációs kockázatokat, amire válaszul emelkedtek a fejlett piaci kötvényhozamok.
2026. 07. 09. 11:30
Megosztás:

A Bitcoin árfolyam 62 ezer dollár alatt: Irán és az olajpiaci sokk rángatja a BTC-t

A Bitcoin árfolyama ismét nyomás alá került, miután az Egyesült Államok és Irán közötti feszültség új szintre emelkedett, az olajár pedig hirtelen megugrott. A geopolitikai kockázatok, a Federal Reserve kamatpályájával kapcsolatos aggodalmak és a technikai elemzők figyelmeztetései együtt okoztak érezhető eladói nyomást a kriptovaluta-piacon. Érdekesség ugyanakkor, hogy a spot Bitcoin ETF-ekbe továbbra is érkezik a tőke, ami azt jelzi: az intézményi befektetők egy része a gyengülés ellenére sem fordított hátat a BTC-nek.
2026. 07. 09. 11:00
Megosztás:

Javultak a kilátások az ingatlanfejlesztési piacon, de a külföldi befektetők egyelőre kivárnak

Javultak az ingatlanfejlesztési piac kilátásai az új kormány megalakulásával, de a külföldi befektetők egyelőre a konkrét kormányzati intézkedésekre várnak, hogy azok miként alakítják az ingatlanpiac működési feltételeit - nyilatkozta az MTI-nek Székely Ádám az Ingatlan Fejlesztési Kerekasztal (IFK) elnöke.
2026. 07. 09. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak a vezető amerikai indexek, ezzel felülteljesítve Európát

Szerdán az S&P 500 0,3%-kal, a Dow Jones 1,1%-kal esett, míg a Nasdaq Composite 0,2%-kal emelkedni tudott. A Microsoft és az Alphabet egyaránt több mint 1%-ot veszített értékéből, míg a Meta Platforms 2%-kal gyengült.
2026. 07. 09. 10:00
Megosztás:

Tovább estek szerdán a vezető európai részvényindexek

Elsősorban a kedvezőtlen közel-keleti hírek hatására meredeken estek szerdán a nyugat-európai tőzsdék. A STOXX600 1,6%-kal, a DAX 2,2%-kal, a CAC 40 2,2%-kal, az FTSE100 pedig 1,7%-kal került lejjebb.
2026. 07. 09. 09:30
Megosztás:

Ismét éleződött az amerikai-iráni konfliktus

Kedd óta – amikor több teherhajót is iráni támadás érhetett – ismét éleződött a helyzet az USA és Irán között.
2026. 07. 09. 09:00
Megosztás:

Donald Trump szerint Irán képviselői megállapodási szándékkal keresték meg

Donald Trump amerikai elnök szerint Irán képviselői megállapodási szándékkal keresték meg szerdán.
2026. 07. 09. 08:30
Megosztás:

Erősödött a forint árfolyama csütörtök reggelre

Erősödött a forint csütörtökön reggel a főbb devizákkal szemben a szerda esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 07. 09. 08:00
Megosztás:

Az átlagosnál gyengébbek az aratási kilátások

A kedvezőtlen időjárás miatt az átlagosnál gyengébbek az aratási kilátások, a munkálatok jövő héten véget érhetnek - mondta az Aratási Koordinációs Bizottság ülését követő szerdai sajtótájékoztatón Budapesten az Agrár- és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára.
2026. 07. 09. 07:30
Megosztás:

Uniós szóvivő: Grönland jövőjéről a grönlandiaknak és a dánoknak kell dönteniük

Grönland jövőjéről a grönlandiaknak és a dánoknak kell dönteniük- szögezte le Olof Gill, az Európai Bizottság szóvivője szerdán.
2026. 07. 09. 06:30
Megosztás:

Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg

Elkészült az idei költségvetési leltár, az ütemterv szerint az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről; október végéig pedig benyújtják a 2027-es költségvetést és elkészítik a középtávú költségvetési tervet - mondta a pénzügyminiszter háttérbeszélgetésen szerdán Budapesten.
2026. 07. 09. 06:00
Megosztás:

ÁHT gyorsjelentés 2026. június

Június végéig (hat hónap alatt) az államháztartás központi alrendszere 3382,2 milliárd forintos hiánnyal zárt, ez a költségvetési törvényben szereplő éves hiánycél 80,2%-a. A központi alrendszeren belül a központi költségvetés 3271,0 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 103,4 milliárd forintos többletet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 214,6 milliárd forintos hiányt mutattak.
2026. 07. 09. 05:30
Megosztás:

Karácsony Gergely: idén 25 társasház újíthatja meg az udvarát az Égig érő fű program révén

Idén 25 társasház kezdheti meg udvarának megújítását, további 10 ház pedig tervezési támogatást kap az Égig érő fű udvarzöldítési program keretében - közölte Karácsony Gergely főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 07. 09. 05:00
Megosztás:

Minden idők legnagyobb romániai kereskedelmi ingatlantranzakcióját kötötte meg a MAS és az AFI

Az AFI Europe megvásárolta a MAS hat romániai bevásárlóparkját - írta a profit.ro.
2026. 07. 09. 04:30
Megosztás:

Derűs jövőkép, bizonytalan jelen – így gondolkodnak a pénzről a magyar egyetemisták

Az egyetemisták és főiskolások közül most még csak kevesen elégedettek az anyagi helyzetükkel, a többségük mégis optimista. Az Erste és a HÖOK közös kutatása szerint pénzügyi kérdésekkel kapcsolatban sok bennük a bizonytalanság, amihez az is hozzájárulhat, hogy keveset beszélgetnek ezekről a témákról. Az Erste x Körvonal beszélgetésindító kártyacsomag segít, hogy a fiatalok könnyebben beszéljenek a jövő izgalmas, sokszor szorongató kérdéseiről.
2026. 07. 09. 04:00
Megosztás:

Karácsony Gergely: idén 25 társasház újíthatja meg az udvarát az Égig érő fű program révén

Idén 25 társasház kezdheti meg udvarának megújítását, további 10 ház pedig tervezési támogatást kap az Égig érő fű udvarzöldítési program keretében - közölte Karácsony Gergely főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. 07. 09. 03:30
Megosztás:

Rekordév után is pörög a piac: megteltek a fóti raktárak

Idén sem tört meg a lendület a magyar ipari és logisztikai ingatlanpiacon a HelloParks első féléves bérbeadási adatai szerint. A társaság közel 60 ezer négyzetméternyi új bérleti megállapodással kezdte az évet a Budapest környéki megaparkjaiban. Az eredmények azt jelzik, hogy a szektorban egyre inkább felértékelődnek azok a korszerű fejlesztések, amelyek jó lokáció mellett rugalmasságot és gyors alkalmazkodóképességet is kínálnak a bérlők számára.
2026. 07. 09. 03:00
Megosztás: